Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
marudny / 193.200.51.* / 2015-10-14 09:57
I teraz wiadomo kto rozwala budżet. Nie górnicy, nie kolejarze, nie służba zdrowia, nie armia, nie policja, nie ..... Wszystkiemu są winni nauczyciele. Zlikwidować. Niech rodzice sami uczą. Nie będzie problemu i zazdrości. Nagonka na nauczycieli to z góry realizowany plan - im głupsze społeczeństwo, tym więcej niewolników do roboty. Głupi naród będzie teraz szczekał na nauczycieli i ma zajecie przed wyborami.
maria595 / 88.73.87.* / 2015-10-14 10:02
bo wam woda sodowa do głowy uderza z tego lenistwa.
fiber / 91.227.212.* / 2015-10-14 09:57
Wg zeszłorocznego PIT, moja żona jako nauczyciel zerówki (31h zajęć dydaktycznych + 2 godziny 'karciane' + 2h zajęcia korekcyjno-kompensacyjne na tydzień, dodatkowo okazjonalnie weekendowe pikniki czy wycieczki, rady pedagogiczne itp) dostaje brutto średnio 3,5k PLN. Drugi stopień wtajemniczenia.
adam210 / 87.205.148.* / 2015-10-14 09:57
nastepny kretyn widzacy nieistniejacą rzeczywistosc
chwast / 83.20.97.* / 2015-10-14 09:56
Co za kretyn napisał te kwoty. Chciałbym, aby żona tyle miała.
To są stawki maksymalne i chyba w Warszawie.
To tak jakby wziąć rozporządzenie w sprawie zarobków pracowników administracji i wpisać ile zarabiają wybierając tabele ze stawkami maksymalnymi.
qdqwdew / 83.12.121.* / 2015-10-14 10:04
nauczyciele zarabiają 2800-3700 zł netto. Tyle wpływa im na rachunki.
Halszka4 / 95.178.96.* / 2015-10-14 09:55
Byłam nauczycielem, znam ten zawód od podszewki, wiem, ile teraz zarabiają moje koleżanki, ile mają wolnego, nie powinny narzekać i biadolić, bo zawód nasz to powołanie, to przyjemność, jeśli już zdecydowałeś się na wykonywanie pracy w szkole...nie NARZEKAJ!!! Masz pewność, że co miesiąc pieniądze są!!! Narzekający niech idą na emeryturę, a pozwolą pracować Młodym, niejednokrotnie bardziej wykształconym i z uśmiechem na twarzy. Tego Wszystkim życzę z okazji święta edukacji.
franc 876 / 176.58.23.* / 2015-10-14 09:53
Płatny urlop zdrowotny w wymiarze 3 lat w czasie kariery!!!!
gorzka prawda / 81.219.34.* / 2015-10-14 09:53
Proszę nie mydlić ludziom oczu, każda praca jest ważna i na swój sposób stresująca, ale żadna grupa społeczna nie otrzymała tyle podwyżek co nauczyciele przez ostatnie lata, wiem co piszę bo jestem kadrową.
2009r. podwyżka - styczeń przeciętnie na awansie 100zł i zaraz we wrześniu 2009 kolejna ok. 120 zł na awansie w skali roku tj. ok 220zł + do o tego od zasadniczej wzrasta stażowe przy każdej podwyżce
2010r. podwyżka wrzesień ok. 180zł + do o tego od zasadniczej wzrasta stażowe przy każdej podwyżce
2011r. podwyżka wrzesień ok. 200zł + do o tego od zasadniczej wzrasta stażowe przy każdej podwyżce
2012r. podwyżka wrzesień ok. 110zł + do o tego od zasadniczej wzrasta stażowe przy każdej podwyżce
Nauczyciele mają liczne dodatki oprócz tego nagrody z okazji DNE , nagrody finansowe starosty, 13 pensje, zasiłki na zagospodarowanie, urlopowe z KN, wczasy pod gruszą z ZFŚS, płaci się im średnią we wakacje i ferie z nadgodzin ( pensja z góry i dołu co miesiąc przez 12 m-cy mimo że są na urlopie ) płatne urlopy roczne, długie urlopy wakacyjne, przerwy świąteczne i dostają dofinansowanie do studiów, wcześniejsze emerytury, często pracujecie na dwa etaty w dwóch szkołach. Mówiąc ogólnie kto tyle ma w tym państwie przywilejów.
A niskie zarobki nawet na pół etatu to ma nauczyciel bez wykształcenia ( tylko po zawodówce lub z tyt. mistrza w zawodzie i tylko może uczyć praktycznej nauki zawodu ) wszyscy inni muszą mieć wyższe wykształcenie a to są dużo większe pieniądze.
dronka / 94.42.87.* / 2015-10-14 10:18
nie wiem gdzie jest aż tak dobrze bo mam w domu nauczyciela dyplomowanego i jakoś tych podwyżek nie widać. Owszem na przestrzeni ostatnich 6 lat dostał podwyższkę w wysokości 50zł brutto ale co z tego kiedy 150zł zabrano mu dodatku motywacyjnego (a jak wiadomo dodatek motywacyjny nie jest obligatoryjny tylko zależy od widzimisię dyrektora. Około 20 lat pracy w tym zawodzie i 1 nagroda burmistrza. Pracuje w 1 szkole bo jak wiadomo niż demograficzny coraz mniej dzieci w szkołach a tym samym coraz mniej godzin dla nauczycieli.( w większych miastach może jest ciut lepiej z godzinami ale w mniejszych miasteczkach nie jest tak różowo) O żadnych dofinansowaniach (poza dofinansowaniem wypoczynku a to i ja mam w swojej w pracy bo gdzie jest fundusz socjalny są i dofinansowania do wypoczynku) nie ma mowy. Ja również pracuję w budżetówce i proszę mi wierzyć i więcej jestem w domu i więcej zarabiam. i spokojniejsza jestem. Także szału nie ma a jeśli ktoś uważa, że bycie nauczycielem jest takie super i są z tego tytułu same przywileje sam mógł obrać tą drogę i być szczęśliwym bogatym człowiekiem. :)
albus100 / 87.204.120.* / 2015-10-14 10:05
Gdzie jest Pani kadrową? W ministerstwie? A co to jest DNE - może pomyliła Pani z DNA, DNO albo całkiem z rwą kulszową (mózgową). Wczasy pod gruszą to tylko obsługa i emeryci, Droga Pani! Czyżby szef z departamentu zlecił te wyliczenia, aby pani ministra JK-R, kiedy wyjdzie dzisiaj do protestujących i krzyknie na nich, żeby zapomnieli o podwyżce, to notowania poparcia dla miłościwie nam panującej koalicji PO-PSL znacząco wzrosną? Zły to ptak, co niby własne gniazdo kala (tym bardziej, że kłamliwie - pfe, na psa urok - że jeszcze tacy "sprzedawczyki" są wśród nas! Hańba!)
Eugeniusz661 / 178.37.197.* / 2015-10-14 10:01
Jest panie lipną kadrową i za tak nierzetelne dane bym nie zatrudnił Pani u siebie. Robiąc taką analizę trzeba by podać kwotę wyjściową. Nie wierzę że wszyscy dostają nagrody z okazji DNE, starosty, zasiłki na zagospodarowanie idt. Wkurza mnie takie szczucie jednych na drugich. Nauczycielom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta, a taki kadrowym zwolnień,
Renata267 / 188.125.149.* / 2015-10-14 09:52
Ciągle mnie zastanawia fakt, że każdy zagląda do portfeli Polaków (tzw. grup zawodowych typu nauczyciele, pielęgniarki, górnicy). Ja uważam, ze każdy ma prawo do godnych zarobków. Każdy stojąc po szkole średniej przed wyborem co będzie chciał w życiu robić mógł podjąć decyzje o pracy w tym czy innym zawodzie. Czy pensja nawet 3000 netto dla nauczyciela to dużo... wg mnie nie i taka pensja nie jest wystarczająca dla nikogo....Ja po studiach zarabiam 2000 mąż 2300 i mając 2 dzieci i kredyt mieszkaniowy na głowie stwierdzam że jest to mało. Nie umiem za to żyć, jak opłacę mieszaknie, kredyt, prąd, telefon i pozostałe media zostaje mi 2000. Za tą kwotę muszę przez cały miesiąc wykarmić 4 osobową rodzinę. Nie wspomnę już o ubraniach... bo dzieci ciągle rosną. Więc zadaje pytanie czy przy obecnych cenach żywności 3000 to jest dużo. Bojkot podnoszą Ci co zarabiają po 10000 netto....
ola z polski. / 77.79.253.* / 2015-10-14 09:50
Jestem nauczycielem mianowanym. Pracuje na pół etatu. Ale pracuje również w innej placówce budżetowej gdzie musze się dużo więcej napracować. Mając przy tym pół etatu to jest 2 6godz . Zarabiam dużo mniej. Jak słyszę ze moje koleżanki ze szkoły narzekają. To wychodzę. Przecieżbym udusila na śmierć. Mają najgorzej. Naxekaja na pielęgniarki, które z************* na oddziałach, na dyżur ach. Obcieraja tyłki obrane. Obsikane itd. Nauczyciel nie wie jak ma dobrze. Dopiero jak im ,nam,dowala. Poznają co to znaczy praca.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
:))))) / 178.37.241.* / 2015-10-14 09:57
Nauczycielowi przez gardło i pióro nie przeszła by Ola z małej
mlody nauczyciel / 77.254.250.* / 2015-10-14 09:50
Karta nauczyciela do natychmiastowej likwidacji!
Sobiepanek / 176.221.121.* / 2015-10-14 09:50
Nauczyciele w Polsce mają wolne wyłącznie wakacje - dwa miesiące. Przerwy świąteczne i ferie zimowe są wolne od zajęć wyłącznie dla uczniów. Nauczyciele muszą przychodzić do szkoły, ponieważ obowiązkowo są organizowane zajęcia świetlicowe i inne, dla dzieci i młodzieży (ostania akcja p. minister). 18 godzinny dzień pracy to fikcja.
gościu / 188.146.75.* / 2015-10-14 10:01
Sobiepanku "osiemnastogodzinny TYDZIEŃ nie DZIEŃ"pracy Czyżby na świetlicy była w ferie cała kadra pedagogiczna?Było ich w takim razie więcej niż uczniów.Pozdrawiam
Nomika / 83.5.15.* / 2015-10-14 10:21
Ferie w szkole są wolne zarówno dla nauczyciela, jak i dla uczniów bo właśnie w ferie nauczyciel ma urlop! Przerwy świąteczne są wolne od zajęć, ale świetlica szkolna działa i wtedy nauczyciele mają dyżury. Nauczyciel w szkole pracuje 18h, w świetlicy 26h w bibliotece 28h. A do tego trzeba doliczyć czas, jaki spędza się nad przygotowaniem materiałów na zajęcia z dziećmi, pisanie planów i inne. Tak, są nauczyciele, którzy mają wiecznie mało, ale jest sporo nauczycieli, którzy robią to, bo KOCHAJĄ swoją prace. Kto narzeka na nauczycieli, niech zamieni się z taki nauczycielem świetlicy (gdzie dzieci jest dużo, sale małe) i niech zobaczy jaka to "lekka praca".
emeryt 46 / 82.160.102.* / 2015-10-14 09:50
zapomniano dodc 1) ze to jest lacznie z CIEMNOWCISKIEM czyli z nauka religi 2) ze jest to przecietna czyli pana ministra i sprzataczki a wladze przydzielajace maja duzy noz --dla siebie (gdzie jest przecietna jak sie postawi MISIA jedna noga na goracej plycie a druga na brylce lodu ) WIEC SKONCZMY z CYTOWANIEM PRZECIETNYCH
wkurzony_zzz / 83.24.166.* / 2015-10-14 09:50
Jak zawsze licznie pieniędzy i wolnego pod publikę.

Po pierwsze 5000 dla mianowanego - mityczna kasa PO PIERWSZE BRUTTO - po drugie w zasadzie nikt takiej kasy nie widział przy wymiarze pensum 18(+2 dwie gratis) - średnio nauczyciel o najwyższym stopniu awansu z wysługą lat (np 15 letnią) ma ok 2600 - 2900 netto - czy to mało, czy dużo - byle pajac który wypisuje recepty na kaszel a studia skończył na trójach ma 4000 netto na rękę w przychodni i nikt ryja nie drze (praca ok 4 h dziennie)

Po drugie jak już ktoś pisze o wolnym w szkole to primo - wolne jest DLA UCZNIÓW (jak dekarz nie ma w zimie roboty to też w domu na d__ie siedzi), secundo 47 dni w wakacje - ha ha ha - człowieku jak piszesz to policz - w miesiącach lipiec sierpień jest 43 dni wolne (uwzględniając 15 sierpnia bo nauczyciel też człowiek) dodatkowo w wielu szkołach nauczyciel "MUSI" być w szkole przez pierwszy i ostatni tydzień wakacji bo trzeba uzupełnić dokumentację, zrobić jakąś naradę czy przygotować i wykonać egzaminy poprawkowe - tego nikt pod uwagę nie bierze. DLACZEGO POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO PATRZY NA NAUCZYCIELI PRZEZ PRYZMAT WF-ISTY - co to innych przedmiotów nie ma ?????? Ludzie zastanówcie się sami kto lepiej nauczy - nauczyciel przekrzykujący 45 osobową klasę z dodatkowymi fuchami aby dorobić (np. korki i to tylko wybrane przedmioty) czy taki który będzie prowadził klasę max 20 osobową i nie będzie kombinował gdzie dorobić. Osobiście jestem jedynie nauczycielem z wykształcenia i nie pracuję w zawodzie - wystarczyły mi praktyki studenckie aby stwierdzić że jest to ostatnia rzecz jaką chciałbym w życiu robić a uwierzcie mi w latach kiedy studiowałem to uczniowie się jeszcze uczyli a ich rodzice mieli tyle oleju w głowie aby patrzeć w miarę obiektywnie na rolę szkoły w wychowaniu dzieci. Dziś nauczyciel zawalony przez durne kwity z góry, zaskakiwany ciągłymi zmianami w systemie cały czas słyszy tylko że ma kupe kasy i wolnego a nic nie robi. Niestety te opinie padaja z ust większości społeczeństwa nastawionego negatywnie przez propagandę nie dostrzegającego że coraz durniejszy naród łatwiej sterować a nauczyciele i rodzice powinni stać po tej samej stronie barykady. Szkoda wspominać o tej idiotce która cytuje z pamięci "nauczyciel nie zauważy 10 % podwyżki jak nie zauważył że subwencja oświatowa wzrosła o 50 % " - ja się pytam na co te pieniądze poszły - na to żeby moje dziecko uczyło się bzdur w stylu jakie są w Danii partie polityczne, nie potrafiąc zrobić pompki po kilku latach wf czy nie wiedząc do czego służy młotek i kombinerki.
olineeek / 109.173.215.* / 2015-10-14 09:49
i jeszcze dostają "wczasy pod gruszą " na święta itp.
ja jestem nauczycielką, chcialabym pracowac w swoim zawodzie jednak nie ma zatrudnienia w szkołach.

uważam że żadnych podwyżek nie powinni dostawać.
bo jest ok . dzieci są niegrzeczne bo takie czasy i praca jest trudniejsza i mniej prestiżowa niz dawniej a nauczyciele chcą za to wynagrodzić sobie to w pieniądzach.
zarabiają dostatecznie dużo.
siedzą i biorą nadgodziny za innych żeby jak najwięcej kasy zebrać. "zwłaszcza ci "starzy" nauczyciele"
nie ma pracy dla młodych nauczycieli, zawody humanistyczne to dno, Niestety nie każdy może być technikiem - życzyłabym sobie mieć takie zdolnosci
3maja / 83.29.102.* / 2015-10-14 09:48
Najśmieszniejszy jest argument, że z naszą edukacją nie jest źle, bo wydajemy na nią większy procent PKB, niż Japonia. U mnie w domu jest tak samo, ja wydaję 30% moich dochodów na edukację dzieci, a mój sąsiad 3%. Tyle, że on zarabia 30 razy więcej ode mnie. A najwięcej wydają na edukację swoich dzieci menele, bo nie mają w ogóle dochodów. Nic, tylko za 20 lat elitą będą potomkowie dzisiejszych lumpów...

Najnowsze wpisy