Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy otarły się o dno

Indeksy otarły się o dno

Money.pl / 2009-01-23 17:11
Komentarze do wiadomości: Indeksy otarły się o dno.
Wyświetlaj:
Arlemen / 2009-01-24 09:08 / Bywalec forum
Witam
Spółka X
wypuszcza 1000 akcji za 1zł ,kupuje je 100 inwestorów po 10 akcji za i
wydali na
to
po 10zł.Następnie tych 100 inwestorów sprzedaje kolejnym 100 inwestorom po
2zł za
papier a ci również po 10 akcji kupują...czyli wydali po 20zł ,obrotu
mieliśmy tym
razem 2000zł.Następnego dnia jest panika że spółka X wywaliła się opcjami
walutowymi naprzykład.Przy tym komunikacie było już tylko 10 graczy którzy
w
panice
sprzedali akcje kolejnym 10 inwestorom po 0,5zł ,czyli obrót mieliśmy tym
razem
50zł
a akcje uzyskały zanizoną cene przez tych 10 graczy,dajmy na to ludzi ze
spółki.Pozostali 90 graczy na drugi dzień sprzedało
również swoje akcje po 0,5zł mimo że zapłacili 2zł ale kurs był taki a nie
inny,a
więc w sumie otrzymali 450zł w sumie.Więc teraz odpowiedz mi gdzie podziało
się te
1500zł które zapłacili w nadwyżce???

rozwiązał już ktoś tą zgadkę :-) ?
Somer / 89.78.86.* / 2009-01-24 12:53
Jeslo poczekają ci co kupowali za 0,5 az kurs bedzie po 2 to ta kasa znajdzie sie u nich.
Somer / 89.78.86.* / 2009-01-24 12:55
I mogą to byc akcjonariusze spółki.
jaroslaw74 / 2009-01-24 09:26 / Uwaga! Łamie regulamin forum
każda bańka spekulacyjna tak działa na giełdzie też , w stanach też domy z dnia na dzień traciły a nadwyżka jest u tych co sprzedawali kupującym których na drugi dzień zabrakło i cena tak spadła że nie było komu odsprzedać
Arlemen / 2009-01-24 09:49 / Bywalec forum
Przeczytaj i przeanalizuj dokładnie co napisałem ,u Tych co kupili od spółki jako pierwsi to mogę zrozumieć że oni zarobili 1000zł sprzedając z zyskiem.To i tak pozostaje nie rozszczygnięte 500zł? Napisałem dlatego wam ten przykład by uświadomić wam ,że jeżeli świadomie lub nieświadomie zaniżamy ceny akcji ,lub robi ktoś to za nas ,w taki sposób zdobywa kapitał wczesniej wpłacony ...dajmy na to spółka X i wtedy jej póki co niezależy na podbiciu kursu swego bo czerpie z tego manewru kasę spadającą z nieba.Dlatego trzeba się zastonowić czy sposób na dołowanie kursu nie robi poszczególnym firmom milionowych zysków które czerpią w sposób ciągły.Raz zarobili by pierwszej emisji,a potem ciągną na takich własnie manewrach zaniżania kursu oczywiście świadomie.
Arlemen / 2009-01-24 11:43 / Bywalec forum
Widzę że zbyt trudne pytanie techniczne zadałem,no ale mogłem sie spodziewać tego...warunkiem sukcesu jest logiczne myślenie a nie kopiowanie i wklejanie tylko danych o złych wynikach.Jeśli ktoś zna odpowiedż niech odezwie sie na gg 5344194 lub zostawi wiadomość , potrzebuje kilku osób myślących do spółki giełdowej która może jednak dać zarobić mimo obecnej bessy bez dna...pozdrawiam myślących i analizujących włąściwie struktury GPW.
osesek / 2009-01-24 09:08 / Pan Tysiącznik
Freddie Mac to ask for billions more in funds
Friday January 23, 6:10 pm ET
Freddie Mac says it will ask for about $30B to $35B from Treasury to cover 4Q losses


-- Mortgage finance company Freddie Mac said Friday it will need an additional $30 billion to $35 billion in government aid as it copes with losses on loans the company backed during the U.S. housing bubble.
bolek77 / 2009-01-24 11:02 / portfel / Uparty Osiołek
Stopy procentowe panie, stopy procentowe poszły znowu w dół w IV kw i friedie i fannie nie przewidziały tego wcześniej. Bo fed obiecywał coś innego.

Fannie i Freddie to przykład firm wykończonych przez fed przy okazji "ratowania gospodarki". I nie ma to nic wspólnego z dobrym czy złym zarządzaniem firmą.

Fed zafundował zerowe stoy procentowe dla nieodpowiedzialnych kredytobiorców, a MBS (Mortgage Backed Security) z których były te kredyty finansowane wciąż są oprocentowane na kilka procent. Ktoś musi pokryc różnicę. Freddie i fannie nie ma na pokrycie kasy.
Kenobi / 2009-01-24 11:20 / Uznany malkontent giełdowy
A na skutek ogromnych potrzeb na sfinansowanie deficytów wypuszczanie kolejnych miliardów pustego pieniądza powoduje utratę jego wartości, powoduje ucieczkę od niego bo im większe plany stymulacyjne za takie pieniądze bez pokrycia ogłaszają, tym wyższa inflacja będzie, więc zaczęła się ucieczka z akcji i obligacji w kierunku złota czy ropy, nie dla zysku, tylko dla ratowania wartości posiadanego kapitału. Dlatego wyprzedaż obligacji powoduje wzrost oprocentowania na rynku, co rykoszetem uderza w słabnącą coraz szybciej gospodarkę, jak i konsumenta, który i bez tego ma problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych kredytów, bo traci pracę, a cena jego domu spadła poniżej wartości kredytu. Dotyczy to też już i bogatych, którzy również kupowali droższe domy, niż faktycznie było ich na nie stać.
izunia / 62.172.214.* / 2009-01-24 11:56
no widze jak dolar traci do reszty walut...a szczegolnie zl hehe
Kenobi / 2009-01-24 12:19 / Uznany malkontent giełdowy
Do jena, który poprzez carry trade był podstawą hossy. A to,że inne tracą, to wiąże się z kryzysem w ich gospodarkach, co z kolei osłabia gospodarkę Stanów poprzez sztuczne wzmacnianie dolara.Trwa wojna na rynku walutowym, bo każdy kraj chce obecnie urwać kawałek kurczącego się rynku w handlu międzynarodowym, żeby ratować staczającą się gospodarkę. Stąd te ostatnie oskarżenia Chin, że jakoby manipulują kursem swojej waluty ze strony nowo zatwierdzonego sekretarza skarbu, który z drugiej strony zapewnia, że jest za utrzymaniem mocnego dolara (bo boi się, że zagranica wyprzedaje aktywa dolarowe), a jednocześnie będzie wypuszczał setki miliardów bez pokrycia na finansowanie różnych planów ratunkowych, które muszą osłabić dolara i spowodują inflację.
max303 / 2009-01-24 07:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2009-01-23 22:44:49 | jaroslaw74 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
zapytaj takiego kolesia maxa303 ty tracisz wszyscy tracą a on zarabia cudotwórca


NIE OBRABIAJ MI DOOPY POD MOJĄ NIEOBECNOŚĆ
ODPIEPRZ SIĘ OD MOJEGO TYŁKA
BOLCUJ ZABOLCOWANEGO


jad cię zabije,uśmiech dla ciebie(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

miłego dnia życzę forumowiczom(:-)
Mieczyslaw / 2009-01-24 08:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty sie Max tak nie denerwuj i to przy sobocie , w tyg stresu wystarczy , ani On Ci nie da , ani Ty Mu nie zabierzesz

pozdrawiam
max303 / 2009-01-24 08:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam cię,Mietek ubaw mam z gościa ponadprzeciętny,nie odbieraj mi tego(:-)
jaroslaw74 / 2009-01-24 08:42 / Uwaga! Łamie regulamin forum
a jednak coś Cię boli gdyby było inaczej nie wstawałbyś jak KLON w sobotę o 7 i odgryzał się w tak śmiesznych sprawach i to tutaj virtualnie , Masz problem ze sobą niby krytyka cię smieszy ale jest zupełnie na odwrót jak Meciu powiedział stres Cię zabija i próbujesz tutaj odreagować, znajdź sobie jakieś hobby małpki kanarki rybki nie wiem to zapomnisz o tym miejscu nie będziesz musiał wracać i choroba trochę ustąpi
max303 / 2009-01-24 08:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
kto rano wstaje temu giełda daje,a kto jest tym zdziwiony ten ma mózg zmielony(:-))(delikatnie powiedziane)


jad cię zabije ,uśmiech dla ciebie(:-))))))))))))))))))))))))))))
jaroslaw74 / 2009-01-24 09:16 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Wszystkim zabiera Tobie jedynemu daje i to codziennie nawet w sobotę musisz się leczyć z tej schizofrenii
max303 / 2009-01-24 13:54 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
czy tylko ja pisałem że zarobiłem?,co najmniej kilka osób podawało po ile kupili i pisali że sprzedali i po ile,jad ci mózg zalewa z zazdrości bo sam nie masz pojęcia jak wykorzystać lokalne odbicia do zarobienia paru złociszy,tobie giełda pewnie nigdy nie da zarobić bo robisz pod siebie ze strachu


jad cię zabije,uśmiech dla ciebie(:-)))))))))))))))))))))))
zbig$ / 2009-01-24 04:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://tnij.org/bytek30

http://tnij.org/koniecmega
zbig$ / 2009-01-24 05:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://tnij.org/beefhosa
zbig$ / 2009-01-24 02:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu" to film dokumentalny z 2006 roku, którego producentem jak i reżyserem jest śp. Aaron Russo (zm. 27.08.2007).

http://www.youtube.com/watch?v=96TvK9HRPhk&feature=related
inwestor1975 / 2009-01-24 01:33 / Tysiącznik na forum
prrodukcje filmowe na forum coraz lepsze:)
zbig$ / 2009-01-24 01:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
Pamietaj ze w ERM2 PLN moze sie oslabic o 15%, ale wzmocnic ile chcemy...
-------------
hmm tego nie wiedzialem, to do erm niech wchodzą i dzis...)))
kisiel2 / 2009-01-24 10:03
tez nie takie proste, tam trzeba troche warunkow spelnic :-)

I no najwazniejsze zrobic to z glowa - duzo jest magikow od walut, ktorzy wiedza, ze Polska bedzie bronila bych magicznych 15%.

Ciezko bedzie ze wzgledu na kryzys i ogolne rozchwianie ekonomiczne, ale ludzi mamy dobrych (procz paru showmenow o ktorych slychac za duzo)
zbig$ / 2009-01-24 00:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://www.youtube.com/watch?v=3ozoCbw2K0U&feature=related

Ostatni wywiad udzielony przez Aarona Russo w 2007 roku dziennikarzowi Alexowi Jonesowi, stanowiący poniekąd jego osobisty testament. Aaron Russo był wielokrotnie nagradzanym producentem i reżyserem filmowym. W czasie swojej barwnej kariery filmowej i artystycznej napotykał na różnorodne przeszkody stawiane mu przez administrację rządową, wskutek czego postanowił zaangażować się w politykę własnego państwa. Kandydował na gubernatora Nevady, założył Partię Konstytucyjną a w 2004 roku ubiegał się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego dalszym planom politycznym i filmowym położyła kres choroba nowotworowa. Mimo to w roku 2006 podjął się wyreżyserowania i wyprodukowania filmu dokumentalnego "America: Freedom to Fascism". Na początku 2007 roku udzielił pełnego poparcia kandydatowi na prezydenta USA, Ronowi Paulowi.

Na krótko przed swoją śmiercią założył RestoreTheRepublic.com. Zmarł 27 sierpnia 2007 w wieku 64 lat.
inwestor1975 / 2009-01-24 00:38 / Tysiącznik na forum
witam]
i widze ze jednak pekao nie zjechało nizej 100 raczej było to pewne
ale nie musiałem ponizej ustawic sie
Don Pedro / 2009-01-23 23:57
Dzisiaj W20 wyciągnęli do góry więc w poniedziałek zaczniemy na zielonym - narobią apetytu na początku a potem zaczną ostro zwalac. Dzisiaj było sztuczne dmuchanie balona. Wydaje mi się, że w przyszłym tygodniu będzie 14xx. Pozdrawiam. Udanego weekendu.
pawel_bx / 77.114.43.* / 2009-01-24 00:20
Spokojnie niech bedzie i 1300, to bez znaczenia, niech zbankrutuje kilka bankow, bez znaczenia -zaczyna sie nowy okres, ida kolejne dobre lata. Kazdy kryzys zaczyna sie tak samo i ma te same przyczyny. Nadmiar opieki socjalnej, slabe firmy, zbyt duze wydatki.
Po to wlasnie jest kryzys, zeby te socjalistyczne nawyki usunac. Oczyszczona gospodarka ruszy do nowego wzrostu. Zostana najlepsi reszta do wyciecia.
dodge / 2009-01-23 23:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

http://tnij.org/bytomwielki


Coś z przeciwnego bieguna:

http://tnij.org/bytek1

Dobranoc. Weekend mamy. Odsapnąć można od spięć na forum. Ciężko się czytało ostatnimi dniami. Pozdrawiam.
dodge / 2009-01-23 23:51 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
acha - no i czekamy dalej ...

http://tnij.org/megaodpal
Kai / 2009-01-23 23:41 / Tysiącznik na forum
Wydawalo sie, ze Duda osiagnela dno i zacznie kreslic szeroki spodek a tu zonk.... kiedy fundy wezma sie do roboty
kwa...rk / 58.120.227.* / 2009-01-23 23:35
przeczytaliscie ten artykul "Złoty traci, ale o kredyt walutowy bądź spokojny"? i tacy jak satalecki mnie banuja...

to dopiero poczatek spadajacego zlotego bo czas rynkowy nie jest rowny czasowi astronomicznemu. w czasie rynkowym juz dawno jestesmy w strefie euro i dlatego wiekszego znaczenia nie beda mialy podrygi zlotego co wiecej bedzie to element wzmacniajacy trend. malo kto niestety to rozumie. wszyscy mysla intuicyjnie na zasadzie: wszedzie jest plasko to znaczy ze cala ziemia jest plaska. albo to ze wiedze ze ziemia sie porusza po orbicie to znaczy ze sie porusza po krzywej (w rzeczywistosci ziemia porusza sie po prostej w zakrzywionej czasoprzestrzeni)
Longterm / 2009-01-23 23:22 / Mostek Zwyciężymy!
warren jak przegrałem tego whiskacza to jeszcze nie wiedziałem że Obama wygra i że jedziemy do piekieł...teraz ja jestem w stanie się załozyć że zjedziemy poniżej 1300 bo nie sądze że nam się upiecze..mało tego pisałem że 450 na wig20 jest możliwe...tak 450... bo skoro zbankrutuje kilka banków, lotos, kghm to jest to możliwe...
Mieczyslaw / 2009-01-24 08:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Long , ty juz te narkotyki zostawilbys w spokoju :))) , bo sie uzaleznisz
warren buffet / 2009-01-24 07:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jestem w stanie przewalutować zakład =) czyli zmiana pozycji, ale ja stoje na strazy 1000 pkt :) co ty na to :)
Longterm / 2009-01-23 23:25 / Mostek Zwyciężymy!
PS: od krańcowego przewartościowania do krańcowego niedowartościowania...i tak do końca świata...
Longterm / 2009-01-23 23:27 / Mostek Zwyciężymy!
PS2: I żeby mnie nikt żle nie zrozumiał: to nie znaczy że mostek nie będzie wtedy już po 10 zł...giełda niema wstydu...
wielki zderzacz hadronów / 2009-01-23 23:41 / Bywalec forum
wszystko zbankrutuje i nie będzie niczego. zostanie jeno konon
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy