Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Ile zarabiają nauczyciele? Odkrywamy wszystkie tajemnice polskiej oświaty

Wyświetlaj:
Bóg z Narwią / 79.185.140.* / 2015-10-14 08:44
Starocia, które zaczynały uczyć informatyki na zx spectrum i do dzisiaj są przekonani, że nic się nie zmieniło. Do tego dochodzą łapówki w postaci korepetycji - często sugerowanych przez nauczycieli. Do tego dowody wdzięczności od wydawców podręczników - ostatnio jak czytamy - od towarzystw ubezpieczeniowych. Później prezenty od "klasy" na urodziny, dzień nauczyciela.
teed / 178.36.10.* / 2015-10-14 08:44
tak jakoś dziwnie się składa że ostatnie 8 lat to najlepsze lata w 1000 letniej historii polski tylko głupki tego nie widzą
Jan913 / 79.187.183.* / 2015-10-14 08:43
Czytając komentarze osób wypowiadających się zauważyłem że nikt nie zwrócił uwagi na to że e wszystkich krajach europejskich jest podobna ilość dni wolnych od pracy. Przecież wynika to nie z tego że nauczyciela mają specjalne przywileje tylko dlatego że taka jest specyfika ich pracy. Praca w szkole wyczerpuje psychicznie, wysiłek intelektualny jest bardzo duży i nie da się go porównać z fizycznym w innym zawodzie (wiem bo również w taki sposób pracowałem). Dlaczego wszyscy mówią że za dużo zarabiamy? Za dobrze wykonana pracę powinno się otrzymać odpowiednie wynagrodzenie w każdej pracy niezależnie od zawodu. W krajach takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania wynagrodzenia są zdecydowanie wyższe niż u nas ( w stosunku do innych zawodów) . Ludzie to inni też powinni więcej zarabiać a nie że nauczycielom trzeba zabrać.
tiaa / 194.99.117.* / 2015-10-14 08:50

Praca w szkole wyczerpuje psychicznie, wysiłek intelektualny jest bardzo duży i nie da się go porównać z fizycznym w innym zawodzie

Myślisz, że praca umysłowa w prywatnej firmie nie wyczerpuje psychicznie?

Za dobrze wykonana pracę powinno się otrzymać odpowiednie wynagrodzenie w każdej pracy niezależnie od zawodu.

no właśnie tak może powiedzieć każdy. Inni właśnie chcą za dobrze wykonaną pracę dobrze zarabiać, ale nie mogą bo np. zabiera im się w podatkach po to, żeby wynagrodzić uprzywilejowanych.
Autor560 / 83.13.138.* / 2015-10-14 08:48
Wszyscy powinni być należycie wynagradzani, tylko jakoś nauczyciele zawsze są uprzywilejowani. Zamrozili podwyzki w budżetówce, strażakom, wojsku, policji nie dali, ale dla nauczycieli się znalazło na podwyżki. Dawać albo wszystkim albo nikomu. Poza tym są grupy zawodowe, które wcale nie mają łatwiej i ich karta nauczyciela nie broni. Dla nauczyciela jak się okaże że nie ma godzin to czy sie stoi czy sie czyta gazetę w pokoju nauczycielskim to pensja się należy, dla pielęgniarki jak nie ma etatu to fora ze dwora. To jest sprawiedliwe??
zzz234 / 77.252.251.* / 2015-10-14 08:46
masz racje za dobrze wykonaną pracę, pytanie czy nasi nauczyciele dobrze wykonują prace? chyba tylko jednostki reszta do darmozjady żerujące na przywilejach
Rafal_an / 83.23.91.* / 2015-10-14 08:43
"Jestem nauczycielem"... tak zaczyna wypowiedź osoba, która broni swoich "małych zarobków" i przywilejów. Jest co całkowicie sensowne i zrozumiała. Kto by tak nie robił na ich miejscu. Kto by nie chciał pracować mniej i zarabiać więcej?
Dzieci popełniają samobójstwa i wpadają w choroby psychiczne przez osoby, które nie radzą sobie z tym zawodem ale utrzymują się w pracy dzięki anarchicznym przepisom.
Moja mama jest księgową w szkole i doskonale wiem, że komentarze o niskich zarobkach to mącenie wody. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
niemożliwe / 89.78.162.* / 2015-10-14 08:43
A ja życzę wszystkim w kraju najniższej płacy Unii Europejskiej 1440 eu na rękę. Oraz pracy, bo bez tego nul.
Jan913 / 79.187.183.* / 2015-10-14 08:43
Czytając komentarze osób wypowiadających się zauważyłem że nikt nie zwrócił uwagi na to że e wszystkich krajach europejskich jest podobna ilość dni wolnych od pracy. Przecież wynika to nie z tego że nauczyciela mają specjalne przywileje tylko dlatego że taka jest specyfika ich pracy. Praca w szkole wyczerpuje psychicznie, wysiłek intelektualny jest bardzo duży i nie da się go porównać z fizycznym w innym zawodzie (wiem bo również w taki sposób pracowałem). Dlaczego wszyscy mówią że za dużo zarabiamy? Za dobrze wykonana pracę powinno się otrzymać odpowiednie wynagrodzenie w każdej pracy niezależnie od zawodu. W krajach takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania wynagrodzenia są zdecydowanie wyższe niż u nas ( w stosunku do innych zawodów) . Ludzie to inni też powinni więcej zarabiać a nie że nauczycielom trzeba zabrać.
eliza 777 / 81.190.102.* / 2015-10-14 08:43
juz dawno uważałam,ze nauczyciele to nie maja co narzekać,bo to lenie i pasozyty,ktore wzięlo na strajk ,bo wakacyjna laba się skończyła!
ada855 / 83.7.245.* / 2015-10-14 08:43
To tak samo jak srednia krajowa w Polsce, która wynosi ok. 3750 zł - tylko kto ją ma ??? to samo z zarobkami nauczycieli ! GUS liczy wg bzdurnych załozeń. To oszukańcze liczby.
bebe... / 88.156.139.* / 2015-10-14 08:41
[ccytat]
"około 4200 złotych miesięcznie
chciałbym to widzieć..., chyba tylko w mediach.
Marcin557 / 91.240.30.* / 2015-10-14 08:40
Niekiedy wydaje mi się że mieszkam w innym świecie - skąd takie kwoty? Jednostki może tak mają. Po pierwsze wielu nauczycieli nie ma pełnego etatu a po drugie utworzono szereg szkół stowarzyszeniowych ( szczególnie na wsiach) w których zarobki są katastroficzne - sam pracuję w jednej i przy 16 godzinach mam niecałe 650 zł na rękę! Gdybym nie kochał swojej pracy i nie dorabiał na innym niepełnym etacie to nie miałbym możliwości egzystencji. Spawacz po OHP-ie zarabia kilkakrotnie więcej...
lil5 / 83.18.166.* / 2015-10-14 09:03
tylko spawacz ma dodatek za szkodliwe. Raczej dzieci nie będzie miał.
Zwykłyniezwykły / 83.13.138.* / 2015-10-14 08:43
Kochasz prace to nie jęcz. Z miłości można robić wolontariat, a jak nie pasuje to na kasę w biedronce
niegolony / 82.160.144.* / 2015-10-14 08:38
Dlaczego wszyscy patrzą na ilość godzin, a nie na obciążenie.
Nikt, kto nie jest nauczycielem nie zrozumie.

Odnośnie zarobków.
Po 25 latach pracy w zawodzie 2800 na rękę.
maniek192364589 / 80.50.142.* / 2015-10-14 08:57
wyższe wykształcenie kierunkowe - geolog, praca w zawodzie 10 lat, uprawnienia ministerskie,
wykonywana praca to min. kilkuset stronicowe dokumentacje dla ministerstwa środowiska, bieganie po kopalni w kaloszach, stanie jesienią w środku rzeki itd... zarobki od paru miesięcy w granicach 1800 - 2000 zł na rękę... A mogłem zostać nauczycielem geografii...
K222222 / 213.17.215.* / 2015-10-14 08:48
To porównaj to sobie z zarobkiem technologa z wyższym wykształceniem w przemyśle zbrojeniowym.
23 lata pracy 2 500 na rękę, 42 h / tygodniowo i 26 dni urlopu / rok. I moja pensja nie jest rewaloryzowana co roku.
ALEChemik / 83.13.138.* / 2015-10-14 08:41
Po 30 latach pracy w zakładzie chemicznym 2.200 zł BRUTTO! Ty mi o obciążeniu mówisz? Wstydź się!
Ir. / 89.228.41.* / 2015-10-14 08:37
Mądrzy i wykształceni chcą uczyć , tylko jest mały problem obecni uczący którym zawsze mało nie chcą odejść. Jest zasada jak Ci nie odpowiada zmień prace !!!
Marry88 / 109.196.0.* / 2015-10-14 08:36
Szlak mnie trafia i krew zalewa biedni nauczyciele musza pracować po nocach w domu proszę bardzo niech posiedzą w pracy 40 godz tyg wtedy nie będą musieli siedzieć po nocach. Mam w rodzinie 2 nauczycielki. W sierpniu jest już płacz że do pracy wracają. Zmieniają książki co rok bo za to dostają suweniry od wydawnictwa np. laptopy itp. Jak na zakończenie roku w prezencie biżuterii lub coś kosztownego nie dostaną od klasy to są fochy ze jak oni mogli. Na początku roku sprawdzanie czy w klasie mają bogatych rodziców co będą mogli wykorzystać do wszystkich imprez. A poza tym jak ktoś studiuje pedagogikę to raczej rozczarowany nie powinien być że jest nauczycielem nie poszedł tam z przypadku czy z musu jak np. inżynier budownictwa do McDonalda. Chore towarzystwo uważają ze im się wszystko należy. A tak na prawdę połowie nauczycieli słoma z butów wystaje wystarczy popatrzeć jak się bawią na imprezach z okazji dnia nauczyciela wiem bo widziałam nie raz pracuje w administracji w szkole. I moja pensja za 40 godzin i wykonywanie połowę ich roboty ( przygotowywanie kserówek do egzaminów próbnych, niektórym nawet po dziennik do pokoju nie chce się wyjść tylko wysyłają dzieciaków do pani z sekretariatu) ni jak się ima do ich pensji. A jeszcze jest tak że pracują po kilku szkołach. Nauczyciele nie mają źle tylko to taki specyficzny zawód że nauczyciel to Pan i władca.
albus100 / 87.204.120.* / 2015-10-14 08:47
Do Marry88~Skąd ta frustracja, coś z wykształceniem własnym nie tak? Bo trafić może tylko szlag!
Marry88 / 109.196.0.* / 2015-10-14 08:58
Z moim wykształceniem wszystko ok widocznie miałam słabego nauczyciela z j. polskiego nie nauczył mnie ortografii. Ale wiem jaka jest prawda o nauczycielach pracuje w szkole do 10 lat i w rodzinie nauczyciele i widzę jak jest. Męża siostra bardzo się cieszyła że dostaje laptopy od wydawnictwa od którego wzięła komplet książek dla uczniów tylko rodzice już nie bardzo się cieszyli i jakoś nie przypominam sobie żeby ten laptop służył klasie i dzieciakom dzięki którym ona go dostała. A jak jest kilka słabszych dzieciaków w klasie to już wielkie narzekanie zamiast zrobić coś aby pomóc tym dzieciakom. Nauczyciele nie mają źle narobić to się może chłop na budowie czy górnik w kopalni a nie. Ja pracuje w administracji nie pamiętam podwyżki jak skończyłam studia wyższe magisterskie dostałam 50 zł brutto!!!!!!!!! od organu prowadzącego.
albus100 / 87.204.120.* / 2015-10-14 09:09
Z piasku bicza nie ukręcisz! Tak krawiec kraje jak mu materiału staje! To o nauczaniu i uczeniu się.
johny 303 / 62.87.154.* / 2015-10-14 08:36
Dajcie mojej żonie 4200 średniej -kobieta z dwoma fakultetami i po trzech podyplomówkach zarabia 2000 na rękę z czego 100 trzeba wydać na bilet miesięczny. Pie-rd-o-lona propaganda - nie wierzcieżadnej literze tego gów-nia-nego artykułu. Każdy nauczyciel przynosi pracę do domu, poza tym jest ograniczony debilizmem Ministerstwa Oświaty. Jedno można powiedzieć na pewno-oświaty nie ma a jej poziom jest obniżany z każdym dniem. Wszystkim rządzącym zależy by "wykształcić" bezmyślny, tępy motłoch.
PS. Po ostatnim awansie zawodowym dostanie 2500 na rękę. Więc gdzie do -ku,rw,y nędzy te 4300?

Najnowsze wpisy