Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie

Money.pl / 2007-01-16 17:24
Komentarze do wiadomości: Indeks MIDWIG na kolejnym szczycie.
Wyświetlaj:
valjean / 2007-01-16 21:30 / Galernik
"KNF prowadzi postępowanie przeciwko Karkosikowi"


włączyłem komputer, zobaczyłem i ubawiłem się. nie czytałem jeszcze postów niżej ale sama zapowiedź brzmi jakby cichcem sprzedawał i nie informował. zastanawiałem skąd bierze pieniądze bo przecież nie z działalności a pensja nawet gruba takiej grubej rybie może nie wystarczać, blichtr jest kosztowny. dobra biorę się do lektury bo pozory mogą mylić ;)
umika / 2007-01-16 21:44 / Bywalec forum
Może to i głupie co napiszę bo jestem "nowa" obserwuję od roku, na akcjach walczę od miesiąca ale mam ....hmmm przeczucie, wrażenie że tu żadne analizy, wykresy, realizm, logka itp..... tu pieniądze robią plotka, panika, bardzo krótki termnin / tydzień maks!/ i.........brak pazerności / komu wystarczy 10% prawie zawsze jest do przodu/ no i oczywiście gra z trendem, z falą ! Mylę się ?????
desperado / 2007-01-16 22:12 / Bywalec forum
A tak poza tym to pozdrawiam Krakowianko :)
umika / 2007-01-16 22:29 / Bywalec forum
Taaa! Ale sierpień był po majowym dołku:-))) Ja wtedy zarabiałam na funduszach bawiac się nimi jak akcjami- sprzedaj na górce kupuj na dołku! To też uświadomiło mi że fundusze zarabiają na trendzie czyli bez " analiz" jak rośnie to rosną jak spada.... tak samo! Dzięki za pozdrowienia :-)
desperado / 2007-01-16 22:09 / Bywalec forum
Moim zdaniem troche analizy technicznej sie przydaje. Niektore ruchy sa dzieki temu przewidywane z wiekszym prawdopodobienstwem. Jesli chodzi o termin to np. po wynikach kwartalnych w sierpniu i takich sobie analizach ustalilem, ze najlepiej kupic GTC, MCI, Stalprodukt i QSM. Czesc kupilem do portfela wirtualnego i teraz sa na tym kokosy na GTC ponad 60% na Stalprodukcie juz nie wspomne, MCI tez niezle. A w rzeczywistosci przez spekulacje i inne takie mam ledwo 20%. Krotki termin to rowniez krotkie zyski z dobrych inwestycji...
few / 83.26.102.* / 2007-01-16 21:39
gdzie jest ten artykul?
valjean / 2007-01-16 21:51 / Galernik
http://parkiet.com.pl/news/art.jsp?idn=478214&idt=&dz=01000
valjean / 2007-01-16 21:33 / Galernik
doczytałem do końca i wygląda że na odwrót
brydzia / 2007-01-16 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla tych co źle piszą na pana Karkosika , proszę spojrzeć na jego zapomnianą ostatnio spółkę z dobrymi wskaźnikami i bardzo tanią jak wygląda

impexmetal
cathcart / 2007-01-16 22:50 / Tysiącznik na forum
niestety jak walnie imperium romanum to i ona rykoszetem dostanie... :/
sumani / 2007-01-16 21:21 / Plankton giełdowy
na dziennych danych mci i elektromontaż waw RSI przebiło linie oporu dodatkowo przy znacznych obrotach -ciekawe na ile starczy paliwa :)
krzys inwestor / 2007-01-16 22:15 / portfel / Bywalec forum
mysle ze mci na duzo starczy bo jjestem posiadaczem:))))))
apart / 2007-01-16 21:09
Widze, ze moja wypowiedz o midasie wywolala spory odzew :)
Dzieki za rady - nie mam planow brac go na dluzej, chcialem na krotko,
ale popelnilem kilka bledow :
1. zle ustawilem stop profit - _na_, zamiast _ponizej_ psychologicznego oporu
2. nie ustawilem stop lossa, a raczej nie przedluzylem go po wczorajszej sesji i nie wprowadzilem modyfikacji jego kursu

Przejrzalem szybko wskazniki kilku spolek i wyszlo mi, ze warte zainteresowania na najblizsze dni sa:
* Atlantis - w ukladzie dziennym, wczoraj, macd i rsi wygenerowaly K, po piatkowym wzroscie o 30%, dzis spadek -5%, szczyt spolka miala w listopadzie na 3.07, gdzie wybila sie z poziomu 1.66 po uprzednim wbiciu sie tam z poziomu 1.00. Obroty mialy wtedy podobne wartosci jak teraz.
* 04, 07 i 13, macd wygenerowalo dzis K
poza tym zastanawia mnie MCI, wyszedlem z niego pare dni temu po wzroscie 6%, ale dzisiaj MACD generuje sygnal kupna, a obroty rosna - sam nie wiem.

hajdi - o ile pamietam Ty jestes tu znawca spolek na M :) co jest z MNI? mam w mnim od wrzesnia zamrozone pieniadze, i chyba nie ja jeden... ostatnio podawali, ze w ciagu kilku dni KPW powinna zaakceptowac ich prospekt i znowu cisza
Lumpex / 2007-01-16 21:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Atlanitis - fajnie, kupiłem wczoraj a sprzedałem dzisiaj i nawet coś zarobiłem ale do jutra bałem się trzymać - poprzedni wzrost był na podstawie plotek a obecny również - ale zobaczymy GPW to miejsce cudów , gdzie nawet gówna fruwają
umika / 2007-01-16 21:34 / Bywalec forum
Lumpex oświeć wieśniarę z krakowa/ uczę się !!!/ na podstawie jakiej plotki????
cathcart / 2007-01-16 22:54 / Tysiącznik na forum
skończ już może z tą "wieśniarą" ......jak sie czegos nie wie wystarczy zapytac, ewentualnie powolując sie na male doswiadczenie (coby czasami doswiadczonych smiechem nie zabic)...ale po co, co post to wyjezdzac z tą samą gadką....???
umika / 2007-01-16 23:10 / Bywalec forum
Hmmmmm......z przyzwyczajenia;-))))
mikus / 2007-01-16 21:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie odpowiedział Ci Lumpex więc mam nadzieję, że ja mogę. Podobno Atlantisa ma przejąć Echo, bo to z tego samego miasta a i na jednej ulicy firmy, tyle, że poziom nieco odmienny. Tak głosi plotka, a jak jest rzeczywiście ...?
krzys inwestor / 2007-01-16 22:22 / portfel / Bywalec forum
ja obstawiam ze spadnie jutro to byly tylko spekulacje a licze ze budopol w gore pojdzie :)))
hannibal / 2007-01-16 20:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chavez nacjonalizuje ropę......napięcie z Iranem....zima w Stanach.......poza
tym OPEC wcześniej mówił,że cena poniżej 60 $ nie jest akceptowalna...a pan z
Arabii Saudyjskiej mówi sobie dziś na szczycie w Delhi,że jest spoko i git i
cięć nie budiet....no to ropa na pysk.....nic z tego nie rozumiem. Niedługo
baryłka ropy będzie dodawana do płatków śniadaniowych
mick / 2007-01-16 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
a tak z ciekawości - po ile jest paliwo w Waszych stronach - Pb95 na zwykłych stacjach (nie przy marketach). u mnie było najdroższe paliwo w promieniu 50km, i bodźcem do obnizek bylo własnie otwarcie stacji z logo marketu, a nie spadek cen ropy na giełdach.
obecnie na firmowych stacjach pb95 jest po 3,59.
boreas / 87.99.33.* / 2007-01-16 21:28
Swidnica - chyba oststnio pb95-3,71 i tez stacje sa w zmowie
slaw / 2007-01-16 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
nowy sącz zmowa cenowa jak nic najdrozej w polsce ON 3,58 - ma ktos drozej PB 3,65
lojka / 2007-01-16 21:09 / Tysiącznik na forum
niedaleko W-wy Pb 3,69
pozdro
mick / 2007-01-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
u mnie zmowa była i jest nadal. przed otwarciem taniej stacji była po 3,99 (a w okolicy po 3,69). teraz solidarnie (ok. 10stacji) obnizyli o 40gr. a przy markecie jest po 3,39 - wiec da sie sprzedawac taniej. aha - miasto powiatowe w płd-zach Polsce na trasie nr 4 ;)
ts / 2007-01-16 21:02 / "Trial na giełdzie"
u was to zawsze drogo. jak jadę autostradą do krakowa to się modlę żeby paliwa nie zabrakło.
ts / 2007-01-16 20:56 / "Trial na giełdzie"
tankuje on 3.35 na orlenie
slaw / 2007-01-16 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy
gdzie!!!!!!!!!!!!
ts / 2007-01-16 21:15 / "Trial na giełdzie"
tak na marginesie z krakowa do tarnowa można już normalnie przejechać?
barakuda / 2007-01-16 22:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie i jeszcze długo nie ... wąsko i w budowie/przebudowie/rozbudowie/odbudowie....
umika / 2007-01-16 21:27 / Bywalec forum
He, he trzeba znać skróty i skrótki!!!
ts / 2007-01-16 21:42 / "Trial na giełdzie"
jak się jezdzi raz an parę miesięcy to cieżko poznać skrótki
slaw / 2007-01-16 21:16 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mozna droga przze mekę
ts / 2007-01-16 21:17 / "Trial na giełdzie"
dzięki. to mnie pocieszyłeś
ts / 2007-01-16 21:01 / "Trial na giełdzie"
śląskie
Big Lebowski / 2007-01-16 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kazdy spadek cen ropy cieszy mnie ogromnie...
slaw / 2007-01-16 20:19 / Uznany Gracz Giełdowy
ja bym wolał spadek na stacjach benzynowych ........ tak się rozmarzyłem
grzesio / 83.27.18.* / 2007-01-16 20:22
ale wtedy PISowi braklo by na to "tanie panstwo" ;-)))
hannibal / 2007-01-16 20:22 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W Polsce ceny na stacjach zależą od nakazu rządu....gospodarka akcyzowa...a nie jak w Stanach od cen rynkowych......nie liczyłbym na niższe ceny w tym stuleciu
Big Lebowski / 2007-01-16 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nawet gdy nie ma spadku na stacjach to cieszy mnie ze mniej naszej polskiej kasy idzie do krajow arabskich i rosji...
samuraj jack / 2007-01-16 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zgadzam się
ale jeszcze lepiej by bylo, aby obniżono akcyzę na biopaliwa, tak abyśmy jak najwięcej dla siebie produkowali i nie wydawali tyle dolarów na ropę
aronbos / 217.116.110.* / 2007-01-16 21:20
zgadzam się z tobą samuraj. państwo mogło by wykupic ziemię i tak jak kiedyś pgry:) i zasiac rzepak, albo skupowali od rolników i by było git. dzięki temu państwo by zarobiło i ludzie by skorzystali na tańszej ropie
samuraj jack / 2007-01-16 22:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
no bez przesady z tym wykupem ziemi
nikt - państwo - nie musi niczego skupować

rynek wystarczy i korzystniejsze regulacje dla paliwa produkowanego w Polsce od paliwa sprowadzanego
Big Lebowski / 2007-01-16 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze to zrobia , wydaje ni sie ze to jest problem zlozony gdyz w niemczech takze podwyzszono akcyze -podejrzewam ze nad akcyza czuwa unia...
78 / 87.207.228.* / 2007-01-16 21:03
Hmmmm... nie przesadzajmy z tą Unią bo jak byłem w Hiszpani w październiku to litr ON kosztował 0,9 Euro. Po przeliczeniu wychodziło, że dieselek powinien w Polsce kosztować 3,75. A jakoś na stacjach było 3,85-3,90. Więc dziwne, że w tej ,,czuwającej nad akcyzą" Uni mogło być taniej niż w Polsce. Zostawiam pod rozwagę.
samuraj jack / 2007-01-16 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nikt nie mówił o ograniczeniach uni w tym względzie, kiedy padła propozycja obniżenia akcyzy o 2 złote; teraz ma byc to tylko 1 zł - nie padał przy ty jednak argument unii

gdyby jednak tak było, to dobrym rozwiązaniem może być możliwość produkowania paliw dla siebie przez rolników
i niech oni produkują ile wlezie dla "siebie", ile wlezie...
Rosjanie nie chcą brać naszego mięsa i innych produktów spożywczych - to niech rolnicy nie produkują dla nich tego mięsa, a dla "siebie" biopaliw - zobaczymy, kto na tym korzystniej wyjdzie:)))
slaw / 2007-01-16 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
no co ty co to znaczy ile wlezie - pzecież masz szara strefe jak cholera - Samuraj weżmy sie za reformy to i podatki w tym akcyza moze byc mniejsza i VAT tylko że tych reform nie ma ..... NIE MA.... za to mamy mnozenie bytórw np CBA - jakby aBW, Uzredy i izby skarbowe, policja i prokratura nie wystarczyły .... widzialeś żeby za ostatni rok zlikwidowano jakies pole korupcji nie zlikwidowano nawet nie ograniczono tylko wymienia sie ludzi - a ludzie są słabi w każdej formacji znajda sie słabi
samuraj jack / 2007-01-16 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
generalnie masz rację...
ale jedyna, jak dotąd, racjonalna recepta wyszła od grupy ludzi, którzy zostali wyśmiani i tym ośmieszeniem unicestwieni politycznie
bo zmiana systemu zlikwidowałaby zbyt dużo koteryjnych interesów
slaw / 2007-01-16 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
fachowość kadr z PIS i wszystko jasne samraj niestety a mialo byc inaczej ..... 2 lata temu czlek wiedzial że czerwoni a teraz bialo czerwoni robia to samo tylko w swietle jpiterów i jeszcze wmawaija innym że to oni są idiotami bo nie rozumieja .... smutne
samuraj jack / 2007-01-16 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
slaw, nie gniewaj sie - ale tak wyzywasz te kadry z PiS - wiem, że to ciemnogród i zacofanie...

powiedz mi jednak, co w tym względzie zrobiły jaśnie oświecone elity intelektualne...?
nic - bo one - białe kołnierzyki tego problemu nie widzialy

ups, przepraszam - przecież działali towarzysze Kuna i Żagiel, którzy wraz z towarzyszem Ałganowem nie dawali zapomnieć Jaśnie Oświeconemu Kwaśniewskiemu, że jest problem ORLENU;
Modrzejewski został słusznie zatrzymany i nie udała się misja dyplomatyczna Kulczyka...
w obozie jaśnie oświeconej władzy trwała akurat walka frakcyjna Millera i Kwaśniewskiego, którzy blokowali swoje działania [pierwszą widoczną dla wszystkich oznaką wojny była sprawa Rywina];

no i niestety dla Polski tak blokowali swoje działania, że nie sprzedano Rosjanom ani Orlenu ani LOTOSu

slaw - rozumiem, widziałeś PiS od drugiej strony; rozumiem to, ale nie wszyscy tak są tacy, jak ten, którego się obawiałeś;
sam mówiłeś, że nie cieszy się powszechną sympatią i ostatecznie też za sprawą człoków PiS jego pomysł padł
slaw / 2007-01-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz mi nie chodzi o to czy to pis czy nie pis........... mi chodzi o normalność .... o inność ........ bdjemy jakies zlozone koncepcje a wszystko opiera sie o jedna elemantarna rzecz- uczciwosc prosta jak parasol - Naczyl mnie tego ojciec Krąpiec na KUL ksiadz zakonnik który nas uczyl etyki coś pieknego to były te zajęcia bo są wartosci które mie maja barw politycznych , religii, śa i beda niezatapialne....... a tego nie ma w życi pblicznym
samuraj jack / 2007-01-16 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Slaw - masz głęboką rację tylko...
gdybyśmy byli niezapobiegliwi w czasach realnego socjalizmu - to głodowalibyśmy jak w Korei Płn....
podobnie w Unii - ponawymyślali tyle przepisów, że aby się nie zatopić trzeba je obchodzić...
zresztą w samej Unii obchodzą prawo nielegalnie, lub tworzą absurdalne przepisy celem obejścia prawa...
o, jak chociażby to, że uznali marchew za owoc, ponieważ inaczej Portugalczycy nie mogliby robić z marchwi dzemu czy marmolady..., gdyż gdzie indziej zapisano, że mozna to robic tylko z owocow
slaw / 2007-01-16 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
tonie jest ten problem moim zdaniem chodzi o oczyszczenie życia publicznego i dojścia iedyś do wladzy ludzi myslacych propanstwowo bo na razie to od 17 lat u nas każda ekipa myśli ozzbudowani silnej partii w parciu o panstwo i ...... staąd brak reform albo takie wykolejenie przepisów bo nikt nie zmienia zasad poniewaz potrzebnę są miejsca pracy dla dzialaczy . kolegow działaczy itd itd. Słyszaleś dziz o wiceministzre gospodarki morskiej - mi sie robi niedobrze tak jak z aumilerem i innymi tego rozaju w prawicowym rzadzie ot co
samuraj jack / 2007-01-16 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
generalnie masz rację...
jest taka partia, która jako jedyna opowiada się za konsekwentnymi, do końca
zmianami systemowymi
tylko, że niestety jest ona wyśmiewana od pocz. lat 90.
a jej pomysły traktowane niepoważnie;

zwłaszcza przez jakże mądrych jaśnie oświeconych, dbających o interesy swoich koterii
no, niestety
borisz / 2007-01-16 22:30
drogi samuraju - mimo nicka prezentujesz mentalność typowo polską, a nawet wschodniopolską. Brzmi to tak: każdy wie co jest słuszne i racjonalne, więc na własny użytek mogę ustalić sobie pewne zasady i ok. bo prawo, przepisy, zasady, przykazania itp. są nieżyciowe. Widać to wszędzie, poczynając od ruchu drogowego: linia na drodze to tylko linia, a talblica to kawałek kolorowej blachy - każdy sam ustala "prędkość bezpieczną" (wedle własnego uznania). A kiedy jechałem środkiem trzypasmówki w Sztokholmie o 2 w nocy WSZYSCY jechali 60 km/h, bo tak było napisane. POlak powie: frajerzy. Ale tak naprawdę to właśnie dlatego Szwecja jest Szwecją, a Polską Polką (razem z całym wschodem Europy). Ja akurat jestem z Poznania, gdzie trochę starego legalizmu się jeszcze uchowało. Ale pracuję w Warszawie i często szczęka mi opada. A GPW jest właśnie w stolycy...
samuraj jack / 2007-01-16 22:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie rozumiesz mnie...
tą wyśmiewaną partią jest UPR
który opowiada sie za kilkoma wyśmiewanymi rzeczami,
- deregulacja wszystkiego co się da - likwidacja pozwolen, koncesji etc
- obniżenie i uproszczenie systemu fiskalnego

wprowadzenie reform w obu dziedzinach zlikwiduje te problemy, z którymi obecnie tak dzielnie walczymy - np. różnice w akcyzie na różne paliwa

w sytuacji normalnego - po tych reformach - państwa prawo powinno być absolutnie przestrzegane...

a teraz - oficjalne statystyki podają, że 30 PKB powstaje w szarej strefie
pytanie - dlaczego nie działa to legalnie...
bo gdyby miało działać legalnie, to w większości by nie działało, bo byłoby nieopłacalne

trzeba zmienić system
borisz / 2007-01-16 22:57
a dopóki system nie odpowiada normom UPR można kombinować, kraść, jeździć pod prąd, nie płacić podatków? Nie mój drogi, to złudzenie: mentalność nie zmieni się po wprowadzeniu jakichkolwiek norm prawnych. W Estonii, gdzie uproszczono prawo i jest podatek liniowy nadal kwitnie korupcja. A w Szwecji i Finlandii, gdzie zdaniem ultrasów z UPR panuje socjalizm ludziom do głowy nie przyjdzie nie płacić podatku albo wyprzedzać w miejscu gdzie tablica pokazuje 50. Dekretem nie można wprowadzić systemu (o tym Amerykanie boleśnie przekonują się w Iraku). System trzeba zbudować i wierzyć w jego zasady, a to robota dla minimum trzech pokoleń (w wersji optymistycznej).
samuraj jack / 2007-01-16 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i jak będą siali np. rzepak to jeszcze otrzymają dofinansowanie z UE...
przy okazji dobrze by było, aby rozpowszechniono technologię wykorzystywania energetycznej słomy rzepakowej do kotłów grzewczych...:)
slaw / 2007-01-16 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
nikt tego nie prowadzi bo budżet ............. wisi na akcyzie za paliwo i vacie za to samo ...... wiesz o tym tak samo dobrze jak ja. Szkoda czasu bez kolejnej rewolcji żadnych reform nie bedzie ot co
samuraj jack / 2007-01-16 21:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
te 100 litrów paliwa na hektar ma być wprowadzone i będzie
i niech robią wielekroć po 100 litrów
a budżet... - zobaczysz - nie będzie miał strat
wpłyną mniejsze pieniądze z akcyzy - to fakt
ale pieniądz, który w dolarach nie wypłynie do Rosjan będzie obracany w kraju i będą większe wpływy choćby z VAT
slaw / 2007-01-16 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko ze rolnikom oplaci sie używać jak najwiecej ON bo maja zwrot od akcyzy - wiesz ile razy mnie sąsaiadka prosiła żebym jej dal fakture bo ja mam diesla....... wiec bulimy dwa razy a to samo ----- lga patologia
Zieleniutka / 83.25.68.* / 2007-01-16 21:28
rolnicy mają określoną ilość paliwa na ha i wiecej zwrotu nie mogła miec ,po prostu nie brała faktur jak kupowala paliwo bo miały nie byc potrzebne do zwrotu akcyzy a póniej okazało sie że są potrzebne i dlatego cie o nie prosiła.
hannibal / 2007-01-16 20:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mniej idzie do Rosji i Arabii a nadwyżka do kabzy naszych rodzimych złodzieji......mnie to nie cieszy
Big Lebowski / 2007-01-16 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jako patryjota odpowiem wole polskiego zlodzieja jak arabskiego lub rosyjskiego...
orzeł / 2007-01-16 20:15 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witajcie
chętnie bym sobie popisał tutaj ale tymczasem nie mam wyjścia i zasiadam do pisania Kroniki klasy II a :)
jak się ma zaległości to teraz nocka przede mną :(
ma ktoś EUROFUCKA jeśli tak chętnie poznam docelowy zakres aktualnego ruchu
dziś sprzedałem to co podałem w trakcie końcówki sesji i kaski wolnej mam sporo ale tak być miało:) wreszcie postanowiłem wyjść z większym kapitałem na jakiś czas, moment zwał jak zwał (w moim przypadku pewnie moment) i poprzyglądać się jakimś kolejnym ciekawostkom :)
pozdrawiam Brydzię (nie czytam wszystkich postów ale te Twoje które czytałem buchają spokojem i tak trzymaj :)
pozdrowienia dla Wszystkich
Był Kenobi - chętnie bym poczytał co o tym wszystkim sądzi:)
apap
anna. / 2007-01-16 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Sama zastanawiałam się kilka dni temu nad eurofaktorem, ale wszystkich spółek nie można mieć, trochę mała płynności mi się nie podoba na tym papierze. Analni z mojego biura mają dobre zdanie na temat tej spółki wyceniają ją na ok. 16 zł, z ich wyliczeń wynika ze spółka w 2006 będzie miała 3.2 ml zysku netto a w 2007r. 6.3 ml. Sprzedaż w 2006r. 29 ml a w 2007r. 54,3 ml. Eurofaktor zakłada również rozwój usług develpoweskich. Wszystko jednak zależy od kondycji rynku jak wiesz.
akcjonariusz Amiki / 83.27.89.* / 2007-01-16 20:07
Co to się dziś stało z Amiką?

Wczoraj na forum taka słodycz w temacie a dziś .....!
Znowu trzeba będzie czekać tylko nie wiadomo na co. A może kolejne złe info się kisi o którym "nikt nie wie"?
slaw / 2007-01-16 20:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Dlaczego Risky mowisz że Karkosik skrzywdził tak kogoś....... nikogo nie skrzywdził każdy ma swoje plany biznesowe on jest zobowiazany je ujawniać ze względu na posiadane pakiety....... a naszą rolą jest to ocenić czy ma to sens czy nie, każdy jest panem wlasnego losu i tyle..... i zawsze byli inwestorzy, spekulanci którzy inwestowali w takie rzeczy na roznych poziomach rozwoju spolki......... Byl universal byl chemiskór, był Ariel ............. a teraz zwróćcie uwagę wystarczy powiedzieć że ktoś ma dzialkę na ktorej sie da zbudować 20 chałup i już wielka spoolka z perspektywami...... i tylko ja mam przeczucie że mam jakieś niedzisiejsze spolki w portfelu
risky-rainmaker / 2007-01-16 20:18 / Ostatni Optymista
Slaw....masz niedzisiejsze spółki....ale i Ty zarabiasz....zgadzam sie z Tobą...skrzywdził...w tym sensie...że przyzwyczaił do astronomicznych wzrostów i to było złe....nieuzasadnione, a teraz gdy coś gorzej idzie lament...to tak jakby codzennie żona robiła Ci "święto" ;)) a kiedyś stwierdziła...że jednak wróci do obiadu z 2 dań...ale byłbyś zaskoczony i wściekły....jednym słowem skrzywiłaby Cię...jeszcze inaczej...spróbuj dziecku dawać codziennie z 20 zł...a poźniej po miesiącu zmień strategię daj mu 100 zł na miesiąc....ale się ucieszy ....
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:29 / portfel / Bywalec forum
Przypomniał mi się dowcip jak co tydzień pod kościołem żebrak otrzymywał od gościa 20 zł , a po roku dał mu raptem 10 zł Co się stało spytał żebrak?
Wiesz dzieci, studia, szkoły ,wyjazdy.Rozumiesz?
No tak ale dlaczego moim kosztem?
risky-rainmaker / 2007-01-16 20:47 / Ostatni Optymista
I właśnie to jest sedno...całej sytuacji z Romanem
slaw / 2007-01-16 20:22 / Uznany Gracz Giełdowy
astronomiczne??? no tak spore ale jak brał boryszew jak bankrtował to Karkosik był nikim
slaw / 2007-01-16 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy
też - rok temy spolka po 19 zl i nikt nie chcial ..........a potem nagle sie wszyscy ocknęli że to karkosik i jeszcze kable miedziane i masakra jazda do nieba
Big Lebowski / 2007-01-16 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz na mysli insuline?
slaw / 2007-01-16 20:10 / Uznany Gracz Giełdowy
nie tylko IDM, Eurofilms, ydrotor - wedlug mnie dobre spolki nisko wyceniane, ale to moze moje subiektywne zdanie. Teraz w modzie bdowlanka i grnta dzis w rynkach dla opornych mowili że rucha ma budować domy i biurowce na dzialkach które maja ech .... znak czasu
Big Lebowski / 2007-01-16 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
o ile pamietam podsuwalem Ci dobry typ...
slaw / 2007-01-16 20:13 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem nie skorzystałem świadomie ... ale dobre typy zawsze w cenie a IDM zaczyna nową falę na enap dzis zlapalem sporo grosza a i Miśki idą spokojnie pod gorkę - jest dobrze
Big Lebowski / 2007-01-16 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to gratuluje i cieszy mnie to...
slaw / 2007-01-16 20:17 / Uznany Gracz Giełdowy
kurcze zawse mam wrażenie jakbym mial opiekuna jak czytam Twoje posty........ fajne )))
brydzia / 2007-01-16 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
musi przyjść bardzo mocna korekta żeby z giełdy usunąć anomalia , bo teraz wszyscy piszą że co to za spółka która ma duże zyski i dobre wskaźniki
Big Lebowski / 2007-01-16 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czy ktos zwrocil uwage na spadek ropy o -4,4%...
Cansas_ / 2007-01-16 20:08 / Bywalec forum
Ano zwrocilem - leci jak co dzien, to powoli staje sie "norma".

A w20 z napedem bankowym trzyma sie dzielnie. Pytanie jak dlugo?
ts / 2007-01-16 20:02 / "Trial na giełdzie"
spadek ropy + zmiana prezesów = spadek lotos + pkn
Big Lebowski / 2007-01-16 20:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ogladalem wywiad z jedym specjalista z e znanego funduszu -jego zdaniem wielu drobnych inwestorow zajelo long pozycje na surowcach-uwierzyli w ciagle wzrosty...
ts / 2007-01-16 20:16 / "Trial na giełdzie"
w lutym jeśli tak jak zapowiadają ograniczą wydobycie to ropa pójdzie do góry
brydzia / 2007-01-16 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak ,pisałam niżej , surowce mają jeden kierunek i mam taką spiskową teorie dlaczego , widać że zmieniła się władza w USA
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:57 / Ostatni Optymista
Dowiedzieli się o tym , że planują odwołać Igora...:)
Big Lebowski / 2007-01-16 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chyba sie zalamali ,mysle ze niedlugo bedziy ogladac 4 z przodu...
hannibal / 2007-01-16 20:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chavez nacjonalizuje ropę......napięcie z Iranem....zima w Stanach.......poza tym OPEC wcześniej mówił,że cena poniżej 60 $ nie jest akceptowalna...a pan z Arabii Saudyjskiej mówi sobie dziś na szczycie w Delhi,że jest spoko i git i cięć nie budiet....no to ropa na pysk.....nic z tego nie rozumiem. Niedługo baryłka ropy będzie dodawana do płatków śniadaniowych
optymista / 62.29.134.* / 2007-01-16 19:44
Kupuję jutro Praterm.

http://www.pb.pl/news,6002,40c26544-3e6d-4c0e-97be-36321b95fcd0.aspx

Spróbuje skorzystać z chwilowego zainteresowania spółką i zarobić kilka procent. Jak podchodzicie do takich artykułów?
ts / 2007-01-16 20:13 / "Trial na giełdzie"
wcześniej po wycenie na ponad 50 zeta spadł do 37(pb lub parkiet). nie wiadomo czy da się zarobić na braku zimy spółce energetycznej.
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:41 / Ostatni Optymista
a swoją drogą...Dżeju coś Ci chluby nie przynosi...;)))

http://www.bankier.pl/forum/temat_midas-przepisane-z-moneya,2888095.html
dżeju / 2007-01-17 08:07 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a niech to, jeszcze na parkiet mnie poniosą i ugotowanym :)
brydzia / 2007-01-16 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
niektórzy teraz plują na Karkosika , a inni na giełdzie to co inaczej robią , pp , tanie akcje dla zarządu , szumne nazwiska , spółek Eli jeszcze niedawno nikt nie tykał a teraz wróciły do łask , rozwodnienie kapitału , obietnice bez pokrycia , już wszyscy zapomnieli energopol i w 2 dni poszedł do góry 30% ,

przecież cała giełda to jedna wielka spekulacja


takiego błędu jak dzisiaj z Tupem to dawno nie palnęłam


a i jeszcze jedno , a w czym spekulacja na gancie i budopolu różni się od spekulacji na midasie ,
przecież na gancie też same obiecanki , po prostu nowa moda i tyle , jak się noga powinie to dopiero zaczną wszyscy ujadać , wiadomo że kto wchodzi na końcu dorabia tych co kupili na samym dole
Riscy niedawno brał po 29 zł midasa , dzisiaj mógł sprzedać po 39 zł i mieć duży zysk realny
po prostu teraz jest tak że jak ktoś wyciągnie 10 czy 15% to ze spółki szybko ucieka i bierze zyski bo spółki są bardzo drogie i nie będą ciągle rosły

a fanem Romana nigdy nie byłam ale jeszcze niedawno ludzie porobili na nim majątki , widocznie ta sława największego inwestora komuś się nie spodobała
warren buffet / 2007-01-16 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez mi sie podoba twoja wypowiedz......
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:50 / Ostatni Optymista
Brydziu...przeszłaś...transformację? Podoba mi się Twoja wypowiedź...naprawdę...spokojna i prawdziwa.

Prawda jest właśnie tak, że Roman zrobił ludziom krzywdę...skrzywił GPW....wszsytkim się wydaje, że codziennie musi rosnąć po 10-20%...a jak tego nie ma to już koniec Romana...;)) Fakt jest taki...że coś z PR dają ciała, ale sie zastanawiam czy to nie jest celowe. Myślę, że podobna sytuacja spotkała Czarneckiego w przetargu o tereny we Wrocławiu...był pewny, bo lokalny guru biznesu...a tu niespodzianka. Czasem jest lepiej inwestować w cieniu...z pewną nutą niepewności...wg mnie...postanowili zmienić wizerunek i tyle...
aszulski57 / 2007-01-16 20:08 / Tysiącznik na forum
W którymś z pierwszuch numerów PARKIETU przeczytałem nagłówek" W 2007 roku nazwiska nie dadzą zarobic." Czy domyślacie się co oni mieli na myśli.
Taka sobie przepowiednia czy coś wiedzą?
aszulski57 / 2007-01-16 20:25 / Tysiącznik na forum
Mam na myśli wpływ polityki na notowania giełdowe.
Np. pojwia się info : Znany biznesmen "X" został wezwany do ....... w celu złozena wyjaśnień w sprawie........... dot. działalnosci s-ki .......... notowanej na GPW.
???????????????????????????????????????????
Cansas_ / 2007-01-16 19:37 / Bywalec forum
Brydzia to ty dzwonilas dzis do Rynkow dla Opornych? :)
brydzia / 2007-01-16 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie nawet nie oglądałam bo post pisałam , a co było
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:52 / Ostatni Optymista
ładny kobiecy głosik ;))
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:38 / portfel / Bywalec forum
Tez tak pomyślałem ale zaraz odrzuciłem .Tamta miała bardzo ciepłą osobowość.Głos nie pasował do Brydzi.
Pozdrawiam.
Cansas_ / 2007-01-16 19:46 / Bywalec forum
Jakas panna naganiala na PEP. Robila to calkiem sensownie, wiec sadzilem ze sie dodzwonilas ;)

Poza tym nic ciekawego, w temacie dnia bylo ciekawie - o obsadzaniu kolesi w spolkach skarbu panstwa. Smiesznie im wyszlo, bo przy okazji pokazali kaczora jak mowil cos w stylu "w spolkach caly czas na stanowiskach sa ludzie dawnego ukladu". Az cisnie sie na jezyk, ze wlasnie obsadzaja nowych - swoich.
brydzia / 2007-01-16 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja ostatnio czytałam o pep i też chciałam kupić , myślę że świetlana przyszłość przed spółką , energia z wiatru za darmo , a kupują tego pepa
Aron-antyklerykał / 2007-01-16 20:42 / portfel / Bywalec forum
Mają pomyśleć.Raczej nie.
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:35 / Ostatni Optymista
Warren co do infa na ALC to wynika z tego , że przejeli „KUŹNIA BATORY” Sp. z o.o.
ul. Stalowa 1
41-506 Chorzów
Woj. ŚLĄSKIE
POLSKA
risky-rainmaker / 2007-01-16 19:57 / Ostatni Optymista
i to dodam...na dokładkę... Huta Katowice Walcownia Blach Grubych Batory Sp. z o.o. ...ale nie pytać poźniej skąd....?
slaw / 2007-01-16 19:39 / Uznany Gracz Giełdowy
i jak Ci sie podoba IDM - jutro przebijamy 82,50 i w drogę
Frog / 2007-01-16 19:28 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Wy tu gadu gadu, a jutro sesja. Jakieś przewidywania?
Europa Zachodnia dzisiaj na czerwono. W USA póki co też lekko zakrwawieni...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy