Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeks WIG20 traci blisko 4 proc.

Indeks WIG20 traci blisko 4 proc.

Money.pl / 2008-02-05 17:27
Komentarze do wiadomości: Indeks WIG20 traci blisko 4 proc. .
Wyświetlaj:
doncorleonte / 2008-02-05 18:48 / Puppet Master
Przez chwile sie dziś zastanawiałem czy nie liczyć na lukę w górę jutro ,ale zrezygnowałem lepiej małymi kroczkami,nie wolno być pazernym
observer / 2008-02-05 18:47
Może w tym „szalonym” kursie Toory jest metoda na dane z USA, gdyż niedługo zapewne będziemy reagować na spadek sprzedaży papieru toaletowego na przedmieściach Nowego Jorku. I któż by pomyślał np 2 tygodnie temu że Toora będzie najlepszą wzrostową spółką, nie uwzględniam Mewy,Elkopu i Mastersa, gdyż te "groszowe" indeksy straciły płynność. Wygląda,że przez najbliższe dni będziemy aktywność widzieli tylko na Toorze. Była wycena upadłościową DIBRE na 15,00 ale było to latem- chociaż nawet jeżeli teraz miałaby dotyczyć tylko połowy, czy nawet znaczniejszej części to i tak wychodzi na ostrą jazdę, a faktycznie sporo akcji ostatnio zmieniło właściciela. Krąży obiegowa opinia o ofertach przejęcia, słyszeliście Państwo coś o tym? Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek informację.
A swoją drogą proponuję rozważniej popatrzeć na Amicę – spółka „popłynęła” na inwestycji w Rosji, III kwartał fatalny i nawet sezonowość sprzedaży już nie pomaga, zanosi się na trudny okres dla nich.
Pozdrawiam!
flavio25 / 2008-02-05 18:46 / portfel / Tysiącznik na forum
pozwole zacytowac ciekawy tekst Slawa, wraz z odpowiedziami, moze ktos cos dorzuci (czasami faktycznie nie wiadomo gdzie pisac)

2008-02-05 17:56:37 | *.*.*.* | slaw [ Uznany Gracz Giełdowy (9949 posty) ]

Re: USA: Usługi znalazły się w recesji [5]
skala glupoty na naszej gieldzie niestety sie nie zmniejsza
..... a szkoda
------------------------------------------------------------------------------
2008-02-05 18:20:49 | 85.128.78.* | h
inwestorzy nie kupuja nszych spolek,zeby je
trzymac,takie sytuacje sa wyjatkowe.Spolke kupuje sie
zeby zarobic,a dla obcych inwestorow sa one czysta
egzotyka i w sytuacji zagrozenia sa usuwane jako
pierwsze bez zadnych sentymentow
-------------------------------------------------------------------------------
2008-02-05 18:18:56 | 87.207.90.* | ;-)
Teoretycznie masz rację, ale z emocjami się nie
dyskutuje. Większość ludzi na forach nie rozumie, że
chciwość, strach, potrzeba posiadania racji, nadzieja,
konieczność odegrania się nie mają nic wspólnego z
fundamentami gospodarki, czy spółek. Tak było, jest i
będzie na wszystkich giełdach świata.
modliszka / 2008-02-05 17:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja w kwestii formalnej :-))))))))
Na Money.pl praktycznie w jednym czasie, ukazują się od pewnego czasu dwa komentarze. Towarzystwo komentatorskie rozchodzi się i po forum i ciężko czasami znaleźc, istotne informacje.

Czy nie dałby się jednego z komentarzy zamieszczac np. w połowie sesji a już malinowo byłoby po zakończeniu sesji w stanach....:-))))) Ja wiem, że ludzie chcą odpocząc, a niektórzy komentatorowie, o tej porze już śpią :-))))
Jednak propozycję pozostawiam, do przemyślenia :-))))

Pozdrawiam serdecznie

wierna czytelniczka

modliszka :-)))
eskuniezalogowany / 87.96.15.* / 2008-02-05 18:32
modliszka zgadzam sie i popieram po raz 2
eskuniezalogowany / 87.96.15.* / 2008-02-05 18:32
modliszka zgadzam sie i popieram po raz 1
Kenobi / 2008-02-05 18:16 / Uznany malkontent giełdowy
W trakcie sesji jest kilka komentarzy na Forum, a po niej również, w tym osobny na temat giełd zagranicznych. I to całkiem wystarczy. A po co komu w nocy komentarz? Mozna sobie poczytać na zagranicznych portalach, są bardziej wyczerpujące i obejmują szerokie spektrum zagadnień, co pozwala wyroibić sobie zdanie o tym co tam sie wydarzyło i czego można się spodziewać w bliższej i dalsze przyszłosci. Rano jest bardzo wcześnie i to całkiem wystarczy. A trzeba opierać się na najważniejszych danych, z których należy samodzielnie wyciągać wnioski, a nie sugerować się subiektywnymi ocenami komentatorów.
modliszka / 2008-02-05 18:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, ja to rozumiem - uwierz.
Tak naprawdę, nie chodzi mi, o zródło wiedzy inwestorskiej, a o natłok komentarzy Money.pl w jednym czasie ( okolice godziny 17.00) Jaki w tym cel ? Wystarczy jeden solidny.

W tym samym czasie, dyskusje odbywają się w komentarzu porannym i dwóch popołudniowych. I trzeba biegac...życie należy sobie upraszczac a nie go komplikowac ;-)

Dlatego zwracam uwagę, na ten może i mało istotny fakt.

Pozdrawiam
Kenobi / 2008-02-05 18:33 / Uznany malkontent giełdowy
Zawsze są dwa główne komentarze - rano i po sesji. I tu koncentruje się większość uwag czytelników. A tak na dobrą sprawę, to i tak warto mieć pod ręką dobry bieżący komentarz zagraniczny - ja korzystam z satelitarnych - niemieckiego Bloomberga i CNBC. Bez tego nie wyobrażam sobie aktywnej gry na giełdzie, bo częśsto liczą się sekundy. Dziś, zupelnie niespodziewanie, o 14,53 dowiedziałem sie z CNBC, że dane ze Stanów są przyspieszone na 14:55, co musiało dziś nieźle zaskoczyć większość graczy.
modliszka / 2008-02-05 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, nie kumasz....
Ja też korzystam z różnych serwisów, oprócz Money.pl.
Mam zazwyczaj otwartych 5 zakładek w czasie sesji i z nich korzystam - w tym jedna money.

Doczepiłam się jednak tych komentarzy popołudniowych, które ukazują sie w jednym czasie. Robi się natłok.
Fajnie sobie chłopcy dyskutują o spółdzielniach w komentarzu poranny, fajnie sobie dyskutują ludziska w komentarzu popołudniowym z 16.30 o ułomności naszej giełdy i my o tutaj o komentarzach. Pytam, po co ? Nie lepiej miec wszystko w jednym miejscu ?

Proszę, aby Redakcja Money.pl przemyślała tą sugestię.
Sama pracuję w mediach i wiem, że za duży natłok informacji, potrafi rozpraszac....Stąd ten mój akces, o przeniesienie jednego komentarza popołudniowego na inną godzinę. Będzie czytelniej.

Kurcze, mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.
wyspiarzDK / 2008-02-05 18:29 / Leszcz na dnie
a co z cyklicznym konkursem?
modliszka / 2008-02-05 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brak sponsorów :-)))))
żart, oczywiście :-)))

Ja nie zawsze mogę go prowadzic, ale skoro chcecie...to musze to przemyslec i dopracowac jego regulamin a także rozszerzyc grono jure;-)

Pozdrawiam
eskuwciążniezalogowany / 87.96.15.* / 2008-02-05 18:42
modliszko ktos tam ma dostać nagrodę za pomysł WIGspekuła, co znakomicie oddaje charakter GPW, wiec moze nagrodą w konkursie DJI bedzie wizyta u wróżki (koszt 100 PLN mniej wiecej) i to chyba bedzie leprze od AT i innych matematycznych wynalazków :)))))))))))
wyspiarzDK / 2008-02-05 18:37 / Leszcz na dnie
chcemy, chcemy...adrenalina być musi w końcu większość na forum raczej lubi obstawiać:))
fffff / 83.29.230.* / 2008-02-05 18:18
Ken podaj jakieś ciekawe zagraniczne fora
Kenobi / 2008-02-05 18:21 / Uznany malkontent giełdowy
Np. Bloomberg, Financial Times, CNBC, CNN Money i wiele innych.
wojtlek / 2008-02-05 18:30
Witam, a może podsunąłbyś jakiś serwis w j. niemieckim?, pozdrawiam
adrianoo / 2008-02-05 18:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
wspieram w staraniach - to dobra propozycja...
wyspiarzDK / 2008-02-05 17:27 / Leszcz na dnie
niedługo w jednym akapicie cały Pański komentarz będzie się mieścił. Koń jaki jest każdy widzi.
jan kowalski / 2008-02-05 18:05 / Tysiącznik na forum
już od pewnego czasu zwracam uwagę na bardzo pobieżne komentarze Pana Marka, przydałaby się nieco głębsza analiza. Statystyka, jaka jest, każdy widzi, nie trzeba sie nad tym rozpisywac.
GrzechO / 2008-02-05 18:51 / Bywalec forum
jaka głębsza analiza...??? kilka osób na świecie wie co jest grane .... a ta reszta pisze tylko dlatego , ze im płacą.... .za pisanie oczywiście nie za wiedzę ...
Lepiej żeby może wróżki pisały.... wynik będzie "lepszejszy"
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-02-05 18:13
Lepsze takie niż wypociny
Gąsiorowskiego... widać, że facet
nie udaje wróżbity i jasnowidza
więc nie będzie obiecywał
gruszek na wierzbie... i wymyślać 10 tez
czy punktów dlaczego może rosnąc w
nieskończoność
Kenobi / 2008-02-05 18:19 / Uznany malkontent giełdowy
Dobre. Krótko i treściwie. Są inne sążniste, ale często z nich niewiele wynika.
wyspiarzDK / 2008-02-05 18:10 / Leszcz na dnie
jakby płacili na akord to by mógł się człowiek tych mądrości naczyyyytaaać!!!! a tak znów nie wiadomo jak tam chińcyki, tsymajo sie mocno?
jankowalski / 77.242.225.* / 2008-02-05 18:05
już od pewnego czasu zwracam uwagę na bardzo pobieżne komentarze Pana Marka, przydałaby się nieco głębsza analiza. Statystyka, jaka jest, każdy widzi, nie trzeba sie nad tym rozpisywac.
luk23 / 79.185.106.* / 2008-02-05 17:57
hehe... true!
pkaminsk / 2008-02-05 17:43
Cóż się dziwić mój szczypiorku, leżę tutaj już od wtorku...
wyspiarzDK / 2008-02-05 17:45 / Leszcz na dnie
....żeby kózka nie skakała toby ślimak pokaż rogi...
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy