Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
ZUZA445 / 5.174.27.* / 2015-10-14 11:52
Polecam wszystkim zazdroszczącym takich zarobków i wakacji, aby zrobili sobie kursy pedagogiczne i ruszyli szturmem do szkół :) Ja dzięki Bogu 6 lat temu uciekłam z tej instytucji i nie żałuję ani chwili :) A co do zarobków, to przez 14 lat pracy w tym zawodzie zdążyłam się przyzwyczaić, że nauczyciel ma wykonywać swą pracę z powołania a nie za kasę, że powinien kochać wszystkie dzieci, nawet te które są dealerami i złodziejami i najlepiej by w ogóle je wychował jak swoje, bo rodzice nie mają na to czasu. Zawsze, gdy miała być jakaś podwyżka płac, to miałam ubaw po pachy, bo w TV informowano, że dostaniemy 150-200zł podwyżki, a na rękę otrzymywałam 30zł. Jeszcze raz mówię, proponuję wszystkim- Szukajcie pracy w szkole, bo nigdzie nie będziecie mieć lepiej i życzę byście musieli przygotować ze 4 klasy uczniów jednocześnie do matury rozszerzonej- sama radość :)
nauczyciel zza granicz / 83.10.182.* / 2015-10-14 11:51
Nie wiem, skąd te informacje. W Niemczech nauczyciele maja 30-35 dni wolnego na rok, a nie ponad 60. Fakt, wymiar godzin "przy tablicy" jest tam dużo wyższy. Co do zarobków w Polsce, warto chyba dopisać, ze podano tu kwoty brutto...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dfgdsfgd / 193.22.252.* / 2015-10-14 11:50
Zestawienie Eurostatu jest zmanipulowane - średnia UE to średnia arytmetyczna. Gdyby była ważona wielkością państw to wyszłoby znacznie mniej...
djjdjdjdjsk56 / 5.172.247.* / 2015-10-14 11:50
Wszystkiego najlepszego wszystkim nauczycielom z okazji Waszego święta!!! Współczuję trudnej pracy! Pozdrawiam! Ryszard.
nauczycielka128 / 91.233.79.* / 2015-10-14 11:49
Jeśli chodzi o pensum, to wynosi u pedagoga szkolnego - 26 godzin, u nauczyciela bibliotekarza - 30 godzin, u wychowawcy w internacie również 30 godzin (w grę wchodzi również praca w nocy). Jeśli łączy się prace przy tablicy i w charakterze np. pedagoga czy bibliotekarza - pensum odpowiednio się zmienia. Proszę również pamiętać, że plan zajęć często pełen jest okienek, które w praktyce oznaczają kolejne godziny w szkole...Poza tym obowiązkowa godzina z art. 42, tzw. godzina karciana - gratisowa, która również wymaga przygotowania. Nieprzychylność społeczna, widoczna w artykule, niepewność zatrudnienia - tak, tak!!!, zmniejszanie godzin, zwiększanie grup, działa deprymująco! Ludzie zostawcie nauczycielskie portfele, bo doprawdy za pracę z młodzieżą trudną należą im się chociaż stawki pokazane w artykule, bo wciąż nie wiem kto tyle zarabia?
ByłyStudent87 / 89.67.160.* / 2015-10-14 11:55
Piszesz, że jesteś nauczycielką(chyba w podstawówce), ale jak się ciebie czyta to aż się chce za takie marne wypracowanie postawić pałę. Brak interpunkcji, błędy stylistyczne i logiczne. Pała! Siadaj....
zenekdjfdfdfk98475 / 145.237.2.* / 2015-10-14 11:49
Nauczyciele zarabiają nieźle jak na ten kraj! A biorąc pod uwagę ilość wolnego to już całkiem dobrze! Dzisiaj w większości szkół jest wolne, a dlaczego np. kierowcy zawodowi nie mają wolnego w dzień św. Krzysztofa? W dodatku nauczyciele pracują po 18 godz. tygodniowo, a w czasie wolnym udzielają korepetycji na czarno, z których wyciągają drugą pensję albo więcej.
sde43545 / 145.237.2.* / 2015-10-14 11:52
W dodatku, gdy chodziłem do szkoły zdecydowana większość nauczycieli przyjeżdżała do pracy samochodami (szkoła w dużym mieście, w centrum), podczas gdy ja mając wykształcenie wyższe nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek. Zobaczcie sobie ile jest ogłoszeń gdzie wymagają wykształcenia wyższego a płaca minimalna?
Misiek84 / 83.17.233.* / 2015-10-14 11:48
Rozumiem że ten artykuł to życzenia dla pracowników resortu edukacji narodowej w dniu ich święta.
Proponuję żeby Pan redaktor udał się na jeden dzień do szkoły podstawowej i zapoznał się z pracą nauczyciela, a potem poszedł z nim do domu i zobaczył ile poświęca czasu na dopełnienie wszystkich biurokratycznych obowiązków. Prawdą jest że poziom edukacji spada. Nauczyciele nie mają czasu uczyć bo ważniejsze od uczniów są dokumenty. A co do świąt to w każdej szkole są dyżury i rodzic może przyprowadzić swoje dziecko do szkoły. Nauczyciel natomiast nie może pojechać na urlop we wrześniu ani na pogrzeb ciotki w październiku.
myusz / 89.161.65.* / 2015-10-14 11:46
Nauczyciele nie pracują 40 godzin tygodniowo, a skoro tak to uważam , że za tyle godzin to jest kupa kasy, nie pamiętają zaś oni i inne grupy uprzywilejowane, że komuna minęła. Nie ma sprawiedliwości społecznej , nie ma...
smyk326 / 155.133.15.* / 2015-10-14 11:46
fajne te cyferki ale nawet jak by mi dali dziesięć razy więcej to nie zgadzam się uczyć ani dzieci ani młodzieży choć to daje wdzięczność po wielu latach o ile - to mogę powiedzieć, że jest to trudna i ciężka praca a niekiedy niebezpieczna. Dajcie im tyle aby byli zadowoleni bo nauczycieli docenia się po LATACH
Danka360 / 80.53.16.* / 2015-10-14 12:00
Myślę,że każda praca jest trudna, ciężka i w każdej pracy trzeba być odpowiedzialnym, wiele profeji jest niebezpiecznych, ale chyba w żadnej nie ma tylu uprzywilejowań.
s.d. / 80.50.132.* / 2015-10-14 11:45
Do autora: jestem nauczycielka nigdy nie narzekam. szkoda ze w ten szczególny dzień nie ma życzeń tylko jakieś sugestywne artykuły. wstyd dla portalu za brak zwykłej życzliwości. aż tęskno za PRL em gdzie w swieto były goździki ..małe a cieszy...smutno.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jaxcek / 80.238.80.* / 2015-10-14 11:53
Spokojnej pracy Pani życze i uśmiechu w niej...
jozek 1960 / 89.161.21.* / 2015-10-14 11:45
czyli za prace na pół etatu tj 18 godzin tygodniowo , 3 płatne roczne urlopy zdrowotne/ nikt inny tego nie ma/, praktycznie 3 miesiące urlopu wychodzi 3500zł na rękę ,
Niech pracyją na pełny etat tj 36 godzin tygodniowo to zarobią po 7000 zł na rekę.
W Polsce nauczyciele pracyja NAJMNIEJ GODZIN W EUROPIE.
Niech mi związkowiec jakis poda gdzie nauczyciel pracuje tygodniowo krócej niż POLSKI belfer,
Dać takie warunki jak maja nauczyciele , pielęgnoarkom , kasjerko w sklepach/taka kasjerka po pracy musi sie jeszcze rozliczyć , tak jak nauczyciel sprawdzic klasówki/ .
kpa / 5.172.233.* / 2015-10-14 11:45
Po co to ludziom, przekazywać takie statystyki , które są oderwane od rzeczywistości. Wystarczy zobaczyć rozporządzenie o wynagrodzeniach nauczyciela -tabele i wszystko jest jasne. Dodatki, które nauczyciel dostaje są znikome do nakładu pracy. Jeżeli ktoś uważa, ze nauczanie jest proste zawsze można spróbować pracy z 30 osobową grupą dzieci, a później oceniać. Problem tkwi w tym, że organizacyjnie wiele spraw w oświacie jest nie unormowanych. Warto zastanowić się nad tym. Jedno jest pewne, ze dobry nauczyciel / nowoczesny , wyedukowany/ to ten, który czepie również satysfakcję ze swojego wynagrodzenia. Proszę nie skłócajmy środowiska, Biorąc pod uwagę jak rodzicowi jest trudno wychować dwoje dzieci, to zastanówmy się o trudzie przeprowadzenia lekcji z 25-30 osobową klasą.
ewkaaa / 37.249.122.* / 2015-10-14 11:44
a dlaczego nikt tu nie przyzna się do dodatków wyrównwczych... 13 pensji... 14 pensji... kto tak jeszcze ma? nie przesadzajcie
wyp3 / 217.171.58.* / 2015-10-14 11:44
Większość obywateli w tym kraju zarabia więcej, średnia pensja to jakieś 3400 zł według GUS,czyli nauczyciele zarabiają mniej niż przeciętny polak :-)

A na poważnie problemem nie jest wysokość pensji tylko to że większosc z Was nie rozumie że te dane to kwota brutto!

I tak jak ja zarabiam prawie 5 tyś brutto nie oznacza że mam tyle na ręke (zostaje jakieś 3 tyś) więc wniosek jest jeden państwo rąbie Cię drogi obywatelu na pensji tyle ile sie da! Oddajemy im na starcie prawie połowę zarobków a potem kupujemy wszystko opodatkowane drugi raz z już raz opodatkowanej pensji.

Jechanie na nauczycieli jest troche nie na miejscu za użeranie sie z tą bandą pociech i z dużo gorszymi rodzicami (część naprawde nie powinna mieć dzieci bo są od nich dużo gorsi) należy im sie godziwa pensja. Tak jak i pielęgniarkom, strażakom itd. Bo z całym szacunkiem do Was wszystkich nie chciałbym pracować za tak marne pieniądze jak oni i użerać się.
kasia113 / 82.160.125.* / 2015-10-14 11:44
Jestem nauczycielem z 20 letnim stażem i pensja podana w artykule jest dla mnie nieosiągalna, bo jest nieprawdziwa. Stawki podane przez autora artykułu też są nieprawdziwe. Nauczyciel dyplomowany (najwyższy stopień awansu zawodowego) zarabia brutto 3109 złotych miesięcznie - daleko więc do sugerowanych 5 tysięcy!!! Warto przed napisaniem i opublikowaniem artykułu sprawdzić w MEN takie informacje, one nie są tajne a uczciwość dziennikarska tego wymaga!! Nie wiem doprawdy co autor tego artykułu chciał osiągnąć?!
Kaamila / 78.8.4.* / 2015-10-14 12:07
A wysługi 20% nie dostajesz? A dodatku motywacyjnego nie dostajesz? A innych dodatków np. za wychowawstwo, opiekuna stażu itp nie dostajesz? A świadczenia urlopowego 1093 zł na rok nie dostajesz?? Co amnezja??? To może trzeba zrezygnować z pracy i dać szansę innym umiejącym liczyć??

Najnowsze wpisy