Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks WIG20 nie wytrzymał presji

Indeks WIG20 nie wytrzymał presji

Money.pl / 2007-10-31 17:19
Komentarze do wiadomości: Indeks WIG20 nie wytrzymał presji.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-11-01 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
11:06, 01.11.2007 /BBC
Paliwo w Chinach o 10 proc. droższe
PROBLEMY W PAŃSTWIE ŚRODKA

Czy podwyżka cen paliw i zwiększenie wydobycia rozładują kolejki na stacjach benzynowych?
PAP/EPAChiny postanowiły podnieść o niemal 10 proc. cenę paliw po to, by zachęcić rafinerie do zwiększenia do zwiększenia dostaw. To zwrot w dotychczasowej polityce.
Jeszcze we wrześniu rząd obiecał, że utrzyma ceny paliw na stałym poziomie, ale ze względu na długie kolejki na stacjach paliw i racjonowanie sprzedaży uznano, że podwyższenie cen paliw jest koniecznością.

Specjaliści ostrzegają, że może to zwiększyć w kraju inflację, która i tak w chwili obecnej osiągnęła najwyższe wskaźniki. Chiny od dawna posiadają system kontroli cen, ale ze względu na stworzenie światowego rynku, nie mogą ignorować tego, co dzieje się w innych krajach.

Od dłuższego czasu ceny ropy naftowej na świecie rosną, jednak chińskie rafinerie nie mogły na tym skorzystać podwyższając ich ceny dla konsumentów, przez co traciły pieniądze. Dlatego wiele z nich postanowiło obciąć dostawy, by zminimalizować straty.

Decyzję o podwyżce cen podjęła Narodowa Komisja Rozwoju i Reform w Chinach - centralny organ planowania w ChRL. W specjalnym oświadczeniu zapewniła, że by zminimalizować wpływ podwyżek na zwykłych obywateli ceny biletów kolejowych, publicznego transportu i gazu dla indywidualnych odbiorców pozostaną bez zmian.
warren buffet / 2007-11-01 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
juz sie zaczyna
yayurek / 2007-11-01 12:18 / Kompulsywny looser na forum
nie odbieraj chleba Kenobiemu, nie wchodż na pole dla zarezerwowane, P/E 45 czy 50, to jaka to bańka, Japonia 80, nie tak dawno Korea 120, NASDAQ 160 - nie jeszcze nie czas, to byłoby za rozsądne i co to byłby za dramat, to musi być horror czy tragedia szekspirowska, płacz sierot, liczne samobójstwa, zgrzytanie zębów, masowe zajęcia trzyliterowych, faszystowskich samochodów cfaniakom z wall-street, prawie apokalipsa, nie to jeszcze nie to napięcie, nie ten czas
valjean / 2007-11-01 11:51 / Galernik

2007-11-01 11:03:32 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy (14769 postów) ]
nie będzie bessy dopóki Japonia ma prawie zerowe stopy

Brydzia, jen osłabia się od 1992 roku, w 1999 oprocentowanie tam było mniej wiecej takie same a 2001-2006 główna stopa procentowa była na poziomie "0"
czy w tym czasie była na giełdach bessa?
ALE, jeden z ludzi których mam przyjemność znać (bardzo dobry w AT) twierdzi że "bessa to korekta wiekszego rzędu w nieustającym marszu w górę" więc czym mamy sie przejmować ;)
yayurek / 2007-11-01 12:00 / Kompulsywny looser na forum
jakbyś aktywnie żył dajmy na to 150 lat, to nawet krachem z roku 1929 nie musiałbyś się przejmować, problem w tym, że nasza aktywnosć to jakieś 20 lat, i taka katastrofa to efekt na całe nasze życie, z geologicznego punktu widzenia, to każda śmierć, każda wojenna czy naturalna hekatomba jest tylko korektą w trendzie wyższego rzędu, ale takiego robaczka jak ja, to jednak potrafi zaboleć
valjean / 2007-11-01 12:10 / Galernik
a może ja jestem żółw(ninja)?
;)
warren buffet / 2007-11-01 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja mysle ze 5 hoss i 5 bess przezyje... wiec nie wiem skad ta panika.... no chyba ze 4 hossy, bo alkohol skraca zycie :)
ppprzemo / 2007-11-01 15:58 / Uznany Gracz Giełdowy
tak, tak, jak byś nie pił to miałbyś już ze cztery dyszki na karku ;)
warren buffet / 2007-11-01 11:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no i ma racje..... tylko jak ktos gieldy nie traktuje dlugoterminowo, tzn na lata ( nie mylic z trzymaniem latami papierow ) to tego nie skuma
krzysiek29 / 2007-11-01 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy
Paliwo w Chinach o 10 proc. droższe
krzysiek29 / 2007-11-01 11:45 / Uznany Gracz Giełdowy
skad mozna wziac bazy danych do metastocka do wszystkich gield. bo w bossa sa nieliczne gieldy z gory dziekuje
warren buffet / 2007-11-01 10:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra, to jakie przewidywania gield powiedzmy do marca\kwietnia.... rajd sw mikolaja ? a potem ?
po ile ropa ?

powoli zaczyna sie robic niewesoło, wszystko o czym w wakacje pisalismy, zaczyna sie sprawdzac....

tylko ten PKB...
valjean / 2007-11-01 11:35 / Galernik
jak zwykle chcesz iść na łatwiznę. czasy "miło, łatwo i przyjemnie" mamy na jakiś czas za sobą ;)
warren buffet / 2007-11-01 11:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale to se wrati :)
valjean / 2007-11-01 11:54 / Galernik
i o to chodzi, byle do wiosny panie sierżancie ;)
warren buffet / 2007-11-01 10:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
W środę Rezerwa Federalna podjęła się jednej z najwyraźniejszych prób wpływu na oczekiwania rynku od czasu przejęcia nad nią pieczy przez Bena Bernanke. Ostrzegła inwestorów przed podtrzymywaniem nadziei na obniżenia stóp procentowych w przyszłości.

Amerykański bank centralny obniżył stopy o ćwierć punktu do poziomu 4,5 procenta, ale wyraźnie zaznaczył w oświadczeniu towarzyszącym temu posunięciu, że nie jego przedstawiciele nie planują dalszej obniżki podczas przyszłych spotkań.
yayurek / 2007-11-01 10:43 / Kompulsywny looser na forum
Warren, Ty znowu szukasz dziury w całym, ropa po 100 usd, no i dobrze, wreszcie wezmą się na poważnie na szukanie alternatyw, warto się więc rozejrzeć za jakimś produktem na alternatywne żródła energii, u nas takim sprawdzonym i jednym z najlepszych na świecie jest Merrill New Energy, obawiam się, ze przyszła bessa będzie nietypowa, gdyż jeszcze większą pułapką od akcji będzie inflacja, bessa będzie się prawdopodobnie idbywać przy podnoszonych stopach procentowych, rosnącej inflacji i rosnących cenach surowców, bynajmniej nie tylko ze względu na dolara, ale po prostu ze względu na to, ze coraz trudniej i drożej cokolwiek wydobyć co widać choćby po wynikach Billitona czy Rio Tinto, coraz mniej także miejsca do obsiania, więc rozglądaj się i nie biadol
yayurek / 2007-11-01 10:45 / Kompulsywny looser na forum
zamiast "pułapką od akcji będzie inflacja", miało być oczywiście "będą obligacje", a tak na dzisiaj to kupiłem małego szorcika na Googla
warren buffet / 2007-11-01 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z jednym sie zgodze, ze ta bessa bedzie nietypowa i nie bedzie wygladac jak poprzednie
bollullos / 2007-11-01 11:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ceny nieruchomości jeszcze wzrosną (perspektywy E12) przy słabnących cenach materiałów i nastąpi powrót do tej branży, a ponadto, rozpoczęcie informatyzacji urzędów spowoduje powrót do branży komputerowej kosztem słabnących zysków z technologii/przemysłu tradycyjnego... zagraniczni gracze przy stale rosnącym PLN zauważą nasz rynek (po wcześniejszej przecenie) i wstrzykną trochę kapitału, szczególnie w spółki ze znaną marką
brydzia / 2007-11-01 11:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie będzie bessy dopóki Japonia ma prawie zerowe stopy
warren buffet / 2007-11-01 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak ma podwyzszac jak u nich nie ma ku temu powodow
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-01 09:53
eurofuck- może polatać- widmo upadłości się oddala
nie ma to jak gówniana spółka do zabawy dla spekuły...
brydzia / 2007-11-01 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy ktoś analizował wczorajsze raporty i który jest wart uwagi czy znów musze sama sobie to zrobić a może jest gdzieś jakaś strona gdzie analizują raporty
slaw / 2007-11-01 09:57 / Uznany Gracz Giełdowy
drozapol słaby, wawel słaby .... reszta niewrewelacyjna, b3system niby zysk ale mikroskopijny ....przychody w gore imponująco ale rentownoac niziutka poza zyskiem netto poprawa kazdego wskaźnika ....
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-11-01 10:02
PRZECIERZ PISAŁEM ZE DROZAPOL CIENIUTKI JAK PAPIER,NIEKTURZYLICZA NA 25ZŁ..PISZAC TAKIE RZECZY OSMIESZAJA SIE
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-11-01 12:13
BYNAJMIEJ W NAJBLIRZSZYM CZSIE
anonim_03 / 2007-11-01 09:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich
z forum zrobiła się tablica wklejek prasowych ;-((
slaw / 2007-11-01 10:02 / Uznany Gracz Giełdowy
no niestety jeszcze sie nam autorytet pismaka michalkieiwcza objawił ..... ten to najlepiej niech pisze do szuflady bo taki ztek idiotyzmow jak jest w kazdym tekscie to na swiatło dzienne sie nie nadaje ...... ale niech sobie pisze ...mam nadzieje ze przez cale 4 laat szlag go bedzie trafial .... az sie zmeczy
Navigare----- / 2007-11-01 10:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja mam nadzieję że dłuzej niz przez 4 lata...
anonim_03 / 2007-11-01 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Michalkiewicz jest jak Mike Stern -- słuchasz jednej płyty: rewelacyjna. słuchacz drugiej i tu okazuje się że dokładnie to samo, odgrzewane kotlety. Człowiek potrafi napisać czasem ciekawy felieton (przerysowania i tragizm traktuje jako specyfikę stylu ...) ale wiele koncepcji ma całkowicie błędnych a nawet groteskowych ... np. przekonanie o prężności narodowej NIemców.
brydzia / 2007-11-01 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Minister zatrudnia księży
Jarosław Królak
31.10.2007 11:11
Czytaj komentarze(33)

Celnicy dostaną duchowych opiekunów. Na etatach resortu finansów
Minister finansów szykuje porozumienie z episkopatem w sprawie etatów dla kapelanów, których zadaniem będzie posługa dla celników.

Rząd chce dać etaty służbowe w Ministerstwie Finansów (MF) oraz izbach celnych katolickim księżom. „PB” dotarł do projektu porozumienia w tej sprawie między ministrem finansów a delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Celnej.


Kształtowanie postaw
Celem porozumienia jest uregulowanie duszpasterskiej posługi na rzecz celników, ich rodzin oraz emerytów i rencistów formacji celnej.
Czytaj poniżej
Reklama:

Kapelani mają być zatrudnieni na etatach w izbach celnych (16 w kraju) oraz w samym resorcie. Mają dostać stopnie służbowe oraz pensje finansowane z budżetu państwa. Dziekan zatrudniony w MF uzyskałby stopień służbowy komisarza celnego i zarabiałby tyle co naczelnik wydziału w ministerstwie (do 8 tys. zł). Kapelani w izbach dostaliby stopnie podkomisarzy celnych, a ich zarobki byłyby takie same jak naczelników urzędów celnych (średnio 6-7 tys. zł). Duchowni będą mieć zapewnione kaplice lub izby modlitwy oraz służbowe pomieszczenia kancelaryjne i środki transportu.

Zadaniem kapelanów celników ma być organizowanie nabożeństw oraz, jak czytamy w dokumencie, „kształtowanie w środowisku celników pożądanych postaw moralnych, obywatelskich, patriotycznych i religijnych”.

Złość komentatorów
Orędownikiem zatrudnienia kapelanów jest Marian Banaś, szef Służby Celnej, wiceminister finansów (nie wszedł do Sejmu z listy PiS).

Przeciwko jego planom protestują związkowcy.

— Czyżby minister zapomniał, że Polska to kraj wielowyznaniowy? Poza tym posługa duszpasterska, jeśli już, to powinna być prowadzona społecznie, a nie za wynagrodzeniem. Domagamy się rezygnacji z tych zamierzeń — mówi Iwona Fołta, szefowa Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej.

Pomysł MF jest zły także w ocenie Andrzeja Sadowskiego, wiceszefa Centrum im. Adama Smitha.

— To zaskakujący projekt. Łączenie państwa z Kościołem nigdy temu drugiemu nie wychodziło na dobre. Próba jego wejścia do administracji celnej jest wielce ryzykowna. Ponadto obecność duchownych nie wpłynie na postawy moralne celników, którzy, jak i pozostali obywatele, mają obecnie możliwość nieskrępowanego uczestniczenia w nabożeństwach — uważa Andrzej Sadowski.


No to jest już przesada i to niezła
bebe / 2007-11-01 15:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie pojmuję...nie rozumię....to jakiś absurd....
dako / 2007-11-01 09:15 / Bywalec forum
Witam

Wczoraj był raport Próchnika.Gdyby skuteczniej grali na szulerni mógłby już być niewielki zysk.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-01 09:07
Witam,
przejrzałem raport FC...
jak doszedłem do zysku na akcję to sie prawie kawą oblałem...

zbig$- Ty w jakiejś innej strefie czasowej żyjesz?

lovin for money- myślę sobie, że warto abyś skonsultował swoje problemy z jakimś dobrym lekarzem...
brydzia / 2007-11-01 09:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
niezły talent nam się na forum zadomowił
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-01 09:30
Brydzia- ale Ty też masz talent:))
żeby być tak wysportowaną żeby się po tyłku całować- no,no- takie rzeczy to ja widziałem tylko w Cirque de Soleil:)))
brydzia / 2007-11-01 09:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
co to jest za firma ten FC
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-01 09:40
ZUK Stąporków- jeden z mniejszych ff na gpw
przyznaję się bez bicia- zysk na akcję jest ok-ale bez przesady- tak celowo napisałem aby wzbudzić szersze zainteresowanie:))
może lovin wykupi wszystkie akcje?
w tym moje po 100:))
zbig$ / 2007-11-01 04:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
teraz inny "oszołom z tej stajni" - JKM:
----------------------
Oceniać np. p.Michała Boniego winni ci, na których donosił - i tyle; ani mnie, ani państwu nie powinno być nic do tego. Chodzi tylko o to, by to ujawnić.
Po co? Po to, by jutro jakiś oficer ABW (BND, FSB, CIA) nie mógł powiedzieć do kapusia będącego obecnie np. senatorem: "Jutro jest ważna ustawa; zagłosuj Pan za nią, bo jeśli nie, to ujawnimy, że..."

I jeszcze druga sprawa: p.Boni płacze, że został do kapowania zmuszony szantażem. Mam w tej sprawie dokładnie odwrotne zdanie, niż te wszystkie baby (w spodniach, w spodniach!) udające polityków.

Otóż gdyby p.Boni z przekonania poszedł do SB i powiedział: "Chcę walczyć o socjalizm, chcę jako TW donosić na Wrogów L**u!" - to byłby moim wrogiem, ale miałbym dlań pewien rodzaj szacunku. Gdyby jeszcze przyszedł teraz i powiedział szczerze: "Zostałem przekonany, że socjalizm jest złym pomysłem. Gotów jestem walczyć o Wolność, Kapitalizm, Liberalizm!" - to bym Go przyjął tak, jak chrześcijanie przyjęli św.Pawła (znanego uprzednio jako Szaweł, tępiciel chrześcijan).
Natomiast jeśli p.Boni został kapusiem, bo Go szantażowano, to nie nadaje się On na żadne stanowisko państwowe - bo skąd ja mogę wiedzieć, czy znów Go ktoś czymś nie zaszantażuje - i On "będzie musiał", biedaczek, znów służyć jakimś Ciemnym Mocom?
Złamane pręty nie nadają sie do budowy mostów.
observer / 89.171.91.* / 2007-11-01 09:08
Twoje poglady i latwosc wyglaszania sadow sa zenujace.
W tej chwili mowi czlowiek w TV ze "Nie ma papierow na Boniego w IPN ani dowodow ze wspolpracowal"
Sam,przez nikogo nie zmuszany przyznal sie publicznie.
Wiec zastanow sie co tu wypisujesz
brydzia / 2007-11-01 09:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
a ile Ty masz lat i kto ci dał prawo do osądzania , byłeś w tych czasach szantażowany , zmuszany do współpracy
Nie każdy jest taki twardziel jak Ty

Ja go ani nie potępiam ani nie uwielbiam , jeżeli jest dobym fachowcem i chce coś jeszcze na przekór swoim winom zrobić to ja dałabym mu szanse , za mało wiem żeby wydawać taki kategoryczny osąd sytuacji

ale Tobie gratuluje jak łatwo go uznałeś winnym , dla ciebie białe jest białe a czarne czarne ,
najcz / 2007-11-01 06:27 / Tysiącznik na forum
czasy komuniżmy to był inny świat,absurd ciężko zrozumieć.
bebe / 2007-11-01 15:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
najcz...to by matrix...., który jeszcze trwa...
niech młodzi się wypowiadaja, pytają- szybciej bedą mogli zrozumieć co nie co....
i chuchać na.....czy aby na pewno dobrze myslę....a to juz dużo...- bo może nie dadza się wmanipulować w pokraczność niedawnej przeszłości, no i teraźniejszości, która w wroga wykonaniu jest prawie majster- sztyk..../media, gazety.../
zbig$ / 2007-11-01 04:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
aha - źródło:
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

i zakończenie:
"Ocena moralna to jedno - a przydatność na stanowisko (NB.: dlaczego jest On taki niezastąpiony???) - to drugie. Nie wolno tych dwóch rzeczy ze sobą mieszać! "
brydzia / 2007-11-01 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Korwin to ostatnio stał się niezłym oszołomem , kiedyś go nawet słuchałam ale teraz już nie trawie jego gadania ,
wiw / 2007-11-01 21:34 / Bywalec forum
to dziwne bo rąbiesz między oczy zupełnie jak on...
zbig$ / 2007-11-01 04:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
fajny kwiatek o ustawie lustrac. zakwestionowaneej przez TK:
-----------------------------------
"Jeśli TK uznał, że likwidacja przywilejów korporacyj adwokackich jest "sprzeczna z Konstytucją" - to już wszystko jest możliwe... Różnica między mną, a Jarosławem Kaczyńskim, jest taka, że ja chciałem ujawnić, kto był kapusiem, by uniknąć szantażowania ich (głównie przez nasze służby - ale nie tylko: KGB i StaSi miały dostęp do części danych, a ich akta przejęły FSB i BND...) - zaś JK uważa ich za "winnych" i chce ich karać. Paradoks polega na tym, że ja uważałem się za obywatela PRL (której b. nie lubiłem, ale nie zmienia to stanu prawnego...) i jako dysydent byłem wyrzucany z uniwerku - a pp.Kaczyńscy, robiący w PRL w najlepsze doktoraty i będący urzędnikami PRL, twierdzą, że PRL była państwem nielegalnym!!!!! "
zbig$ / 2007-11-01 04:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
o UPR - jednak ta partia ma misję edukacyjną a nie polityczną:
---------------------------
"Świat zmienia nie ten, kto ma ileś-tam krzeseł w Sejmie - tylko ten, kto zmienia paradygmat. To właśnie robię.

Gdybym walczył o fotel w Senacie głosząc te bzdury, w które ludzie wierzą, byłbym szkodnikiem utrwalającym ten paradygmat. Jasne?

Może inaczej: gdyby zadano mi w TV (przy 25 milionach widzów...) pytanie: "Ile jest 2 x 2?" - i wiedziałbym, że jeśli odpowiem "4" to UPR nie wejdzie do Sejmu, a jeśli odpowiem "7" to uzyska 231 miejsc - to odpowiem: "4!". Program UPR to explicite nakazuje.

Po co startować w wyborach? W okresie wyborczym mamy dostęp do TVP. Np. prez.Wojciech Popiela zademonstrował ze 20 razy obcinanie zarobków przez fiskus. A kropla drąży skały..."
zbig$ / 2007-11-01 04:24 / Uznany gracz - weteran 93/94
kwiatuszek:
------------------------
"Zawsze podkreślam, że kapitalizm jest słuszny, bo jest zgodny z moralnością - a socjalizm jest niemoralny. Tym właśnie UPR różni się od PO."
zbig$ / 2007-11-01 04:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
wyrwane z kontekstu, ale coś mówi:
------------------------
"(...)Pańscy ogłupieni "studenci" (prawdziwy student to "ten, co studiuje" - a nie ten, co daje się indoktrynować i ogłupiać!! Tych ludzi należy cofnąc do I klasy liceum - jakiegoś normalnego liceum, a nie dzisiejszego!)"
zbig$ / 2007-11-01 03:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=157
Słowo o prawdziwym programie
----------------------
autor jest miażdżący...
zbig$ / 2007-11-01 04:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
gdyby sie komus nie chcialo wklejac linka - jeden wątek;
---------------------------------
Przedsmak tego, bo będzie za cztery lata mieliśmy już teraz, kiedy na apel o pójście do wyborów, wsparty ostrzeżeniem popadnięcia w „grzech zaniedbania”, odpowiedzieli właśnie ludzie młodzi, a więc bez żadnego politycznego, ani nawet życiowego doświadczenia, za to niezwykle podatni na medialną, a zwłaszcza telewizyjną demagogię.
(...)
Utorowali też drogę bezwarunkowej rezygnacji Polski z suwerenności państwowej, chociaż, prawdę mówiąc, min. Fotyga też zadeklarowała gotowość podpisania przez Polskę Traktatu Reformującego. Naturalnie nie zdają sobie z tego wszystkiego sprawy, bo niby skąd?

Sposób myślenia tych ludzi znakomicie zilustrowała pani, która powiedziała, że wprawdzie na polityce się nie zna i jej nie rozumie, ale postanowiła „tupnąć nogą”. No i „tupnęła”, nie zdając sobie sprawy, ile to jej tupnięcie będzie Polskę, a także ją osobiście kosztowało.
zbig$ / 2007-11-01 03:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
Wdzięczność przede wszystkim

Komentarz · „Dziennik Polski” (Kraków) · 2007-10-26 | www.michalkiewicz.pl



Platforma Obywatelska rozpoczęła rozmowy z PSL na temat tworzenia rządu. Jeszcze tak zwane „rozmowy programowe” nie rozpoczęły się na dobre – a już pojawiają się informacje i pogłoski wskazujące, iż PO zaczyna realizować pierwszą część swego prawdziwego programu, to znaczy – programu odwdzięczania się tym siłom i środowiskom, które w ciągu ostatnich 2,5 roku prowadziły czarną propagandę antyrządową, oraz wspierały Platformę przy pomocy kontrolowanych przez siebie mediów i agentury.

Nie mówię już nawet o zamiarze powierzenia teki ministra spraw wewnętrznych panu Schetynie – bo to jest zrozumiałe niejako samo przez się, ale o możliwym połączeniu wywiadu i kontrwywiadu wojskowego oraz likwidacji urzędu ministra–koordynatora.

Byłaby to zwyczajna reaktywacja Wojskowych Służb Informacyjnych, czyli razwiedki, która nie tylko by się wyemancypowała spod wszelkiej kontroli, ale przede wszystkim – odbudowała dominującą pozycję w gospodarce kraju.

Podobnie w polityce zagranicznej; Platforma w imię „poprawy stosunków” zrobi wszystko, o co poproszą ją „strategiczni partnerzy”, którzy nawet nie ukrywają, że po jej wygranej wiele sobie obiecują.
zbig$ / 2007-11-01 03:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
wyjasnionko z innego felietonu powyzszego autora:
-----------------------
Oto Donald Tusk oświadczył, że resort spraw wewnętrzych najchętniej powierzyłby swemu partyjnemu koledze, panu Grzegorzowi Schetynie. Według fałszywych pogłosek pan S. pełni przy Donaldzie Tusku funkcję swego rodzaju ambasadora razwiedki, więc taka preferencja ze strony szefa PO wydaje się w tych okolicznościach jak najbardziej naturalna.
------------------------------
Towarzyszyć będzie temu kuracja przeczyszczająca, jaką PO zaaplikuje we wszystkich instytucjach podległych władzy państwowej. O jej prawdopodobnej głębokości i zasięgu niechże świadczy wypowiedź Stefana Niesiołowskiego, by niżej podpisanego wyrzucić z radia, nawet razem „ze wszystkimi rzeczami”. Wprawdzie pan Niesiołowski od czasu aresztowania i przesłuchiwania przez SB w latach 70–tych stał się człowiekiem o zszarpanych nerwach, ale dzięki temu mówi szczerze to, co inni, bardziej zrównoważeni, woleliby do czasu ukrywać, a my, dzięki tej niezamierzonej szczerości, lepiej wiemy, czego się trzymać.
-------------------------------
PO będzie prowadziło politykę „białej flagi”.
Prawdę mówiąc, taką politykę prowadził również rząd Jarosława Kaczyńskiego, z tym, ze próbował kamuflować ją bardzo partiotycznymi deklaracjami, w większości przypadków zupełnie, albo prawie całkiem bez pokrycia, jak np. nadymając znaczenie sławnego tak zwanego „kompromisu z Joaniny”, co to na użytek opinii publicznej miał zrównoważyć zgodę na podpisanie Traktatu Reformującego.
Platforma odrzuca wszelkie pozory i godzi się nawet na bezwarunkowe podpisanie Karty Praw Podstawowych, która stanowi istny Manifest Komunistyczny Unii Europejskiej. Jak na partię liberalną o wolnorynkowych skłonnościach – to mocna rzecz, ale, jak wiadomo, są programy oficjalne i pogramy prawdziwe.

Nic więc dziwnego, że wyborczy sukces Platformy został we wszystkich stolicach europejskich przywitany z radością i uczuciem ulgi, ze oto kończy się okres inwestowania, a rozpoczyna się inkasowanie renty od zainwestowanych środków.
----------------------------
bebe / 2007-11-01 15:06 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jasne...
zbig$ / 2007-11-01 03:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
jedyna metoda obnizki cen to ta balcerowicza - sieknąć wysokie stopy, zdusić gospodarkę, zacząć stagnację i zwój gospodarczy, wtedy ceny padają na pysk bo zanika popyt, zaczyna sie bezrobocie i emigracja, a wtedy mamy drugą Irlandię - polską, bo ta pierwsza zostanie zalana Polakami, a w polsce tę sprzed 100 lat -z biedą nędzą i masową emigracją...
zbig$ / 2007-11-01 03:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
aha jest jeszcze druga - potanienie importu tanimi walutami (sam jestem zdania ze zloty wymieniony zostanie tak ok. po 1,5-2 za eu) i dobicie wlasnego xportu - skutek emigracja bedzie analogiczny, jak sie firmy nie przestawia na rynek krajowy, czyli juz wtedy europejski, a z naszego punktu - na import.....
najcz / 2007-11-01 06:19 / Tysiącznik na forum
amerykanie nie emigrują.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy