Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
TOM-ek / 212.122.221.* / 2015-10-14 10:53
Co za p*******?! Ja jestem nauczycielem dyplomowanym i mam brutto 3699.71, po odliczeniu podatków przeszło tyś. mniej.
TYLUTKA / 156.17.194.* / 2015-10-14 11:11

Co za p*******?! Ja jestem nauczycielem dyplomowanym i mam brutto 3699.71, po odliczeniu podatków przeszło tyś. mniej.

TO JEST KASA TOM-EKU ZA 18 GODZIN!! A NIE ZA 40 :)
Dorota12 / 89.186.23.* / 2015-10-14 11:05
Zgadzam się zTobą TOM-ek - zdecydowanie 1000 zł mniej!!! Skąd oni biorą te wyliczenia?!?
Szczęśliwy nauczyciel / 94.40.125.* / 2015-10-14 10:51
Najlepiej liczyć komuś. Każdy może być nauczycielem w gębie, gorzej z wykształceniem i dokształcaniem się całe życie. Najwięcej oczerniają Ci , którzy niewiele sobą reprezentują - zgorzkniali, źli na siebie i życie, żeby nie powiedzieć nieudacznicy życiowi. Jestem nauczycielem dyplomowanym, dumnym pedagogiem,, kocham swoją pracę. Zarabiam niecałe 3 tys. i co? Zazdrośćcie, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Dzisiaj świętuję, są uśmiechy uczniów, kwiaty, słowa"dziękuję". Warto!
oczy szeroko otwarte / 81.219.207.* / 2015-10-14 10:56
Moja żona /magister po studiach/ podjęła pracę za 1300zł netto na umowę zlecenie. Pracodawca po miesiącu odprowadził ZUS od 240zł i dał do podpisu papier że wyraża na to zgodę, jak nie podpisała to ją zwolniono. Tak wygląda realna praca w innych zawodach i problemy milionów ludzi w Polsce. Ponadto mobbing to codzienność!
J234 / 94.232.222.* / 2015-10-14 10:51
Napiszę jeszcze raz, bo chyba nie wszyscy nauczyciele zrozumieli powyższy tekst. To nie są dane z kosmosu, to są dane podawane w oparciu o obowiązujące w Polsce przepisy prawa. Każde zanegowanie tego co tam jest napisane świadczy o Waszej niewiedzy i ignorancji. Odsyłam do Karty Nauczyciela.
mmmmac / 31.61.141.* / 2015-10-14 10:50
co za bzdety kobieta moja pracuje w zawodzie nauczyciela od14 lat 7 lat dyplomowana wakacji ma miesiac i pare dni ,pracy po pracy nikt nie liczy , tez chce wiedziec gdzie moze moja kobieta zarobic 5 tys zl prosze o kontakt a i najpierw sami zajmijcie sie wychowaniem swoich dzieci a potem wina obarczajcie nauczyciela
bajda / 5.60.26.* / 2015-10-14 11:04
piaski wlkp sp. im Mikołaja Kopernika :)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dominika 1984 / 157.25.229.* / 2015-10-14 10:50
Szkoda, że nie zaznaczyli, że to są zarobki brutto.
Jestem po studiach pedagogicznych i praktyki w szkole na szczęście obrzydziły mi ten zawód.
Po 5ciu godzinach zajęć nie wiedziałam jak się nazywam. Praca nauczyciela to nie tylko czas spędzony na lekcjach, ale sprawdzanie prac uczniów (wyobraźcie sobie kilka klas po dwudziestu paru uczniów, a to daje całkiem sporą sumę), pisanie scenariuszy zajęć-na pewno stażyści, przygotowanie zajęć, sprawdzianów, zebrania z rodzicami i mnóstwo stresu. To nie jest praca ciężka fizycznie, ale psychicznie bardzo! Do tego rodzice, którym nic nie można powiedzieć bo ich dziecko to chodzący ideał.
XXXX608 / 164.127.146.* / 2015-10-14 10:59
o matko STRESU , a jaki Pani zawód wykonuje BEZSTRESOWY ? nie ma zawodu BEZSTRESOWEGO!!!!!!!
NORMALNY POLAK / 77.45.25.* / 2015-10-14 10:49
NAUCZYCIELE W POLSCE ZARABIAJĄ OGROMNE PIENIĄDZE ZA NIC NIEROBIENIE. POZIOM NAUCZANIA JEST DRAMATYCZNIE NISKI. PONAD 80% WIEDZY UCZNIA TO ZASŁUGA ICH SAMYCH I RODZICÓW. ZA TO CO ROBIĄ POWINNI ZARABIAŃ NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ ! NAUCZYCIELE Z PASJĄ UCZYLI W CZASACH PRL, DZISIAJ LICZY SIĘ PENSJA NIE PRACA.
Naucz / 89.66.98.* / 2015-10-14 10:53
Nie bój się, zarabiały niemalże minimalna krajowa. Ja w tym roku zaczęła pracę i na rękę mam niewiarygodną kasę 1600 zł!!!! Skąd te stawki w artykule?? Z kosmosu chyba! ZADEN nauczyciel NIE zarabia tyle, ile jest podane w tym "artykule", ciągle powielane są te same, wyssane znpalca kwoty. Może dziennikarzy no byś zaczerpnął informacje z wiarygodnego źródła, zamiast innych, równie rzetelnych artykulikow w internecie!
Orchidarium / 83.23.115.* / 2015-10-14 10:49
No kurna chyba wstawię zdjęcie z przelewem bankowym. Mam ok 2000.
maserati / 83.24.158.* / 2015-10-14 10:49
Gdzie dyplomowany dostaje 5 tysi brutto? Bo w życiu nie słyszałem aby ktoś zarabiał tyle? Pewnie żaden nauczyciel by się nie obraził na takie zarobki. Poza tym ci co najgłośniej krytykują nauczycieci to zwykle jakieś niedorajdy życiowe. Nigdy nie pracowałbym w szkole bo to naprawdę niewdzięczna praca. Zreszt a nie na darmo istnieje powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył"...
AnnaB22 / 31.135.165.* / 2015-10-14 10:49
Ten artykuł i wiele innych umieszczanych na wp o nauczycielach to jest hejt dziennikarski.

Dlaczego piszecie nieprawdę? Dziennikarstwo powinno być obiektywne.

1. Przecież wynagrodzenie nauczyciela stażysty, to 2265 zł brutto, czyli netto ok. 1585 zł. (to samo tyczy się pozostałych stopni awansu).
2. Proszę stworzyć nam warunki w budynku szkoły do przygotowania się do zajęć, sprawdzania prac klasowych itp. - gdzie i na jakim sprzęcie mamy to robić?
3. Proszę też uwzględnić, że wiele materiałów - tony papieru, tusze, materiały dydaktyczne, pomoce naukowe, eksploatacja własnego sprzętu też kosztuje - płacimy za to z własnego wynagrodzenia.
4. 18 godzin zajęć + 2 godziny zajęć KN, to 20 h, pozostałe godziny to wywiadówki, rady pedagogiczne, wycieczki, wyjścia kulturalne, przygotowanie do zajęć, sprawdzanie prac domowych, klasówek, sprawdzianów, poprawy, spotkania indywidualne z rodzicami, z kuratorami, pracownikami MOPS, GOPS, przygotowanie i przeprowadzanie uroczystości szkolnych, dekoracji - czy według redaktora to nie zajmuje nam czasu? Czy to nie jest praca?

Z żalem czyta się takie artykuły, które podają nieprawdziwe dane. Rozumiem, że redakcja liczy na to, że czytelnik nie będzie szukał rzetelnych źródeł i weryfikował podanych tu informacji.
M1982 / 80.53.66.* / 2015-10-14 10:49
Do wszystkich oburzonych, skąd autor wziął "nieosiągalne kwoty" zarobków nauczycieli do powyższego artykułu. Są to wartości brutto, a nie netto - nauczyciele od siedmiu boleści. Polskie szkolnictwo od lat cierpi z powodu braku wykwalifikowanych nauczycieli. Ten artykuł i opinie pod nim to potwierdził - brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Polski nauczyciel odbębnia swoją pracę. Uważam, że wynagrodzenie jest wystarczające, za produkowanie kolejnych "idiotów" do naszego społeczeństwa.
j23654 / 178.42.181.* / 2015-10-14 11:43
I właśnie ty jesteś tym wyprodukowanym idiotą. Nigdzie w artykule nie ma informacji że jest to wynagrodzenie brutto. Po pierwsze są to kwoty z kosmosu /25 lat pracy n-el dyplomowany 2900 netto 22 godziny tyg. przy tablicy/, po drugie jak nie ma podanej informacji netto czy brutto każdy taki "idiota" jak ty będzie grzmiał że to netto.
msz615 / 83.22.138.* / 2015-10-14 11:05
To chyba ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, wszyscy piszą o zarobkach brutto-nigdy nie wynoszą 5000, ja jestem nauczycielem dyplomowanym i moje brutto wynosi 3109, nawet jesli dodam dodatek stażowy plus motywacyjny wyjdzie 3800-to gdzie reszta do 5000? I kto tu ma problem z czytaniem, proponuję wrócić do szkoły
Marcin195 / 213.136.242.* / 2015-10-14 10:47
Pracowałem jako nauczyciel, ale na szczęście już zmieniłem zawód i nigdy bym się nie wrócił! Dużo wytrwałości dla tych co uczą. Jak macie powołanie do tego i lubicie uczyć to się męczcie, ja wolę popracować fizycznie za mniejsze pieniądze. A każdemu, który krytykuje i zazdrości radzę iść do szkoły i przez tydzień stanąć przy tablicy - wrażenia BEZCENNE
jawe5 / 171.25.182.* / 2015-10-14 11:00
A WP będzie niedługo cierpieć z powodu braku wykwalifikowanych redaktorów, którzy zanim napiszą bzdeta to sprawdzą go kilka razy. Jestem nauczycielem z 32 latami stażu i chyba od podszewki znam ten zawód. A takich pieniędzy nie dostaję nigdy!
hadid / 89.71.67.* / 2015-10-14 10:46
Ja, jako nauczyciel dyplomowany, chciałbym dostawać tyle kasy co miesiąc, bo takich pieniędzy nie widziałem na swoim koncie. Zastanawiam się z jakiego źródła informacji autor tego artykułu wyciągnął dane, gdyż chętnie zgłosił bym się o wyrównanie należnej mi pensji !!!!!
Może szanowni Państwo nazywający nas "złodziejami" powinni ukończyć odpowiednie studia, złożyć podanie i rozpocząć prace w szkole, np w gimnazjum. Skoro my mamy tyle wolnego i zarabiamy tyle kasy Państwo również mogą wkroczyć w szeregi "bogaczy". Nikt wam nie broni.
Kolejny marny artykuł siejący zamęt i zamieszanie wokół nauczycieli, bo o czym tu pisać w dniu ich święta. Gratulacje dla autora. Żenada
Maja919 / 79.190.232.* / 2015-10-14 11:23
Trzeba czytać ze zrozumieniem. To nie są pieniądze "na koncie", to jest wynagrodzenie brutto. Proszę spojrzeć na swój wydruk dotyczący wynagrodzenia miesięcznego, ile tam jest potraceń: m.in. na ZUS, podatek w tym także raty pobranych pożyczek. A dodatkowe wynagrodzenia (13-tki, wyrównania, jubilatki i nagrody) już się nie liczą?
Zarabiający najniższe wynagrodzenie ( w tym roku 1750,-zł) mają na swoim koncie (o ile takie posiadają ) ok. 1.200,-zł. A ile takich ludzi jest. Oni na pewno chcieliby zarabiać Wasze "marne pieniądze".
Nie zazdroszczę nauczycielom pensji, nie zazdroszczę im też pracy, bo wiem, że jest bardzo trudna. Ale bardzo Was proszę, przestańcie narzekać jak to marnie jesteście opłacani. Jeśli w szkołach tak źle płacą można się przekwalifikować.
awos / 83.19.27.* / 2015-10-14 11:01
Pracowałam w administracji szkoły i tyle nauczyciele faktycznie zarabiają. Proszę zapoznać się z Kartą Nauczyciela art. 30. Jeżeli tak jest źle w szkole to można zmienić zawód.
Mariusz776 / 89.69.5.* / 2015-10-14 10:58
Jezeli jest tobie tak źle to zrezygnuj - serki nauczycieli czeka w pośredniaku na twoje miejsce biedaku
oczy szeroko otwarte / 81.219.207.* / 2015-10-14 10:49
Moja żona /magister po studiach/ podjęła pracę za 1300zł netto na umowę zlecenie. Pracodawca po miesiącu odprowadził ZUS od 240zł i dał do podpisu papier że wyraża na to zgodę, jak nie podpisała to ją zwolniono. Tak wygląda realna praca w innych zawodach i problemy milionów ludzi w Polsce. Ponadto mobbing to codzienność!
Magdalena332 / 78.8.113.* / 2015-10-14 10:46
"Za wszystkie godziny ponad pensum nauczycielom wypłacane są dodatkowe pieniądze" - ktoś, kto to napisał powinien stanąć przed sądem! To się nazywa odpowiedzialność dziennikarska za słowa i rzetelność informacji!!!??? W kierowanej przeze mnie placówce nauczyciele realizują mnóstwo godzin ponad pensum i jeżeli nie jest to zastępstwo czy specjalistyczne zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi najczęściej, to nie mają z tego tytułu grosza! Przedszkola są NIEFERYJNE, co oznacza, że pracujemy i w wigilię i Sylwestra i ferie i wakacje! W szkołach też już zresztą nauczyciele muszą prowadzić zajęcia w tych dniach, ale nie są to lekcje więc sensacja jest! Brak profesjonalizmu w przekazywaniu takich informacji! Z całą odpowiedzialnością napiszę, że moi nauczyciele w miesiącu pracują więcej nią 40 godzin tygodniowo! Ale nauczyciele są z reguły skromni i nie krzyczą tak głośno jak przedstawiciele innych profesji. Nauczyciele muszą przybywać na wszystkie zebrania rady pedagogicznej, które zazwyczaj trwają po kilka godzin, muszą poza swoim pensum jeździć na wycieczki nawet całodniowe, prowadzą zebrania z rodzicami, indywidualne rozmowy z każdym rodzicem, współpracują z instytucjami wspierającymi edukację, szkolą się cały czas często za swoje pieniądze, wykonują dodatkowe zadania w zespołach po zajęciach i przygotowują zajęcia, wypełniają papiery! - TO WSZYSTKO JEST W RAMACH PENSUM POZA ZAJĘCIAMI Z DZIEĆMI!!! I ani złotówki za to nie widzą! To żenujące, że zdarzają się sytuacje, kiedy w szkole pracownik obsługi zarabia więcej niż nauczyciel! Ale ludzie czytają tak nieodpowiedzialnie wydawane słowa dziennikarskie i przyjmują te opinie - bardzo przykre...
ELZBIETA nieposwiecajacasię / 91.208.93.* / 2015-10-14 11:02
hm, wychowałam sie w domu naczyciela - lata 80-te. patrzyłam więc z bliska na prace mamy i naszych sasiadów. pensum wynosilo wówczas 42 h, nauczyciel mial obowiazek prowadzic przynajmiej jeden typ zajec obowiazkowych (LOP. ZHP, ...) o sprawdzaniu po nocach dziesiatków zeszytów, kartkówek nie wspomne acha i wtedy wszelkie wyjazdy faktycznie były realizowane bez zadnej rekompensaty. w zwiazku z powyzszym omijałam kierunki pedagogiczne szerokim łukiem... gratuluje Pani, że ma Pani zespół, który społecznie tak cieżko pracuje. jakos nie zetknełam sie z podobna postawą ani podczas edukacji moich dzieci ani w rozmowach ze znajomymi nauczycielami. zastepstwa sa płatne, zajęcia w dni wolne różnie realizowane, o sprawdzaniu zeszytów uczniów dawno zapomniano a kseróweczki testów to juz nie to co dawne prace. wywiadówki, rady pedagogiczne faktycznie poza pensum, ale droga pani która grupa zawodowa ma tyle dni wolnych, niech mnie pani nie rozsmiesza ta pracą w wigilię i Sylwestra i ferie i wakacje!
Lidia178 / 79.186.21.* / 2015-10-14 10:46
:) :) 3 miesiące wolnego w ciągu roku...3 urlopy"zdrowotne".. 18 godzin pracy tygodniowo..Niesamowicie ciężka praca nauczycieli..No tak..rzeczywiście.Te 18 godzin to tylko teoria, bo rady pedagogiczne, bo szkolenia, bo konferencje, bo wycieczki, bo wywiadówki, klasówki...Cynizm aż kipi wśród tej wykształconej i kształcącej grupy zawodowej..Nie idiociejmy..Która grupa zawodowa ma takie przywileje..Kto może sobie pozwolić na tak długi płatny urlop wypoczynkowy.Urlop zdrowotny? A jakie to szkodliwe warunki tej pracy powodują,że potrzebny jest taki urlop..?Nie lepiej i sprawiedliwiej byłoby , dla nich samych zresztą ,gdyby nie pracowali ponad te 18 godzin "gdzieś" tylko w szkole ?40 godzin pracy w tygodniu jak każdy.Pokój nauczycielski jest lepszym miejscem do sprawdzania klasówek, czy przygotowywanie tematu lekcji na następne dni niż między garami , pralką, odkurzaczem czy żelazkiem w swoim domu..Szkolenia, konferencje....? A kto ich nie ma? Gdy słyszę utyskiwania jak ciężko jest nauczycielom to najdelikatniej mogę tylko uśmiechnąć się z politowaniem..Może czas zacząć reformę zawodu nauczyciela?
Anna Pl / 94.42.104.* / 2015-10-14 11:09
Pani Lidio, czy nie zauwazyla Pani,ze to nie tylko Polska ma tyle dni urlopu i tyle godzin pracy ? Sa kraje,ze maja i wiecej,wiec nie wiem w czym problem ? Poza tym urlop nauczyciela wiaze sie jak Pani moze wiadomo z nieobecnoscia dzieci w szkole, sam ze soba nauczyciel nie jest w stanie pracowac . Jesli takie sa przywileje nauczyciela nie rozumiem tylko,dlaczego Pani nie zmienila jeszcze swojej profesji.
aga711 / 178.37.133.* / 2015-10-14 10:58
W krajach skandynawskich tzw.urlop zdrowotny jest przyznawany każdemu nauczycielowi obowiązkowo co 5 lat! A wiesz po co ? Ano , żeby bidok nie zwariował! Zapraszam do pracy w szkole! Na miesiąc a potem pogadamy , jak to nauczyciele mają dobrze !
odkrywca zła / 83.18.192.* / 2015-10-14 10:45
Następny wszechwiedzący ekspert od nauczycieli. :) Zwolnij się z pracy "póki my żyjemy" , bo idziemy po ciebie bandyto warszawski.

Najnowsze wpisy