Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
Renolda56 / 83.17.189.* / 2015-10-14 09:30
Jestem nauczycielem mianowanym, mam pół etatu w bibliotece, gdzie pensum jest 30 godz. + 2 KN i pól etatu w świetlicy gdzie pensum jest 26 + 2 KN, uśrednienie etatu to 28 godz. i oczywiście + 2 KN. Uczestniczę w radach, zebraniach, imprezach. Ktoś powie, ale siedzi sobie w bibliotece i nic nie robi, w drugim semestrze 2014/2015, miałam 100 godz. zastępstw dydaktycznych, w ramach godzin bibliotecznych. Zarabiam 2300 zł. Na własny koszt się dokształcam. Jako rodzic nie mogę uczestniczyć w żadnych imprezach moich dzieci, bo nie przysługuje mi możliwość wzięcia urlopu. Na wakacje jadę w najdroższych terminach, bo inaczej nie mogę. Proszę weźcie sobie wakacje i ferie, a ja będę brała urlop kiedy mi pasuje.
ajruwvfvg / 87.207.187.* / 2015-10-14 09:29
Drodzy Nauczyciele . weżcie się w końcu do pracy bo taka sytuacja jaka teraz jest w szkołach to jest jakieś nie porozumienie . za moich czasów dziecko sie naprawde musiało uczyć a teraz Wy tylko chcecie odbebnić i wziąść za to pieniadze . niestety tak nie ma .
moje jedno dziecko chodzi do prywatnej szkoły . do 6 osób w klasie . srednia 5.2.
osoba w wieku mojego dziecka ze zwykłego licem publicznego nie ma takiej wiedzy jak moje dziecko i na połowe pytań nie odpowie dziecko z licem więc proszę Państwa i NAuczyciele z Gimnazjum i Licem weżcie sie w końcu do pracy . bo wymogi macie a G---o robicie
agawa13 / 87.248.67.* / 2015-10-14 12:40
O tym ile jest osób w klasie decyduje organ prowadzący szkołę i dyrektor. Im więcej tym wyższa subwencja. A to już sprawa MEN. Też chciałbym uczyć w 6 osób a nie ponad 30. Zapraszam do pracy w szkole.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
albus100 / 87.204.120.* / 2015-10-14 09:53
To widać! Nieporozumienie pisz razem, rodzicu genialnych dzieci! "Nie pchaj się na afisz, jeżeli nie potrafisz!!!" Czyli zamilcz, wstydu oszczędź!
Ewelina sektrtarz / 80.51.173.* / 2015-10-14 09:28
A Wy nauczycoiele ciągle podajecie sumu pensji , która otrzymujecie na pierwszego. A inne świadczenia ktore otrzymujecie w ciągu roku ? Trzynastki , czternastki nagrody dyrektora , nagrody jubileuszowe , wakacyjne , świadczenia urlopowe , średnie urlopowe , wakacyjne , socjalne itp . Wtedy wychodzi tyle co podaje Pan w artykule , ja od dawna to wiem , ponieważ wyliczam płące nauczycielom. Sama za cieżką pracę i po godzinach (nie ma mowy o zapłacie ), ale stare SIO , nowe SIO muszę zrobić , otrzymuje na rękę 1800 zł i dodatkó brak , nawet premię zlikwidowali . Ico WY NAUCZYCXIELE na to?????
DIN154 / 91.238.55.* / 2015-10-14 09:34
To i tak dużo, jak na takiego głąba ortograficznego!!!!!!!!!!!
Jedna Taka. / 213.196.133.* / 2015-10-14 09:44
No prosze! a trzeba bylo pedagogike studiowac ,zarabiac duuzo wiecej i miec swietne ,bezstresowe zycie, bez zadnych obowiazkow i odpowiedzialnosci za drugiego czlowieka wkraczajacego w zycie.
Uczyc sie kazdy moze droga pani:)
Tymczasem siedzi sobie pani w tych papierkach i jest niezadowolona, zamiast cos ze swoim losem zrobic. Typowe! Wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma:)
Pozdrawiam!
doktorek19 / 31.131.63.* / 2015-10-14 09:28
Robią wam wodę z mózgu. Jeśli tak dobrze jest nauczycielom, dlaczego żaden z wypowiadających się nie zostanie nim. Artykuł tendencyjny. Mało kto rozróżnia zarobki brutto od zarobków netto oraz od zarobków na rękę. Praca nauczyciela jest niedoceniana, a społeczeństwo celowo podburzane. Kto zarządził mniej skuteczne nauczanie? Moim zdaniem "rządzący". To oni ponoszą pełną odpowiedzialność za zły stan wykształcenia młodych Polaków, gdyż Minister Oświaty celowo od wielu lat obniża wymagania. Nie dziwcie się zatem, że są złe wyniki matur zwłaszcza z matematyki (ponoć królowej nauk), gorsze wychowanie i wiele innych. Nauczyciele są pozbawieni metod wychowawczych, a rodzice zaślepieni i w większości nie zdają się zauważać i nie wiedzą kogo w domu mają, jakich synów i córek się dochowali. Lepiej rządzić społeczeństwem wewnętrznie skłóconym i zawistnie na sąsiada patrzącym. Wedle powiedzenia gdzie dwóch się bije, tam trzeci...
Asia1111111 / 213.148.158.* / 2015-10-14 09:32
Z wyksztalcenia jestem nauczycielem, moge uczyc dwoch jezykow obcych, ale jakos w calym powiecie nie znalazl sie wolny etat dla mnie, bo nauczyciele siedza w wiekszosci na dwoch etatach i blokuja miejsca innym..
ticzer / 95.45.26.* / 2015-10-14 09:27
Pracuje 30 lat w zawodzie nauczyciela i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek otrzymała pensję 3000 tys. zł a co dopiero 5000 tys !!!! moja pensja to 2800zł netto do reki !!!!Jestem nauczycielem dyplomowanym!!! Pracuje w przedszkolu gdzie etat wynosi 25 godzin!!!! Zapraszam serdecznie do 25 maluchów i kazdy traktowany w domu jak Król -najwazniejszy i naucz go że tak nie jest!!!!Uwazam prace nauczyciela w przedszkolu za najbardziej wyczerpującą i nie docenianą!!!Zapraszam na godzinkę do tych malutkich!!! A do tego jeszcze wspanali roszczeniowi rodzice którzy uważają że jego maluch jest najwazniejszy!!!! I oczywiście jedyny w grupie!! Nie daj bożę zapomiec o uśmiechu podczas rozmowy o jego dziecku bo juz masz pozamiatane że jestes nie sympatyczna, nie miły i nie zajmujesz sie jego dzieckiem jak należy!!!
też 140 / 94.254.209.* / 2015-10-14 10:06
Moja zona również peacuje w przedszkolu i jak opowiada co nauczycielki robią aby dzień zleciał to się na glowie wlos Jerzy pracują po 4 godziny dzieci same pozostawione na sali bo ploty i własne sprawy trzeba pozałatwiać a odpowiedzialnosciom ważne obarczaja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rozsądnei / 83.11.52.* / 2015-10-14 09:48
Czy tabela wynagrodzeń kłamie? Jak masz pożyczki potrącane, to takie wynagrodzenie.
enka / 188.191.222.* / 2015-10-14 09:43
Zdecydowanie zgadzam się z powyższym komentarzem. jestem córką nauczycielki przedszkola. od kiedy pamiętam, w okolicach wszelkiego rodzaju świąt od dnia mamy, taty, babci, dziadka, dziecka, Swiąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych, nauczyciela aż po ostatnio modna dni ziemniaka, ogórka, marchewki, jabłka, klocka i winnych ( to nie żart, jak ktoś nie wierzy, wystarczy wejść na dowolną stronę przedszkola i znajdzie się zdjęcia itp z takich imprez) wycinałam z mamą kółka, kwiatki, robiłam ramki itp, które potem wykorzystują dzieciaczki do laurek i licznych prezentów. 25 godzin etatu to bajka. Żaden nauczyciel nie wychodzi o godzinie zakończenia pracy bo trzeba uzupełnić dziennik i inne dokumenty, których są stosy. W domu czeka za to na nauczyciela plan miesięczny do napisania z rozbiciem na poszczególne godzin, przygotowanie oceny opisowej każdego dziecka przynajmniej raz na kwartał, poszukiwania coraz to nowych scenariuszy licznych imprez itp. świadomie obserwuje pracę mojej mamy od ponad 20 lat i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jako pracownik administracji samorządowej, że nigdy bym się z mamą nie zamieniła. a jeszcze do "uroków" pracy nauczyciela w przedszkolu należy dodać zmiany pampersów bo przecież trzylatek z pieluchą to norma, który rodzic miałby czas nauczyć dziec sikać do nocnika, wycieranie nosów, bo tygodniowy, ropny katar u trzylatka to całkiem normalna sprawa, szkoda tylko, że potem ten katar ma cała, z resztą w przedszkolach publicznych niemała, grupa.
Aleksandra802 / 178.216.141.* / 2015-10-14 09:38
Pani praca jest na pewno bardzo odpowiedzialna i trudna, aczkolwiek potrzebna. Ale warunkiem satysfakcjonującej pracy z ludźmi - bez względu na wiek - jest pasja. Wtedy nawet wynagrodzenie schodzi na plan dalszy. Jeśli Pani się meczy w pracy - proszę odejść.
gość1410 / 213.199.225.* / 2015-10-14 09:36
Tyle lat pracujesz i nie potrafisz odczytać paska z wynagrodzenia
2800 zł netto to właśnie ponad 5000 zł brutto. Kwoty podane w tabeli są właśnie brutto
Ewka 707 / 80.51.173.* / 2015-10-14 09:34
A o innych świadczeniach wypłacanych ciągle dla nauczycieli w ciągu całego roku to zapominacie .....one tez się liczą do średniej pensji.
Mąż / 37.247.217.* / 2015-10-14 09:27
Tabeli ze źle liczonymi średnimi na pierwszy plan, a wyjaśnienia, że wcale tak nie jest w teksie (przysłowiowym maczkiem)... Oj ma autor artykułu patronat kłamców z MEN w celu zbuntowania społeczeństwa przeciw nauczycielom i uzyskania poparcia... A czemu w tabeli Średnia pensja nauczycieli ze względu na stopień edukacji nie ma słowa o nauczycielach w przedszkolach i dla czego do choinki nie liczonych jako mediana, a nie średnia arytmetyczna... Tylko o tych nauczycielach drobna uwaga że ich ilości godzin pracy jest większa...
Znajomy Pana J.M. / 83.22.79.* / 2015-10-14 09:26
Powiedział co wiedział, wybitny ekspert "wsiech zawodow" Jeremi Mordasewicz.
Yuna / 217.99.251.* / 2015-10-14 09:24
U mnie w przedszkolu gmina oszczędza na etatach. Klasy przepełnione w przedszkolu grupy mieszane 25osobowe i jedna opiekunka. Gdy z 3latkiem idzie do toalety 24dzieci zostaje bez opieki. Dzieci są niedouczone. Zachowują się fatalnie. Rodzice szukają winnych wśród nauczycieli. Ale co oni mogą? Dlaczego nie pójdą do gminy żeby razem z nauczycielami wydrzeć grosza na pomoc w przedszkolu na pomoc do dużych klas? Dlaczego nie zasponsorują pomocy dydaktycznych. Za to wykłucają się o takie rzeczy że widać że im nie zależy na edukacji dzieci. Byle pozbyć się z domu. Jak nauczyciel w 30 osobowej klasie ma dotrzeć do wszystkich? Nad tym głupi rodzic się nie zastanawia. Nie pomyślał, że nauczyciel. Ie ma często jak nauczyć bo nie ma jak z braku pomocy naukowych. Biologia bez mikroskopu, chemia i fizyka bez probówek. Informatyka na sprzęcie sprzed dwudziestu lat na antycznym oprogramowaniu. Dlaczego rodzice nie protestują z nauczycielami!? Bo mają gdzieś przyszłość swoich dzieci. Nie widzą że sam papier nic już nie znaczy (zwłaszcza w sektorze prywatnym). Za tym papierem musi iść wiedza i umiejętności. Bez nauczyciela wyposażonego w pomoce naukowe nie zdobędzie żadnej z tych rzeczy i w efekcie nie zdobędzie pracy. A dzieci nie rozumieją że realizacja ich marzeń zależy od nauki. Ale rodzice powinni to widzieć. Powinni walczyć o zmiany w oświacie i szkolnictwie wyższym. Ale do tego długa droga, co zaobserwowałam na spotkaniu w sprawie uruchomienia kolejnego Oddziału przedszkolnegona na który nie było środków. Nie obchodziło pewnych niepracujących dam w jakich warunkach będą przebywać ich dzieci. Oburzenie na konieczność składania się na zabawki. Byle dzieci pozbyć się z domu. Kosztem dobra tegodziecka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realista / 91.226.233.* / 2015-10-14 09:23
Może napiszcie o netto, które stanowi pewnie niewiele więcej jak 50% tego co wskazujecie.
To tyle dostaje nauczyciel a resztę zagarnia nasze chojne Państwo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tekwoj / 78.133.234.* / 2015-10-14 09:23
Jako odnośnik proszę przyjąć wynagrodzenie za 1 godzinę pracy. I tu wychodzi, że nauczyciele zarabiają najwięcej.
Eh / 217.99.251.* / 2015-10-14 09:27
Uważasz że lekcje przygotowują się same? Jesteś idiotą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MIN.ROMEK / 194.181.100.* / 2015-10-14 09:21
Jestem byłym nauczycielem. Pracowałem w latach 2006-2007. Po roku miałem dość. Zarabiałem około 1800 zł. brutto. Od tego czasu znacznie się poprawiło jeśli chodzi o finanse. To nie oznacza, iż powinni nie zarabiać więcej. Włodzimierz Lenin powiedział kiedyś, że państwo policyjne jest wtedy gdy policja zarabia więcej niż nauczyciele. Według przywódcy światowej rewolucji żyjemy w państwie policyjnej.
ali472 / 79.163.131.* / 2015-10-14 09:20
Niech broniaż głupa nie wali, bo kogo to obchodzi, ze może podstawa jest 3200, ale tak sowite dodatki to tylko są w branży nauczycielskiej. A jak im źle to niech idą do sowicie wynagradzanych zawodów: urzędów, hut, biedronek,itp. Wtedy dopiero może przejrzą na oczy. A u nas w gminie jak się czyta oświadczenia majątkowe to wygląda na to, że większość ma 5000 na m-c.
mirekw411 / 87.205.21.* / 2015-10-14 09:29
droga (i) ali472 nie jestem nauczycielem , a ty jesli im tak zazdroscisz to zmien prac z tej twojej biedronki na nauczycielska zamiast pluc jadem
agora 1 / 62.244.149.* / 2015-10-14 09:27
Dobry żart! W życiu nie widziałam takich pieniędzy i nie znam nikogo z moich kolegów i koleżanek po fachu którzy tyle zarabiają. Kolejna sensacja medialna i jak zwykle mała znajomość realiów szkolnych- nie wiem co ma na celu, chyba jeszcze większą NIECHĘĆ do tej grupy społecznej :(
81Julka81 / 83.12.175.* / 2015-10-14 09:20
szkoda, że nauczycieli z powołania jest tak mało. Sama znam paru którzy nie są z powołania a z chęci zarobkowej i urlopu. Uważam, że to nieroby. Moje dziecko poszło do 1 klasy, a nauczanie polega na tym,że nauczyciel daje dziecku kartkę z rysunkiem by je wycięło i wkleiło do zeszytu. i pomalował . Kiedyś nauczyciel, podchodził do dziecka mówił co ma robić, poprawiał błędy, jak robić dobrze. Były szlaczki, dziecko używało wyobraźni , jak logicznie myśleć, a teraz nic. Zarabiają dużo jak na to co robią, powinni dostawać połowę tego co mają. Do tego dochodzi dzień Edukacji narodowej gdzie mają wolne-kiedyś dziecko chodziło do szkoły: były zebrania, wyjścia do kina, lub lekcje wychowawcze, a teraz mają wolne, a co ma zrobić rodzi, który pracuje. Mamy tylko 26 dni urlopu. świetlica zapełniona po brzegi. .I jeszcze podwyżek chcą. Za co??????????????????????
taki tam / 89.68.189.* / 2015-10-14 09:32
Szkoda, że tak wielu lekarzy jest nie z powołania. Szkoda, że tak wielu radnych jest nie z powołania.
Tak myślisz, że inni to pracują z powołania, a nie dla kasy. A może reszta musi pracować? A nauczyciel musi mieć powołanie? Myślisz, ze cała reszta polaków pracuje z powołania i z takim zaangażowaniem jak żądasz od nauczycieli?
Czy nie jesteśmy takim narodkiem, który od innych żąda czegoś, co od siebie daruje? Mam wrażenie że sobie dajemy prawa, które innym chętnie zabieramy?
Monika471 / 31.11.157.* / 2015-10-14 09:32
Jestem nauczycielem kontraktowym, podobno zarabiam 2700 zł, według karty zarabiam 2331 zł brutto i tak jest. Bardziej dobitnie - jest to kwota ok. 1750 netto.
W szkole, w której pracuje są zorganizowane zajęcia opiekuńcze, apel a potem zajęcia świetlicowe. Odkąd pamiętam był to dzień wolny od zajęć. Może trzeba popatrzeć z drugiej strony? Rodzice nie chcą znaleźć czasu dla dzieci. Świetlice szkolne czynne do 17, to zdecydowanie za krótko? Rodzice pamiętajcie, że dzieci czasami też powinny odpocząć!!!
A pani z klasy 1 pracuje według programu, więc trzeba pomyśleć o tych, którzy stworzyli ten "cud" podręcznik??
monia7777 / 79.163.133.* / 2015-10-14 09:26
To czego uczymy określa podstawa programowa! To nie nasz wina, że teraz dzieci nie potrafią robić szlaczek tylko musimy za niego wkleić do zeszytu całe zdania a ono tylko jedna literkę dopisuje. Rodzice rzucają się o zadania a kiedyś one były i każdy odrabiał i jakoś od tego nie umarł! Dzieci muszą ćwiczyć!!!A wolne jest tylko wtedy jak nie ma dzieci zapisanych. ?Widocznie szkoła do której Pani dziecko chodzi nie otrzymała informacji, że chce Pani dziecko w niej zostawić tego dnia!
krzysztof53 / 93.105.177.* / 2015-10-14 09:20
Zagonic do roboty ta zgraje nierobow.Powinni pracowac jak kazdy Polak a 3-ci miesiac wolnego powinien byc bezplatny.Zawsze sie o******..li a teraz sa jeszcze do granic bezczelni!!!
Obserator / 81.190.220.* / 2015-10-14 09:47
Widać masz mało pojęcia o świecie i o nauczycielach nauczyciel nie dość że musi się użerać z dziećmi które lekko mówiąc zachowują się jak bydło to jeszcze do tego jak któremuś by się coś stało to odpowiada za nie głową a ilu jest takich rodziców co jeszcze przyklaskują swoim dziecią jak się zachowują a nawet bywają przypadki że nakłaniają dziecko do tego żeby coś robi np kogoś uderzył a potem że to wina Pani bo nie przypilnowała dzieci na dyżurze gdzie biega ich dziesiątki. To że nauczyciel ma 2 miesiące wakacji to nie jest do końca prawda. Po zakończeniu roku szkolnego są zebrania rady mnóstwo papierologi i z 2 msc robi się 4 tygodne. A na koniec roku to NAUCZYCIEL to prawdziwy wół pociągowy zamiast usiąść wygodnie przed tv albo książkę poczytać albo nawet spędzić czas z najbliższymi musi świadectwa przygotować i do tego tony, tony papierów. A płaca jaką dostaje i warunki w jakich uczy i musi sobie radzić nie jedną osobę by załamały. To, że ktoś jest bezczelny to nie znaczy że każdy taki jest nie można wszystkich jednakowo traktować. Każdy ma jakiś charakter raz lepszy raz gorszy. A, że nauczyciel jest bezczelny to nie pomyślałeś że może jest zwyczajnie zmęczony. Wypowiadam się tu jako obserwator ponieważ znam sporo nauczycieli i to nie jest łatwy kawałek chleba jak się plebsowi z Ciemnogrodu wydaje. Dlaczego nie zostałeś nauczycielem??? Kto Ci tego bronił?? To teraz zamknij się i do łopaty....
taki tam / 89.68.189.* / 2015-10-14 09:19
Po co ta manipulacja? Że niby mają najwięcej wolnego, ale z tabel wynika, że w europie tylko 4 kraje mają po 2 dni mniej wolnego a reszta więcej?
Pensum 18 h najmniej w europie?Tak tylko u nas liczy się do pensum tylko godziny przy tablicy. Na całym świecie liczą wszystkie i to jest dopiero pensum. A wiecie, że np. wywiadówki w wielu krajach są rano w godzinach pracy nauczyciela i rodzić zwalnia się na nie z pracy? A wiecie, że są kraje gdzie w szkole na każdych 2 nauczycieli jest pokój z leżanką i biurkiem, gdzie co dwie godziny nauczyciel może w ciszy przygotować się do następnych lekcji, albo wypocząć?
Wiecie, że są kraje gdzie ludzie mają szacunek do innych ludzi?
Wiecie, że są kraje gdzie ludzie w dniu święta innych, życzą im dobrze, a nie opluwają ich?
I wiecie, że jest taki kraj gdzie ludzie sami chcą ze sobą zrobić to, czego nie udało się zaborcy przez 100 lat i okupantowi w czasie II wojny.
Wiecie, że chyba w żadnym kraju nie ma tylu idiotów?
agora 1 / 62.244.149.* / 2015-10-14 09:32
ja po facebookowemu...... LUBIĘ TO:) świetny komentarz

Najnowsze wpisy