Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksom nic nie przeszkodziło. WIG20 wzrósł o 4,2 procent

Indeksom nic nie przeszkodziło. WIG20 wzrósł o 4,2 procent

Wyświetlaj:
marlowe / 2009-05-04 23:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Warren wszystko co mówisz, to prawda... Ale żebyś nie czekał na tą korektę przez całą hossę :D
A poważniej, myślę, że stany jeszcze trochę pociągną a potem przypikują tylko po to by RGRa ładnego wyrzeźbić. Czyli tak, czy owak mamy hossę. Inne gadanie tylko robi zamęt. Przyjdzie następna korekta, która dołków nie przebije, ale będzie szum na całym forum i w prasie, że powrót bessy. Wtedy dozbieram akcji. Potem będzie rosło na kolejne szczyty, a ludziska dalej będą mówić: nie... to jeszcze nie to... Niemożliwe...
I skończy się jak zwykle, czyli odtrąbią hossę na sto procent, jak już będziemy półtora roku i kilkaset procent za dołkami.
Zwała jeszcze będzie, ale jestem pewien, że w tym momencie, słabsi indywidualni (nie ulica, bo tej już nie ma i jeszcze nie ma) wywalą zagranicy, która łapnie kolejną okazję do zakupu. Trend już się odwrócił - sęk w tym, że zagranica się jeszcze nie nachapała na tyle, na ile chciała...
warren buffet / 2009-05-04 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tez na to czekam, i wiele racji ma twoj post. czekal na korekte nie bede do konca hossy, he he kiedys przyjdzie, a jak mowisz - wiele materialu jeszcze do zebrania. duzi wiedza ze ulica bedzie swietnym ogniwem do dystrybucji bo na lokatach ogrom kasy.... wiec dokladnie stad trzeba wytrzepac akcje.

ja sie niczym nie podniecam, bo zaczalem kupowac niektore spolki stanowczo za wczesnie, i dzis mimo iz po 60 gr lcc siorbalem to mam 1,70 srednia..... to moglem nic nie robic i teraz po 1 zeta wiadrami brac... ( mimo iz po 60 gr bylo ). takze ja mam plan i spokojnie sie go trzymam, a to co mam to mam.

dobierac - ciagle to pisze bo bessa nie bedzie wieczna - zwlaszcza jak spolki pospadaly po 95%... ile mozna jeszcze, moze do ujemnych wartosci ?

ale dobierac na korektach bessy ( moze juz hossy ) a nie jak gruby prowadzi drobnice za nos 100% wyzej. pomalu :)
Life / 2009-05-04 23:48 / Tysiącznik na forum
czas na wejście i na zarobek jest zawsze to prawda.
Pamiętam jak na szczycie hossy namawiałeś na Bytom który i tak dał krocie :))
warren buffet / 2009-05-05 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bo niestety vox ma racje, nie moment wejscia sie liczy tylko sprzedazy. flugo wszedl, wymiótł w miesiac 200% i co ? i nic. dzis ma jutrznie po pincet i straty. a mogl w 2 miechy zrobic swietny deal....
vox / 2009-05-04 23:41 / Zaklinacz Deszczu
korekta może być,
ale np o 50 pkt.

mysle ze nie warto czekać.
liczy się moment wyjścia a nie moment wejścia
Don Kenobi / 83.5.83.* / 2009-05-04 23:29
Opublikowany dziś kwartalny raport Fed na temat kredytu pokazuje, że ponad 70% badanych banków spodziewa się pogorszenia w zakresie spłat kredytów w tym roku. Więcej firm zaostrzyło warunki dla pożyczek hipotecznych i na kartach kredytowych niż w poprzednim badaniu, a mniej dla firm. Sygnały stabilizacji w gospodarce nie znajdują wsparcia w rozluźnieniu warunków udzielania kredytów. Mimo wpompowania w nie ponad 1,1 bln $ gotówki po nadzwyczajnych akcjach i specjalnych programach ministerstwa skarbu i Fed dla podwyższenia kapitału i zwiększenia dopływu pieniądza do gospodarki, banki nadal siedzą na gotówce, bo spodziewają się pogorszenia jakości wszystkich rodzajów kredytu dla biznesu i gospodarstw domowych. Ani jeden bank nie złagodził warunków dla najlepszych klientów kredytów hipotecznych na domy, ani pożyczek dla dużych i średnich firm. Chociaż spadł procent banków zaostrzających warunki kredytowe dla handlowych i przemysłowych firm z 65% do 40%, to nadal są one bardzo wysokie. W zakresie kredytów na nieruchomości komercyjne ok. 65% banków zaostrzyło kryteria (80% w styczniu). Nadal trudno jest uzyskać kredyt konsumpcyjny. Wzrósł tez odsetek banków zaostrzających warunki kredytów hipotecznych na domy. Jedyna poprawa to ok. 35% badanych zaobserwowało wzrost popytu na kredyty hipoteczne najwyższej kategorii (prime) ( poprzednio 10% notowało spadek).
Ok. 65% banków zaostrzyło warunki dla kredytów na kartach kredytowych (poprzednio 45%).
Tak więc w ogólnym przekroju nie widać poprawy sytuacji, ani popytu na kredyty, zarówno ze strony konsumentów, jak i biznesu, więc te odtrąbione ożywienie można między bajki włożyć.
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:35
ken o co ci chodzi ???

zły jestes ze rosnie
Don Kenobi / 83.5.83.* / 2009-05-04 23:41
To Ty jesteś zły, kiedy słyszysz słowa prawdy. Jesteś chory na chciwość, która Cię zaślepia, że nie dostrzegasz rzeczywistości. Wolisz słuchać ciągłych kłamstw i wierzysz w każdą bzdurę, którą Ci podsuwają, że spada, ale mniej od prognoz, przez co zdaje Ci się, że rośnie.
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:48
licza sie fakty..!!!
jak rosnie trzeba korzystac....
stragany to hazard nie czyste przełozenie faktów gospodarczych..!!!

to było by zbyt proste...

w pokerze nie wygrywa ten co ma lepsze karty a ten który

przechytrzy drugiego..!!!
vox / 2009-05-04 23:22 / Zaklinacz Deszczu
oficjalnie przestaję pisać o MEGA HOSSIE,
każdy widzi co jest.
moja misja spełniona :-))))))))))))))))))
Don Kenobi / 83.5.83.* / 2009-05-04 23:35
A co jest? Złoto 903,55 $, popytu na surowce jak nie było, tak nie ma, tylko zapasy stale rosną, bankom pozwolili cudować z księgowaniem strat, zabrali od nich trochę śmieci dając w zamian gotówkę, a kredyt i tak nie ruszył i nie ruszy, bo nie ma na niego popytu. Gospodarka nadal postawiona na głowie - powracają spekulacje finansowe na ruinach gospodarki, przy rosnącym bezrobociu i spadającej produkcji, co doprowadzi do ogromnego krachu.
JB / 2009-05-04 23:50

a kredyt i tak nie ruszył i nie ruszy, bo nie ma na niego popytu.

A Visa podała, że więcej Amerykanów używa kart debetowych niz kredytowych, zas Wall Mart podał, że większość ich obecnych klientów ma dochody 50tyś, podczas gdy do niedawna było to 30tyś... widać, że Amerykanie nauczyli sie oszczędzać zamiast żyć ponad stan.

Jest więc szansa, że banki szlag trafi a ich gospodarka będzie się zdrowo rozwijać.
gyamtso / 2009-05-04 23:29 / Om mani padme hung :)
misja vox...nawet jesli...to kazda korekte od stycznia zeszlego roku nazywales mega hossa :) wiadome jest ze kiedys si uda :)
vox / 2009-05-04 23:36 / Zaklinacz Deszczu
noi udało się,
nie ma sensu pisać o rzeczach oczywistych
jest to po prostu nudne.
hossa obroni się sama :-)
Piotreq / 2009-05-04 22:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po ilu latach od dołka się ulica podłącza?
modliszka / 2009-05-04 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
od dolka, po trzech miesiacach ....oglaszna jest przez instytucje ratingowe zmiana trendu....od tego tez czasu, pojawiaja sie w prasie artykuly naganiajace i zachecajace do zakupow...
vox / 2009-05-04 23:21 / Zaklinacz Deszczu
czyli już. takie arty już są.
modliszka / 2009-05-04 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale jeszcze nie ogloszono,powrotu do trendu wzrostowego...
Ja ciagle przypominam: okolice wig20 1950 i szczegolna ostroznosc...
vox / 2009-05-04 23:37 / Zaklinacz Deszczu
modliszko, jestem na 100% pewny
że trend długoterminowy sie odwrocił.
zobacz na wykres,
jak można w to wątpic?

surowce dawały znak 3 miesiące wcześniej,
a wiadomo że one ruszają pierwsze.
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:26
chyba nasz wig20 ma tu gówno do gadania...)))

wazniejsze sp500 chyba ?? )

a tam wiedza ze wypada isc z 666 na 1111...)))
warren buffet / 2009-05-04 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ulica sie podlacza jak sa reklamy w fundach, zarabia sie super, idealna sytuacja w gosp a gielda ciagle rosnie - podloze dla ulicy.
JB / 2009-05-04 23:26
To też nie tak.
Najpierw jakiś znajomy się chwali, że zainwestował kasę w fundusze/akcje... jego znajomi się z niego smieją, bo giełda to szulernia i tam mozna tylko stracić. Po roku ten inwestor chwali się swoim 30% zyskiem... znajomi trochę zdziwieni pytają się czy tylko zyskiwał czy też tracił, na to mówi, że najpierw stracił 30%, póxniej odzyskał, a teraz jest już 30% na plusie... na co znajomi mówią, że za duże ryzyko... ale kilku jednak próbuje i inwestuje trochę kasy. Mija kolejny rok inwestor chwali się, że już zyski są znacznie większe niż zainwestowany kapitał, Ci co spróbowali też sie chwalą że zarobili w rok tyle co na lokacie by zarobili w 10 lat i teraz próbują za całą kasę... wówczas reszta próbuje za niewielką kasę. Za kolejny rok Ci co już całą kase zainwestowali cieszą się, że podwoili oszczędności a Ci co próbowali chcą zainwestować całość i pytają się inwestora, w co najlepiej inwestować... a inwestor mówi, że wszystkosprzedał i trzyma kase na lokacie... i znowu się z niego śmieją... i wówczas sa reklamy i wszyscy wybierają w co inwestować na podstawie reklam... no bo Ci co niby się znali to teraz się wycowfali... a przecież może tylko rosnąć.
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:31
czas liczydeł.... i tam tamów dawno minął..>!!!))

dzis powiedziałem znajomemu ze jestem 60% w trzy miechy
do przodu to zaraz rachunek maklerski poleciał załozyc...

kto pierwszy ten lepszy...))

a kilka mln ma na lokatach..))

razy 1000 dale 30% wzrostu na gpw...))

dzis bez londynu sie dało ??
JB / 2009-05-04 23:42
Fajnie, ale czy od razu zainwestuje całą kase w akcie? Czy może na próbę tylko część.
Poza tym tak jak pisałem są tacy bardziej otwarci i tachy, których dopiero zysk twojego znajomego przekona.
Piotreq / 2009-05-04 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale wtedy wchodza dopiero pierwsi i jak opowiedza znajomym ile w rok zarobili to podlaczaja sie znajomi. Bardziej mi chodzi o ten masowy napływ kiedy człowiek nie wie co kupować bo wszystko ma złe wskaźniki.
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:19
teraz bedzie o 50 % szybciej...
era szybkiego info i internetu.....

i tak wszystko dzieje sie sporo szybciej...
nieuk. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:19
mozliwe ze do konca roku zobaczymy 3000 na wig20`
warren buffet / 2009-05-04 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
grubasom zalezy zeby kazdy tak myslal, i spuszczą wode... nie ma zdrowych wzrostow przy takim tempie...
NIEUK. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:28
teraz wszystko dzieje sie szybciej...!!!
SPRAWDZ
NIEUK. / 80.55.243.* / 2009-05-04 23:25
optymistycznie...

ale tez mozliwe...))
w koncu 2 LATA DO NADROBIENIA...)
szymon / 2009-05-04 23:00 / Uznany Gracz Giełdowy
jak zobaczysz wszedzie reklamy funduszy i zorientujesz sie ze wszyscy Twoi znajomi chca kupowac akcje czy fundy, jak uslyszysz pytanie "gdzie mozna kupic jakies akcje" to jest wlasnie moment zeby sprzedawac.... a kiedy dokladnie to nie wiem, ale jakies 3-4 lata najczesciej.
szymon / 2009-05-04 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
aha tylko uwazaj zebys nie zapomnial tego pytania.... bo o to nietrudno.

wszystko co napisalem to teoria stworzona przeze mnie, normalnie chyba napisze ksiazke o psychologii inwestowania, takie to proste...
Piotreq / 2009-05-04 23:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiesz poradniki jest łatwo pisać, trudniej się do tych zasad stosować...
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Krótka historia chciwosci

1602 – powstanie Kompanii Wschodnioindyjskiej, pierwszej spółki akcyjnej, której udziały mógł nabyć każdy.

1634–1637 – gorączka tulipanowa w Holandii.

1719–1720 – spekulacja w Paryżu akcjami Kompanii Missisipi Johna Lawa. Kurs akcji rośnie z 500 do 20 000 liwrów, by po krachu spaść do 200 liwrów.

1720 – spekulacja akcjami Kompanii Mórz Południowych w Londynie. W ciągu 3 miesięcy od szczytu hossy akcje tracą 90 procent wartości

1824–1866 – boom kolejowy na świecie przerywany przez kilka fal masowych plajt.

1872–1873 – 5 miliardów franków reparacji wojennych z wojny francusko-pruskiej napędza spekulacyjny boom budowlany w Niemczech i Austrii. Krach w maju 1873 roku doprowadza do pierwszego kryzysu finansowego o zasięgu światowym.

1879 – spekulacja akcjami Towarzystwa Budowy Kanału Panamskiego w Paryżu. Po bankructwie spółki milion Francuzów traci 2 mld franków oszczędności.

1921–1929 – hossa na światowych giełdach: rezultat powojennego optymizmu. W USA powstają pierwsze masowe fundusze inwestycyjne. Giełdowi gracze zadłużają się na 8 mld dolarów. Krach rozpoczęty 24 października 1929 roku na Wall Street kończy się największym w historii kryzysem gospodarczym. Światowy handel kurczy się o dwie trzecie.

1967 – Niemcy wzbogaceni przez cud gospodarczy zaczynają kupować udziały w spółce Investors Overseas Service kierowanej przez Berniego Cornfelda. Firma, która okazała się ostatecznie piramidą finansową, zbiera w ciągu 3 lat od miliona klientów 8 miliardów marek.

1982–1987 – wzrost kursów akcji i walorów futures na amerykańskich giełdach kończy się 19 października 1987 roku największym jednorazowym spadkiem indeksu Dow Jones w historii – o 23 proc. Interwencja banku centralnego USA zapobiega przerodzeniu się krachu w światowy kryzys gospodarczy.

1985–1990 – spekulacja nieruchomościami i papierami wartościowymi w Japonii. Ceny rosną do takiego poziomu, że 1 km kwadratowy rezydencji cesarskiej w Pekinie osiąga wartość wszystkich gruntów stanu Kalifornia razem wziętych. Boom kończy się krachem, po którym Japonia pogrąża się na 10 lat w recesji.

1989–1997 – eksplozja piramid finansowych w wychodzącej z komunizmu Europie Środkowej i Wschodniej. Największe z nich działały z Rosji (1,5 mld dol. strat), Rumunii (800 mln dol. strat) i Albanii (1,5 mld dol. strat – równowartość rocznego dochodu narodowego tego kraju). Szczególnie ucierpiała Albania: upadek piramid doprowadził tam do krwawych zamieszek, w których zginęło 2 tysiące ludzi.

1998–2000 – „bańka internetowa” na światowych giełdach. Po krachu kursy akcji spadają o 90 proc.

2002 – amerykański bank centralny (FED) obniża stopy procentowe do 2 procent, by nie dopuścić do spowolnienia gospodarczego po pęknięciu „bańki internetowej”. Rozpoczyna się napędzana tanimi kredytami spekulacja nieruchomościami w USA.

2006 – pęka „bańka nieruchomości” w USA. Oparte na nich obligacje strukturyzowane subprime okazują się papierami bez pokrycia. Coraz więcej banków przyznaje się, że ma je w swoich aktywach.

2007–2008 – banki na całym świecie ujawniają miliardowe straty. Wiele z nich upada. Rządy przeznaczają ponad bilion dolarów na dokapitalizowanie instytucji finansowych, których bankructwo grozi powtórką Wielkiego Kryzysu lat 30. Indeksy giełdowe na całym świecie spadają, rozpoczyna się globalna recesja. W grudniu 2008 roku legendarny inwestor Bernie Madoff okazuje się największym finansowym przestępcą w historii. Jego piramida finansowa oszukała ludzi na ponad 50 miliardów dolarów
tomtay / 2009-05-04 22:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ładna historia,
z tym, że Pekin nie jest w Japonii,
ale to nie ma większego znaczenia
w tej wyliczance :))
kazumi / 2009-05-04 22:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A gdzie jest data utworzenia FED-u???Chyba powinna się znaleźć jeśli mówimy o ,,chciwości"
JB / 2009-05-04 22:52
Ale to nadal trwa. Za to jak padnie to PKB USA spadnie o 90%
gyamtso / 2009-05-04 22:46 / Om mani padme hung :)
hehe,"fed jest tak panstwowy,jak firma wysylkowa federal express " :)
kwiatek... / 2009-05-04 22:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
trzeba być ostrożnym w takim razie:)
warren buffet / 2009-05-04 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zeby nie bylo ze jestem taki pro hossowy. zakupów kolejnych nie zrobie do porzadnej korekty min 300-400 pkt na wig20... i chocby to sie mialo stac na jesien czy w lecie - mam czas :)

zbyt wielu wie ze bedzie juz po wsze czasy pionowo w gore... ale o to chodzi wielkim.
kwiatek... / 2009-05-04 22:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
aby tylko nie było tak jak w 2006 w maju....
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
zeby nie bylo tak jak w 97 -ym
warren buffet / 2009-05-04 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mietek, na sokolskiej co to za ferrari stoi po nocach pod klubem, nie twoje to ?
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
nie nie :))) ale jakbym kupil kghm po 25 to nie wiele juz by brakowalo zeby za zysk kupic :))))
JB / 2009-05-04 22:39
Lepiej byś Nissana GT-R kupił... to byś mi go za 5 lat sprzedal ;p
warren buffet / 2009-05-04 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
szkoda, bys mnie przewiozł :)
warren buffet / 2009-05-04 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w koncu bym jechal czyms co ma wiecej niz 1,6 L :D
JB / 2009-05-04 22:38
Jak wrocę do kraju i będziesz w Warszawie to mogę Cię przewieźć czymś co ma 3.5 :D
warren buffet / 2009-05-04 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no ale jezdzilem 1,6 tez focusem. mocniejszymi to juz nie za kierowcy
Piotreq / 2009-05-04 22:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
2,0 to sie ladnie jezdzi. Ciekawe jaka różnica jest jak ma 3,5 - pisze o europejskich silnikach.
JB / 2009-05-04 23:00
Ja miałem poprzednio japoński 2.0 turbo teraz mam japoński 3.5 bez turbo. Poprzednio było 200KM, teraz jest 280km i trochę cięższy jest... ale jednak jest duzo elastyczniejszy i nie trzeba go trzymac na wysokich obrotach, żeby dobrze przysieszał. Przy normalnej jeździe wystarczy 1300RPM, przy dynamicznej 2000RPM... oczywiście dla pełni osiągów trzeba ciągnąć do 6500RPM... nowsza wersja tego silnika ma 3.7 i kręci się do 7500RPM.
tomtay / 2009-05-04 23:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale nie masz dziewczyny! :))
JB / 2009-05-04 23:11
No tak. Jak ktoś ma dziewczynę to wydaje na nią cała kasę i musi się zadowolić kiepskim samochodem.
Life / 2009-05-04 23:34 / Tysiącznik na forum
godosz jak górnik pod familokiem udający mechanika samochodowego w trakcie zmiany opon z zimowych na letnie :)
Nie masz doświadczeń ! Nie znasz się ! Nie jesteś biegły w tym temacie , więc nie jesteś wiarygodny :))
JB / 2009-05-04 23:45
Wiesz jakoś dziwne, że żonaci koledzy mają gorsze samochody od tych samotnych... może same samochody to nie do końca... bo jedni wola sprzęt AV, inni samochód, jeszcze inni egzotyczne podróże.
Pooh / 2009-05-04 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Widać koledzy są ci_py i nie potrafią kobity przekonać, że muszą kupić dobry samochód, żeby ich dziecko w nim jadące było bezpieczne.
Tyle w temacie. :)
Pzdr.Q
Life / 2009-05-04 23:52 / Tysiącznik na forum
no widzisz....

jeszcze inni egzotyczne podróże.
i to zazwyczaj dla całej rodziny....
i to wcale nie znaczy że:

żonaci koledzy mają gorsze
Pozdro i otwórz umysł i serce :)
kwiatek... / 2009-05-04 22:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam 2,0l i juz mi się znudziło...By się chciało większy motor:)
szymon / 2009-05-04 22:23 / Uznany Gracz Giełdowy
ok, kazdy ma swoja strategie i to wazne, ale najwazniejsze jest to ze najgorsze mamy za soba, nie wierze ze wrocimy na nowe minima, linie trendu spadkowego zostaly przelamane
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy
pamietasz jak lamane byly wszystkie wsparcia jak zapalki ? jedno za drugik , zadne nie zadzialalo
szymon / 2009-05-04 22:31 / Uznany Gracz Giełdowy
pamietam....
ale nie wierze by to sie powtorzylo. Trzeba przeznac ze bessa byla wykanczajaca, spadek wielu spolek po 90% byl wykanczajacy. Poza tym wszyscy wiedza ze spolki na gpw sa mocno niedowartosciowane, tak jak byly przeszacowane 2 lata wczesniej.
Generalnie jestem zwolennikim obserwacji gieldy pod katem psychologicznym, mysle ze jest ot bardzo skuteczne, a to co teraz widze tylko utwierdza mnie w moich przekonaniach. Byc moze sie pomyle...
warren buffet / 2009-05-04 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie bedzie juz tak bo nie ma ulicy, a to robila ulica uciekajac z drakońskich strat.... co nie znaczy ze nie łupnie tak porzadnie - po to zeby jeszcze niedobitków zostawic na peronie.

nietypowa bessa - nietypowe zagrania
warren buffet / 2009-05-04 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko najwazniejsza rzecz, zadne wzrosty nie zostaly zmieszane z ulica.... ulica za 2 lata wsiadzie znowu... narazie jedziem sami.
szymon / 2009-05-04 22:33 / Uznany Gracz Giełdowy
pamietam jak kiedys tu pisano ze zagranica pakuje sie pierwsza i pozniej opyla akcje ulicy, znowu tak bedzie... Tylko trzeba wziac pod uwage jedna rzecz, ulica to glownie fundy.
kwiatek... / 2009-05-04 22:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Fundy akcyjne a ludziska spanikowane są.....
JB / 2009-05-04 22:41
Teraz to nazywają lokata strukturyzowana. Pod nazwą fundusz inwestycyjny to już im sę n ie uda sprzedać.
warren buffet / 2009-05-04 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
do tego etapu jakies 3 lata brakuje. nie tylko zagranica. prezesi, grubasy....
szymon / 2009-05-04 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
trzeba tylko wyczuc kiedy to i nie byc zbyt chytrym :)
warren buffet / 2009-05-04 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez tak sadze
modliszka / 2009-05-04 22:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak na szybko....
do okolo 20 czerwca, moze byc wzgledny spokoj...Wakacyjny dol i ostry podjazd na koniec roku.....

Chetnie poczytam inne prognozy.
zeniu / 2009-05-04 22:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wzrosty maxymalnie do lipca, jak juz wszyscy pieknie lykna nowa hossa, to rynek zrobi cos po czym wielu na gielde juz nigdy nie wroci, moze na 1000 sie skonczy, moze nie...
JB / 2009-05-04 22:34
miały być max do marca, max do kwietnia, max do maja, teraz są max do czerwca...
zeniu / 2009-05-04 22:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak max do marca jak w marcu sie zaczyly, przeczytaj moje posty, pisz o czerwcu lub lipcu
JB / 2009-05-04 22:42
No w marcu się zaczęły i miały potrwać kilka dni...
zeniu / 2009-05-04 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tak pisalem ?
JB / 2009-05-04 23:02
Nie pamiętam co Ty pisałeś... ale byli tacy co nie dawali temu odbiciu więcej niż kilka sesji.
zeniu / 2009-05-04 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ano, co drugi dzien konczyli to odbicie , pol zdrowia na to zmarnowalem , a ty piszesz ze nie pamietasz co pisalem, yz... :))
JB / 2009-05-04 23:19
No widzisz... starasz się a i tak ie jesteś doceniany... takie życie...
zeniu / 2009-05-04 23:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:),pozdrowka
warren buffet / 2009-05-04 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
takie cos musi byc, pytanie:

1. kiedy
2. z jakiego do jakiego poziomu
3. jak szybko
4. czy przebijemy dolki czy nie

korekta oszałamiająca bedzie na 100%. i ja na nia poczekam :) wtedy dotankuje do 80% portfela.
kwiatek... / 2009-05-04 22:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Modli moim zdaniem prognozowanie teraz jest jak loteria:)
Life / 2009-05-04 22:25 / Tysiącznik na forum
a okolice 15-go to inna prognoza? :))
modliszka / 2009-05-04 22:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
5-dniowa granica beldu jest dopuszcalana :-)
Life / 2009-05-04 22:33 / Tysiącznik na forum
no wiesz....
Jak o pięć dni się machłem to moja Ukochana w ciążę zaszła :)))
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:23 / Uznany Gracz Giełdowy
lipiec i sierpien , spadki i argumenty typu ze okres wakacyjny a inwestorzy na wakacjach :)))
modliszka / 2009-05-04 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak moze to rynek tlumaczyc, na malych obrotach wszystko mozna zdaialac....ale to bedzie budowanie bazy pod mocne wzrosty moim zdaniem.
warren buffet / 2009-05-04 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
koniec roku moze byc naprawde pro wzrostowy, wtedy bez watpienia nawet sceptycy uwierza ze jest juz hossa.... do 2012 ostro i znow trzeba bedzie z ulica tanczyc...
modliszka / 2009-05-04 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Po takich wzrostach, musza przyjsc spadki, ktore zabola i wywolaja strach...aby dalej rynek mogl rosanac/ wig20 na koniec roku powyzej 2000/. Taka jest moja teoria...
warren buffet / 2009-05-04 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2500 mnie nie interesuje. po ile ppwk bedzie wtedy ? ;-)
warren buffet / 2009-05-04 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to bedzie cud miod :p
Life / 2009-05-04 22:21 / Tysiącznik na forum
wielcy patrzą przez przmat " wielkiego" kapitału i czas postrzegają w nieco innej perspektywie....
warren buffet / 2009-05-04 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oby nie 2400 :D
Mieczyslaw / 2009-05-04 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy
myslisz ze niemozliwe ? co stoi na przeszkodzie zeby wig 20 nie urosl do 2400 ?

absolutnie NIC
Pooh / 2009-05-04 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
To, że zbyt wiele osób na to czeka...
Pooh / 2009-05-04 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Na pewno nie umysły skażone bessą...
kwiatek... / 2009-05-04 22:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No chyba ze na L na rope zagrać....
Aero X / 83.7.91.* / 2009-05-04 22:15
Byki w Stanach pokazały się ok.
Jedno jest pewne - Grizzly na pewno na wiosnę nie zapadł w sen zimowy.
Nowa Era to nie teraz.

Pozdrawiam
Life / 2009-05-04 22:24 / Tysiącznik na forum
ale jaka ta zabawa podniecająca....
Pazurki na szlifirce lub u kosmetyczki....
zabieg to zabieg :)))
TOMOK / 2009-05-04 22:09 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Tylko gwoli wyjaśnienia...zamim do wozu pójdę
Jak dodaję do nieulubionych to nie rozmawiam i już
http://www.youtube.com/watch?v=OhtabUKJBCA
Chociaż tak nie do końca...bo na sympatii paru osób bardzo mi zależy
Pozdrawiam
kwiatek... / 2009-05-04 22:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dow 8,426.74 +214.33 (2.61%)
S&P 500 907.24 +29.72 (3.39%)
Nasdaq 1,763.56 +44.36 (2.58%)
kurka_wolna / 83.6.248.* / 2009-05-04 22:01
Koniec recesji w USA? 04.05.2009

W piątek amerykański Institute of Supply Management opublikował wartość indeksu ISM Manufacturing odzwierciedlającego ocenę koniunktury panującej w poprzednim miesiącu w sektorze przetwórczym w USA. Wartość wskaźnika zanotowała skok z poziomu 36,3 pkt. w marcu do 40,1 pkt. w kwietniu. Był to najsilniejszy wzrost tego indeksu od września 2005 roku. Równocześnie takie zachowanie ISM Manufacturing stanowi silny sygnał sugerujący koniec recesji w gospodarce USA. Od swego dołka w grudniu (32,9 pkt.) wskaźnik ten wzrósł już o ponad 7 punktów. W okresie minionych 52 lat z sytuacją, w której ISM Manufacturing najpierw spada do poziomu niższego niż 42,7 pkt., a następnie rośnie od dołka o ponad 7 punktów mieliśmy do czynienia po raz 10-ty. Wcześniejsze 9 przypadków spadku wartości ISM Manufacturing poniżej poziomu 42,7 pkt. sygnalizowało znajdowania się gospodarki USA w recesji. Miało to miejsce kolejno w latach 1954, 1958, 1961, 1970, 1974, 1980, 1982, 1991 oraz 2001. Równocześnie w każdym z tych przypadków wzrost wartości ISM Manufacturing o ponad 7 punktów, który następował po osiągnięciu recesyjnych poziomów (poniżej 42,7) sygnalizował minięcie apogeum recesji (minimum dynamiki rocznej PKB i wejście w fazę cyklicznego ożywienia gospodarczego. Przyjmując założenie, że ta zależność zadziała po raz 10-tu z rzędu otrzymujemy kolejne potwierdzenie, że rozpoczęty w marcu wzrost cen akcji (i rozpoczęty w grudniu 2008 wzrost rentowności obligacji) to początek fazy cyklicznego wzrostu cen akcji (i cyklicznego wzrostu rentowności obligacji skarbowych).

Autor: Wojciech Białek | Główny analityk CDM Pekao SA
anonim_03 / 2009-05-04 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nasdaq composite przebił średnią 200-stu dniową.
Pooh / 2009-05-04 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Czyżby nowi liderzy ?
Pzdr.Q
anonim_03 / 2009-05-04 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
taką mam nadzieję :-))
nasdaq computer (^ixk) już kilka dni temu przebił dwusetkę, i dołki marcowe były powyżej listopadowych.
Pooh / 2009-05-04 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Trochę zwiększę przychody WD w tym tygodniu...
Trzeba się wspierać ;)
swiezy / 2009-05-04 21:48 / portfel / Tańczący z akcjami
ja tam nie wiem czy jest hossa czy bessa , wiem jedno około grudnia tez wszyscy pisali ze jest hossa i była zwała na maxa teraz zblizamy się do tamtych poziomów na w20 i nie wiem co robic, ale wolałbym zeby była hossa!!!:))))
Beesssior / 83.30.203.* / 2009-05-04 21:51
Hossa musi mieć jakiekolwiek podstawy czyli że widać koniec dołowania gospodarki a dane pokazują coś przeciwnego.
Ja hossy qrna nie widzę jakem besior.
modliszka / 2009-05-04 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zalamujesz mnie...
nie patrz, czy to hossa, czy bessa....korzystaj z aury i tyle..
kwiatek... / 2009-05-04 22:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Modli czyżby miedziak mial szanse na 70,00pln?
modliszka / 2009-05-04 22:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
65 trzeba miec na bacznosci...dalej wzroskiem nie siegam...moze malej wiary jestem...
kwiatek... / 2009-05-04 22:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Myśle ze ma szanse podejść do 70,00pln ale opór będzie mocny:)
Beesssior / 83.30.203.* / 2009-05-04 22:05
Mo przecież ja cały czas korzystam a że widzę ciemno najbliższe lata w gospodarce to nie będę pitolił jak Vox.
Pozdro:)
modliszka / 2009-05-04 22:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najgorsze jest to, ze Polska jest w opozycji do USA...dlatego tak trudno jest obecnie wyrokowac, jak sie gospodarka bedzie miala dalej...
warren buffet / 2009-05-04 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mylisz sie. bessa tez nie przyszla jak juz bezrobocie wzrastalo..... gielda to wyprzedzila pol roku conajmniej,.

nie inaczej jest teraz
Beesssior / 83.30.203.* / 2009-05-04 22:01
Zgoda że wyprzedza tylko że ja widzę że za pół roku jak piszesz będzie o wiele gorsza sytuacja gospodarcza tak USA jak i nasza a wię wzrosty tylko chilowe w/g mnie oczywiście.
warren buffet / 2009-05-04 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiec ocenimy. czy gielda sie myli czy ty
max303 / 2009-05-04 21:53 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a co pokazywały dane w lipcu 2007r. ?
JB / 2009-05-04 21:57
Pokazywały, że w USA zaczynają bankrutować banki bo coraz więcej kredytów jest nie do odzyskania.
Beesssior / 83.30.203.* / 2009-05-04 21:56
Wielkie przegrzanie i zakredytowanie ludu w USA maxiu to śmierdziało z daleka .
warren buffet / 2009-05-04 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
u nas zadnego przegrzania nie bylo widac, prężna gospodarka tylko akcje w niebie
tomtay / 2009-05-04 22:01 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niektóre kwity po 200 procent wystrzeliły w miesiąc i weź tu kupuj
w takim pośpiechu, a obiecałeś mi płaską linię i że sobie będę przebierał
jak w ulęgałkach :)
Pooh / 2009-05-04 22:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
No, nie... Człowiek pograł, a teraz myśli, co tu jeszcze nie odpaliło za bardzo ;)
Chociaż faktycznie jest co odrabiać... Nawet z tych wyższych poziomów...
Pzdr.Q
JB / 2009-05-04 21:59
Ale nasza gospodark opiera się na emigrantach w UK i Irlandii.
JB / 2009-05-04 21:58
Czyli uważasz, że w USA, i staryczh krajach UE będzie kryzys a u nas oaza spokoju?
max303 / 2009-05-04 22:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jest różnica między krajami rozwiniętym a rozwijającymi się
JB / 2009-05-04 22:04
A co będzie paliwem dla naszego rozwoju?
Dotacje z bankrutującej UE czy eksport do bankrutujących krajów?
kuloodpornyy / 62.141.200.* / 2009-05-04 21:58
u nas to nie ma znaczenia co sie dzieje przeca...
max303 / 2009-05-04 21:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
no to się jeszcze zdziwisz
kuloodpornyy / 62.141.200.* / 2009-05-04 22:03
my rozmawiamy o gieldzie czy o czyms innym ?
bo jesli tak , to przewodnik swiatowych gield jest jeden, wiesz ktory ?
kuloodpornyy / 62.141.200.* / 2009-05-04 22:09
zawsze byl i bedzie ten sam, moze kiedys....ale nie za naszej egzystencji
JB / 2009-05-04 22:10
Za kilkanaście lat Chiny będą najwiekszą gospodarką świata.
TOMOK / 2009-05-04 21:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Doczytałem właśnie niżej...Cię do nieulubionych kwiatek...dodałem
Pozdrawiam
JB / 2009-05-04 21:46
LOL
Doszedłeś do wniosku, że skoro jak żona ma fochy to Ty robisz co Ci każe, to jak będziesz robił fochy na forum to zaraz wszyscy będa robili co będziesz chciał.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2009-05-04 21:51
z szacunkiem do MEGAGURU poproszę- jak dorośniesz do założenia portfela będziesz mógł się mierzyc z GURU a nie teraz pyskówki jakies niepotrzebne:)
JB / 2009-05-04 21:55
Ja wcale nie uważam siebię za guru.
Czytałeś dyskusję Tomoka i Kwiatka?
Tomok tu sie zachowuje jak typowa kobieta.
Pooh / 2009-05-04 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Sorki, ale co Ty wiesz o kobietach...
JB / 2009-05-04 22:02
Może i niewiele... za to obserwuję z dystansu.
Właśnie takie fochy robią. Obrażają innych a póxniej się same obrażają, że ktoś nie lubi być obrażanym.
tomtay / 2009-05-04 22:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale za to ile radości jak taką gwiazdę zabierzesz np. do lasu na spaciren
i jej się wydaje, że dzika usłyszała, ja tam myślę, że kobiety są pocieszne :))
JB / 2009-05-04 22:13
A Ty jej powiesz, że to nie dzik i sie obrazi i będziesz ją tydzień przepraszał.
Albo powiesz, że pewnie ma racje, a wówczas powie, że ona żartowała a ty chciałeś zniej zrobic i się obrazi i będziesz ja tydzień przepraszał.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2009-05-04 22:07
tak to gtazeta wybiórcza robi a nie kobiety:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy