Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks WIG20 "ledwo" nad kreską

Indeks WIG20 "ledwo" nad kreską

Money.pl / 2007-05-09 17:17
Komentarze do wiadomości: Indeks WIG20 "ledwo" nad kreską.
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-05-09 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to Jankesi pokazali co myślą , można sobie wykres obejrzeć po decyzji Fedu , tylko współczuć analitykom
jak coś takiego zanalizować czy się cieszą czy smucą
jak zwykle reakcja przyjdzie dzień później jak wszyscy przeanalizują na chłodno

ropa i miedź spada to i Jankesi mogą dalej rosnąć , chyba takiej serii wzrostów to nikt tam nie pamięta
needle / 2007-05-09 21:19 / Bez rangi
wiesz co, jak Ronald (nie Donald...zaznaczam, bo ważne się zaraz okaże) starał się o drugą kadencję kazałem wygrawerować sobie metalową plakietkę
"viva kaczor Ronald" prawie nikt nie chciał (dopiero po zniesieniu stanu wojennego było), ale się udało poszedłem do Hopfera (tam Hołdys, Hmilsbach i zawiedziona młodzież studencka i oczywiście wielu nie znałem) i pierwszego dnia ukradli szatniarze
jak zobaczysz kiedyś - to mój
...i dziś się okazuje, że miałem rację (intuicyjnie, choć trochę książek ekonomicznych i politycznych kumpel podarował)
POPATRZ, BRYDZIU NA WYKRES WÓWCZAS
niestety, u nas giełdy wtedy nie było
anonim_03 / 2007-05-09 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
brydziu, nie dajmy sie zwariowac.
WIG20 dzisiaj urósł 0.22 % i to sie nazywa w komentarzach "ledwo"
jak S&P 500 rośnie tyle samo to się nazywa start do kosmosu.
gdzie tu umiar, gdzie tu logika.
fuks2000 / 2007-05-09 21:16 / Tysiącznik na forum
pchałeś kiedyś małego fiata? a pchnij ciężarówkę...
pudzian / 83.24.162.* / 2007-05-09 22:40
a w czym problem?
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 21:22
pchałem poloneza - ciężko ale idzie;
w zimie walczyłem z autobusem - stał niewzruszenie, aż przyjechał gość holownikiem i ruszył bestię
PedroGonzalez / 2007-05-09 20:52 / Uznany Gracz Giełdowy
zeby potem nie bylo, ze takiej fali spadkow nikt nie zapomni :-)
ja jestem w konsternacji po dziesiejszym dniu..i chyba wiekszosc inwestorow...nawet na dogrywce nie odwazyli sie kupic/sprzedac....i co tu dalej robic ? :-)
Warren mowil kiedys o sawwanie, antylopach i klaskaniu...klaszcza,klaszcza a one stoja i sie lampia :-))) bardziej to rpzypomina jelenia ktory wylazl na droge noca i stoi bo go reflektory samochodu wprowadzly w letarg :-)) oby samochod jelenia nie przejechal ;-)) no chyba, ze wczesniej antylopy zaczna wkoncu galopowac :-))
brydzia / 2007-05-09 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
napewno nie będzie na razie takiej sielanki jak ostatnio , że wszystko po 30% dziennie rosło chociaż kto wie
Lankwi / 2007-05-09 20:57 / portfel / Bywalec forum
jutro może być dobry dzień do wyrzucenia pozostałej makulatury
aszulski57 / 2007-05-09 20:51 / Tysiącznik na forum
Obejrzyjcie wykres dałdżonsa .piękne.start do kosmosu.Yes,Yes,Yes.
fuks2000 / 2007-05-09 21:05 / Tysiącznik na forum
i znów zadyszka :)
aszulski57 / 2007-05-09 21:12 / Tysiącznik na forum
taka jak twój nick.
fuks2000 / 2007-05-09 21:14 / Tysiącznik na forum
he he wujek staszek mistrz ciętej riposty :))))) podobało mi się :)))
brydzia / 2007-05-09 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
bardziej miarodajnym indeksem jest S&P 500 a nie DJons
barakuda / 2007-05-09 21:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
dziś ich wykresy są idealnie do siebie przystające...
PedroGonzalez / 2007-05-09 20:59 / Uznany Gracz Giełdowy
a on dzis niezle nastraszyl na futach :-) potem nadrobil straty i teraz stana deba:-)
fuks2000 / 2007-05-09 20:47 / Tysiącznik na forum
no to amerykańce się otrząsneli po komunikacie i pną do góry
bollullos / 2007-05-09 20:44 / portfel / Uznany Muł Pancerny
2007-05-09 20:20:02 | *.*.*.* | krepek [ Bywalec forum ]
no sorry mistrzu needle ze urazlem twoja gieldowa dume....ale chyba mozna prosic o
opinie forumowiczow, a takze zapytac jakimi metodami sie kieruja....nie wszyscy
naleza do tak wspanialych inwestorow jak Ty. skomentuj

2007-05-09 20:42:03 | *.*.*.* | bollullos [ Portfel ] [ Muł pancerny ]
ja tam kupuję jak Warren poleci. I tak na Bytomiu ponad 100% w 40 dni, a Sołowow
miał 120% w rok ;-] skomentuj

to taki mały żart... ale jakże prawdziwy jeśli chodzi o skalę zysku sam takiego BTM bym nie wytropił.
PedroGonzalez / 2007-05-09 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
ja sie wielokrotnie zastanawialem jaki jest mechanizm takich wzrostow...wydaje mi sie, ze to sie naklada na to kilka czynnikow. Przedewszystkim firma cos planuje zrobic wiekszego i sie tym chwali..potem jakas analiza i rekomendacja banku, na tej podstawie juz sie plotki rozchodza po ludziach, fundy oczywiscie zaczynaja wchodzic wczesniej i to podgrzewa atmosfere, ze plotka jednak moze byc rpawda...potem zabijanie sie o akcje...i tak mamy 280 firm na gieldzie...280 sesji po 100% na kazdej...heheh i tak do konca swiata (hossy) i o jeden dzien dluzej ;-))) mysle, ze chyba juz wiekszosc spolek miala takie swoje 5minut :-))
bollullos / 2007-05-09 20:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na przyklad ES-System. Wszedł i w 40 dni 100% na plusie, bez ani jednej informacji. Udany debiut, heh. To dlatego może że domy maklerskie trzymają duże pakiety nowych emisji?
PedroGonzalez / 2007-05-09 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy
a moze tzw. wyjatek/tki potwierdzajace regule ? ;-))
bollullos / 2007-05-09 20:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ja tam lubię ciche społki - bo jak na takiej potem ktoś zrobi młyn informacyjny to i 200 i 300 % możliwe, na przykład kupowałem MCI jakoś tak jak nie było o nim głośno, a teraz do W20 za rok wejdzie... ;-0>
warren buffet / 2007-05-09 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
FED pozostawił stopy procentowe w USA na niezmienionym poziomie
Zgodnie z oczekiwaniami Bank Rezerwy Federalnej pozostawił stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych na dotychczasowym poziomie. Stopa funduszy federalnych wciąż wynosi 5,25%.

PAP/Shawn Thew
FED w uzasadnieniu decyzji wspomina, że na ewentualną zmianę stóp procentowych za równo w górę jak i w dół wpływ będą miały przyszłe dane makroekonomiczne, nawet pomimo tego, że inflacja pozostaje jak dotąd najważniejszym zmartwieniem.

Amerykański bank centralny nie zmienił wysokości stóp procentowych od sierpnia zeszłego roku, choć w uzasadnieniach decyzji FED wielokrotnie zwracał uwagę na zbyt wysoki wzrost cen i zapowiadał możliwość podwyżek stóp by nadmierną inflację ograniczyć. Wartość wskaźnika inflacji CPI w USA wyniosła w marcu 0.6% m/m. Poziom inflacji bazowej wyniósł 0.1% m/m. Analitycy spodziewali się odczytów za marzec na poziomie odpowiednio 0.7% m/m – inflacja CPI i 0.2% - inflacja bazowa.

FED podwyższał stopy procentowe na 17 kolejnych posiedzeniach między czerwcem 2004, a czerwcem 2006, za każdym razem o ćwierć punktu procentowego. Zdaniem części analityków amerykański bank centralny, któremu od ponad roku przewodzi Ben Bernanke może obniżyć poziom stóp procentowych jeszcze w tym roku.
życzliwy / 195.205.202.* / 2007-05-09 21:02
Szanowny P. needle. Biorąc pod uwagę spore doświadczenie Pana, widzę iż kupuje Pan plotki. Czyż zakup Varianta był właściwym posunięciem :-)
PedroGonzalez / 2007-05-09 20:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze pociagna troche ;-)) albo sie wykolei lokomotywa a z nia wagoniki w postaci gield na swiecie ;-))

“A shares are at the beginning of a bubble, and could go even higher before the eventual reversal,” he said.Tim Harris, markets strategist at JPMorgan Private Bank, agreed: “The bottom line is that the domestic A share market may well resemble a “train crash coming”, but we believe that this event may still be some way ahead.”

