Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
mwjwjw / 89.186.12.* / 2015-10-14 13:10
Czytając Państwa (nauczycieli) wpisy dochodzę do wniosku, ze przekwalifikowanie wyszłoby mi na dobre. Nawet jeśli te zarobki nie są tak wysokie jak w artykule tylko na poziomie podanym w postach to jest to opłacalne. Ja pracując po osiem godzin codziennie w systemie zmianowym zarabiam 2200 netto. Niestety nie mam możliwości zgrać swoich zmian z grafikiem szkoły (dzieci również uczą się w systemie zmianowym). Muszę brać do pomocy panią, której zapłacić trzeba, więc mój bilans jest na dużym minusie.
Franky127 / 83.0.189.* / 2015-10-14 13:10
Krótko i na temat pani Kluzik-Rostkowska jest nie tyle ministrem edukacji narodowej ale rzeczywistym obrazem polskiego szkolnictwa państwowego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AlfaiOmega / 81.190.180.* / 2015-10-14 13:09
Totalne bzdury! Co roku to samo! Wypisują głupoty,brednie. Jak tak jest cudownie to niech idą pracować i zobaczą te swoje 18 h pracy w tygodniu i 4 tys. czy 5 tys. zł pensji - chyba w snach. Dla mnie to skandal, że w ogóle publikuje się takie brednie.
Za dużo nauczycieli i szkół?! Proszę bardzo zobaczyć co się dzieje przez to że pozamykali "niepotrzebne" szkoły! Obecnie w szkołach podstawowych brakuje sal na zajęcia, dzieci są dowożone kilometrami do innych szkół!
Powtarzam jak tak super jest nauczycielom i tak dużo zarabiają to zostań tym nauczycielem.
A jak chcecie rozliczać zawody państwowe to proszę może zacząć od tych co siedzą u góry - polityków i innych urzędasów.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-10-14 13:51

Powtarzam jak tak super jest nauczycielom i tak dużo zarabiają to zostań tym nauczycielem.

powtarzam po raz 20 w tym wątku, zwolnij miejsce to chętny szybko się na nie znajdzie - ale po co zwalniać ciepły stołeczek co?
amazonka / 46.227.36.* / 2015-10-14 13:09
Jaka praca taka płaca. Dużo zadają do domu .A powinni dążyć do tego, aby dziecko wyniosło wiedze z lekcji. Chcą zarabiać jak w innych . To niech tak uczą w szkole dzieci jak w innych krajach.Kiedyś dzieci korzystały z korepetycji jak miały problemy , a teraz prawie wszystkie . Powiecie co oni robią jak uczą .Powinna pensja zależeć od efektów nauczania.A jak nauczyciel nie umie uczyć , powinien być zwolniony ,aby nie szkodzić dzieciom. Bo dzieci są najważniejsze .
Ewa364 / 83.9.127.* / 2015-10-14 13:09
Zarobki z tabeli wzięte z sufitu, nauczyciel dyplomowany niecałe 3100 zł na rękę (studia mgr, 2 kierunki studiów podyplomowych, liczne kursy i warsztaty, oczywiście w soboty, niedziele, ferie i wakacje). Wiem, że dziennikarze konsekwentnie skłócają Polaków, a wysokość pensji jest świetnym narzędziem i bardzo nośnym, tyle, że tutaj BARDZO nierzetelnym. Wydatki na oświatę coraz wyższe? Czy to nie wynika ze zwiększonych wydatków na rozbuchaną administrację? Te wydatki nie przekładają się na zarobki, przynajmniej nauczycieli. Władza zapomniała, że wprowadzając kilkanaście lat temu awans nauczycieli, zobowiązała się do znacznie wyższych wynagrodzeń, o których dziś nie pamięta. Inne grupy zawodowe finansowane z budżetu (no może poza pielęgniarkami) otrzymały znacznie wyższe podwyżki, a i nie wszyscy płacą składki ubezpieczeniowe. Za jakością polskiej szkoły niech przemówi fakt, że polscy uczniowie po zmianie szkoły za granicą, również mają osiągnięcia i uchodzą za lepszych uczniów od "miejscowych". A przecież chodzili tu w Polsce, w większości do PUBLICZNEJ szkoły, a nie prywatnej.
anonim26 / 91.207.69.* / 2015-10-14 13:55
Ewa! ile Ty masz lat ze skonczylas tyle kierunków?Przepisywanie przedmiotow na inne kierunki to sa studia i jeszcze za panstwowe?.Mam znajoma co ma 5 kierunków i robi nastepne .Wiekszosc przedmiotow przepisze ,zaliczy ze 2-3 i znowu ma zaliczny kierunek.Jezeli nauczycielom się nie podoba moze isc do sklepu pracowac 200godz i 1400 na rękę.Ja po 34latach w szkoliwych mam 1800zl .Odebrano mi przywilej pojscia na emeryture 55lat i musze pracowac do 64lat.Mam wnuka 6lat i przynosi codziennie uwagi .pisz ładnie!!Zeszyt popisany na czerwono i ocena 4.Mialo byc bez ocen.Zyję maluch w stresie .Szkoda rozpisywac sie na temat oswiaty.
pewienlukasz / 193.93.68.* / 2015-10-14 13:35
Dolicz trzynastkę - 1/12 trzynastki czyli 260 PLN, 1/12 wczasowego czyli 100 PLN ( a często też ubezpieczenie które płacisz lub skłata pożyczki remontowej - a ludzie podają netto które wpływa na konto) nawet bez nich to daje już 3500 netto czyli UWAGA 5 000 PLN brutto.
To są właśnie wykształceni nauczyciele - to kwoty brutto
:| / 81.234.193.* / 2015-10-14 13:15
3100 PLN na rękę to jest grabież w biały dzień, na tych nierobów co się zwą nauczycielami a po ich naukach same infantylne debile opuszczają mury ze 'szkoły'.
jan.etettetette / 5.172.247.* / 2015-10-14 13:09
Płace wyglądają tak:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-zarabiaja-nauczyciele-odkrywamy,246,0,1923830.html

Nauczyciel dyplomowany pracujący na pełnym etacie, po 30. latach pracy otrzymuje "na rękę" z wszystkimi dodatkami około 2700 zł. Taka jest prawda. Niektórzy nauczyciele dorabiają nadgodzinami. W jednej szkole nie można pracować na więcej niż 1,5 etatu. Aby zarobić 5000 trzeba by pracować na więcej niż 2 etaty...
Krzysztof Gryz / 83.24.228.* / 2015-10-14 13:07
O Boże ale bełkot a nie artykuł! Kto i ile człowieku ci zapłacił za jego napisanie? Nauczyciel polonista, dyplomowany, 24 lata w zawodzie - do ręki 2300 zł. No tak....kwoty brutto wyglądają lepiej. Że pensum 18 godzin? Zapomnij o wolnych weekendach ... 8-10 godzin (zegarowych nie lekcyjnych) to lekcje w szkole, sprawdzanie prac i przygotowywanie się do lekcji, etc. No i jeszcze jak zapisano w ustawie: "...i inne czynności zlecone przez przełożonych". Kolejna nagonka nauczycieli, na zamówienie władz. Bodaj byś czyjeś dzieci uczył tłomoku jeden !
Adaś Miauczyński, były nauczyciel języka polskiego / 91.146.223.* / 2015-10-14 13:06
"Co ciekawe, zdecydowanie wyższe zarobki w tej branży mają też kobiety niż mężczyźni."

Bardzo istotna informacja, która wskazuje na postępującą feminizację szkolnictwa, i co za tym idzie, jej negatywne konsekwencje w postaci nierówności, dyskryminacji w pracy i negatywnego wpływu na edukację oraz wychowanie uczniów. Wyższe zarobki kobiet w oświacie wynikają zapewne stąd, że pełnią one częściej funkcje kierownicze w szkołach, co wiąże się z wyższymi zarobkami. Dlaczego częściej? Bo kobiet jest tam po prostu więcej - więcej kandydatek niż kandydatów na stanowisko dyrektora szkoły, więcej nauczycielek niż nauczycieli. Zawód pedagoga został w dużym stopniu sfeminizowany i stanie się wnet taką taką profesją, jak przedszkolanka czy pielęgniarka.
jak505 / 81.234.193.* / 2015-10-14 13:05
To skandal ze tym niedojdom z za biurka aż tyle się płaci, patrząc jak niedouczona młodzież opuszcza szkole to te uczące miernoty nie powinny dostać nawet grosza za swoją pseudo prace bo nic dzieci i młodzież nie uczą.
taschoon / 83.15.123.* / 2015-10-14 13:04
Trochę to dziwne co wypisuje tutaj autor tego artykułu i nie prawdziwe. Znajdą się osoby które na mnie będą psy wieszać ale co mnie to. Moja żona nauczycielka jest nauczycielem dyplomowanym ale co do pensji jaką tu się podaje to powinno być sprecyzowane. Większość ludzi nie interesuje średnia czy pensja brutto bo to nie oddaje prawdziwości tematu. Żona ma pensje około 2300 na rękę i to realna płaca jaką dostaje, co do wolnego to fakt, przerwa w ferie i okres wakacyjny to jak wszyscy mówią czas wolny a gdzie moja żona...w pracy. W ferie tydzień organizuje wyjazd na obóz zimowy nie tyle z rodzina co z dziećmi ze szkoły a drugi tydzień ferie w szkole. Podobnie ma się w wakacje obóz letni plus jakieś półkolonie. Także najpierw bym prosił o rzetelne podejście do tematu i opisanie jak na prawdę to wygląda bo nie do końca jest to prawdziwe.
Też mogę napisać, że redaktor w WP za artykuł dostaje 5000 zł a nic nie robi tylko nasmaruje bzdury i wstawia, napisze 3 w tygodniu i dalej leży nic nie robiąc.
Patrząc na średnią jak zawsze się podaje to fajny jest przykład taki:
Ja jem kapustę, sąsiad ryż, drugi sąsiad mięso mielone- średnio na piętrze w bloku jedzą gołąbki.
OniOna / 213.127.197.* / 2015-10-14 13:20
hehe koleś ma wolne tylko kantem cię puszcza twierdząc, że pracuje, a kase prawdziwą to zapewne nie znasz, wiesz tyle ile po prostu według niej powinieneś hahaha
zusman40 / 37.152.19.* / 2015-10-14 13:17
to Pan piszesz brednie , jakoś tak się składa że moja żona również jest dyplomowanym i dziwnym trafem zarabia mies. 3100 netto, ja jako specjalista (czyli najwyższe stanowisko szeregowe) w dużym oddziale ZUS zarabiam 2100 netto a połowa moich kolegów (300 osób) na różnych stanowiskach szeregowych między 2100-2600 brutto !!!! zapraszam nauczycieli do zus, tu wynagrodzenie sięga stawki nauczyciela - stażysty
Ala942 / 79.189.55.* / 2015-10-14 13:11
2300 na rękę???? to sobie policz 3109 brutto do tego 621,80 wysługa lat to razem 3730,80 i z tego około 70% to już wychodzi na rękę ponad 2600 więc takich kitów tu nie wciskaj.
Lukrecja / 89.230.204.* / 2015-10-14 13:04
Kartę nauczyciela powinno się bezwarunkowo znieść, jednak pensje dla nauczycieli powinny być zagwarantowane na jednakowym poziomie dla wszystkich nauczycieli i w placówkach publicznych i niepublicznych. W tej chwili nauczyciel dyplomowany, który ma umowę na stałe może nie robić nic ponad podstawowe obowiązki, bierze najwyższą pensję i nie można go zwolnić. A nauczyciel w placówce niepublicznej pracuje ponad 40 godzin za najniższą krajową na umowie z kodeksu pracy i nie ma żadnych dodatków. A haruje jak wół.
zagep / 109.107.1.* / 2015-10-14 13:03
Nauczyciel dyplomowany ok. 2500 zł ..... co miesiąc. W weekend jedzie ze swoimi dziećmi do kina. One oglądają film, a on w tym czasie zostaje w kawiarence i sprawdza klasówki. Jedzie z rodzinką do mamy na urodziny. On sprawdza klasówki, reszta świętuje i tak dalej, i tak dalej. To są fakty!!!
Rodzic3 / 95.91.197.* / 2015-10-14 13:10
Ha,ha,ha, ale się uśmiałam,..trochę dużo tych klasówek. Jeśli ten zawód jest taki ciężki, to można zawsze zmienić, np. na produkcję. Nie będzie pracy po tzw. "godzinach", ale i nie będzie wakacji, ferii zimowych, wycieczek, itd.. itp. Pozdrawiam!
romana329 / 83.24.19.* / 2015-10-14 13:30
TO BARDZO OGRANICZONĄ MASZ WYOBRAŹNIĘ! Albo nigdy nie przygotowałeś ani jednej klasówki, nie mówiąc o ich sprawdzaniu!
O oswiacie / 31.179.246.* / 2015-10-14 13:02
To absurdy - aby PORÓŻNIĆ ludzi. Mo ja żona jest od 20 lat nauczycielka . Zarabia netto ok 2600- 2800 . NIE 4200 czy 5000 . W domu non stop drukuje , zuzywa sprzet prywatny , litry tuszu , tony kartek . Wykorzystuje prywatna komurke do spraw zawodowych . Organizuje wymiany nauczycielskie i uczniowskie z innymi krajami . Tak wiec ja takze osobiscie dopłacam do tego inteesu . I niech nikt nie mydli oczu wakacjami czy feriami . Jesli ktos chce miec poryswany samochó , byc zastarszanym , obrazanaym - to niech zostanie nauczycielem za "5000,00" rubli -chyba.
:P / 81.234.193.* / 2015-10-14 13:26
Żona nauczycielka a mąż analfabeta, widać jaki ma poziom 'nauczania' skoro nawet własnego męża nie potrafi nauczyć poprawnej pisowni a co dopiero dzieci, wstyd! Za co ona pieniądze bierze?
ztm / 83.9.123.* / 2015-10-14 13:20
Chyba zona nie jest nauczycielem albo ty "komurek" w głowie nie masz. Jak taki poziom prezentuje twoja małżonka to nie powinna miec żadnej pracy.
Waniek / 2015-10-14 13:08 / Bywalec forum
A może szekli?

A na poważnie a czy ktoś w ogóle w "polsce" zarabia podawaną średnia? I czy mogą sie nią poszczycić inni , którzy na nią muszą znacznie ciężej pracować od nauczycieli?
syshshshhs / 5.172.247.* / 2015-10-14 13:01
Wszystkiego najlepszego wszystkim nauczycielom z okazji Waszego święta!!! Współczuję trudnej pracy! Pozdrawiam! Ryszard.

Najnowsze wpisy