Forum Forum dla firmKadry

Imigranci zahamują wzrost płac w Polsce

Imigranci zahamują wzrost płac w Polsce

Money.pl / 2008-04-18 10:02
Komentarze do wiadomości: Imigranci zahamują wzrost płac w Polsce.
Wyświetlaj:
budowlaniec / 79.189.74.* / 2008-05-28 23:11
Wiekszosć panstw starej unii przez lata nie otwierała się przed pracownikami ze wschodu . Nawet po wejsciu polski do unii europejskiej dalej dla nie ktorych panstw obowiazuje nas okres przejsciowy.Natomiast nasz rząd czymprędzej zezwolił pracownikom ze wschodu na prace u nas zamiast wziąsć przykład z zachodu gdzie latami i w dalsz ym ciagu brakuje setki tysięcy rak do pracy , a pomimo tego powolutku i z niechęcią otwierają swoj rynek pracy.Tak nasz rząd miał swietny pomysł zeby teraz kiedy płace ida w górę , bo nie ma rąk do pracy i praca dosłownie lezy na ulicy pozatrudniajmy pracowników ze wschodu , by ponownie wrucic do czasów bezrobocia i niskich płac !
pawelczyk24ever / 2008-05-10 10:06
To wszystko stek bzdur. Co to za experci, wiadomo , ze w polsce nie ma niezależnych expertów, gdyż piszą to co im naczelni karzą. Napiszę przygodę z mojego życia. Otóż ukończyłem w polsce kurs spawacza na swój koszt i jedyną prace jaką dostałem to była stocznia Gdańska. Dostałem tam stawkę 4.20 PLN na rękę i musiałem pracować za te grosze bo nic innego nie miałem. Po dwóch miesiącach wyjechałem jednak do angli, gdzie dostałem oferte pracy w firmie budowlanej jako spawacz. Nawet nie chcieli oglądać mojego europejskiego certyfikatu spawalnictwa a co lepsze nauczyli mnie tutaj dużo więcej zawodów , i to za DARMO a na start dostałem 1000 funtów miesięcznie. Teraz powiedzcie mi drodzy Polacy, czy warto mam wracać do polski? Tęskno Nam napewno za Domem ale trzeba postawić na normalne życie. Pozdrawiam wszystkich mądrych polaków i ślę bana dla tego i poprzednich Rządów Pseudo-Polskich...
Dima / 83.5.218.* / 2008-04-28 10:08
"Podziwiam" autora. W budownictwie na Ukrainie za 250 USD nikt nie pracuje. Znam to z własnego doświadczenia. Lub ludzi o tyle marnej kwalifikacji, że nie warto ich zatrudniać. Autor pomylił się o 500- 700 dolarów. W związku z czym jak autor razem z ekspertami znajdzie takich pracowników w Ukrainie, od ręki im załatwię 2 sezony pracy w Kijowie.
Beck's / 83.29.231.* / 2009-09-29 16:30
nikt nie pracuje?? moze wysokiej klasy specjalisci, ale ich tam niema, bo szkoly marnie ksztalca. natomiast zwykly robol od ciegiel ma nawet mniej niz 250 dolcow(pod warunkiem, ze dostanie wyplate a nie np. bony zywnosciowe), a u nas ma z powodzeniem od 500-800 dolcow, natomiast spawacz czy operator walca 700-2000 dolcow i do tego jeszcze spanie i jedzenie za darmo jak nie mieszka w miescie, gdzie jest ta budowa!! zreszta jedz na ukraine skoro ten kraj jest dla ciebie "ziemia dobrobytu" i porozmnawiaj ze zwyklymi ukraincami a sie przekonasz, ze ekspert ma racje.
historyk / 89.77.243.* / 2008-04-19 15:59
Polacy zarabiają na budowie 1700 zł , pracując 12 godz, Ukraińcy którzy są wspaniałymi pracownikami budowlanymi znającymi najnowsze technologie zarobią 1000 zł Jest to spełnienie obietnicy wobec przedsiębiorców bez reformy podatku której nigdy za rządów partii obłudy nie bedzie właściciel ma 700 stówek w kieszeni i może inwestować np w rozwój swoich zainteresowń żeglarskich, może i o to chodzi
a kaczorek ma motorek / 79.184.12.* / 2008-04-18 22:47
Autor tego artykułu nie tylko nie ma pojęcia o realiach pracy na budowie ale i powołuje sie na jakiś nie wiadomo skąd ekspertów."Eksperci wyliczają, że podczas gdy w Polsce średnie wynagrodzenie wynosi 1350 dolarów " [to jest 2900zł ha ha ha] mieszkam w dużym mieście i nikt z roboli nie dostaje takiej wypłaty nawet jak by pracował dziennie po 14 godz. bez rejestracji. Przeciętnie budowlaniec zarabia 1500-1700 zł . Obcokrajowiec pracując w tym kraju musi tu również żyć ,wydawać na żywność, opłacać kwaterę itp .A życie w takiej delegacji jest jeszcze droższe. My Polacy na budowach otrzymujemy żebrackie stawki dla tego pracuje się po 10-14 godz. Co to za Eksperci? Jakie mają wyobrażenie i mniemanie o naszym kraju? Odbiło im całkowicie! Myślą że jesteśmy rajem dla pracowników budowlanych . Ponieważ mamy takich „ekspertów” to mamy jak mamy. A tak na marginesie pomysł z zatrudnianiem Chińczyków , Ukraińców i innych krajów o tańszej sile roboczej na polskich budowach jest pewnie realizacją jednej z obietnic Tuska o pomocy dla najmniej zarabiających Polaków między innymi na budowie.
Gratuluje
tatazzz / 2008-05-08 14:29 / Bywalec forum
Jak ekspert zarabia 7000 zł .to co ma pisać .Pisze co mu ślina na język przyniesie..
Polak z budowy / 71.134.234.* / 2008-04-28 08:20
życie w takiej delegacji jest tańsze. Dlaczego? Bo imigranci zwykle mieszkaja w gorszych czyli tańszych warunkach, mniej wydaja na rachunki i jedzenie bo mieszkaja w kilku w jednym mieszkaniu. Zwykle nie mają kosztownego w utrzymaniu samochodu. Rachunek jest prosty. Taniej żyją to mniej wymagają.
rata / 89.229.76.* / 2008-04-27 12:12
tez jestem robolem w duzym miescie chociaz bardziej podoba mi sie okreslenie pracownik fizyczny ale pracuje w hurtowni jako operator wozka widlowego-magazynier 8 godz dziennie i zarabiam 2000 netto
tatazzz / 2008-05-08 14:31 / Bywalec forum
To masz dobrze.Właściciel dopiero się dorabia i dlatego płaci.Jednak jak się dorobi to zaraz Tobie pensja spadnie i nawet Tobie ręki nie poda.
Beck's / 83.29.231.* / 2009-09-29 16:27
wlasnie jak sie dorabia to malo placi, a jak sie dorobi to zaplaci wiecej!! 3m sie
bob budowniczy / 83.4.246.* / 2008-04-24 19:27
sama prawda, a jescze to hasło że ukraińcy to wspaniali fachowcy...BZDURA, u mnie ukrainiec dostał nowoczesną koparkę, sterowaną joystickiem, to cymbał urwał joystick, bo " za lekko mu chodził", i tak jest cały czas niestety, a to zepsuje koparkę a to mu wywrotka wapdnie do blota "bo myslal ze przejedzie" - zysk finansowy na zatrudnianiu ukrainców nie jest wart nerwów, problemów i formalności.. wole zatrudnic słowaków za 400 zł wiecej - są normalniejsi:)
obywatel RP / 83.11.234.* / 2008-04-22 12:53
to jest właśnie polska:/
vb / 87.207.113.* / 2008-04-18 16:51
Autor artykułu pewnie w życiu nie był na budowie. Ja tam pracuję od dawna. Owszem, przyjadą Ukraińcy i pracują. A raczej popracują, ale krotko. Albowiem kilka razy dziennie slyszałem (znam dobrze rosyjski) rozmowy prowadzone przez komórki z kumplami z jeszcze dalszego Zachodu, oczywiście na temat stawek. I jesli już ktoś się zdecyduje opuścić kraj i dom, to niech polscy naiwniacy nie liczą na to że zatrzyma się on na dlużej w Polsce. Dla Ukraińca róznica między Warszawą a Berlinem to 8h jazdy i pięciokrotnie wyższe zarobki w tym samym czasie. Marzycieli ci u nas nie brak!
asergy / 90.129.109.* / 2008-05-07 13:43
Dokładnie jest tak jak mówisz. Kiedyś na polskich budowach było ich znacznie więcej, znam kilku Ukraińców i coraz, rzadziej przyjeżdżają do Polski. Bo to się coraz mniej opłaca, ceny mam jak na zachodzie a płace nieco wyższe. Wierutnym kłamstwem jest, że na Ukrainie się zarabia 250$ . W niektórych regionach i branżach fachowiec jest w stanie zarobić więcej niż w PL a ceny znacznie niższe . Dodam, że jedna znajoma ekipa pojechała na fuchę do Ukrainy. Kolega mnie, też zapraszał do roboty i mówił, że podobnie zarobię,
13212433412123 / 83.29.231.* / 2009-09-29 16:25
co wy woogole p********** za przeproszeniem??!! ludzie mordy w kubel jak nie byliscie na ukrainie!!! tam srednia pensja wynosi nawet 100 dolarow i to pod warunkiem, ze ci ja wyplaca zamiast powiedzmy worka kartofli.. zreszta przejdzcie sie tam a sie przekonacie. tam do dzis trwa wielki gloooddd!!
novi / 89.101.186.* / 2008-04-18 14:28
To lepiej wszyscy exportujmy sie na zachod a importujmy mieszkancow dalekiego wschodu. To napewno obnizy wzrost plac i wszyscy beda w pl szczesliwi:)
saul / 2008-04-18 11:44 / portfel / Pan Owca
Pobożne życzenia pracodawców. Tylko czemu nikt nie chce zatrudniać obcokrajowców ? Jak dla mnie propaganda.
Elendir / 2008-04-18 10:02 / Łowca czarownic
Dlaczego od razu o niższych kwalifikacjach? Jak tam stawka jest 5-6 razy mniejsza, to spokojnie można wybrać najlepszych i będą oni i tak tańsi.
historyk / 89.77.243.* / 2008-04-19 16:08
i bardziej wydajni. Spotkałem się kilka razy z fachowcami z Ukrainy, tak niechlujnej fuszerki od polskich fachowców już ciezko się spodziewać. Prawdą jest ze fachowcy budowlani z Ukrainy znają swój fach na poziomie kilof łopata i niezwykła dokładność, ale są i tak lepsi gdyż zrobią co im sie karze zajmą się domem ogrodem naprawią samochód właściciela a Polak nie tylko podwyżka i podwyżka a tu nie ma ani mniejszenia podatków ani zmniejszenia zezwoleń i uproszczenia przetargów a wszyscy chcą żyć wiec zamówienia jak dawniej kosztują no bo inflacja już chyba 4% I jak podaje GW Rostkowski ma odejść jest wiec nadzieja, że wszystko zostanie jak do tej pory
tatazzz / 2008-05-08 14:35 / Bywalec forum
Masz racje w piasecznie jest budynek nazwany tytanikiem i to jest obraz pracy ukraińców.Wygląda na przedwojenny a był wybudowany pare lat temu.
jliber / 2008-04-18 10:55 / Tysiącznik na forum
To już zmartwienie przedsiębiorców.
Michalll / 192.55.37.* / 2008-04-29 10:19
Moi pracownicy (wykonczeniowka) dostaja ok 5kpln/m-c ; pracuja ok.60h tygodniowo, z wydajnoscia bywa roznie, ale tak to juz jest w tej branzy - z checia zatrudnie kogokolwiek (z przyjemnoscia za mniej) kto naprawde cos potrafi, nie trzeba nad nim stac, pilnowac i poprawiac - oraz kto rozumie co sie do niego mowi.
tatazzz / 2008-05-08 14:38 / Bywalec forum
Bedą tyle godzin robić dopuki któryś nie zleci z rusztowania .Wtedy się Tobie oczki otworzą.
Nie lepiej zatrudnić na większej stawce z mniejszą ilością godzin a to samo zrobia...
zbysio / 83.220.105.* / 2008-10-30 19:02
sory ale jesteś osioł jak tak myślisz podnoś stawki zmniejszaj im godziny pracy a nasi kochani fachofcy i tak będą robić jak do tej pory tylko będą bardziej narzekać że im na życie brakuje

Najnowsze wpisy