http://www.ft.com/cms/s/723c2924-fe4b-11db-bdc7-000b5df10621.html
Lankwi / 2007-05-09 20:42 / portfel / Bywalec forum
to zakończnie na zielono u amerykańców - dzięki za info warren. pozdro
samuraj jack / 2007-05-09 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
USA się podnoszą - hossa:0
Lankwi / 2007-05-09 20:56 / portfel / Bywalec forum
idą jak wściekłe byki !
warren buffet / 2007-05-09 20:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:-D
samuraj jack / 2007-05-09 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
no hossa, jak BYK:)
piciu / 2007-05-09 20:25 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a w szanghaju to co sie dzieje???
anonim_03 / 2007-05-09 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na samym dole coś o tyme naskrobałem ...
voodoo child / 2007-05-09 20:30 / "Slight return"
przekręcają się z boku na bok i poprawiają poduszkę
samuraj jack / 2007-05-09 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Slaw... to są fachowcy
ustrój się zmienił, a oni ciągle fachowcy

[powiedziałem to głosem Bogusia Lindy parafrazując PSY}

pozdrawiam:)
barakuda / 2007-05-09 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
"fachowcy " pracują przy " wyjaśnieniu " okoliczności smierci B. Blidy... przed chwilą dramatyczny apel mec. Piotrowskiego o powołanie sejmowej komisji śledczej...
polecam powtorke Kropki nad i , po północy ... wartto posłuchać kluczenia proroka z Łodzi...
samuraj jack / 2007-05-09 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
niech zrobią Komisję ds. afery węglowej - niech zbadają sprawę całościowo - nie wiadomo, kto był mózgiem, jeżeli uznać, że funcjonariusze ABW byli narzędziem
warren buffet / 2007-05-09 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oj, skazujesz wielu ludzi na więzienia :))) domy pobudowali i ze slaska powyjezdzali.....
samuraj jack / 2007-05-09 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ano:)
jak wyjdę dalej będą żyli dostatnio
samuraj jack / 2007-05-09 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - jak wyjdą
barakuda / 2007-05-09 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
komisja sejmowa ma sens wtedy i tylko wtedy , gdy ma do zbadania JEDNĄ sprawę... ja napisałem o apelu o powstanie jednej , aTy apelujesz o powstanie drugiej - i ja sie zgadzam... nie wykluczam , że ew. prace obu ,mogą się spotkać pod jakimś wspólnym mianownikiem (?)...
samuraj jack / 2007-05-09 20:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mogę być i dwie oddzielne, ale w zasadzie zdecydowana większość materiału będzie się pokrywać
slaw / 2007-05-09 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty Samuraj to chyba prasowke dla PIS robisz )))))

wiec ja Cie zapytam tak : wybieramy premiera ma dba o panstwo rozwijac je wiec jak kiepsko jego ludzie zarzadzaja majatkiem

a zreszta skończmy wszustko jest pieknie a władza cudowna

szkoda zdrowia kolegów forumowiczów
samuraj jack / 2007-05-09 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja wcale nie twierdzę, że władza jest cudowna...
ta władza NIGDY nie zrealizuje mego upragnionego programu, więc nie jest cudowna;

ale inna rzecz - dajmy szanse młodym, których tak wielu się kształci;
dość już starych kombinatorów rodem z PRL/SLD, którzy w demokratycznej Polsce pokazali co umieją na szkodę wielu z nas czynić;

zaślepiony jesteś nienawiścią do PiSowców...

powtórzę, nie są oni moim ideałem, ale uważam, że dość już tej recydywy kolesi;
trzeba młodych..

ps. i Slaw, tak się nie rozmawia - ja Tobie podaję jakieś argumenty...
Ty nie znajdujesz żadnych na rzecz Twego twierdzenia; nie odpowiadasz na moje, w ogóle się do nich nie odnosisz, tylko łatkę robiącego prasówkę PiS mi przyklejasz...
ładnie to tak?
warren buffet / 2007-05-09 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wymien 3 postulaty, ktorych ta wladza nie dokona
samuraj jack / 2007-05-09 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie zmieni wielu ustaw - więcej niż 3, którego owocem będzie system podatkowy opisany niżej [pomysł nie mój, i nie jest idealny, ale zbliżony do mego upragnionego najbardziej - spośród tych, które znam]

1. Podstawą systemu będą podatki lokalne. Podatki ziemskie i państwowe będą
określane jako procent od podatku lokalnego.

2. Podatki zostaną uproszczone i zredukowane do kilku:

a. powszechny, równy podatek gruntowy
b. promilowy podatek od wartości nieruchomości
c. zryczałtowany podatek osobisty

(Podatki a i c spowodują znaczną intensyfikację pracy i wykorzystania ziemi.
Podatek b zwiększa obciążenie osób zamożniejszych, by uniknąć efektu jak w Wlk.
Brytanii. Zryczałtowany podatek osobisty był (w mniejszych rozmiarach)
wprowadzone pomyślnie w Wlk. Brytanii - jednak subiektywne poczucie, że
,,bogatym jest łatwo” pogorszyło wówczas sytuację p. Thatcher.

3. Dochody państwa pochodzić jeszcze będą z:

a. żup (sprzedaż prawa do eksploatacji kopalin)
b. ,,podatku emisyjnego” (regularny dodruk pieniądza - p. comm.A1)

(monopole zostaną zlikwidowane, akcyza na paliwo zniesiona obniżona do
minimalnej dopuszczalnej w UE, a akcyza na alkohol znacząco zmniejszona)

4. Pozostałe fundusze będą odseparowane i zrównoważone.

Np. podatek drogowy ukryty jest w cenie paliw. Opłata ta musi w całości iść na
budowę i utrzymanie dróg. Najprawdopodobniej powinna zostać znacznie obniżona,
co zniżyłoby ceny paliw.

5. Wszelkie pozostałe podatki: obrotowe, dochodowe, od wynagrodzeń, spadkowe, od
kupna-sprzedaży, VAT, konsumpcyjne itd. zostaną zniesione lub utrzymane na
dopuszczalnym, najniższym poziomie w UE

6. Podatki ,,regulujące” zostaną konstytucyjnie zakazane.

7. W okresie przejściowym gminy będą mogły nakładać niewielki (do 15%) podatek
dodatkowy dla pokrycia voucherów itp.

Na szczeblu gminy podatek ten nie jest groźny, gdyż konkurencja między gminami
zmusi do obniżania go.
anonim_03 / 2007-05-09 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
brawo.
małe ziarenko soli -- nie ma podatku obrotowego (jest tylko VAT).
samuraj jack / 2007-05-09 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i OK, nie ma;
chodziło o wskazanie, że wszelkie inne podatki
warren buffet / 2007-05-09 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wow... niezle... ale tego i za 20 lat wszystkiego wladza nie wprowadzi.. ale dzieki za odpowiedz
needle / 2007-05-09 20:53 / Bez rangi
zobaczymy...
do SAMURAJA...
Srogo Cię potraktuję...
"ta władza NIGDY nie zrealizuje mego upragnionego programu, więc nie jest
cudowna"

ŻADNA nie wprowadzi... ja miałem okazję poznać Twoich współwyznawców i jak wielu innych, również oni się zmieniają ...nie zawsze w dobrym kierunku...
A jak wiesz...poznałem wielu...
...i takich, którzy byli mocarni również...
Wielu mnie oszukało, wielu zdradziło (sami katolicy, tak na marginesie, bo z lewactwem się nie zadaję ... i na starość też będę unikał), ale najgorszy był Próchno.
Wiem, że już go wcięło, ale się nie zgadzam z wieloma teoriami, między innymi z taką, aby źle nie mówić o nieżyjących.
Powtarzam, był najgorszy...a inni (Twoi), których poznałem i lubię! też nie realizowali Waszego programu (lubię)...a nawet ...wręcz przeciwnie...
samuraj jack / 2007-05-09 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie realizują ci, którzy poodchodzili do innych;
ci którzy zostali, nie mają mocy sprawczych;

a Prócho - nie znałem go od tej strony;
jakoś poznałem go w jednym tylko przypadku, kiedy zwoływał wici do obrony przed rozbijaczami Wałęsy
samuraj jack / 2007-05-09 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
oni tego nie zrobią, PO może coś kosmetycznie coś zmieni;
jedyne rzeczy, które może teraz zrobić - to usprawnic działanie państwa w ramach tego systemu podatkowego, jaki jest, czyli m.in.(kolejność nieistotna)
- rozbić różnego rodzaju korporacje, które drenują kraj z pieniędzy
- poprzecinać nieformalnie układy, które budował Kwaśniewski et consortes
- usprawnić egzekucję prawa
- wyjawić wszystko o czasach minionych - teczki itd.; póki wszystkie teczki nie będa jawne, tak długo ten, kto będzie miał wiedzę o teczce kogoś - ten będzie nieformalnie wpływał;
dotyczy to życia gospodarczego jak i polityki;
aby wszystko było na wierzchu i aby nie rządziły jakieś koterie pociągane za sznurki przez tych, którzy mają na wyłączność wiedzę;
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 20:33
ależ nie krępujcie się Panowie...
warren buffet / 2007-05-09 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak tam FED ?
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:23
http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aLg8ws5x7xhM&refer=home
warren buffet / 2007-05-09 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widze wykres, wiec nie mowcie dalej
samuraj jack / 2007-05-09 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a który Ty wykres widzisz?
Robi2806 / 2007-05-09 20:25 / portfel / "Jeszcze nieuznany gracz giełdowy"
witam! warren co w/g ciebie oznacza taki ostry zjadz w dól i jeszcze ostrzejszy w górę?
warren buffet / 2007-05-09 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nerwówka :)
samuraj jack / 2007-05-09 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
straszna, nie wiedzą co zrobić
needle / 2007-05-09 20:56 / Bez rangi
Warren prawdopodobnie kupił S-kontrakt...
...wstydzi się przyznać...
a nie będzie miał łatwo w najbliższym czasie

i może się okazać, że te wszystkie książki, które przeczytał (a ja nie), i te wszystkie analizy, które porobił (a ja nie), to się nadają...
...wiesz do czego?
nie...do tego też się nie nadają!!!
profanus / 83.20.119.* / 2007-05-09 21:55
Wielce Szanowny Needle!!
Zapewne juz wszyscy na tym Forum wiedzą ,ze nie czytasz książek.
Czy to powód do dumy?
Czytanie tylko wtedy ma sens -gdy się rozumie ,co się czyta.
Rozumienie tekstu to wymóg posiadania odrobiny cech /specyficznych/wrodzonych jak i nabytych,które nie każdemu są dane-
Cóz-reszta jest milczeniem
Czasami coś watro przeczytać -
Pozdrawiam
needle / 2007-05-09 22:12 / Bez rangi
...wielce szanowny ...profanusie
nie wszyscy - to raz;
chyba nie - to dwa;
właśnie rozumiem i odpisuję; jak nie rozumiem, to piszę "nie rozumiem" - to trzy;
-przyjąłbym nie za duży zakład (rozmawiamy z pozycji "wiesz kim jestem, nie wiem kim Ty), że przeczytałem więcej niż szanowny adwersarz...jak widzisz nawet piszę gramatycznie i w miarę do rzeczy... - to cztery
jak zacząłem wypożyczać fajne ksiązki..., które już miedyś czytałem...
no dawno przestałem... - to pięć
....ale ... UWAGA...
sam napisałem i to dość grubą
zatem proszę ...troszkę mnie uszanuj... i napisz na górze!... co o mnie myślisz
jeśli możesz się zalogować to dobrze, jeśli nie ...zadowolę się i tym
pa
profanus / 83.20.119.* / 2007-05-09 21:55
Wielce Szanowny Needle!!
Zapewne juz wszyscy na tym Forum wiedzą ,ze nie czytasz książek.
Czy to powód do dumy?
Czytanie tylko wtedy ma sens -gdy się rozumie ,co się czyta.
Rozumienie tekstu to wymóg posiadania odrobiny cech /specyficznych/wrodzonych jak i nabytych,które nie każdemu są dane-
Cóz-reszta jest milczeniem
Czasami coś watro przeczytać -
Pozdrawiam
SicoK / 2007-05-09 20:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taki wykres nie zdarza się codziennie - i dobrze.....
Robi2806 / 2007-05-09 20:29 / portfel / "Jeszcze nieuznany gracz giełdowy"
czyli to samo co u nas
SicoK / 2007-05-09 20:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bez komentarza
;-)))
warren buffet / 2007-05-09 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no co, trzepie równo :)
samuraj jack / 2007-05-09 20:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czekamy, czekamy...
jak na mój gust nic strasznego się nie stanie
warren buffet / 2007-05-09 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lekko obsunał sie wykresik, ale juz pilot opanowuje syt
SicoK / 2007-05-09 20:26 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no coś niesamowitego, parę zdań i taki wykres.....
Longterm / 2007-05-09 20:20 / Mostek Zwyciężymy!
5,25 bez zmian
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 20:23
po tyle ten FED chodzi?
a mają coś wspólnego z budowlanką- jak tak to PekaeCem jutro wchodzę
ale chyba jeszcze na ceto jest bo nie widzę w notowaniach na wp.pl?
Longterm / 2007-05-09 20:22 / Mostek Zwyciężymy!
tym razem jednogłośna decyzja!
lojka / 2007-05-09 20:08 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

sesja nudna, więc można było coś w końcu pożytecznego zrobić :)
warren buffet / 2007-05-09 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
MSZ raport kapitalny - brawo
MIDAS - co to jest ??
marcin_25 / 2007-05-09 20:36 / portfel
myslisz ze jutro mostek podskoczy??? wyniki bardzo dobre...ale ostatnio nawet to nie pomaga spółkom...
slaw / 2007-05-09 20:06 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.gpwinfostrefa.pl/

now bardzo fajna stronka gpw i pap .....uwazam bardzo fajna ....... co wy na to .
stokrotka / 2007-05-09 21:11 / Bywalec forum
Witam!
Dla mnie bardzo czytelna - bardzo mi sie podoba.
bojan76 / 2007-05-09 20:18 / Uznany Gracz Giełdowy
jedna wada, to nie widze zrodel RSS
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:12
prawie jak etsg;)
generalnie jestem "na tak", niezłe toto, szczególnie informacje bierzące -> opracowania

ps: nowy singiel Nosowskiej też całkiem do rzeczy:)
krepek / 2007-05-09 20:01 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wszystkich....sluchajcie zastanawiam sie czym niektorzy z Was kieruja sie przy kupowaniu akcji,,,,czy jest to Wasza osobista decyzja czy kupujecie jak wiekszosc (moge sie mylic) "bo on kupil to ja tez wezme", czy moze jemu si eudalo to moze i mi....pomijam juz fakt ze mozna tez na podstawie analiz, itd...otoz jak mowi stara zasada "kupuj gdy wszyscy inni sprzedaja"...no ale jak sie czlowiek zastanowi to sprzedaja aby zrealizowac zyski,,,,czyli na gorce....?!no chyba ze jest druga strona medalu i sprzedaja gdy nadciaga widmo spadkow, korekt itp.wiec jak to jest z ta zasada......
needle / 2007-05-09 20:07 / Bez rangi
krepek...Ty się nie kompromituj więcej
popatrz na portfele tych co je oficjalnie mają i przeanalizuj daty transakcji
i popatrz na wpisy
jak nie potrafisz przeanalizować to chroniąc kapitał wyjdż z giełdy, dobrze radzę
bojan76 / 2007-05-09 20:20 / Uznany Gracz Giełdowy
czemu ludziom przykrosc sprawiasz?
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:26
czasem trzeba komuś małą przykrość słowną sprawić, żeby sobie dużej krzywdy nie zrobił,
ostra dziś IGła, ale trafia bez pudła..
bojan76 / 2007-05-09 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
przepraszam, ale na prawde nie widze powodu, zeby jeden czlowiek robil przykrosc drugiem i jeszcze w dodatku pod haslem robienia mu dobrze. ot takie moje zdanie.
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:50
IGła pewnie sam się wytłumaczy
moje zdanie jest jw, przeczytaj krepka raz jeszcze...needle go po głowie nie pogłaskał, ale no nie przedszkole to jest, facet dobrą radę dostał
needle / 2007-05-09 21:02 / Bez rangi
nie wiem kim jesteś i generalnie o co Ci chodzi na forum, ale napisałeś ładnym językiem to co ja mógłbym napisać ...nie aż tak ładnie
krepkowi krzywdy nie zrobiłem i od krzywd raczej chcę go uchronić (o ile pozwoli)
dlaczego spytasz?
bo głupot nie pisze i jak się nie zna to się nie wypowiada, jak kilkadziesiąt zalogowanych osób
sam widzisz, że nie kłuję tylko go nawlekam jak należy
...po prostu wiem, że nikt nie podejmie takiej dyskusji pod takim zapytaniem...
...i nie pytaj mnie skąd wiem, OK?
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 21:25
przecież znamy się:)
bojan76 / 2007-05-09 21:15 / Uznany Gracz Giełdowy
o troche szacunku sie upomnialem tak go malo ostatnio i o nic wiecej
krepek / 2007-05-09 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
no sorry mistrzu needle ze urazlem twoja gieldowa dume....ale chyba mozna prosic o opinie forumowiczow, a takze zapytac jakimi metodami sie kieruja....nie wszyscy naleza do tak wspanialych inwestorow jak Ty.
bollullos / 2007-05-09 20:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ja tam kupuję jak Warren poleci. I tak na Bytomiu ponad 100% w 40 dni, a Sołowow miał 120% w rok ;-]
bollullos / 2007-05-09 20:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to oczywiście tylko jedna z moich metod, inne polegają na własnej obserwacji.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 19:59
GTC- Gówno Trzeba Cenić
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:14
MCI - Może CI urośnie gtc ;)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 20:20
Musisz Ciągle Irytować?
needle / 2007-05-09 20:08 / Bez rangi
ja kłuję ZŁYCH ludzi..., a Ty DOBRE spółki...?
wstydź się!!! :-(
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 20:11
muszę publicznie te -12 % odreagowywać:)
a poza tym wiedziałem.że zareagujesz:))
dominik 30 / 2007-05-09 20:27 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
spoko odbije, aby tylko rynek nam się nie z fajdał:)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-05-09 20:32
wiem, wiem- igroup szmaciane tez odbilo to i gtc odbije-za rok, tyle ,że wtedy MCI będzie po 80:(((
dominik 30 / 2007-05-09 20:41 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
nie pisz że sprzedałeś MCI, ja też jestem ustawiony na GTC, a może pod wyniki.....:-)
needle / 2007-05-09 21:05 / Bez rangi
pod wyniki to za krótko
konkret przy okazji
Longterm / 2007-05-09 19:49 / Mostek Zwyciężymy!
Brawo MSZ, zysk za Ikw 9,7 mln netto. C/Z spadła do 23,8.
brydzia / 2007-05-09 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak ty to liczysz , bo mi wychodzi , że MSZ warty jest obecnie na giełdzie jakieś 3,2 mld złotych a zyskn na akcję wyniósł 0,07 , więc jak przy 128 mn akcji liczysz ten wskażnik c/z że wyszło ci 23,8
Longterm / 2007-05-09 21:36 / Mostek Zwyciężymy!
0,07 jest jedynie dla tego kwartału-liczą się cztery ostatnie
fuks2000 / 2007-05-09 20:39 / Tysiącznik na forum
brydzia jak wyliczyłaś zysk na akcję 0,07? chyba wzięłaś zysk za 1 kwartał a w ten sposób wskaźnik zmieniałby się skokowo co kwartał. Trzeba wziąść zysk za ostatnie 4 kwartały myślę...
brydzia / 2007-05-09 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
sorry pomyliłam , 1,8 mld wycena rynkowa chyba się trochę zagapiłam , wydaje mi się że na razie wyniki są w cenie ale mogę się myić
brydzia / 2007-05-09 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
zysk na akcję nie wyliczyłam tylko przeczytałam w raporcie za 1 kwartał , dla mnie spółka której wartość rynkowa jest 3,2 miliarda i ma zysk 9 mln złotych jest grubą przesadą , to już chyba bioton jest kilkakrotnie tańszy
Longterm / 2007-05-09 21:38 / Mostek Zwyciężymy!
wartość rynkowa 1,8 mld a zysk za ostatnie 4 kwartały 75 mln. take it or leave it
fuks2000 / 2007-05-09 20:51 / Tysiącznik na forum
i co z tego dla biotonu? jak się czują jego posiadacze? sam sprzedałem ze stratą po 2,24 z miesiąc temu i nie żałuję. Sama spółka jest ok, ale to rynek wycenia a on rządzi się nie zawsze racjonalnymi zasadami
brydzia / 2007-05-09 20:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
masz rację i niech rośnie Wam mostostal zabrze ale mi się wydaje że w tej chwili potencjał wzrostu trochę się wyczerpał ale mogę się mylić

widzisz niedawno modny był bioton , później gant , ostatnio mostostal zabrze i drozapol , teraz mosty płockie i nafta a za chwilę może być coś innego ale i mosty mogą być za chwilę po 30 zł , fakt jest że w tej chwili zabrze nie jest już tą samą firmą do windowania co przy 20 000 mln akcji po 5 zł
fuks2000 / 2007-05-09 21:12 / Tysiącznik na forum
racja brydziu. a i kotlet dwa razy odgrzewany tak samo nie smakuje więc kończą się niebotyczne zyski na wszelkich bytomiach, fonach, tupach i innych. ale zawsze pojawia się coś nowego i znowu tłum ma swojego idola o starym zapominając.... ostatnio tylko coś niepewnie to i ciężko o idola :) pozdrawiam brydziu!
grzeg0rz / 2007-05-09 20:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Również ciesze się niezmiernie. Dziś zwiększyłem zaangażowanie.
Taisho / 2007-05-09 19:48 / portfel / "Zielony spekulant"
Zarząd Globe Trade Centre S.A. (Spółka) informuje, iż Skonsolidowane Kwartalne Sprawozdanie
Finansowe wg MSSF za I kwartał 2007 roku wraz z załączonym Skróconym Sprawozdaniem Finansowym Spółki
zostanie przekazane do publicznej wiadomości dnia 11 maja 2007 roku (po zakończeniu sesji).
Podstawa prawna Art. 100 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji
bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.

Raczej złych wyników nie należy się spodziewać, możliwe, że spółka trochę urośnie "pod wyniki" i dostanie mały bonus, jeśli będą naprawdę dobre. 11 maja jest też walne na Mastersie, więc liczę na odrobienie części strat.
needle / 2007-05-09 19:52 / Bez rangi
wolałbym, aby w jednym poście nie pojawiały się
i m a s t e r s i GTC
druga z nich wyrosła na moją spółkę nr 3 i nie zważając za bardzo na wyniki potrzymam sobie dalej
jak myślicie...zapowiedź dobrych wyników poprzednie znakomite i spada...
...to po to, aby znów pisali ludzie, żę im na niej się nie powiodło...chociaż trend się nie zmienił!
Taisho / 2007-05-09 20:13 / portfel / "Zielony spekulant"
Pojawiają się obok siebie, bo mój portfel jest zdywersyfikowany.
GTC - niedowartościowana spółka z perspektywami.
Masters - przewartościowany balon z perspektywą odlotu.
Elektrim - bankrut, który najpierw dał mi solidnie zarobić, aby potem dać mi w kość.
modliszka / 2007-05-09 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe jestem zwolenniczką, takich praktych wklejania linków nie związanych z giełdą, ale ten mnie rozwalił i nasunął, pewne myśli:-))))) Po pierwsze, muszę sprawdzić, czy mi ktoś mojego lasu, nie wyciął, a po drugie, jak STX przegra sprawę w piątek, zadzwonię do NFOS-sia i im, wyemituję podobny teks, przez telefon :-))))))) Żart oczywiście ;-))))

http://gdzie.pieniadze.patrz.pl/
bojan76 / 2007-05-09 20:25 / Uznany Gracz Giełdowy
prosilem was i blagalem ;) jak sie zaczynala sprawa STX'a z NFOS'iem zebyscie zwrocili uwage na NFOS'ia i jego bogata historie poczynan z przeszlosci i legislacji w jego kierunku jakie byly robione. nie wiem jak sie ostatecznie sprawa skonczy i co ugra NFOS, ale to co sie dzieje teraz mozna bylo przewidziec.
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 21:09
pamiętam Twoje posty, ochłodziły mi wtedy głowę, co zresztą wskazane było;
dlatego też do czasu rozplątania sprawy od stxa będę trzymał się na dystans, przeciwnik nie taki wątły, jakby się mogło wydawać
aszulski57 / 2007-05-09 19:55 / Tysiącznik na forum
Magdo ! dogadają się! Inaczej zarząd NFOŚ będzie miał poważne problemy za działanie na szkodę spółki.
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:01
hola hola
z tego co pamiętam w trakcie walnego zgromadzenia przedstawiciel/e/ nfoś zostali wyproszeni/pozbawieni prawa głosu, odwołali się, bo ich zdaniem niesłusznie -> nie widzę tu działania na szkodę spółki
aszulski57 / 2007-05-09 20:14 / Tysiącznik na forum
Panie Z NFOś.
Autostrady trzeba budować a nie kłócić się.
Przecież na wejściu Włochów NFOŚ zyskuje.Akcje pojdą w górę. Chetni do nabycia pakietu akcji znajdą się i dobrze zapłacą.
temporary nick / 83.29.69.* / 2007-05-09 20:20
ideały ideałami ale zejdź na twardy grunt:
w świetle tego co napisałem w powyższym poście nfoś działa na szkodę spółki czy /jeszcze/ nie?
aha - ja tutejszy, z nfosiem nie mam nic wspólnego, nawet mam stxa ciut
aszulski57 / 2007-05-09 20:48 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem NFoŚ działa na szkodę spółki juz teraz.Opóźnia przeorganizowanie firmy,podjecie zyskownych robót drogowych, działa na szkodę jej wizerunku.
"Zgoda buduje -niezgoda ruinuje" -oby tak się nie stało.
Ponadto jak kilkaset tysiecy akcjonariuszy zamiast zarobić na STX straci to popularnosć rządu
RzP też ucierpi.
aszulski57 / 2007-05-09 20:27 / Tysiącznik na forum
zaloguj się.
needle / 2007-05-09 21:07 / Bez rangi
to dobra rada, bo gość więcej wie niż ... i ...
a pisze ciekawie
modliszka / 2007-05-09 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Skometuję to dzisiejsze zdarzenie poźniej. Teraz idę z psiakiem na spacerek. Polecam link, na rozluźnienie :-)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy