Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają banki? NBP: Do końca września około 12,1 miliarda złotych

Ile zarabiają banki? NBP: Do końca września około 12,1 miliarda złotych

Wyświetlaj:
barkiel / 89.76.150.* / 2012-10-29 23:03
Te, które zarabiają (PKO etc.) to przynajmniej wiadomo, że sobie radzą mimo ogólnej recesji. I nie ma co mieć o to do nich pretensji, one też istnieją po to, by zarabiać. Problem mieć będziemy jak te mniejsze zaczną tracić jak przyjdzie druga fala...
Pilsener / 2012-10-25 21:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pewnie lepiej żeby wszystko przynosiło straty a banki plajtowały pociągając ze sobą klientów i pracowników? A banki mają dobre wyniki głównie dlatego, że coraz bardziej zadłużony rząd emituje coraz więcej obligacji (nie trzeba ryzykować na kredytach) a klienci są mało świadomi i niezbyt mobilni - wystarczy raz wydać by pozyskać klienta a potem można go strzyc długie lata. Konkurencja też nie jest zbyt ostra, zwłaszcza w bankowości internetowej i mobilnej co mnie np. bardzo dziwi - ale to może też świadczyć o nadmiernym uregulowaniu tego rynku, choć różne "chwilówki" już skaczą sobie do gardeł.
abnegat finansowy / 91.102.104.* / 2012-10-25 20:45
To już wiecie, ile NIE zarobiły polskie banki.
Dawniej E.Wedel / 81.219.113.* / 2012-10-25 21:19
Pogubiłem się.W Londyńskim City prawie na każdym National Bank pisze, a należą całkiem nie do Anglów,Sasów i Piktów, w jednym nawet ponoć reptilianie kontrolnego pakieta mieli.:) Proszę podać nazwy to wrzucę tam kasę.
abnegat finansowy / 91.102.104.* / 2012-10-25 22:27
"National bank" - to po postu "bank krajowy"- co nic nie oznacza, bo równie dobrze może to być Bank Kraju Reptillian - "National Bank of Reptilliania", o ile Reptillianie zyskali koncesję na jego prowadzenie - co wydaje się mi wielce prawdopodobne, znając poczucie humoru Anglików i ich uwielbienie dla snobizmu.

Banki państwowe UK lub będące własnością spółek z udziałem kapitału brytyjskiego wcale nie mają w nazwie "national" , np. centralnym bankiem Wielkiej Brytanii jest "Bank of England" .
SŁOWO JEREMIEGO / 81.219.113.* / 2012-10-25 19:01
Niech zarabiają.Jestem za,pod warunkiem,żeby ta kasa w maxymalnie > % zostawała tutaj.Praktycznie wszystko należy do obcych koncernów, a żaden nie prowadzi bombardowania miłością aborygenów.Owszem Niemcy płacą najuczciwiej.Ujejski Kornel..."Na ziemi jego ojców biły łuny krwawe,

Krzyk rozpaczy przedzierał się przez śmiech i wrzawę,

Pośród ogniów szatana przemykały posły

I worki z srebrnikami dla Judaszów niosły!

A za nimi dzicz ślepa z wyciągniętym nożem

Szła jak plaga strącona karaniem niebożem;

Gdzie przeszła, zapadały domy - groby rosły!"

Najnowsze wpisy