Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks WIG 20 spadł o blisko 2 proc.

Indeks WIG 20 spadł o blisko 2 proc.

Money.pl / 2007-01-04 17:22
Komentarze do wiadomości: Indeks WIG 20 spadł o blisko 2 proc. .
Wyświetlaj:
orzeł / 2007-01-04 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Pozwolę sobie włączyć swe ptasie ciało i móżdżek na moment do dyskusji :)
Brydzia ma rację niezaprzeczalną - taniejące surowce to znak zwalniania gospodarki ale ...................
TO ale jest dla mnie nieco ważniejsze !
Ceny surowców były ustwione przez sztuczność funduszowo fiutową i to problem który teraz każdy musi już rozwikłać po swojemu :) jak to było z tym czego trzeba zabronić:)
Czy ceny do których doszły surowce wynikały z rozpędzonej i niesłychanie silnej gospodarki czy też w pewnym momencie uwolniły się i uniezależniły od stanu gospodarki i osiągnęły swój niesłychanie nielogiczny i absurdalnie paranoidalny rytm :)
Jeśli przyjąć prawie pewną tezę iż tak się stało to w pewnym momencie nawet dalej galopująca gospodarka nie była w stanie napędzać cen takich jakimi się tały :(
Tak więc czy spadek z absurdu koniecznie musi stanowić o recesji ...................?
tego nie wiem ale nie zaryzykowałbym odpowiedzi że TAK:)
pozdrawiam
Pablo / 2007-01-04 21:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
witam Cię serdecznie Orzełku. Patrząc na ostatnie sesje zaczynam się zastanawiać nad wyborem spółek do zakupu. Od miesiąca jestem poza rynkiem i powoli obmyślam, których spółek akcje kupić. Nie żebym to miał czynić na dniach, ale ... no właśnie. Oto moja analiza rynku. Na wykresie WIG 20 można wykreślić linię trendu wzrostowego począwszy od czerwca 2006r. Dzisiaj kurs dotknął tej linii przy średnich obrotach. Najbliższe sesje będą bardzo ważne dla rozwoju sytuacji. Gdyby doszło do przebicia linii trendu od góry przy dużych obrotach no to będziemy mieli początek głębokiej korekty. Jeśli kurs się odbije to będziemy mieli powrót do rekordowego poziomu. I tutaj pytanie co dalej. Jedno jest pewne. W ciągu dwóch tygodni powinno się wszystko wyjaśnić. Należy też zauważyć, że wskaźniki MACD i DMI na wykresie tygoniowym mogą w przyszłym tygodniu albo za dwa tygodnie dać sygnały sprzedaży. Na wykresie dziennym już pokazały się sygnały sprzedaży. Cóż zatem należałoby uczynić. Ano wg mnie ustawić zlecenia stop. Na WIG 20 to by było na poziomie ok. 3220 pkt. ale na nim stopów się nie ustawia tylko na konkretnych spółkach:). Chodzi mi jednak o wskazanie sposobu postępowania w ujęciu całego rynku.
_________________________________
Treść powyższej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
samuraj jack / 2007-01-04 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
surowce były rozdmuchane nad wyraz
teraz spuszczają powietrze...

oznaki spowolnienia widoczne...
gdyby nie one, surowce dalej by drożały

spowolnienie impulsem do spadków, do których i tak by musiało dojść
Kenobi / 2007-01-05 00:04 / Uznany malkontent giełdowy
Słusznie, nie można jednak wszystkiego wrzucać do jednego worka, chodzi głównie o miedź i ropę. W 2005 roku była jeszcze nadwyżka popytu nad podażą, w ubiegłym to się odwróciło, bo w wyniku hamowania gospodarki światowej w związku z serią podwyżek stóp procentowych i gwałtownego wzrostu nakładów inwestycyjnych, które zaczynają właśnie wchodzić w fazę produkcyjną, czego niektórzy próbowali nie zauważać, wykorzystując do przesady wypadki w kopalniach i strajki, mimo których zapasy i tak rosły, co jest najlepszym dowodem braku popytu. Ceny więc z opóźnieniem, za to gwałtownie dostosują sie teraz do fizycznego popytu, a spekulanci (ci, co nie zdążyli w porę przejść z długich na krótkie pozycje) jak zwykle stracą.To jest jak z tą hossą - przeciągają ją niemiłosiernie bez żadnej korekty, a potem zamiast korekty pojawia się krach. Podobnie z ropą, zbyt droga i spowodowała z jednej strony spadek popytu (b.duży wzrost zapasów benzyny w Stanach w dzisiejszym komunikacie), z drugiej ogromny wzrost popytu na biopaliwa, że eksperci zaczynają się obawiać, że w Stanach w ciągu 12 - 15 miesięcy zabraknie kukurydzy (już połowa zbioru idzie na to, co powoduje duży wzrost cen), nowe zakłady rosną jak grzyby po deszczu, zastanawiają się nad rentownością tego przedsięwzięcia w najbliższej przyszłości. Są poza tym pojazdy hybrydowe itd.
Big Lebowski / 2007-01-04 20:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
surowce drozeja to zle bo drogo ,surowce tanieja to zle bo jest nie kozystne dla pieciu spolek a reszta przeszlo dwiescie spolek nie jest wazna.CI co tankuja tansze paliwo i maja wyrzuty sumienia uwazajac ze jest zbyt tanio powinni placic wiecej np, benzyna bedzie kosztowac 3,7zl powinni placic 4 zl lub wiecej...
warren buffet / 2007-01-04 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja o tym pisałem kiedys. rośnie źle - bedzie spadać.
spada źle - no bo spada. surowce drogie to chleb drogi. surowce tanie to krach.

no to mamy "szczęki 10"
brydzia / 2007-01-04 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
może o spowolnieniu , albo o przekroczeniu punktu granicznego popytu przy którym popyt zaczyna maleć
warren buffet / 2007-01-04 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to ze mamy spowolnienie to od wakacji wiemy, naprawde.
samuraj jack / 2007-01-04 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tylko że teraz dochodzi do punktu krytycznego...:)
brydzia / 2007-01-04 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
spowolnienie może przejść w recesję , zresztą ekonomia jest taka , że są cykle koniunkturalne i tak po prostu jest
mikus / 2007-01-04 20:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Masz rację, cykle koniunkturalne są niezprzeczalnym ciągiem w gospodarce. Z tym, że niektóre mają mniejszą lub większą falę, i teraz sądzę, że właśnie wchodzimy w taki cykl z tą mniejszą falą.
warren buffet / 2007-01-04 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brydzia bo to zwykła sinusoida... albo cosinusoida... z matematyki. nic co jest pierwsze nie jest w stanie tego utrzymac.... i to rada na fundusze.... po recesji bedzie wzrost....

Warren B. to przechodził wiele razy i wypowiedzial sie ze teraz beda glebsze spadki surowcow. dlatego KGHM jeszcze nie tykam, ale bedzie do kupna niebawem
mikus / 2007-01-04 20:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To nie jest jednak sinusoida, jest ona idelana, a fale cyklów zdecydowanie nie, chociaż znalazłby się w historii i takie.
warren buffet / 2007-01-04 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sącze własnie od Pana Daniela Johnego... jeszcze raz dziekuje. pyszny.
jerzy_w / 2007-01-04 21:00 / Bywalec forum
to profanacja nie ma się czym chwalić. Ja colę lub inne świństwo dolewam do alkoholu wtedy kiedy pije go moja żona. No chyba, że jesteś kobietą albo gejem. (nie mam nic przeciwko gejom). Tak w ogóle to napisz co dokładnie pijesz bo nie bardzo chwytam z tego co napisałeś(aś) to albo już jesteś na ostrej bani i niepotrafisz tego odczytać i napisać albo pijesz jakąś zwykłą gorzałę i wstyd ci się przyznać.
warren buffet / 2007-01-04 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
coca cola + Jhony walker + cytryna - lód bo go nie mam :) zadna gorzałka :)
jerzy_w / 2007-01-04 21:24 / Bywalec forum
znaczy Jaśka Wędrowniczka bo już myślałem że Jacka Danielsa i tak się trochę zmyliłem. Mimo wszystko smacznego, ale polecam spróbowanie bez dodatków. Po pewnym czasie stwierdzisz, że taki jest najlepszy. Pozdrawiam
caabi / 2007-01-04 20:35 / Tysiącznik na forum
najlepszy z pepsi i z cytrynka, albo z red bullem - sprobuj tak jesli pijesz z czyms innym
warren buffet / 2007-01-04 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pije z coca colą. bo pepsi gorsze :) cytryne mam tylko lodu brak :(
caabi / 2007-01-04 20:47 / Tysiącznik na forum
ee coca cola ma jakis dziwny cnak z johnym przynajmniej to moje odczucie w kazdym razie plasterek cytrynki , 3 kochy lodu i mozna sie uzaleznic :)))))
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-01-04 20:46
zdrówko :)
idę sobie nalać małego nasennego.
i tak info z igły sie nie doczekam.

moze oni piszac o połaczeniu z crm w grudniu mieli na myśli grudzień 2007?
brydzia / 2007-01-04 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
samo smakuje - oczywiście jak dla mnie okropnie
lojka / 2007-01-04 20:43 / Tysiącznik na forum
to wypij nasze zdrowie, na zdrowie!!!
Longterm / 2007-01-04 20:42 / Mostek Zwyciężymy!
Cześć Warren, wielu by powiedziało że to profanacja dolewać cole i piją tylko z 2 kostkami lodu ale ja robie tak jak Ty.
ts / 2007-01-04 20:56 / "Trial na giełdzie"
to też zależy jakiej klasy łycha. jak b. niskiej to cola wskazana bo nie da się przełknąć.
warren buffet / 2007-01-04 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to masz nizej dowod :) twej tezy :)
ts / 2007-01-04 20:42 / "Trial na giełdzie"
to profanacja. najlepsze bez niczego nawet lodu.
warren buffet / 2007-01-04 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowie ci, zalezy jak lezy
ts / 2007-01-04 20:47 / "Trial na giełdzie"
jak stoi to broi?
warren buffet / 2007-01-04 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zalezy jak stoi :))
ts / 2007-01-04 21:00 / "Trial na giełdzie"
to może nie poruszajmy tematu bo ktoś się zirytuje
warren buffet / 2007-01-04 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2007-01-04 19:49:54 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (7018 postów) ]
oni się założyli i mają rok trzymać , oni chyba wszystkie fora czytają bo
dziwnie obeznani z tematami o nich na forach


brydzia, wiem z pewnego źródła, ze karkosiki, hirsze, kirsze, kowalskie, obserwują fora. są od tego ludzie jak od pilnowania kursu na spolkach.

wy myslicie ze karkosik naprawde ma na nosie okulary, tabele zlecen i 7 spolek ?? hahahaha, on ma od tego ludzi.

parobku drogi, pozdrow od warrena b. dzis czy jutro karkosika pana, oraz pozdrawiam TVN 24..... nie odpiszą, ale przeczytaja.
brydzia / 2007-01-04 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
nawet ja tyle nie wiem co piszą o nich na forach , toż to istna skarbnica wiedzy
warren buffet / 2007-01-04 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bo dzis mamy taką erę. kowalski nie kupi gazety, ale z forum przeczyta.......... to czemu karkosik ma nie czytac......... znaczy no jego kurduple.......... dlatego gadam............ jestesmy przeswietlani
slaw / 2007-01-04 20:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Marianie drogi a czy karkoś stoi i nagania na kupno skotanu nie - ja go nigdy nie mialem alchemie 2 razy i wystarczy. Każdy panem wlasnego losu - to nie jego wina że czas i inwestorzy tacy ze jakbyś napisal że robisz mydlo z ludzi to też akcje spolki byś spzredal
warren buffet / 2007-01-04 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale ludzie tego nie rozumieją. czy oglasza sie w gazecie ? nie. gadka o karkosiku bez sensu.
ts / 2007-01-04 20:30 / "Trial na giełdzie"
ja miałem alc puściłem z zyskiem. skotan raz do przodu raz do tyłu.
slaw / 2007-01-04 20:21 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja dzis wracałem PKSem do domu i ..... niepodzianka bilet stanial z 3,50 na 2,45 bo ropa potaniala !!!!! myślalem że kierowca se jaja robi.

Brydziu recesja w gospodarce siwatowej nie sądze a u nas to juz na pewno nie do tego ok koniunktura w niemczech - korekta ok ale nic więcej. Miedż około 505,5 tys dolarów powinna sie stabilizować i zobaczymy co dalej. A wtedy w wig 20 kghm bedzie o 30% mniej niz teraz.
ts / 2007-01-04 20:38 / "Trial na giełdzie"
no i dziś pks do góry
najcz / 2007-01-04 20:16 / Tysiącznik na forum
Warszawa, 04.01.2007 (ISB) - Kontrolowana przez Romana Karkosika spółka Alchemia jest w ostatecznej fazie negocjacji przejęcia 100% udziałów spółki Huta Bankowa Sp. z o.o., poinformowała spółka w komunikacie w czwartek. Finalizacja transakcji ma nastąpić w przeciągu najbliższego tygodnia.
caabi / 2007-01-04 20:20 / Tysiącznik na forum
roman niezle kombinuje jak jego spolki dostaja po dupie to ona daje komunikaty hehe cwaniaczek
caabi / 2007-01-04 20:20 / Tysiącznik na forum
"on" of course
caabi / 2007-01-04 20:11 / Tysiącznik na forum
Patrząc na to z innej strony taniejące surowce dla naszej gospodarki jak już wiele osób zauważyło to dość dobra nowina, a co wazniejsze dla USA takze zmniejsza presje inflacyjna, w grudniu kiedy to odbywalo sie posiedzenie fed, surowce byly wysoko tz mam na mysli miedz i rope ( no moze ropa nie duzo wyzej ale jednak - rekompensuja to zapasu w usa znaczne obecnie ) wiec za jakis czas jesli obecna sytuacja sie utrzyma fed powinien chyba przestac obawiac sie o inflacje....... tak se to przemyslalem i napisalem, czekac musimy jak u nich sie uspokoi wkoncu strach przed kolejnymi podwyzkami
samuraj jack / 2007-01-04 20:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
presja inflacyjna wynika w dużej mierze z oczekiwań wzrostu zarobków, co z kolei spowodowane jest wysokimi stopami procentowymi i wyższymi rata od kredytów...
ot, takie zamknięte koło
Longterm / 2007-01-04 20:18 / Mostek Zwyciężymy!
zgadzam się że jest to bardzo zdrowe że surowce tanieją. Po raz pierwszy bardzo się będe cieszył z głębszej korekty.
brydzia / 2007-01-04 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli surowce tanieją tzn że zbliża się recesja ,
Jeck / 2007-01-04 20:22 / "Poławiacz perełek"
sorry brydziu, ale czy nie uważasz że wzrost ceny np. Cu nie był napędzany przez cały rok przez fundusze? a gadka, że Chiny, olimpiada etc. to mydlenie oczu. Wzrost rozumiem ale nie 250%!!!
więc nie mów o recesji gdy Cu kosztuje ~ 5000 $ a rok temu < 3000$.

Z drugiej strony korekta będzie napewno i to znaczna....niemniej mam nadzieje, że to nie odstraszy forumowiczów od zlotu :-)
warren buffet / 2007-01-04 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
odpisz mi:

lepiej jak ropa bedzie po 120$ ?
caabi / 2007-01-04 20:29 / Tysiącznik na forum
ja sie jeszcze wtrace, lepiej..... ale dla cen lotosu molu i orlenu oraz innych spolek paliwowych a nie dla calej gospodarki, dla gospodarki bylo by to zabójstwo, presja inflacyja ogromna i tym samym gielda ....... kaput wtedy bysmy mieli besse i to dluga bardzo na calym swiecie
caabi / 2007-01-04 20:19 / Tysiącznik na forum
jesli tanieja to maleje popyt, co jeszcze nie przesadza o stanie calej gospodarki i spowolnieniu gospodarczym. tak naprawde wystarcza 3 huragany i ropa pojdzie 10% w gore i wystarczy ze potezne fundysze hedzingowe postanowia skupowac miedz i karuzela kreci sie od nowa, albo jak szejkowie sobie zazycza sprzedawac jednak rope w euro albo iran naprawde zacznie program nuklearny. nic w swiecie nie jest tak oczywiste a tym bardziej jednoznaczne twierdzenie ze recesja bo tanieja surowce. ;)
sumani / 2007-01-04 20:22 / Plankton giełdowy
mr bush już wymyśla jakąś małą intrygę :)
caabi / 2007-01-04 20:27 / Tysiącznik na forum
tak jak pisze kuczyński i ostatnio o tym mowi administracja USA nie moze dopuscic aby ropa byla sprzedawana choc w czesci w euro, to znacznie oslabilo by dolara i dopiero wtedy mogla by zaczac sie przecena zarówno waluty amerykanskiej .. gieldy .... i wogóle, no jeszcze chińczycy strasza rezerwami walutowymi jednym slowem bush ma wiele na glowie
sumani / 2007-01-04 20:32 / Plankton giełdowy
oj, wiele a inteligencją nie grzeszy a co do surowców to skłaniam się do opinii Jecka

pln

caabi / 2007-01-04 20:06 / Tysiącznik na forum
a nasza waluta juz jest warta prawie o 6 gr mniej niz dzis rano... nie zbyt to moze napawac optymizmem przed jutrzejsza sesja, oby tylko stalo sie tak jak nasze GWP lubi nas zaskakiwac i niech zrobi nam psikusa i powedruje na polnoc ( moze kghm jutro zacznie troche odrabiac, nie moze co sesje przeciez spadac ;))
caabi / 2007-01-04 20:04 / Tysiącznik na forum
ma ktos arksteel lub 7 bulls ? i jesli tak to co sadzicie o tych spolkach spekulacyjnie na najblizsze kilka dni. ?
lojka / 2007-01-04 20:18 / Tysiącznik na forum
ja te dwie spółki lubię - oczywiście tylko i wyłącznie spekulacyjnie. Może już można wejść w nie, przynajmniej w arksteel. tak myślę...
caabi / 2007-01-04 20:23 / Tysiącznik na forum
no ona tak miedzy 5 a 6 zł sie buja ostatnio, chyba teraz zapowiada sie wyjscie w gore :))
co do 7 bulls dzis lecial - 9% a jednak wyciagneli go niemal na 0 to o czyms swiadczy..... albo ktos pilnuje kursu albo .... to zmylka .
najcz / 2007-01-04 20:00 / Tysiącznik na forum
Senatorowie chcą zatrzymać emigrację młodych- muszą zamknąć granicę.
brydzia / 2007-01-04 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
GPW: czarny dzień Romana Karkosika
2007-01-04 18:08 (ostatnia aktualizacja: 2007-01-04 18:13)

Pobierz plik Czwartkowa przecena na GPW nie oszczędziła żadnej ze spółek ze stajni guru giełdowych spekulantów.

Trwająca od początku roku masowa wyprzedaż akcji Skotanu, jednej ze spółek tworzących imperium Romana Karkosika, położyła się cieniem na pozostałych klejnotach koronnych znanego biznesmena.

Oprócz Skotanu (-10,6 proc.) w dół poszły kursy Alchemii (-6,1 proc.), Boryszewa (-5,2 proc.), Ferrum (-4,6 proc.), Hutmenu (-5,6 proc.), Impexmetalu (-0,7 proc.), Suwar (-14,7 proc.) i NFI Midas (-5,3 proc.). Nie mylili się analitycy, którzy w noworocznej sondzie „PB” mówili, że gra pod znane nazwiska będzie nieopłacalna w 2007 r.
aszulski57 / 2007-01-04 21:32 / Tysiącznik na forum
A ja uważam , że Karkosiki wyprzedają akcje. Karkosik kupuje reszta familii sprzedaje.
Podobnie wyprzedaje pani Ela S. i Rysiek K.
warren buffet / 2007-01-04 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko ile jeszcze sesji w 2007 ? 2 ? 3 ? 6 ? 10 ?
marian27 / 83.14.251.* / 2007-01-04 20:07
to nie biznesmen tylko pretendent na brygadziste łubianek
slaw / 2007-01-04 20:10 / Uznany Gracz Giełdowy
maniek idź weż kredyt zaryzykuj kup spóka taka jak on kiedys na granicy upadlości i zacznij prowadzic biznes bo pewnie edziesaz najlepszy na rynku. nie boli cie dupa od siedzenia na wersalce i doradzania innym . to takie polskie "weżmy sie i zróbcie a ja ponazrzekam:

pozdrawiam
marian27 / 83.14.251.* / 2007-01-04 20:18
slaw ja mówię o jego "inwestycjach giełdowych" jako o zwykłym złodziejstwie ...jakie skotan ma przychody a jaka jest jego cena rynkowa itd...jego spółki to zwykłe śmiecie wydmuszki ..mistrz wizji a nie biznesu
brydzia / 2007-01-04 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren chyba nie tylko ja mu nie ufam , chyba podpadł pismakom , pewnie mieli skotan ,dostali po czterech literach i teraz się wyżywają , swoją drogą widać jak wielką moc sprawczą mają media
warren buffet / 2007-01-04 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec tym bardziej na czyms sie odkuje. licze ze beda to inwestycje przechodzace przez midasa
cinek / 2007-01-04 20:43 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Midas może mieć kłopoty jak jego spółki tajk lecą.
Abus / 2007-01-04 19:59 / Uznany Gracz Giełdowy
czy na Twe usta zagoscil usmiech pelen satysfakcji?:D
brydzia / 2007-01-04 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
niech zgadne , masz skotan

pozdrawiam
Abus / 2007-01-04 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
absolutnie!! nie mam nasza forumowa perlo:]
moj portfel to 02 04 midas mni i mci, otworzylem sie caly przed Toba;]
Pozdr
brydzia / 2007-01-04 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na szerokim rynku także dominowały spadki. Jednym z outsiderów był po raz kolejny Skotan (-10,5%). Nie jest to jednak dla mnie specjalna niespodzianka i sądzę, że z podobnymi przypadkami będziemy mieli w kolejnych miesiącach na rynku coraz więcej do czynienia. Nie jest bowiem normalne, że spółka, która de facto nie prowadzi jeszcze ustabilizowanej działalności gospodarczej, a jedynie bombarduje akcjonariuszy mirażami przyszłych zysków (czy nie przypomina to niektórym przewidywanych kliknięć w czasie hossy internetowej) szybko rośnie o kilkaset procent. A potem zaledwie jedna zmiana aktu wykonawczego do ustawy sprawia, że cały misterny plan ulega totalnemu zawaleniu.

Natomiast inna spółka z tej samej branży jaką jest Elstar Oils (o ustabilizowanej działalności) też co prawda traci na wartości z powodu tych samych motywów, lecz skala przeceny jest diametralnie mniejsza. Aby nie być zbyt pesymistycznym zwracam na koniec uwagę, że kilka jaskółek też się znalazło. Spore zwyżki i to przy niemałych obrotach mieliśmy bowiem na akcjach Elektromontażu Warszawa, Kompapu czy Pekaesu.

Tomasz Leśniewski

DM BZ WBK


wkleiłam ci tu jeszcze jeden komentarz , żeby było jasne , nie cieszę się że ktoś ma te akcje i traci ale widziały gały co brały
sumani / 2007-01-04 20:19 / Plankton giełdowy
ależ brydzia nikt nie płacze wiadomym jest a przynajmniej powinno byc że jak się pieniądze wrzuca w takie spólki to tylko pod spekułę jestem posiadaczem midasa :)
slaw / 2007-01-04 19:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Hmmmm bioton i Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Spółka ubabrana i w upadłości jakby sie udało tam rozpocząć produkcję to może być nieźle. Pożyjem zobaczym.
marian27 / 83.14.251.* / 2007-01-04 20:08
będzie bardzo dobrze na 1,60-1,80
lojka / 2007-01-04 20:00 / Tysiącznik na forum
będzie dobrze, też mam biotka
slaw / 2007-01-04 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
bez emocji zpełnie podchodze do tego - smieszą mnie te blzgo na bioton że balon że taki papier nie jest na wig 20 - to proszę bardzo bioton spadł 35% od masymalnej ceny - Kghm ponad 40%, pkn orlen prawie 40%, lotos ponad 30 - tylko banki imedia sie trzymaja. warto czasem zerknac na cały rynek
lojka / 2007-01-04 20:33 / Tysiącznik na forum
ja też bez emocji ale myśle po prostu, że będzie dobrze...
Big Lebowski / 2007-01-04 20:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bioton jest dobra spolka mam i takze dokupuje...
brydzia / 2007-01-04 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
myślisz że Kaczory pozwolą Krauzemu na tą inwestycję Kwaśniewskiego , zrównają to z ziemią żeby tylko udowodnić swoje
slaw / 2007-01-04 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
a właśnie mysle że tak na przekór inaczej by umoy nie zawierano to jest teraz jedyna szansa na odzyskanie kasy tam utopionej rozpoczecie produkcji i budowanie wartości tej firmy inaczej nikt a zwlaszcza skarb panstwa grosza nie powącha
brydzia / 2007-01-04 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
dobra poczytam bo jeszcze nie miałam czasu
slaw / 2007-01-04 20:06 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem o lfo nic kompletnei nie wiem jak tam jest z produkcją dobrze byloby poczytać wiecej czy oni w ogole coś produkują ile trzeba wlozyć w rozpoczecie produkcji - nie mam pojęcia
brydzia / 2007-01-04 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
z tego co wiem to tam produkcji nie ma bo ta inwestycja nie została dokończona i pieniądze wyrzucone w błoto , ale może coś da się uratować

Sław teraz jest realizacja zysków i tu nie ma znaczenia jak spółki się nazywają , wszyscy chcą sprzedać po jak najwyższych cenach a dawców nowego kapitału brak
brydzia / 2007-01-04 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
zapasy benzyny w USA wzrosły o 5,6 mln baryłek

oj Rosja chyba przestanie się niedługo stawiać i dyktować warunki niektórym rządom
Ja-Gaar / 2007-01-04 19:46 / Bestia Miiny
No to i moje 3 grosze: przed chwila w Faktach na TVN powiedzieli ze na szczescie kandydatura Skrzypka nie wywolala spadku zlotowki i spadkow na gieldzie :-)... Nie ma to jak zaklinanie rzeczywistosci....
brydzia / 2007-01-04 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież to nie przez Skrzypka giełda spada , on tylko pomaga złotemu no i trochę giełdzie ale to nie jest główna przyczyna bo wszystkie giełdy spadają po słabych danych w USA i na surowcach
lisior / 212.2.100.* / 2007-01-04 21:50
Zgadzam się z Brydzią- dzisiejszy spadek na giełdzie to zasługa głównie spadających cen surowców i giełd zachodnich.
Rola Skrzypka w tym przypadku jest niezbyt znacząca. Poza tym niewiadomo czy jego kandydaturę przegłosuje Sejm.
caabi / 2007-01-04 19:45 / Tysiącznik na forum
GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-SWISSMED

SWISSMED CENTRUM ZDROWIA SA nabycie praw do akcji przez prezesa zarządu

Raport bieżący 2/2007
Emitent informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 04 stycznia 2007 r. otrzymał zawiadomienie od
Pana Romana Walasińskiego, Prezesa Zarządu, o zarejestrowaniu na jego rachunku, w wyniku
uchwały Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w Warszawie z dnia 04.12.2006 r., 161.532
(sto sześćdziesiąt jeden tysięcy pięćset trzydzieści dwa) praw do akcji serii F Swissmed
Centrum Zdrowia S.A., za łączną kwotę 161.532 zł (sto sześćdziesiąt jeden tysięcy pięćset
trzydzieści dwa złote).

no jak prezio zaczyna zakupy to chyba juz w 4Q swiss pokaze zysk, ichaaaa wlasnie po to go kisze........
ts / 2007-01-04 20:16 / "Trial na giełdzie"
dobre info jutro up. mam nadzieję że w dłuższym czasie dojdzie do 5
lojka / 2007-01-04 19:48 / Tysiącznik na forum
miałam uśrednić ale...- a jutro pewnie wzrośnie;
niech wzrasta
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy