Forum TechnologieIT i Telekomunikacja

INDECT. Nowy system bezpieczeństwa czy wielka inwigilacja?

INDECT. Nowy system bezpieczeństwa czy wielka inwigilacja?

Wyświetlaj:
Włodzimierz 977 / 178.36.86.* / 2012-06-02 13:39
Bandytów na kare śmierci,złodziei i oszustów do oboazów
pracy,zboczeńców i chorych do lekarza resztę do godnej
sprawiedliwie opłacanej pracy.Sprawiedliwie to znaczy w
proporcji 1 do 3 pracownik do dyrektora a nie 1 do 100.
Wówczas indect będzie zbędny.
indectissusse / 80.50.131.* / 2012-05-28 10:34
Najpierw zbudujcie drogi z prawdziwego zdarzenia a poten stawiajcie kamery. Nie na odwrót.
bet67 / 213.17.155.* / 2012-04-14 18:46
Inwigilacja społeczeństwa trwa na naszych oczak wiele lat. Każdy z nas na komendzie policji, niezależnie od teg czy był notowany cz ie, ma pełna kartotekę połaczoną z wydziałem komunikacji, urzdem skarbowym internetem itd. Dobrze, że zaczyna się o tym rozmawiać, bo INDECT to kolejny etap zniewolenia społeczeństwa. Kiedyś trzeba powiedzieć stop, bo w końcu orwellowskie koszmary roku "1984" się spełnią. Wiele informacji na ten temat znajdziecie na publi.pl
tris437 / 83.4.169.* / 2012-04-06 01:03
a te marne 5 mln euro (oprocz 10, ktore zaplaci UE) kto pokryje? Uczelnie, czy my z naszych podatkow?
rudawiewra / 95.49.85.* / 2012-04-04 13:44
Nie straszę, nie panikuję i nie wyznaję teorii spiskowych... Ale coś ZA BARDZO śmierdzi to Orwellem. Poza tym - jeśli mnie interesuję i chcę wiedzieć, dla samej wiedzy, jak skonstruować bombę to mam do tego święte prawo, prawda? Nie mam zamiaru jej zrobić - mam zamiar poznać trochę zasad fizyki i chemii. I co? Nie mogę? Bo będę odpowiadać za prawdopodobny zamach? Co to jest do cholery? Zawsze kochałam wizję Orwella za jej realny aspekt, ale trochę za bardzo się to tej Orwellowskiej rzeczywistości zbliżamy. "Uczciwy obywatel nie będzie miał się czego obawiać" - że co proszę? A kto będzie określał, czy jestem uczciwa, czy też nie? Przepraszam bardzo, ale coś tutaj nie gra. Jestem uczciwa w mniemaniu prawa takiego, jakim jest - nie kradnę, nie zabijam, nie molestuje. A teraz mam się zastanawiać jakie to znowu ograniczenia np. w Internecie będą świadczyć o mojej uczciwości? Halo, halo, Franku, mamy problem. Radą etyki też mi tutaj oczu nie mydlcie, urzędnik jak urzędnik - wystarczy zapłacić i się ma. Więc moje zdanie brzmi tak - WALCIE SIĘ I IDŹCIE KOMU INNEMU WCISKAĆ TE SWOJE KITY. Ja będę stawiać aktywny opór. Zobaczymy kto wygra.
Eryk22 / 2012-04-04 14:55 / Bywalec forum
Jak ludzi cały czas się karmi , że ze wsząd próbują ograniczyć ich wolność , to później są takie ystuacje właśnie. Tylko to społeczeństwo, w tych czasach , ma tendencje przeciwstawiać się temu co nie trzeba... duch narodu umiera.
rudawiewra / 95.49.85.* / 2012-04-04 15:30
Co masz dokładnie na myśli? Nie powinniśmy się przeciwstawiać? System, to system. Czy dotyczy emerytur, czy dotyczy szeroko pojętej wolności, i tak nie działa poprawnie. Może jeszcze zróbmy listę filmów i książek zakazanych i jak ktoś wejdzie na stronę i będzie sobie czytał albo oglądał to go od razu posadźmy. Nie podoba mi się to, co się dzieje. Ogólnie. I zaczyna mi to coraz bardziej śmierdzieć...
papas_44 / 178.181.141.* / 2012-04-01 12:48
Nobel też nie wymyślił dynamitu z myślą o zabijaniu ! Niestety naukowcy to często zwykli psychopaci z IQ w ich wąskiej specjalizacji grubo ponad 200 a w każdej innej dziedzinie z IQ przeważnie poniżej zwykłej ameby. To taka forma pasożytów, bytują na żywicielu i przez brak "myślenia" zabijają swego "dobroczyńcę". Refleksja co ja narobiłem pojawia się sporadycznie, bo najczęściej już mają nową zabawkę.
marteo_wysz / 2012-04-01 08:19
Wszyscy dobrze wiemy,że np w Niemczech działają od dawna tzw "rządowe trojany". Pytanie jak jest na naszym podwórku?... To oprogramowanie inwigilujące ma szpiegować internetowe usługi telefoniczne (także te szyfrowane) niczym "pluskwy" w tradycyjnych telefonach. Jednakże jego możliwości są potężne. Z analizy hakerów oraz ludzi z "Chaos Computer Club" wynika, iż ma on w swoim kodzie także zdolność do zdalnego włączania wbudowanych mikrofonów i kamerek internetowych. Może on także ściągać pliki, w tym inne komponenty szpiegujące lub obciążające posiadacza inwigilowanego komputera dokumenty. Po zakończeniu swojego działania zaciera wszelkie swoje ślady działania. Jak wykazano, mając odpowiednią wiedzę programistyczną można przejąć nad nim kontrolę i stać się zarówno wydającym mu komendy jak i inwigilowanym i "podkładać komuś świnie" umieszczając sfałszowane materiały dowodowe na jego komputerze
Piotrek123456 / 85.222.42.* / 2012-04-01 08:09
Pracownicy uczelni wzięli grube miliony za ten projekt więc oczywiste,że będą go teraz bronić aby im nie zarzucano złej woli...
pomo dore / 2012-03-29 13:45 / Tysiącznik na forum
kolejny elektroniczny kaganiec zakładany na mordę wolnego społeczeństwa- wszystko oczywiście ma służyc wolności i bezpieczeństwu obywateli. Ilu ludzi na świecie zgineło w wyniku ataków terrorystycznych od 1945 roku? A ilu w wypadkach samochodowych? W wyniku powodzi? Upadku z drabiny? A może ja świadomie wybieram 99 % wolności i 1 % możliwości że zginę w wyniku aktu terroru lub aktu kryminalnego? mam wrażenie że tajne służby wszystkich krajów - nie na zlecenie rzadów bo to tylko figuranci- ale innych nieokreslonych grup postanowiły metodą drobnych kroczków wprowadzić nam inwigilacje i kompletną kontrolę o jakiej sie Orwelowi nie śniło, Tu Acta, tam Indect, tu wsadzanie do obozu koncentracyjnego bez wyroku i prawa do obrony na podstawie samego podejrzenia o działalność terrorystyczną, tam uzurpowanie sobie prawa do zabijania każdego człowieka niezaleznie od obywatelstwa podejrzanego o terroryzm itd itp
Don Arturro / 2012-03-29 14:19 / Bywalec forum
Cały czas mówicie o obronie wolności , a cały czas jest ONA zabierana za waszymi plecami... brawo!!
wolny człowiek / 83.27.23.* / 2012-03-29 09:56
Kolejny "pożyteczny idiota" który wierzy w demokratyczny system i przestrzeganie praw człowieka.
W tym systemie każdy będzie miał swoją teczkę, w której będą na niego haki.
Wykorzysta się je jak będzie komuś to potrzebne, albo delikwent będzie się sprzeciwiał "władzy".
p************ / 195.82.174.* / 2012-03-29 08:45
we wszystkim przedzej czy pozniej dochodzi do patologii i dlatego normalni ludzie sie boja INDECTa

Najnowsze wpisy