Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
Grzegorz76 / 78.10.167.* / 2015-10-14 10:39
Jak znajdziecie mi taką szkołę co płacą 5000 to dajcie znać jestem nauczycielem 13 lat i nigdy tyle nie otrzymałem!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
barbara 6o6 / 83.30.127.* / 2015-10-14 10:39
Nie dla podwyzek dla nauczycieli,wakacje 2 mesiace,zielon szkoly,dorabianie z korepetycji.STOP
fsafds / 91.193.84.* / 2015-10-14 10:39
Dzień nauczyciele i co pierwsze widze ? propagandowy tekst niczym za komuny. Zarobki są zawyżone średnio o 700 zł. Dni wolnych tylu nie ma też o kolejne 10-20 dni zawyżone . Liczba godzin 18 jak napisali że według badań jest to rzeczywiscie wiecej niż 18 godzin to już nie sprecyzowoli ze wiecej niz 40 godzin wychodzi bo po co to już nieładnie wyglada.Dajcie ludziom żyć dziennkarskie świnki na kogo zlecenie piszecie troche honoru i zasad bo etyka zawodowa ? to wam nieznane pojęcie
Kadrowa / 82.160.253.* / 2015-10-14 10:39
Pracuję w szkole - jestem kadrową i zajmuję się płacami. Nauczyciele dyplomowani potrafią zarobić 5500 zł brutto miesięcznie. Każda nadgodzina jest liczona, dodatek za wychowawstwo, za opiekuna stażu, wysługa lat, dodatek motywacyjny... Gdyby szkoła znajdowała się na terenie wsi, mieliby jeszcze dodatek mieszkaniowy i wiejski. Całe wakacje nie pokazują się w szkole. We ferie tez nie. Wszystkie święta mają wolne. U nie w szkole nauczyciel maksymalnie pracuje 26 godzin tygodniowo. I raczej nie pracują w domu, tylko wykorzystują do tego okienka. W dobie dziennika elektronicznego, naprawdę nie mają dużo obowiązków. Jeżeli chodzi o przygotowanie się do lekcji, to też nie przesadzajmy, że zajmuje im to Bóg wie ile czasu. Przez prace w szkole, mam znajomych nauczycieli i doskonale wiem ile czasu poświęcają na pracę.
sad944 / 91.193.84.* / 2015-10-14 10:42
CHyba krowa nie kadrowa jesteś w szkole :) Nie wiem w takim razie jakiej szkole pracujesz podaj placówke hehe chyba bardziej placówka która się mieści na ul wiejskiej .
xxx941 / 178.43.64.* / 2015-10-14 10:39
Jeśli zniosą kartę nauczyciela to osobiście oświadczam, że będę byłym nauczycielem pracującym w biedronce lub McDonaldsie. 18h pracy? Tyle może pracować nauczyciel zatrudniony na maximum pól etatu, nie mający wychowawstwa, nie robiący awansów, nie angażujący się w życie szkoły w której pracuje. A gdzie tacy są? Skandal. A ta kwota wyssana z palca? Ja nawet na papierze tyle w życiu nie zobaczyłam a pracuje już 8 lat. A kto patrzy na koszty dojazdu do kilku szkół? I na masę innych rzeczy o których oczywiście w takich artykułach się nie wspomina. Krew się burzy w żyłach.
zapieprzadło / 83.13.20.* / 2015-10-14 10:39
Może to wydać się dziwne , ale moi pracownicy po 30 latach pracy mają tylko 2750 zł brutto a pracują po 180 godzin w miesiącu i mają urlopu tylko 26 dni. Może się nauczycielom w głowach poprzewracało? Proszę niech się zamienią na pracę z moimi podwładnymi - praca w deszczu, śniegu , zapyleniu upale , zimnie .
ja277 / 91.189.0.* / 2015-10-14 10:38
Skoro więc nauczyciele to taka faworyzowana grupa, zarabiająca tyle kasy, mająca tyle wolnego w ciągu roku, to trzeba było się uczyć, być dziś nauczycielem i milionerem i nie wygadywać głupot. Pewno, że są nauczyciele i nauczyciele, tak jak są lekarze, którzy nas leczą i tacy, którzy dosłownie olewają. Jak ktoś nie ma styczności z daną grupą zawodową i nie wie jak to w praktyce wygląda niech się nie wypowiada, bo robi z siebie idiotę. Pozdrawiam biedaków, którzy nie są nauczycielami, ale zawsze jest czas na naukę, więc nie skamleć tylko brać się do książek i zaraz wam głupoty z tych pustych mózgownic wywietrzeją.
hipergoliczny / 87.204.89.* / 2015-10-14 10:48
Zaraz tam faworyzowana- ale przyznaję że mam syna w 1 klasie podstawówki i jego "Pani" pracuje tylko 3 h dziennie więc pewnie trudno nawet te 18 h wyrobić - fajna sprawa taki tydzień pracy i przyznaję że zazdroszczę;)
J234 / 94.232.222.* / 2015-10-14 10:38
Wychodzi na to, że nie wiecie co to jest brutto i netto.
ktoś 2 / 85.128.50.* / 2015-10-14 10:38
nasz system jest nie tylko drogi ale i mało skuteczny nie uczy jak żyć tylko teorii i wspominki o wielkich Polakach dziś świat pędzi naprzód i trzeba ograniczyć sentymenty tylko nadążać i uczyć żyć bezpiecznie w coraz mniej bezpiecznym otoczeniu wina to nauczyciele którzy są zarozumiali co widać po roszczeniach
Agnieszka133 / 88.156.138.* / 2015-10-14 10:37
Do autora tych wypocin:
1) w jaki sposób wyliczył pan, że mam 66 dni urlopu (lub wypoczywam, jak pan to określa? W tabeli zaznaczył pan, że mam 47 dni wolnego w wakacje. Skąd się to wzięło? 3 tygodnie układania plany, tydzień pracy w zespołach, komisjach itp - i właśnie miesiąc wakacji mi minął.
2) w Boże Narodzenie wszyscy mamy wolne w tych samych dniach (gazet też nie wydają 25 i 26 grudnia) - w pozostałe dni w szkołach są dyżury i nauczyciele opiekują się uczniami (przypominam, że w zeszłym roku minister Kluzik jasno o tym mówiła - a media upowszechniały, widocznie nie wszyscy dziennikarze o tym jednak wiedzą
3) mój tydzień pracy to 40 godzin - więc gdy pisze pan "18-godzinny tydzień pracy" zaczynam zastanawiać się czy nie rozumie pan różnicy między pensum i etatem czy celowo gra pan słowami
4) Święta, w tym narodowe, wypadają czasem w niedziele i soboty - czy uznał pan to za dodatkowy dzień wolny czy jednak nie? Czy dni typu 3 maja 2015 (niedziela), 15 sierpnia (sobota i do tego wakacje), 1 listopada (niedziela) są uwzględniane raz czy wielokrotnie. Czekam na wyjaśnienie tych kwestii.
niemily / 77.112.119.* / 2015-10-14 10:41
a nic Pani nie pisze o rocznych urlopach - dlaczego? Nie pisze też Pani, że zmęczeni nauczyciele w wakacje biorą etety na wychowawców na koloniach czy obozach, Czy to tez jest wyssane z palca??
ertrtr / 77.46.74.* / 2015-10-14 10:37
Walczą o lepsze pensje a system nauczania dalej z PRLu.
XX330 / 185.6.53.* / 2015-10-14 10:50
Jeśli byłby z PRLu, to nie było by tylu idiotów z wyższym wykształceniem
alina507 / 31.183.39.* / 2015-10-14 10:43
system nauczania jest gorszy niz w PRL-u , oni caly czas onbnizaja poziom nauczania w szkolach , w PRL -u poziom wymagan w szkolach byl bardzo wysoki. Np. teraz na Ekonomii zaocznej, dwa lata temu bylo 30 godz zajec z mikroekonomii , teraz 18 godz , oplata za studia pozostala taka sama.
IZABELA / 37.248.255.* / 2015-10-14 10:37
FAŁSZ, PRZEKŁAMANIA I MANIPULACJA DANYMI-IDJOTYZMY
EvaLos / 77.254.100.* / 2015-10-14 10:36
A ja jestem nauczycielka j. hiszpanskiego i nie narzekam na brak ofert pracy - gdziekolwiek pojde na rozmowe, wszedzie mnie chca zatrudnic. Moze dlatego, ze jestem dobra w tym, co robie? Nie zamierzam zmieniac tego zawodu, bo traktuje go jako przyjemnosc, nie prace. Nawet podczas wakacji mysle o tym, jak ciekawiej prowadzic zajecia. Frustracji, ktorzy chodza do pracy i odliczaja, kiedy minie te 8 godzin, moga nam faktycznie zazdroscic, ale nie tyle wolnego czasu, co pasji, bo ci prawdziwi nauczyciele nie pracuja w tym zawodzie dla pieniedzy i wolnego czasu, tylko z autentycznej pasji.
ja1 / 91.189.0.* / 2015-10-14 10:36
Skoro więc nauczyciele to taka faworyzowana grupa, zarabiająca tyle kasy, mająca tyle wolnego w ciągu roku, to trzeba było się uczyć, być dziś nauczycielem i milionerem i nie wygadywać głupot. Pewno, że są nauczyciele i nauczyciele, tak jak są lekarze, którzy nas leczą i tacy, którzy dosłownie olewają. Jak ktoś nie ma styczności z daną grupą zawodową i nie wie jak to w praktyce wygląda niech się nie wypowiada, bo robi z siebie idiotę. Pozdrawiam biedaków, którzy nie są nauczycielami, ale zawsze jest czas na naukę, więc nie skamleć tylko brać się do książek i zaraz wam głupoty z tych pustych mózgownic wywietrzeją.
xyz600 / 83.24.63.* / 2015-10-14 10:55
Można to tłumaczyć i w drugą stronę. Jak tak ciężko być nauczycielem, to można zmienić zawód na inny, taki który według uznania jest dla danej osoby atrakcyjny i popłatny i nie biadolić jak to nauczycielom dzieje się krzywda i jak to mało zarabiają.
Darkoooo / 193.242.212.* / 2015-10-14 10:36
Spuentuję ten artykuł krótko: dobre krakowskie liceum, 9 rok pracy, nauczyciel mianowany, 2300 na rękę... ze wszystkimi dodatkami... Przykro czytać takie brednie w dniu naszego święta. Co do dni wolnych, zobaczyć proszę, jak jest w innych krajach... ja nie znam nauczyciela, który w przerwie świątecznej nie sprawdza kartkowek, sprawdzianów czy wypracowań...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy