IMMOEAST

Money.pl / 2007-06-21 08:27
Komentarze do spółki: IMMOEAST.
Wyświetlaj:
Jack from L / 78.8.74.* / 2009-01-29 13:30
Mamy już jakąś jaskółkę, która leci na północ godz.13:12 .
Leciuchno do góry ok. 2 %. Mówiłem, że pójdzie (poleci) na 5% .
Leć leć powyżej 4 zł.
Przebij się i utrwal w świadomości inwestorów (spekulantów).
Powodzenia.
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-01-29 16:50
chciałem dzisiaj kupić po 8zł
ale zlecenie nie weszło

za tanie toto

chyba zacznę sprzedawać
MAKLER Z BUD IŁOWSKICH / 83.6.193.* / 2009-01-29 21:57
jak będzie po 2 zeta to kupujcie bo stracicice teraz i co póżniej wam zostanie
będziecie czekać na rekina jak na zbawienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-29 22:19
Zrozumiałem z tego, ze coś Cię uwiera i strasznie wrzeszczysz. Az mnie uszy rozbolały. Musisz sobie wziąć coś na uspokojenie. Myślę, ze nawet lekarz rodzinny moze jakies ziółka zapisać.
giero13 / 2009-01-29 17:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
robi sie coraz wieksze cisnienie i z tej plaskiej z ostatnich notowan powinno wsystrzelic na polnoc, nie wiem czy zauwazyliscie od kilku sesje ktos mota sie z pakietem 30000 akcji i jakos mu ono nie wchodzi jest to zlecenie sprzedarzy a dzis ktos sie motal jak gowno w przereblu zebym mial tyle kasy to bym odkupil ten pakiet od niego bez wachania ale jestem inwestorem na dorobku z duza czescia portfela w akcjach IMMO i wszystkich posiadaczy an dlugi termin pozdrawiam:)
Wiesiek_PLN / 2009-01-29 14:22 / Bywalec forum
4 zł to jeszcze nie dzisiaj, ale kierunek dobry
Noxik / 2009-01-29 12:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Jedna z najinteligentniejszych wypowiedzi w tym dziale :) gratki.
Jack from L / 78.8.74.* / 2009-01-28 21:14
Obym sie nie mylił.
USA w górę (21:20). Austria na zamknięciu w górę.
Jutro IMMO min. 5% na północ. Życzę sobie i Wam 15% i ponad 4 zeta.
Oj, aby się sprawdziło. Oj oj.
Tffu tffu , aby nie zapeszyć. Niech wreszcie przekroczy 4 zł.
Jakaś magiczna bariera te 4 zety.
xxxxl / 83.10.240.* / 2009-01-28 21:44
chciałem dzisiaj kupić po 7zł
ale zlecenie nie weszło

za tanie toto
giero13 / 2009-01-28 22:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poczekaj troche i odkupisz drozej jak tak bardzo chcesz
xxxxl / 83.10.227.* / 2009-01-28 23:32
ale te gadki
sa bez pokrycia
znacie sie troche na tej giełdzie czy nie macie pojęcia
co piszecie

trzymam Cie za słowo
poczekam troche do jutra
szyg / 2009-01-28 20:57 / Bywalec forum
Wiarę macie dużą- ciekaw jestem co się stanie jak znajdzie się REKIN, Który będzie chciał. realizować zyski.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-28 23:24
Mało prawdopodobne. Rekin, owszem, był, ale kupował raczej po to, by zostać współwłaścicielem IMMOEAST na trochę dłużej. Zresztą, gdyby teraz zaczął sprzedawać to, co kupił w ostatnich tygodniach, to mogłoby się okazać, że siła podaży, jaką by wywołał, sprowadzi zyski do skromniutkich rozmiarów. Rekin po prostu kupował wieżowce za cenę samych parterów, a apartamenty za cenę samych tarasów i dobrze wie, że kiedy koniunktura powróci (a powróci), to wówczas dopiero będzie naprawdę dobry czas na realizację zysków. A teraz, fakt, obroty mizerne, a że wzrost ceny akcji był szczególnie duży, to drobni krótkoterminowcy, zachwyceni wynikiem (i byc może słusznie sądząc, że ultraszybki rajd na jakiśczas się zatrzymał) sprzedają, powodując delikatne spadki. Tak to widzę. A czy będzie drożej? Myślę, że tak, że nawet sporo drożej, ale do tego trzeba dobrych wieści ze spółki i troszkę czasu.
Jack from L / 78.8.74.* / 2009-01-29 00:06
Bardzo prosze o więcej energii i żywiołowości w wypowiedziach.
Twoje komentarze są tak stonowane i wyważone, że mam wrażenie, że za chwilę
jakis analityk z TVN24 bedzie chciał je zacytować !
Widzę dużą wiedzię, ale każesz ciągle czekać i czekać.
Może polecisz mi/nam szybkie strzały, oparte o swoją intuicję i
o wiedzę. p.t " Kiedy wyskoczyć, żeby nie zmoczyć ?"
:)
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-29 00:19
Cóż, Warren Buffett mawia, że mądre inwestowanie, to w gruncie rzeczy cholernie nudne zajęcie - polega na czytaniu rocznych sprawozdań, sprawdzaniu, czy rynek nie robi czegoś głupiego, a jeśli robi, to na zakupie akcji i... na czytaniu rocznych sprawozdań :) Ale dzięki za krytykę - coś w tym jest - rzeczywiście smęcę.
Jack from L / 78.8.74.* / 2009-01-29 00:30
Potwierdzam o czytaniu i analizowaniu rynku, jednakże w tym przypadku (patrz: kryzys) wszyscy, powtarzam wszyscy mylili się. Te tęgie głowy z USA dały plamę na całej linii.
Teraz giełdy i analizy "logiczne" to jak rumowisko Warszawy po II wojnie.
Każdy z cwaniaków (chyba i ja też) chce coś uczknąć z rynku dla siebie,
tylko, że pazerność jak kryje się w człowieku każe mu trzymać akcję jeszcze jedną sesję, a może i dwie. Niestety pudło, bo spadają. Wściekam się, że nie wylazłem w porę. Jak czujesz, że teraz wyłazić z Immo bo poleci to krzycz i to głośno.
Analizujesz rynek, to proszę przekaż spostrzeżenie o ewentualnym spadku.
Jak oczywiście czujesz, no bo teraz to nie wiem, czy ktoś w ogóle coś czuje.
Pozdr.
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-29 11:28
Problem polega na tym, że nikt nie wie, jak zachowają się ceny akcji jutro, czy za tydzień. Jeśli ktoś twierdzi, że wie, to nie wie, co twierdzi. Owszem, jest wielu, którzy grając (a nie inwestując) na giełdzie, odnieśli wielkie sukcesy. Zapytasz, dlaczego? Daj setce osób po monecie i każ im rzucać sto razy. Zapewne znajdzie się taki, który rzuci 55 orłów. A teraz weź tysiąc osób i niech znów rzucają. Pewnie któryś z nich wyrzuci z 60 orłów. A jeśli każesz rzucać dzisiątkom milionów ludzi? Zapytaj wiec też, ilu grając straciło całe majątki. Dlatego nigdy nie powiem Tobie, że jeśli kupisz akcje jakiejś spółki, to za tydzień Twój portfel zwiększy wartość o 30%. Nawet, jeślsi to będzie najlepsza spółka z możliwych, to ona w tydzień może te 30% także stracić. Giełda, to takie miejsce, gdzie na krótką metę handluje się akcjami (gra hazardowa), a na dłuższą biznesami (inwestowanie). I dlatego, jeśłi można odpowiedzialnie mówić o tym, że na czymś tam można zarobić, to właśnie w długim terminie, szukając spółek, których wycena rynkowa jest znacznie niższa od wartości mierzonej przyszłymi wpływami z biznesu, jaki prowadzą. Tu też nie możesz mieć nigdy pewności, ale znając spółkę, możesz ocenić prawdopodobiństwo tego, że np. będzie się rozwijać i jeśłi Twoim zdaniem, po dogłębnej analizie tak właśnie jest, a cena jest śmiesznie niska, to kupujesz i już nie martwisz się tym, że dalej spada, ani nie cieszysz, że nagle mocno rośnie, tylko trwasz i ewentuialnie czekasz, aż cena przekroczy wyznaczoną przez Ciebie wartość. Można zapytać - skoro to takie proste, to dlaczego inni tak nie postępują? To też ulubione pytanie Buffetta, na które on sam nie znajduje odpowiedzi, a konkluduje tylko - to wspaniale, bo gdyby wszyscy tak robili, on nie miałby szans być dziś tak majętnym człowiekiem. W końcu giełda, to miejsce, w którym pieniądze płyną od niecierpliwych do cierpliwych, więc w interesie tych drugich jest, by pierwszych było jak najwięcej. Na koniec jeszcze o fuduszach inwestycyjnych. Ach, gdyby one mogły mądrze zarządzać środkami. Niestety, najczęściej nie mogą, bo po pierwsze, są porównywane comiesięcznie, cokwartalnie w setkach zestawień i rankingów, więc zarządzający muszą starać "wykazać się" w krótkim terminie (ale uwaga, jest tu kilka chlubnych wyjątków!), a po drugie klienci TFI "zmuszają" ich zarządzających do kupowania akcji wtedy, kiedy przychodzi czas na ich sprzedawanie i do sprzedawania wtedy, kiedy czas myśleć o zakupach. No wiem, znów ZERO emocji. Ale to jest właśnie klucz do sukcesu - ZERO emocji! Tego jednego możesz być pewien.
zxcvbn / 81.190.9.* / 2009-01-28 21:04
A ciekaw jak znajdzie sie rekin który będzie chciał kupić duzo akcji i czekać na zyski
szyg / 2009-01-28 14:59 / Bywalec forum
Nie pomyliłem się, OBROTY OBECNIE SĄ tylko 2 miliony- będzie duży zjazd w dół.
dr_avalanche2 / 2009-01-28 20:04
a ja kurna kupilem po 1.35 i wywalilem niestety po 2.15. Ale dobre i to
Wiesiek_PLN / 2009-01-28 15:10 / Bywalec forum
A na jakiej spółce masz duże obroty ?? Nie pitol głupot. Kogo chcesz wystraszyć cieniasku ?
bB86_nologo / 137.205.71.* / 2009-01-28 15:06
ale naganiasz jak idiota... -.- :P

korekta plaska i tyle, przed nastepna fala do gory. brak podazy.
juz nawet nie chca spychac na sile ponizej 80c.
Jack from L / 83.4.4.* / 2009-01-28 16:36
Potwierdzam . Szyg ty mój drogi coś tam starasz się opowiedzieć, ale to jest to samo
co występują Ci analitycy w TV . Coś tam wiedzą i analizują , a okazuje się że albo w górę, albo w dół. Tacy "mądrzy" i to po wąskim kierunku studiów.
No to "szyg" nie strasz , bo może się spełnić.
Pozdr.
SECOAJ / 204.250.12.* / 2009-01-27 09:27
Panowie,
Juz pojawily sie pierwsze sygnaly (lepsze od oczekiwan wskazniki w sektorze, I wzrost cen mieszkan I domow na rynku wtornym (parz dzisiejszy parkiet strona 13)
Jak juz wszyscy inwestorzy dobrze wiedza gielda zacznie zyskiwac szybciej zanim gospodarki zaczna przynosic dobre PKB.
Nie sprawdzily sie przewidywania spekulantow I pesymistow ze IMMOEAST spadnie mocno Itp. Kurs minimalnie spadl I trzyma sie a jesli jest mocny spadek zaraz pojawia sie sygnal kupna co widac na wykresach.
Wczoraj dobrze zyskiwaly spolki z branzy developerskiej jak J.W Construction itp, ktorych akcje tez sa przecenione I nie dowartosciowane ale zadne z nich nie maja wciaz tak arakcyjnej wyceny “cena do zysku” czy “cEna do wartosci ksiegowej” jak IMMOEAST (tabela w gazecie parkiet)
Panowie krotko, ostani moment dla tych co jeszcze sie nie zdecydowali na kupno IMMOEAST zanim akcje podskocza znacznie powyzej 4 zl. I beda sie kierowac do conajmniej ceny wartosci ksiegowej. Wtedy tez sie na IMMOEAST zarobi ale juz nie az tak jak kupujac teraz. Zastanowcie sie bo warto a duzo czasu nie ma.

Pozdrawiam
SECOAJ
szyg / 2009-01-28 00:57 / Bywalec forum
Patrząc na obroty w dniu dzisiejszym mam wrażenie że tylko ty SECOAJ masz akcje których nie masz komu sprzedać. Nie sprzedajesz i kurs utrzymujesz.. To nie jest złośliwość, -naga prawda. Porównaj wcześniejsze obroty. Nie ma nowego kapitału.
Na tej spółce do sierpnia 2008 były śladowe obroty. To stanie się i teraz. Nie będziesz miał komu odsprzedać- Ty wpadasz w panikę i dlatego tak zachwalasz IMMOEAST. Pozdrawiam
krzusztof / 2009-01-28 08:40
Przyglądam się tej spółce od jakiegoś czasu i teraz powinno nastąpić na stałe przebicie 4 zł .Dalej przez jakiś czas powinien utrzymywać się już tylko trend wzrostowy. Tak to mniej więcej wygląda.Oczywiście udeżenie meteorytu może wszystko zmienić.
xxxxl / 83.10.240.* / 2009-01-27 22:54
chciałem dzisiaj kupić po 6zł
ale zlecenie nie weszło

za tanie toto
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-28 00:10
Spoko, daj jutro znowu i ustaw waność na dwa, trzy miesiące, a powinno wejść.
Jack from L / 78.8.70.* / 2009-01-27 21:13
SECOAJ Ty optymisto.
To dobrze, dobrze , bo i ja nim jestem.
Mów tak dalej , ale nie przeginaj o nadchodzących szybkich skokach na północ.
Teraz myślę, że firma będąc notowana na GPW w Warszawie i w Wiedniu jest w pewnym stopniu hamowana od panikarzy w Polsce.
To widac po dzisiejszej sesji. Jest dobrze.
Wczoraj żałowałem, że wyskoczyłem ze wszystkim z kghm i wszedłem w Immo,
ale dziś juz mi lżej.
redfox / 83.18.62.* / 2009-01-27 09:59
kupiłem wczoraj i czekam na zyski :]
a teraz inna bajka- co myślisz SECOAJ o ORCOGROUP?
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-27 10:15
ORCO jest w dośc podobnej sytuacji, jak IMMO. Tez były informacje (zdementowane przez zarząd), o utracie płynności, które to spowodowały bardzo mocną przeceną. Myślę, że podobnie, jak w przypadku IMMO, sółka raczej da sobie radę z kryzysem, a jak to będzie już pewne, jej cena będzie wynosiła kilka (4-8) razy tyle, co dziś. No i wtedy oczywiście będzie już troszkę późno na zakup :)
imek / 77.254.61.* / 2009-01-26 17:45
a jutro jak myslicie spadnie??
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-26 23:03
Nie myśl o tym, co będzie jutro, bo to jest bez znaczenia (chyba, że chciałeś sobie tą inwestycją poprawić standard zimowych wczasów 2009 z 3 do 5 gwiazdek). No i nikt nie potrafi tego przewidziec częściej, niż w 50% przypadków. Myśl o tym, co powinno być za 5 lat, bo to z dużą dozą prawdopodobienstwa (choc nie pewności, ale to nie jest wielki problem) da się wywnioskować. A IMMO, moim zdaniem i w sporym uproszczeniu, za pięć lat minimum 30 PLN za akcję z prawdopodobienswem 95%, lub bankrut z prawdopodobieństwem 5%.
giero13 / 2009-01-26 21:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mysle ze jutro niewielki wzrost 2-3% na razie bez fajerwerkow w rzadna strone...
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-24 13:12
Panowie,
Biorac pod uwage obecne spadki na gieldzie nie ma sie co dziwic ze glowne indeksy ciagna w dol notowania IMMOEAST.
Biorac jednak skale przecen na innych duzych I malych spolkach w tym samym sektorze I innych IMMOEAST mimo wszystko jest silny I spada dosc malo w porownaniu z innymi spolkami I przy dosc malych obrotach. Zreszta duzo miejsca na spadki nie ma bo akcje sa juz I tak przcenione I nie dowartosciowane. Poza tym po niedawnych bardzo duzych wzrostach (niemal 100 procent w ubieglych tygodniach) nie ma co sie dziwic ze mamy korekte ktora daje dobra szanse na kupno lub dokupienie akcji……Co juz ma miejsce I widac to na wykresie intraday (po mocnym spadku natychmiast pojawia sie popyt.
Wczoraj znalazlem na stronach internetoweych bakow ktore zostaly poproszone o pomoc w przywroceniu plynnosci, ze IMMOEAST jest najwiekszym deweloperem w Austri I jednym z najwiekszych w europie srodkowo wschodniej, oraz zapewnienia bankow zwlaszcza banu Austri o tym ze beda robic co moga aby wspomoc plynnosc IMMOEAST.
Dosc interesujace jest to ze dzialalnosc IMMOEAST nie koncentruje sie glownie na budowie mieszkan lecz na budowie centrow handlowych, hoteli, centrow logistycznych, galeri, apartamentowcow, I duzych biurowcow w bardzo dobrych lokalizacjach, itp.
Wedlog analitykow ktorzy wypowiadali sie na temat kondycji branzy budowlanej (gazeta parkiet, grudzien 2008 prognozy) spolki typowo developerskie (budujace glownie mieszkania) beda odczuwac jeszcze w tym roku klopoty jednak branza w jakiej specjalizuje sie IMMOEAST nie wyglada jednak najgorzej ma duzo szanse wypasc znacznie lepiej od typowych deweloperow. I mysle ze kiedy powroci plynnosc w tej spolce zobaczymy wysoki skok notowan.
21 Stycznia IMMOEAST poinformowal ze powolal na czlonka zarzadu DR, Manfreda Wiltschnigga wybitnego I doswiadczonego eksperta w branzy budowlanej. To rowniez pokazuje ze zarzad robi co moze aby postawic na nogi tego Europejskiego Giganta.
23 Stycznia gazeta parkiet na stronie 11 zamiescila artykol opisujacy Austryjackie banki ktore chca inwestowac w naszym regionie uwazajac go za duzy potencjal. Ponad to przewodza one koalicji innych bankow w UE I Europejskiego banku centralnego przeprowadzajac wspolnie akcje lobbingowa. Michael Ganstu (szef dzialu analiz rynkow wschodzacych) tez stwierdzil ze inwestowanie w naszym regionie bedzie korzystne dla bankow Austriackich I zachodnich w dluzszym okresie.
Jestem dobrej mysli spadki na gieldach sie wkoncu skoncza a niedowartosciowane spolki jak IMMOEAST beda rosly najszybciej. Przekonacie sie panowie.
Dalej potrzymuje maja prognoze ze w srednio dlugiej perspektywie IMMOEAST jest jedna z najatrakcyjniejszych ofert ktora przyniesie bardzo duzo stope zwrotu.
A obecne spadki tylko daja szanse dokupienia akcji dla cierpliwych inwestorow ktorzy dobrze na tym zarobia.

Pozdrawiam.
SECOAJ
Ciułacz / 2009-01-25 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Piszesz jak naganiacz.Takie pewne z tym Immo to nie jest, ale ma potencjał.Tylko że rynek stoi w miejscu a on musi kredyty spłacać.Im nie jest potrzebny wybitny expert od budownicywa ale od lania wody aby przyciągnąc nowe kontrakty.
Jack from L / 81.168.169.* / 2009-01-25 00:50
OK, czekam na realizację Twojej wypowiedzi. Trochę otuchy wlałeś w me serce.
Powiedz tylko kiedy (?) ...... kiedy to ruszy w górę.
Kiedy wszyscy zauważą niedowartościowanie IMMO. Kiedy ?
Ja zauważyłem już pół roku temu. A inni ?
Gdzie są Ci co zaczną kupować z myślą o zarobku ?.
Biedaczki pouciekali z Funduszy Inwestycyjnych i liżą rany. Oj jeszcze długo będą się leczyć zanim wrócą na GPW.
To mnie właśnie trochę martwi.
Pozdrawiam.
szyg / 2009-01-24 19:10 / Bywalec forum
Patrząc na notowanie z 23.01.09 spadek wywołało duże zlecenie sprzedaży, a leszcze małymi obrotami łyknęły, nie mamy spadku. Bez wiary nie ma sukcesu- oby jej nie brakowało jej u dużych graczy bo leszcze będą mieć gorące kasztany w rekach a rekiny euro.
Wiesiek_PLN / 2009-01-24 14:16 / Bywalec forum
Jestem na giełdzie od miesišca. Troche się do tego przygotowywałem, ale pierwsze transkacje to szereg prób i dużo błędów. Jednš z kilku trafionych decyzji jest zakup IMMO. Przyznaję, że w dużej mierze przyczyniły się do tej decyzji wywody i komentarze SECOAJ-a. Dzięki. Jestem w "klubie" IMMO :)
Analityk111 / 89.74.102.* / 2009-01-22 20:09
Tylko IMMMO, jest debest, oczywiście oprócz DRozapolu.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-22 19:26
Popatrzcie - czy jeśli siedzicie juz w pociągu i ten rusza, a po przejechaniu dwustu metrów zatrzymuje się i wraca na stację, by zabrac podróżnych, którzy sie spóźnili, to sie martwicie? Zwykle nie, bo podróż długa, o kilka minut nie chodzi, a tamci, biedni, nastepny pociąg mieliby dopiero jutro. Tak samo tutaj. Wiec niech sobie wsiądą "szyg" i inni, nie gniewajmy się na maszynistę, bo my naprawdę daleko mamy jechać, a kolejny pociąg, to może dopiero za kilka lat.
szyg / 2009-01-24 12:03 / Bywalec forum
Patrząc na przebieg notowania o to wam chodzi żeby jak największą liczbę akcji się pozbyć- sami dokupicie po 2zł
Jack from L / 79.186.103.* / 2009-01-22 17:39
No to poooszło w dół.
Przypuszczałem, że dzisiejsze wzrosty pokażą siłę IMMO (celowałem na 4,20)
Niestety siły nie było w ogóle w świecie giełd.
Porażka goni porażkę. I jak tu coś zarobić jak wszystko leży.
Może i ja położę się obok wyprzedając IMMO na pewien czas. (?) :(((
stachs2 / 81.190.9.* / 2009-01-22 17:03
To już ostatni dzień przecen, immoeast zaczyna wracać do wzrostów
Jack from L / 78.8.65.* / 2009-01-22 22:20
Trzymam "stachs.." za słowo. Oby to była prawda.
Bo jak nie, to nie będę zwracał uwagi na Twoje spostrzeżenia.
Bye.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-22 01:37
Panowie,

Dzis zwyciezyla sila niedzwiedzi I podazy na akcjach IMMOEAST ale po tak spekularnych wzrostach w ubieglych tygodniach mala korekta musiala nastopic.
Aczkowiek na dzisiejszym wykresie intraday widac wyraznie ze po mocnym ruchu w dol nastapil stopniowy popyt na akcje IMMOEAST, jednak nie zdolaly odrobic w pelni strat i zakonczyly dzien na -3% spadku.

To dobra wiadomosc dla tych ktorzy jeszcze nie kupili lub nie dokupili akcji bo maja szanse teraz dokupic.

Skierujcie uwage na fakt ze w poprzednich tygodniach IMMOEAST tez na chwile “lapal oddech” (mala korekta) aby znow poszybowac do gory. Tak tez I bedzie tym razem bo kiedy w poprzednich tygodniach podczas gdy prawie cala gielda osowala sie w dol IMMOEAST zyskiwal.

Obecna cena akcji do wartosci ksiegowej mowi sama za siebie I jest dalej jest jedna z najatrakcyjniejszych w tej chwili ofert na calym parkiecie pod tym wzgledem.
W kolejnych dniach akcje znowu beda zwyszkowac I cena pojdzie do gory gdyz juz poziom 4 PLN zostal przebity (kilka dni temu).

Polecam dalej kupno I trzymanie akcji IMMOEAST na okres srednio-dlugi.

Ci co czytaja parkiet wiedza tez ze bardzo poprawiaja sie nastroje inwestorow I analitykow w Niemczech I Austri. Uwazaja oni ze po duzych interwencjach rzadow niemal wszystkich krajaow rynek akcji bedzie sie podnosil w drugiej polowie tego roku zanim kraje wyjda z recesji.
Niemal wszystkie opinie analitykow sa zgodne ze segment rynku w ktorym dziala IMMOEAST jest bardzo niedawartosciowany.

Pozdrawiam
SECOAJ
szyg / 2009-01-22 20:39 / Bywalec forum
Takie wolne osuwanie nie jest dobre dla mnie, Ponieważ nowi będą przejmować wasze akcję - a wy kupicie po 2 zł i z powrotem w górę. Musicie podzielić się zyskiem, jak spodnie do 2 zł. kupię. Pozdrawiam.
Jack from L / 78.8.65.* / 2009-01-22 22:26
"Szyg" stwierdziłeś wczoraj na Biotonie.... "stawiam na zyski"
No no . I jak dzisiaj . Dalej zyski ?
Ja powiem krótko . Jutro leeecimy w dół. Ja oczywiście też.
Ameryka znowu leży. Kurcze. Czytaj mocno slowo kur....cze.
szyg / 2009-01-23 00:23 / Bywalec forum
Miałem Biotona i sprzedałem rozpoczynając spadek, straciłem -5% kupiłe PKO BP jak był w dołku troszke sobie odrobiłem. Teraz PKO BP trzymam.
Jack from L / 78.8.65.* / 2009-01-24 00:01
Jakie masz plany co do PKO. Przewidywany zysk ??? Jak duży.
szyg / 2009-01-24 02:05 / Bywalec forum
jestes
giero13 / 2009-01-22 20:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciaerpliwosci bedzie dobrze trzeba czasu i cierpliwosci a mowi to nerwowy opymista ktory dopiero uczy sie gieldy:)
giero13 / 2009-01-22 21:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bez paniki 3majcie a zarobicie ja dzis na promicji dokupilem miedziaka i na pewno w dluzszej perspektywie zarobie jak na immo ale cierpliwosc jest cnota 2-3 lata i bedzie zysk:)Pozdrawiam inwestorow:)
Jack from L / 81.168.169.* / 2009-01-24 13:25
I jak z miedziakiem. Dołek. Hmmm ?
szyg / 2009-01-21 16:58 / Bywalec forum
Piękna hossa się skończyła, teraz systematycznie będzie spadać do poniżej 3 złotych
reman / 2009-01-21 17:18 / portfel / Bywalec forum
widze ze nie udalo sie nagonic na spadki jutro 4,2 jak do tej pory trafnosc moich wypowwiedzi jest wiarygodna kto kupil dzis ladnie jutro zarobi
giero13 / 2009-01-21 17:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wiec bedzie okazja dokupic:)
szyg / 2009-01-21 21:57 / Bywalec forum
Jaka będzie cena zadecyduje Wiedeń. - i to jak przebiegają rozmowy z bankami
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-21 22:26
Co do rozmów z bankami, to prawda, tyle, że nie wpłynie to specjalnie na jutrzejsze zachowanie kursu. A czy decyduje Wieden? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę fakt, że podczas ostatniej fali wzrostowej to na GPW obroty były wyzsze, niz w Wiedniu. Ale tak całkiem po prawdzie, to zupełnie bez znaczenia, co będzie działo się z kursami jutro, pojutrze, czy za tydzień. Niech no tylko spółka zacznie dawać sobie radę, jak trzeba, a w odpowiednim czasie wynagrodzi nam pokladane w niej nadzieje. Zarząd IMMO chwali się dziś powoałaniem kolejnego fachowca do swego składu. Powiem szczerze, że podoba mi się to, co robią nowi zarządcy IMMO i jak informują akcjonariuszy o swoich krokach i o stanie spółki. Być może jest to dobra mina do złej gry, ale mnie wydaje sie, że to raczej dobra mina do prawdopodobnie dobrej gry. No zobaczymy. W każdym razie komunikaty spółki są tak redagowane, żeby uspokajać akcjonariuszy i dawać im podstawy do myslenia o wzrostach wyników spółki w przyszłości, ale też wprost mówią o jej bieżących kłopotach. A wracając do jutrzejszych notowań, to już raczej dla zabawy powiem, że wg mnie IMMO znów nieco straci. Po pierwsze IMMO jakby traci na "popularności", gdy ostro w góre idzie cała giełda, a tak chyba będzie jutro biorąc pod uwage dzisiejsze wydarzenia na NYSE, a po drugie, ktoś duży, kto spółkę ostatnio kupował, chyba juz jej nakupił tyle, ile chciał (przynajmiej na razie),
szyg / 2009-01-21 23:03 / Bywalec forum
W pęłnii się zgadzam, to była dobra spółka na kryzys , jutro będą inne walory nie zagrożone upadłością. Stawiam na Bioton.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-22 01:45
Panowie

Biotom to Tez dobra spolka sam w nia inwestowalem w przeszlosci.

Taraz uwazam ze trzeba poczekac na wyniki za 4 kwartal, i az nowy prezes przedstawi plany. Bo jesli wyniki za 4 kwartal beda slabe spolka jeszcze moze sporo spasc.

A przy obecnych spadkach w USA nasze blue chipy wraz z biotonem leca w dol.

Aczkolwiek w dluzszej perspektywie tez myse o Biotomie.

Ale pomyslcie jeszcze o IMMOEAST bo warto.

Pozdrawiam.
SECOAJ
Jack from L / 87.105.237.* / 2009-01-21 23:42
Bioton ? Hmm . No , no ? Ciekawe . Bioton.
No to trzeba zobaczyć.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-20 01:59
Panowie,

Dzis zamknicie IMMOEAST na lekkim minusie (0.5%) co I tak calkiem niezle w porownaniu do calego ryku.
Znowu dobra okazja do zakupu walorow tej spolki. Powoli powoli bedziemy sie zblizac do wartosci ksiegowej spolki co spewnoscia ucieszy posiadaczy akcji IMMOEAST.

Zeszly tydzien IMMOEAST zakonczyl na duzym plusie (39 % w ciagu tygodnia) I jego wzrost zosal opublikowany przez parkiet jako najwiekszy ze wszsytkich spolek na GPW w ubieglym tygodniu (patrz wczorajsze wydanie gazety parkiet z dnia 19 stycznia na stonie 2).

Wczoraj tez parkiet zamiescil rekomedacje od Merrill Lynch ktory to sugeruje cene docelowa 3.1PLN.
Smiesza mnie takie rekondacje analitykow z Merrill Lynch ktorych to bank inwestycyjny Merrill Lynch zamknal czwarty kwartal 2008 ze strata 18 mld USD.

Nieoficjanie wiadomo tez ze zbijaja oni cene I dokupuja akcji IMMOEAST bo zdaja sobie sprawe z ogromnego potencjalu wzrostu w srednio-dlugiej perspektywie.

Ciesze sie natomiast bardzo ze mamy u nas na parkiecie inwestorow ktorzy widza potencjal wzrostu IMMOEAST, kupuja I trzymaja jego akcje.

Wczoraj pozim 4 zlotych zostal przebity I kurs dalej bedzie podazal do wartosci ksiegowej (okolo 30zl) w kolejnych dniach.

Po raz kolejny IMMOEAST pokazal swoja sile na gieldzie, na tle innych spolek I na tle calego rynku. Dalej rekomenduje kupno I trzymanie jego papierow bo da niezle zarobic, oczym napewno sie juz przekonali akcjonarjusze tego giganta.

Pozdrawiam wszystkich ktorzy tez widza ten potencjal I tez chca dobrze na tym zarobic…..bo taka sytuacja nie wystepuje na codzien.

SECOAJ
Wiesiek_PLN / 2009-01-20 21:21 / Bywalec forum
Dzisiaj w Austri IMMO na lekkim plusie zakończyło
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-01-20 17:52
według mnie
powinienes kupowac pod korek


mnie ta spółka przestała interesować
ale kresli piekna formacje
świniobicia
giero13 / 2009-01-20 18:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
spoko pytalem bo czulem ze na Action bedzie odbicie ale nie sa dla mnie jasne fundamenty tej spolki:)zreszta to krotki wyskok moim zdaniem. Dalej obstawiam IMMO ostatnio sesje sa bardzo podobne choc obrot slabnie.Pozdrawiam
szyg / 2009-01-20 08:58 / Bywalec forum
Zapoomiałeś podać że w Austrii -5%
Marins / 2009-01-20 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
dokładnie....
reman / 2009-01-20 21:29 / portfel / Bywalec forum
wczoraj pisalem podalem zakres wzrostow na immo na dzis i tak bylo ile bedzie jutro tez wiem napewno nie spadki tu zadna analiza nie ma zastosowania do jutra dobry zarobek bedzie
giero13 / 2009-01-20 09:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W Immofinanz ujawnił się kolejny duży akcjonariusz

MD 20.01.2009 09:13
Czytaj komentarze(0)

Działająca na rynku nieruchomości austriacka grupa Immofinanz ma kolejnego dużego akcjonariusza. Blisko 6 proc. jej akcji posiada wehikuł inwestycyjny Waltera Scherba.


Kontrolowany przez Scherba Witiko Invest ujawnił, że ma 5,8 proc. kapitału Immofinanz. Jest w ten sposób drugim pod względem wielkości pojedynczym akcjonariuszem spółki. Największym jest Rudolf Fries, który ujawnił w ubiegłym tygodniu, że ma już ponad 10 proc. kapitału Immofinanz.

Immofinanz negocjuje z bankami-wierzycielami warunki porozumienia, które pozwolą mu utrzymać płynność po tym, jak miał 1,85 mld EUR straty operacyjnej w pierwszym półroczu rozrachunkowym. Immofinanz i kontrolowany przez niego Immoeast straciły w ubiegłym roku ok. 90 proc. wartości rynkowej. Od początku tego roku ich akcje jednak mocno drożeją. Kurs Immofinanz wzrósł od początku już o ok. 60 proc., a akcje Immoeast zdrożały o ponad 90 proc.
kalif / 83.12.44.* / 2009-01-20 08:45
pieknie naciagasz leszczy by brali :) pewnie chcesz sie pozbyc i miec spokoj gratuluje mowy
Marins / 2009-01-20 07:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Immoest czeka korekta po takich wzrostach radze uwazać...Pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy