IMMOEAST

Money.pl / 2007-06-21 08:27
Komentarze do spółki: IMMOEAST.
Wyświetlaj:
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-15 12:58
Faktem jest, co wielu zauważyło, że akcje IMMOEAST mają spory potencjał wzrostowy (oczywiście wzrosty będą pod pewnymi warunkami). Spółka w ostatnich tygodniach drożeje niesamowicie i dzieje się to przy bardzo dużych obrotach. I tu pytanie - czy ktoś wie, kto tak intensywnie skupuje akcje IMMO? Ciekawe, czy są tu jakieś powiązania z tym, który niedawno oficjalnie wycenił ją na 0 zł (czym przeciez spowodował spadek ceny akcji aż od 0,8 zł).
Jack from L / 78.8.70.* / 2009-01-16 23:28
Widzę Panie "jr..." , że i immoeast i kghm (wypowiedzi na formum kghm) są interesujący. Sprzedałem kghm i za wszystko kupiłem immo. Nie wiem teraz, czy się cieszyć czy żałować.
Mam chętkę na duuuży szybki skok do góry czego chyba nie da mi kghm.
Co Pan na to ?
szyg / 2009-01-17 13:09 / Bywalec forum
Popatrz i na wykres notowania Immoeasta- pomyśl jak zachował się przy wcześniejszym spadku- wzrost obrotów i spadek .15 nastąpił wzrost obrotów a 16 wzrost na niewielkim wolumenie to nie przesłanka do wzrostu. Pozdrawiam
reman / 2009-01-17 14:02 / portfel / Bywalec forum
uwazam ze sie mylisz zobacz kurs euro 4,30 na dzis immo w austrii 0,93 otworzy sie w poniedzialek na 0,95 a wiec u nas jazda do 4,1-4,20 zobaczymy kto ma racje do poniedzialku pozdrawiam
reman / 2009-01-19 19:29 / portfel / Bywalec forum
jestem zgodnie z obietnica było wyzej ale tak jak przewidzialem jutro otrzemy sie o 4,10-4,15 kto nie kupil jeszcze moze zarobic do jutra
giero13 / 2009-01-17 15:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tez mysle ze beda wzrosty na pewno w dlugiej perspektywie ja jestem i bede do kupowal moze za 2-3 lata sprzedam.pozdrawiam

zatsanawiam sie teraz nad wejsciem w Action
szyg / 2009-01-18 10:48 / Bywalec forum
Ja nie jestem przeciw , sądze że wystąpi korekta, a wtedy sobie kupię to jest naturalne. Jeśli to nie następuje nowi gracze nie chcą wchodzić. Obecni posiadacze robią sladowe ruchy. -nie widać nowej krwi. Pozdrawiam
giero13 / 2009-01-18 13:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mam prosbe do jr968 o opinie na temat spolki action?piszesz rozsadnie i zrozumiale stad ta prosba.Pozdrawiam!
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-19 20:37
Sorki, giero, ale nie jestem w stanie zaopiniować tej spółki. Zwyczajnie nie zwróciłem na nią dotąd uwagi i nigdy jej nie analizowałem. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie jest warta zainteresowania - z pewnością na GPW jest wiele spółek, które mnie nie zainteresowały, a może powinny. Wypowiadam się na temat IMMO i KGHM, bo od miesięcy czytuję wszelkie informacje o tych spółkach, odwiedzam ich strony internetowe, analizujędane finansowe i staram się tak często, jak to mozliwe, wyobrazać sobie, po jakich torach potoczy się ich działalność. O Action nie wiem nic ponad to, co sobie sprawdziłem dziś w danych w serwisie Money. To dużo za mało, by dodać od siebie cokolwiek. Ale wiidzę, że o spółce dużo się mówi, wrzucę ją więc do mojej poczekalni i jeśli kiedyś będe mógł odpowiedzialnie coś o niej powiedzieć, to powiem. No i... dzięki za uznanie. Fajnie by było, gdyby było zasłużone :)
giero13 / 2009-01-19 12:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
znowu rosniemy az milo popatrzec:)
Wiesiek_PLN / 2009-01-19 12:20 / Bywalec forum
Chyba polubię poniedziałki, tym bardziej, że kupiłem też ACTION :)
giero13 / 2009-01-19 19:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja mialem wejsc ale nie moglem sledzic calej sesji a dzis bylo trzeba, na Immo szykuje sie chyba drobna korekta wiec bedzie okazja dokupic dzis mozna bylo po 3,62 ale nie bylem na calej sesji moze jutro sie uda:)Pozdrawiam posiadaczy.
jacek b. / 89.75.64.* / 2009-01-19 21:45
Ja wskoczyłem dzisiaj na Actiona na chwile. Zarobiłem 7%,ale sprzedałem przy 4.10. Zakończyło się na 4.20. Duże obroty. Mam wrażenie, że jutro bedzie ciąg dalszy wzrostów. Raczej nie bedzie to Immo, ale 30% wzrost nie zdziwi mnie.

Zobacze jak sie rozwinie sytuacja. Action trochę śmierdzi jak na razie. Zwłaszcza ta dywidenda. Nie wiem po co taki drenaż spółki robili. no ale ćóż zrobić... Moim drugim czarnym koniem jest Polaqua, ale tutaj nie każdy musi sie ze mną zgodzić.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-17 11:30
Panie „Jack..”, istotnie, wypowiadam się w forach dotyczących obu spółek i rzeczywiście myślę, że obie te spółki są interesujące z punktu widzenia inwestora. Od razu wyjaśnię, że nie jestem żadnym ekspertem, przeciwnie, zwykłam amatorem z parusettysięcznym portfelem, którym zarządzam sam. Nie chciałbym, aby moje wypowiedzi były traktowane, jako porady, bo nie jest łatwo być w pełni odpowiedzialnym za własne decyzje, dotyczące inwestowania, co dopiero więc za czyjeś. Moje doświadczenie z inwestowaniem na giełdzie jest zresztą dość skromne i nie obejmuje ani kawałka hossy (kapitał w gotówce wszedł w moje posiadanie w lipcu 2007 – co za pech :). Tak więc jak dotąd od giełdy dostałem jedynie lekcję pokory będąc uczestnikiem nieustającej i bezlitosnej bessy. Ale to był cenna, cenniejsza może od utraconych pieniędzy, lekcja. Po pierwsze, na pewno dużo lepiej, niż kiedyś, rozumiem giełdę (kiedy dziś spoglądam w historię mojego rachunku i patrzę na spółki, jakie na nim bywały, to chce mi się po prostu śmiać). Po drugie, poznałem siebie. Oj tak, poznałem i jedno wiem na pewno – potrafię być konsekwentny do bólu, a utrata wartości akcji nawet o kilkadziesiąt procent nie robi na mnie większego wrażenia i trzymam je, a właściwie, o ile mogę, to dokupuje, pod jednym wszak warunkiem – że wiem, że spółka jest tego warta. A skąd to wiem? Inwestowanie skoncentrowane, to coś, co mnie fascynuje, co, jak sądzę, rozumiem i w czym chciałbym być kiedyś naprawdę dobry. Wiadomo, kto jest jego twórcą – Benjamin Graham. Wiadomo, kto jest mistrzem – Warren Buffett. Wiadomo, że wielu innych odniosło sukcesy myśląc tak, jak ci wielcy. To dobre strony. A złe? Cóż, wiadomo, że wielu innym się nie udało. Myślę, jednak, że nie udało im się z powodów, które tkwiły w nich samych, bo to jedno jest pewne – trzeba mieć dużo odwagi i siły, by nie poddawać się emocjom większości, mało, by robić coś zgoła odwrotnego do tego, co większość czyni. Wiem, jest wiele metod inwestowania, są też inni mistrzowie, którzy zgromadzili gigantyczne majątki stosując inne metody, ale, jak to się mówi, każdy musi znaleźć własnego Graala. Ja w pełni rozumiem i uznaję za logiczna i zgodną z moją osobowością jedynie tę metodę. A w wielkim skrócie mówi ona, by po pierwsze inwestować w wartość, a więc by poszukiwać spółek, które z jakichś powodów rynek wycenia dziś znacznie poniżej ich wartości (co to oznacza i jak szukać takich spółek, to obszerny temat – odsyłam to literatury), a potem kupić udziały w nich i traktować ów zakup, jak wejście we współposiadanie firmy, a nie w posiadanie abstrakcyjnych akcji. Tak więc po zakupie nie interesujemy się aż tak ceną akcji (słynną już rzeczą jest, że Warren Buffett nie ma nawet komputera w swoim biurze i zupełnie nie śledzi notowań giełdowych), jak właśnie działalnością samej spółki (zwłaszcza powinny interesować nas pełne raporty roczne). Spółkę więc kupujemy, gdy można jej kawałek kupić o wiele taniej, niż ów kawałek jest wart, i albo w ogóle nie myślimy o sprzedaży, a jeśli już sprzedajemy, to albo wtedy, gdy wycena giełdowa przewyższa w istotny sposób wartość spółki (bo np. spółka utraciła zdolność generowania zysków, albo szalejąca hossa wyniosła jej notowania ponad jej realną wartość), a już broń Boże nie sprzedajemy, gdy z powodu ułomności rynku spółka traci dalej. I jeszcze jedno – inwestowanie skoncentrowane, to posiadanie niewielkiej liczby spółek, raptem kilku, kilkunastu. A co z ryzykiem? Buffett mawia, że dywersyfikacja portfele potrzebna jest tym, którzy nie rozumieją, dlaczego posiadają te, a nie inne spółki i inwestycje. Dla nich dywersyfikacja jest dobra, bo chroni ich przed stratami większymi, niż straty indeksów, ale skutecznie chroni ich także przed zyskami większymi, niż przeciętne. Inteligentny inwestor ogranicza ryzyko ograniczając swój portfel do kilku najlepszych spółek. Jeśli wiesz, co robisz, jeśli znasz wartość swoich spółek, to kupowanie jeszcze innych, gorszych, nie ma sensu. Poza tym, posiadając jedynie kilka spółek w portfelu, łatwo śledzić ich działalność i podejmować kroki w razie istotnych zmian w tej działalności. A co do Immoeast i KGHM. W moim odczuciu obie spółki są obecnie wyceniane grubo niżej, niż wynosi ich wewnętrzna wartość. Wiem, znawcy Buffetta powiedzą od razu, ze to nie do końca Buffettowskie spółki, bo jedna jest mocno zadłużona i ma nie wiadomo jakie kierownictwo, a druga, o zgrozo, jest surowcowa, a kierownictwo państwowe, to często też nic dobrego. To prawda, ale moim zdaniem obie są obecnie wyceniane przez rynek błędnie. Ta wycena wynika z trudności, jakie dziś przeżywają, ale sądzić można, że te trudności są do przezwyciężenia i że spółki są zdolne do generowania zysków w przyszłości. To oczywiście całkiem różne spółki i zupełnie inaczej zachowują się na giełdzie. Immo, to ostra jazda bez trzymanki. Niedawno zjazd o 90% związany z panicznym strachem inwestorów przed bankructwem (i to było właśnie wspaniałe! –
Jack from L / 78.8.74.* / 2009-01-17 20:48
Jestem pod wrażeniem wypowiedzi. Dziękuję za wyjaśnienie.
Mój problem to trafienie w 10 na strzelnicy , a nie strzelać po 6-tkach i 7-demkach.
Z Giełdą chcę uczynić to samo. Nazwijmy to ambicją - nie mylić z chciwością.
Chcę być tym któremu uda się 10-cio krotnie pomnożyć kapitał w czasie nadchodzącej hossy. Nadejdzie może za 1/2/3 lata, ale nie chcę teraz stać w miejscu. Trzeba działać nawet i w bessie (czytaj: klęsce). Zadanie trudne, bo muszę trafiać w 10-siątki już teraz, dlatego też zainteresowałem się IMMO... . Teraz pytanie, czy to jest środek tarczy (czytaj: dziesiątka) czy może 5-tka , a nie daj Boże pudło ?. Szukam więc pomocy/informacji od innych, co chcą tego samego- trafiać wzorowo.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-18 08:39
Dzięki za zainteresowanie moją wypowiedzią. Tak patrzę teraz na jej zakończenie i widzę, że system forum obciął jej ostatnie zdania (hehe, chyba naprawdę przegiąłem z długością tekstu). A co tam było? Tylko uwaga o tym, że IMMO może rzeczywiście szybko rosnać, choć trzeba sie spodziewać bardzo dużej zmienności w wycenie tej spółki. Jest w nią dziś zaangażowanych wielu spekulantów, którzy kupili ją tylko dlatego, że obecnie szybko rośnie (bez głębszej analizy jej sytuacji). Tacy będą pozbywac sie akcji przy każdym minimalnym nawet ruchu w dół, powodując chwilowe spore obniżki notowań. Moim zdaniem jednak, docelowo, spółka ma szansę wrócić do godziwej wyceny, a ta oznacza ok. 20-30 zł za akcję. Powtarzam, o ile nie stanie się cos naprawdę złego (np. banki odmówią uczestnictwa w programie poprawiania płynności). No i nie od razu taki wzrost. To cena na czas solidnej już hossy (a więc na czas, w którym inwestorzy zrobią się nieczuli na byle jakie złe informacje i wydarzenia). A KGHM? Jaka jest nasza miedzianka, każdy inwestor z GPW wie. Tu przecena wynika oczywiście z bardzo niskich notowan miedzi i z samej bessy, rzecz jasna. Spółka ma szansę powrócić do wcześniejszych wycen, gdy miedź zdrożeje do ok. 4000 USD/t przy obecnym kursie USD (i o dpowiednio bardziej przy umacniającym się złotym). Jeśli do tego Krutin zrobi w firmie porządki z kilkoma absurdalnymi procesami, jakie się w niej odbywają (co zapowiada) i jeśli uda mu się ściąć nieco koszty, to i droga do rekordów może stanąć otworem. Tyle, że tutaj wszystko odbywać sie będzie o wiele spokojniej (choć, gdy spojrzymy na historię zachowań akcji KGHM, właśnie na okresy wzrostu po silnych przecenach, to możemy stwierdzić, że niekoniecznie tak całkiem spokojnie). Istotną rzeczą jest, czy ceny obu spółek mogą zejść w dół. Oczywiście tak. Po pierwsze, wg wielu nie mamy jeszcze końca bessy i w sytuacji, gdyby się ona pogłębiła, ceny obu spółek, szczególnie KGHM, mogą spaść. Kurs IMMO jest obecnie słabo skorelowany z indeksami, tu ryzyko tkwi w spekulacji i w ewentualnych złych i nieodwracalnych wydarzeniach w działalności spółki. Takie wydarzenia też moga dotyczyć KGHM, ale prawdopodobieństwo ich wystąpienia oceniam tu niżej. Obie spółki uznaję więc za interesujące (i mam je w portfelu), ale dodać muszę, że sporo racji było w stwierdzeniu _qwrerta, że za dwa, trzy lata, to wiekszość spółek na GPW wyceniana będzie o wiele wyżej, niż dziś.

Co do strzału w dzisiątke. Powiem szczerze, że to określenie używane często przez Buffetta. Lubi on też mawiać, że nie wybija się każdej piłki (powiedzenia tego uzywał pewien znany w USA gracz w baseball - mawiał on, ze zamiast wybijac każdą piłkę, woli czekać na tę jedną, którą będzie mógł trafić w "słodki punkt" tak, że poszybuje naprawdę daleko). Czy IMMO, to ta "10", albo ta "jedyna piłka"? No fajnie by było :)

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Jack from L / 79.186.75.* / 2009-01-20 17:36
Dzięki.
Teraz nic nie pozostaje jak skupić się na bacznej obserwacji obu spółek.
Jednej ciężkiej jak TIR, a drugiej jak sportowe porsche.
Która wjedzie na metę pierwsza ? (powrót do stanu lipiec 2007) Zobaczymy.
Pozdrawiam.
szyg / 2009-01-17 00:09 / Bywalec forum
Kupiłeś immoeast nie wporę , będzie jeszcze rósł - ale czeka się .na korektę.
Jack from L / 78.8.70.* / 2009-01-17 01:12
W takim razie kiedy wyskakiwać jak to jest nieobliczalna we wzrostach spółka.
Wyskoczę, to ona wzrośnie z 15 % . Zostanę , to spadnie z 20%.
??????
szyg / 2009-01-17 12:45 / Bywalec forum
Popatrz wyżej na wykres-- patrz na poprzedni wzrost obrotów, duży sprzedali akcję i kurs spadł, 15-16 wzrost obrotów a w poniedziałek jazda w bez trzymanki w dół.
szyg / 2009-01-16 02:04 / Bywalec forum
Obroty są bo spółkę w ciągu dnia skupują i sprzedają kilka razy.- robią to w obawie przed bankructwem . Tu jest słabość tej spółki .Są akcjonariusze na 1 godzinę. Jak się zrobi żle nie będzie kto trzymać tych akcji-będzie duży zjazd w dół. Pozdrawiam.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-16 01:50
Panowie,

Dzis pierwszy spadek ( tak jak pisalem w wczeniej w zeszym tygodniu) co prawda niewielki, 4% …….po tak dlugich wzrostach.
Po takich duzych wzrostach nalezy oczekiwac malej korekty aby spolka mogla zlapac oddech na kolejne wzrosty.

Wczorajsze wydanie parkietu pisalo o rekomedacji “Kupuj” od WOOD & COMPANY ustlajac cene docelowa akcji na 7PLN.

Ja dalej uwazam ze spolka jest niedoceniona i nie dowartosciowana.

Wartosc ksiegowa spolki (wg tabeli w gazecie parkiet na dzien 15 Stycznia 2009) to 28.636 mld PLN. Przy czym obecna cena rynkowa to 3.251mld PLN, a wiec cena na akcje jest 9 razy mniejsza niz wartosc ksiegowa.

Po duzych spadkach spolka ma szanse wyjscia na pozycje lidera w branzy ponownie (w srednio- dlugiej perspektywie).
Spolka pisze w raporcie kwartalnym ze juz zabespieczyla sciagalnosc wobec bylego prezesa I zwiazanego z nim banku. (ostatnia strona raportu kwartalnego).

Ponadto dalej czekamy na wsparcie bankow ….. A ze IMMOEAST ma w swoim portfelu 4,5 mld metrow kwadratowych nieruchomosci, oszacowanie przez banki zajmnie troche czasu.

Panowei pamietajcie ze nie wszyscy nalitycy znanych bankow inwestycyjnych maja racje, wrecz przciwnie ich rekomendacje czasami powoduja paniczna wyprzedaz, a oni po zanizonych cenach wykupuja walory spolek. Ponad to historia pokazuje ze wielu z nich jak np, Merill Lynch posiada bardzo duzo nietrafionych inwestycji i“toksycznych aktywow”

Spolka IMMOEAST jest lederem w swojej sektorze z wielkim potencjalem.

Po przeanalizowaniu wszystkich spolek notowanych na GPW zadna z nich nie jest 9-krotnie nizej niz wartosc ksiegowa tak jak obecnie IMMOEAST.

Ciesze sie ze udalo mi sie dzisiaj dokupic kolejny pakiet I polecam kupno w perspektywie srednio-dlugiej.

Panowie co wierza w spolke jak ja….trzymamy I poczekamy az wzrosnie do wartosci ceny ksiegowej.

Pozdrawiam

SECOAJ
MBX / 78.133.200.* / 2009-01-16 14:50
Wartość księgowa tego "ledera" jest dawno nieaktualna, oparta na dawno nieaktualnych wycenach nieruchomosci i nie uwzględnia "niezabespieczonych" nieściągalnych 2 mld EUR od Immofinanz, która jest bankrutem pasożytującym na Immoeascie, jak również nie uwzględnia kosztów i strat związanych z trwającym awaryjnym upłynnianiem projektów w celu reanimacji płynności finansowej.

Ale kto by się przejmował drobiazgami czytając takie entuzjastyczne rekomendacje :)
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-16 15:26
Po części prawda. A on uparty jakiś, rośnie i rośnie. Może dlatego, że kiedyś tam uaktualnione wyceny znów będą nieaktualne, bo rynek nieruchomości ożyje i wartość portfela nieruchomości IMMO wróci do poziomów z obecnie nieaktualnych wyliczeń WK, a może nawet poziomy te przekroczy (ale młyn - sam ledwie tylko wiem, o co chodzi w tym zdaniu). Czego sobie i Państwu życzę :)
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-16 08:34
A jednak, po`ostatnich zwyżkach IMMO, jest spólka o jeszcze niższym C/WK (InterGroclin Auto). To tak dla sprostowania.
szyg / 2009-01-16 02:08 / Bywalec forum
Spadek to jest u nas. W Austrii jest na zero. tz. jest zatrzymanie wzrostu. Ciekawe jak zachowa sie tam w piątek - postawiłem na jazdę w dół i sprzedałem w czwartek po 3,85zł.
bankierwol / 85.221.216.* / 2009-01-15 21:35
(oczywiście wzrosty będą pod pewnymi warunkami)?
autor chyba nie sprecyzował warunków wzrostu.
Swoją drogą pozdrawiam serdecznie, i proponuję spadki wykorzystać do zakupów. Jakie ma znaczenie dzisiaj cena 3 czy 2 jeśli potencjał to nawet 10zł.
jr 968 trzymaj się banki pomału zmniejszają restrykcje na kredytach mieszkaniowych a to dobrze rokuje danej branży po takiej przecenie.
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-15 23:58
A tak w ogóle to... Łukasz?? :)
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-15 22:37
Dzięki, bankierwol. Warunków nie precyzowałem, bo są dość oczywiste - załapanie i utrzymanie płynności oraz uniknięcie wrogiego przejecia. A spadki? Kocham spadki, zwłaszcza te bardzo gwałtowne. Sam ponad dziesięciokrotnie zwiększyłem swój udzialik we własności IMMO w ostatnich tygodniach i juz mam powody do zadowolenia. No a potencjał, albo razcej realna wartośc akcji tej spółki, to moim zdaniem więcej jeszcze, niz 10 zł (20 - 40 zł, w ależności od sprawności zarządu), tylko że Pan Rynek doceni to pewnie za jakieś dwa lata.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-14 20:01
Panowie,
Dzis 8 -ma kolena sesja zakonczona na plusie i to calkiem ladnym (9 %), duze obroty, i poziom 4 zl zostal naruszony. Jutro zostanie przebity i pojdzie dalej do gory. Jeszcze duzo wzrostow czeka IMMOEAST zanim dojdzie do wartosci ksiegowej (30)zl.
Wysmienita inwestycja dlugo terminowa prawda.
Ci co posluchali i kupili mam nadzije ze nie zaluja a beda jeszcze pozytywnie zdumieni bo nie widze w tym momencie spolki z takim impetem rosnocej, o tak bardzo niskiej wartosci rynkowej do wartosci ksiegowej.

Pesymisci ktorzy "wyskoczyli" i sperzedali bardzo dobrze, bo ci co kupili teraz maja zapewne dobre nastroje, ja jeszcze jutro dokupuje.

Pozdrawiam.

SECOAJ

PS. ciekawy jestem czy cos o tym napisza w jutrzejszym wydaniu Parkietu.
Wiesiek_PLN / 2009-01-15 10:58 / Bywalec forum
Myślę, ze dzisiaj mimo szystko dalsze wzrosty będą
Arlemen / 2009-01-13 23:36 / Bywalec forum
wysiadamy z immo i przesiadka do ace ... i dalej na północ...
Arlemen / 2009-01-14 09:35 / Bywalec forum
sorrki ,miało być idm i północ
lololo / 77.65.160.* / 2009-01-14 19:07
a co juz sprzedales ace i kupiles idm , hahahaha, a jutro napiszesz soryyy i jakas spolke wymienisz?? ubawilem sie
kaaaasa / 77.65.160.* / 2009-01-14 02:05
raczej na Polną, bedzie sie działo!
El_marian / 83.6.121.* / 2009-01-14 18:44
Polna leży. Jeszcze lekko się podpiera łokciami, ale...
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-13 18:12
Panowie,

Nie sprawdzily sie prognozy pesymistow o spadku!!!

Dzisiaj 7-dma sesja z zendu na plusie. Do osoigniecia wartosci ksiegowej IMMOEAST da jeszcze bardzo dobrze zarobic, ale im pozniej wejdziecie tym mniej zarobicie.

Jak pisalem wczesniej, nie widze sposrod obecnych spolek na gieldzie innej spolki ktora by sie lepiej zachowywala w obecnej gieldowej sytuacji.

Kto juz kupil mysle ze zgodzi sie ze mna a horyzont zyskow jest ogromny.
Fakty mowia za siebie, wartosc ksiegowa tez, decyzja jest wasza, polecam bo nie czesto sie zdaza taka okazja.

Pozdrawiam
SECOAJ

Nawet parkiet komentuje (wczorajszy numer Parkietu, strona 2) w wzroscie IMMOEAST.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-12 20:11
PANOWIE,

Ja pisalem wczesniej, cena akcji dalej do gory, i narazie nic nie zapowiada spadkow. Jeszcze duzy potencjal wzrostowy. Poziom 3 zloty przebity a do wartosci ksiegowej spolki jeszcze sporo miejsca na wzrosty. W perspectywie sredniej i dlugo terminowej zyski sa beda bardzo duze.

Nie sprawdzily sie opinie spekulantow ze bedzie spadac w poniedzialek :-). gielda dzis spadala a IMMOEAST notowal kolejne zwyzki przy duzych obrotach. To bardzo dobry sygnal.
Dalej polecam kupno.

Pozdrawiam

SECOAJ
drozzdek / 77.65.160.* / 2009-01-12 21:09
Zarobilem na IMMO,teraz szykuje sie korekta ale kto chce ryzykowac niech siedzi w IMMO dalej. Ja przesiadlem sie na Drozapol i tez jest pieknie, polecam spółke.
TOMOK / 2009-01-09 22:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Jadę na 100 % zysku
Ale nie musicie słuchać piajnego marnego inwestowa, który w spółke zainwestował 50 zł :-)
Pozdrawiam
szyg / 2009-01-09 17:17 / Bywalec forum
W poniedziałek zobaczycie szybką jazdę w dół- wysiadać .
jr968 / 194.105.132.* / 2009-01-09 17:43
Wiesz co, wstydu nie masz. Żeby tak ludzi dla własnego interesu w butelke nabijać. Brak słów. Może i będzie w dół, a może w góre. Jak wiesz na pewno, ze w dół, to argument proszę. Tylko sensowny.
szyg / 2009-01-09 23:42 / Bywalec forum
To nie wstyd -tylko spostrzezenie, USA CZERWONO, u nas czerwono to po takich wzrostach na BANK będzie leciała do 2 zł. Popatrz na wykres notowań.
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-09 21:34
Czytam wypowiedzi czlonkow forum i zgadzam sie z panem.
Jest duzo spekulantow ktorzy licza na zbicie kursu w dol. Ja uwazam ze niema na to chwile argumentow na spadek cen bo zle informacje juz zostaly zdyskantowane, wrecz odwrotniwie, potencjal wzrostow jest ogromny.

POZDRAWIAM
SECOAJ
xxxxl / 83.10.242.* / 2009-01-09 22:45
oczywiście
chyba żeby spadło
grubber / 79.188.246.* / 2009-01-09 14:05
wartość księgowa to 30 zł a rynkowa nawet nie 3zł
jr968 / 85.221.218.* / 2009-01-09 16:09
I pewnie kiedyś "się zejdą" :)
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-08 16:59
Panowie,

Tak jak pisalem w poprzedniej wypowiedzi, malymi kroczkami IMMOEAST wspina sie do gory i ma jeszcze spory potencjal. W poprzednich dniach gieldy niemal wszedzie tracily a IMMOEAST jednak dalej do gory.

Mysle w przyszlym tygodniu moze byc jakas niewielka korekta ale moim zdaniem spolka bedzie rosla poniewaz watrosc ksiegowa, do obecnej wyceny rynkowej (cena akcji) mowi za siebie.

Potencjal wzrostowy jaki spolka ma nie jest czyms co widzi sie na codzien. Taka okazja nie bedzie trawc wiecznie. Polecam kupno. Pozdrawiam
Prezes26 / 77.254.47.* / 2009-01-08 21:50
Banki utrudniają przeciętnym ludziom zaciągnięcie kredytów, bezrobocie rośnie, firmy upadają a wy chcecie w deweloperkę inwestować??
Ja uważa że ta firma może upaść!!
CYTAT:
" Immoeast wstrzymał większość projektów deweloperskich, by zabezpieczyć płynność
(ISB, dd/ 18.12.2008, godz. 12:14)
W celu zabezpieczenia płynności finansowej austriacka spółka deweloperska Immoeast AG wstrzymała 51 projektów deweloperskich, a realizację pozostałych 29 projektów przesunęła w czasie, poinformowała spółka w komunikacie.»

Immoeast miało 1474,30 mln euro straty netto w II kwartale
(ISB, dd/ 18.12.2008, godz. 10:55) "
CEO 22 / 137.205.71.* / 2009-01-09 19:19
chlopczyku to ja od Ciebie kupie, bo sily takich deweloperow jak IEA czy GTC jak widac nie rozumiesz

sprzedawaj w dolku, dalej dalej.
immoooooooo / 194.150.100.* / 2009-01-08 17:34
krotkoterminowo punkt docelowy 4 zl, trzymam do tej ceny
SECOAJ / 208.114.116.* / 2009-01-05 18:44
Wczoraj czytalem na forum wypowiedzi ze dzis bedzie otwarcie na 1.60 (He he)

Panowie,

Ja uwazam ze pojdzie jeszcze mocno do gory. A po pozytywnej decyzji bankow kurs skoczy bardzo bardzo wysoko. W koncu wartosc ksiegowa spolki (sparwdz tabela w gazecie parkiet) jest najwyzsza ze wszystkich notowanych spolek na gieldzie. Wyzsza niz PKN Orlen Lotos itp. Jesli macie jakas wolna gotowke radze kupic. Pozdrawiam ***SECO***
szyg / 2009-01-07 14:09 / Bywalec forum
Czy ktoś z państwa wie więcej o tej spółce
szyg / 2009-01-07 14:06 / Bywalec forum
czy jest ktoś mądry i mnie oświeci ---- co jest granę z tą Spółką
salem / 85.221.216.* / 2009-01-05 20:40
wspaniale prawda tylko że optymizm za wcześnie i to o wiele.
dlaczego to proste na spółkę nastała pewna moda a jak to w modzie ubiór to kwestia gustu.,
Ci co napakowali się poniżej 1,8zł pomału będą realizować zyski.
zobaczycie jutro , szykuje się niezły pakiecik do upchnięcia.
powodzenia owieczki pomału zaczyna się uczta.
pakujcie się proszę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaska 613 / 81.219.80.* / 2009-01-06 17:56
jutro to się zacznie dołowanie czekam ?
daniel81 / 217.96.115.* / 2009-01-06 18:28
na jakiej podstwie tak myślisz? Może być nieznaczna korekta ze względu na spadek Euro w Polsce ale spółka odbija się od dna...
Początek sesji niewielki spadek druga część atak na 3zeta
kosmos / 2009-01-05 21:46 / Bywalec forum
kto chciał to sprzedał dzisiaj ( spora przebitka) ale widac ze nie az tak wielu wiec czeka nas testowanie 3 zl niebawem, generalnie spółka bardzo ciekawa nie tylko dla spekulantów ale róniew jako inwestycja na lata
Pseudooptymista / 217.153.84.* / 2008-12-17 10:34
No i jak mylślałem. Faktycznie wczoraj Wiedeń pogalopował, ale dzisiaj widze już mniejszy entuzjazm. U nas po gwałtowym wzroście do 3 zł ( aż żal że wczoraj sprzedałem) - to zaczyna powiewać chłodem :(

Tak więc może pozostalo teraz czekan na jakies 1,5 a moze i 1 zł i znów sie okupic :)

Pozdrawiam wszytich
xxxl / 83.10.214.* / 2008-12-18 23:26
a mnie sie jakoś IMMO nie imma

ostatnio
GramiMam / 2008-12-18 00:15
A i przeczytaj moją prognozę z 2008-12-12 01:02:00. Trend jak marzenie.
pzdr graczy
GramiMam
GramiMam / 2008-12-18 00:12
Szkoda że wypowiadasz się po faktach a nie przed. Ja sprzedałem na 2.9 i trzeba było słuchać.
pzdr graczy
Marins / 2008-12-17 17:46 / portfel / Tysiącznik na forum
ma duzą szanse na 2,00pln
daniel81 / 217.96.115.* / 2008-12-17 16:03
Prorok:)
zyczliwy / 83.6.147.* / 2008-12-16 16:52
W wiedniu dzisiaj +24% mysle ze jutro jeszcze do gory ale w czwartek piatek going down ;)
MM2008 / 83.6.160.* / 2008-12-16 21:31
Albo odwrotnie :) Zależy czy pytać tych którzy dzisiaj po 2.50 kupowali czy sprzedawali. Ale gdyby nie takie róźnice poglądów to by nie było obrotu akcjami na giełdzie. Ciekawszym tematem badań jest na czym inwestorzy opierają swoje "myślenie" :)

Ale najlepsze było zabawne stwierdzenie Pseudooptymisty, że nikt nie przestrzega zasady "kupujemy gdy spada". Jak spada, to przecież na ogół ktoś kupuje, nieprawdaż? Jak by wszyscy stadem "kupowali na spadkach" to by nie spadało :)

To tak jak w dziennikarskich komentarzach w stylu "inwestorzy sprzedawali dziś akcje", a kto kupował? Krasnoludki? :)
GramiMam / 2008-12-16 18:47
Hallo zyczliwy i gracze!
W czwartek oficjalne dane kwartalne. Do tego czasu przewiduję dalszy wzrost. Tak dokładnie w Wiedniu 32% in "+" i to może spotęgować dalsze wdrapywanie się aż po ... ? Nie mówię, żeby nie zapeszyć.

pozdrawiam graczy
Pseudooptymista / 217.153.84.* / 2008-12-16 11:33
A ja myśle że ta spółka to juz całkowite dno. Toco sie dzieje to tylko czysta spekulacja, sam zarobiłem pare groszy, poprostu tos skupuje wieksze paczki żeby pod koniec sesji sprzedać z zyskiem.
A niewyjaśnione sprawy związane z finansami spółki nadal niewyjaśnione- no ale niestety nasi "inwestorzy" kupuja owczym pedem, jak spółka jest po 2 zł to nikt niebieże a jak podskoczy o 15% to sie chcą pozabijać- no ale na polskim parkiecie nikt nie przestrzega zasaday "kupujemy jak spada" a nie jak rosnie- można tylko współczuć tym biedakom co kupią za ostatnia kase a po nowym roku dostana -50%.

Takie przynajmniej moje zdanie- a może sie myle ?
jr968 / 85.221.218.* / 2008-12-16 14:12
I jeszcze powiem Tobie, że, jako ten, który inwestuje, by powiększać swój majątek, bardzo cieszę się z tego, ze zasady "kupuj, jak spada", tak niewielu przestrzega. Zresztą, ta zasada nie jest w stanie działać, bo to nie tak, że sobie samo spada, a wszycy mogą sobie wtedy nakupić, tylko, ze spada, bo mało kto chce kupić. Kupowanie i sprzedawanie, a raczej wzajemna relacja tych czynności, jest podstawową PRZYCZYNĄ, a nie potencjalnym skutkiem wzrostów i spadków cen akcji. Innymi słowy, gdyby, kiedy spada, wszyscy wpadli na pomysł, że czas zastosować ową zasadę, to natychmiast by wzrosło i tyle byłoby z zasady :) Ale jeśli już jest tak, że spada, bo większość sprzedaje, a Ty, znając przedmiot obrotu, może go wówczas, będąc wyjątkiem, tanio kupić, to jesteś gość i ciesz się, że reszta postępuje irracjonalnie, bo dzięki temu za jakiś czas wypchasz sobie kieszenie bankotami o najwyższych nominałach (a jak masz już pełne kieszenie, to za jakiś czas wypchasz jeszcze szuflady, szafy, skarpetki i konto w bankyu).
jr968 / 85.221.218.* / 2008-12-16 13:37
A przeanalizowałeś choć w zarysie dane ekonomiczne tej spólki? Czy może jedyne, co wiesz o niej, to to, że były prezes troche w niej pomajstrował a ktoś inny wycenił ją w dynamicznej fazie bessy, kiedy wszyscy boją sie byle czego, na 0 złotych. Oczywiście, ani ja, ani nikt nie wie na pewno, co będzie się dalejdziało w tej firmie, ale jedno jest pewne - na ofół warto kupić dwudziestokondygnacyjny budynek za cenę jednej kondygnacji, a kupujący akcje Immoeastu to właśnie robią. Owszem, zawsze jest ryzyko, że przyjdzie jakieś trzęsienie ziemi, czy inny kataklizm, coćby związany z samą działalnością firmy, ale jeśli tylko ta spółka da sobie rade z bieżącymi problemami i jeśli jej obecny zarząd, to porządni ludzie, to jest to spólka niemal idealni buffetowska, a ja wróże jej (i cenom jej akcji) świetlaną przyszłość. Myślę, ze w perspektywie dwóch, trzech lat jej wycena rynkowa może powrócić do tej sprzed półtora roku. Zobaczymy. Nota bene podobie sprawa może mieć z inny zagraniacznym deweloperem notowanym na GPW (brakuje tylko jakiejś plotki, albo wyceny na 0 zł). Zresztą, ta bessa pokazuje doskonale mechanizm, na podstwaie którego spólki w czasie bessy bywają drastycznie niedowartościowane. Motorem jest strach, pedałem przyspieszenia panika, a za rozrusznik służy zwykle jakakolwiek zła, choć nie oznaczająca wcale poważnych kłopotów w długim czasie, informacja, Pozdrawiam
GramiMam / 2008-12-16 13:22
Teraz mamy 2.44 mało?? :)

pozdrawiam graczy
ja GramiMam
GramiMam / 2008-12-15 22:20
Newsy są. W dół też było 2 zamknięcia. Jutro up and up. pzdr graczy
GramiMam / 2008-12-12 01:02
Przed nami do końca roku 2 ważne newsy z zarządu spółki. Teoretycznie notowania akcji powinny rosnąć i spadać odpowiednio 1:2. Trend może zostać zatrzymany tylko pozytywnymi newsami.
pzdr
gracz
jr968 / 85.221.218.* / 2008-12-12 15:28
Czasami wystarcza to, że inwestorzy liczą na pozytywne newsy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy