Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy otarły się o dno

Indeksy otarły się o dno

Money.pl / 2009-01-23 17:11
Komentarze do wiadomości: Indeksy otarły się o dno.
Wyświetlaj:
anonim_03 / 2009-01-24 18:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolejna odsłona pękania bańki im. prof. L. Balcerowicza.
kredyty w jenach (z Dziennika):
http://tnij.org/crac
_Borys_ / 2009-01-24 18:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam, przeczytajcie tylko aby zorientować się o co mniej więcej chodzi:
http://www.elektrownie.tanio.net/silnik-magnetyczny-minato.html
Jest to już w polsce czy nie?
A może warto by pokusić się o kontakt z tym panem.
Zielarz / 2009-01-24 19:13 / Uparty Gracz Giełdowy
info pochodzi z roku 2004 ... gdyby to nie byla sciema to juz caly swiat bylby zalany czyms takim. 300% sprawnosci ... niestety nie.
zbig$ / 2009-01-24 19:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
niekoiecznie jest sciema, bo miedzy wynalazkiem a masowym zastosowaniem sa rozne lobby broniace status quo...

troche o tym czytalem, jest troche tego typu wynalazkow opieraja sie o odkrycia nt przemieszczania sie pola magn. w rdzeniach, nasycenia, utrzymywania sie, przechodzenia w przeciwne, co nie było znane dawniej, oddzialywania z ziemskim polem mag i w efekcie mogą dawac wyzsza sprawnosc, natomiast w artykule chodzi o zastosowanie magnesow, dodatkowa (powyzej 100%) energia pochodzi od magnesów - po prostu stopniowo sie demagnetyzują albo czerpią energię z "próżni" (ktorej tak naprawde nie ma, tylko przestrzen nasycona roznego rodzaju energią), a co odkrył juz Tesla i oczywiscie wykorzystywał, ale "darmowa energia nie przeszla", bo na czym by elektrownie zarabiały i jak kontrolowały ludzi
zbig$ / 2009-01-24 19:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
moze juz o tym wiedza, a moze koncerny ropno - samochodowe nad tym pracują, dlatego z ropą juz koniec i na 140 był absolutny rekord wszechczasów..

tak na marginesie sprawa podobna do pomp ciepla, ktore sa zasilane energią elektryczną a daja iles tam razy wiecej cieplnej, którą pobieraja z ziemi czy wody...
a tutaj byc moze z prożni czy jakiejs "przestrzeni magnetycznej", która "zakrzywiaja" zwykle magnesy i przez ich odpowiedznie ułozenie i napedzanie, mozna z tej przestrzeni czerpac energię....

podobno są układy (opatentowane), ktore same siebie napedzają, wytwarzaja efekty antygrawitacyjne, itd.

jeszcze bardziej obiecujace badania sa z nadprzewodnictwem, czytalem ze pojawiaja sie tez efekty antygrawitacyjne...
oczywiscie nic o tym nie mowi prymitywna fizyka spprzed 100 lat, jakiej nauczaja w szkołach czy na studiach...€
Navigare----- / 2009-01-24 18:26 / Uznany Gracz Giełdowy
i jeszcze jeden odcinek :)

http://tnij.org/cq93

ale to juz koniec na dziś...
suschi / 2009-01-24 19:13
:)dobre!
horrorrry by się przydały:)
Wiesiek_PLN / 2009-01-24 19:00 / Bywalec forum
Navigare -twoje filmiki to poezja, marnujesz się tutaj : )
kwa...rk / 87.118.104.* / 2009-01-24 18:06
czy jest cos takiego jak "wlasciwa stopa procentowa"? dla mnie jest - godziwa stopa % czyli taka ktora zapewnia rownowage pomiedzy popytem na pieniadz na podaza pieniadza. no wiec jesli panstwa reguluja stopy % to jest to sytuacja przypominajaca system komunistyczny kiedy reguluje sie ceny

ujemna realna stopa procentowa jest nienaturalna. jesli pozyczasz pieniadz komus to chcesz miec zysk z tego ze nie bedziesz miec na jakis czas tej kasy. i dajesz swoja godziwa cene. tak to powinno dzialac. i banki tak powinny funkcjonowac. a godziwosc powina byc zapewniona przez konkurencje pomiedzy pozyczkodawcami

panstwo powinno tylko kontrolowac ten mechanizm zeby zapewniac rownowage - zeby nie bylo holdingow tylko konkurencja - co zapewnia najnizsze mozliwe ceny oraz zeby w sytuacjach gdy jakies grupy spoleczne lub instytucje wpadaja w klopoty nie ze swojej winy pomoc im utrzymac sie na rynku

a to co sie dzis dzieje bedzie mialo taki skutek: kryzys pozornie szybciej zniknie niz gdyby panstwa nie pompowaly kasy ale przez to pozniejsze ozywienie i rozkwit bedzie o wiele slabszy bo nie bedzie mial paliwa
prostak68 / 2009-01-24 19:25 / Bywalec forum
co zrobisz z suma 100 000pln? wsadziszdo banku na 5% czy rozwiniesz biznes ktoryda 300% rocznie? 0% stopa w kryzysie jest jedynym wyjsciem aby ludzie zaczeli myslec i rozwijac biznes nieistotne jaki czy to sprzatanie czy deweloperka.wysoka stopa powyzej inflacji zamula gospodarke i tworzy banki finansowe ,nie rozwija gospodarki i nie tworzy miejsc pracy. dam przyklad : RBS drugi bank na wyspach pare miesiecy temu wart 75 mld funtow na dzien dzisiejszy wart 4.5 mld funtow to jest efekt kiedy pieniadze niesa inwestowane w infrastrukture przemyslowa .kto stracil ? naiwni ktorzy mysla ze pieniadze w banku zarabiaja
kwa...rk / 96.9.180.* / 2009-01-24 19:33
przeciez mowie ze panstwo powinno pomagac w trudnych sytuacjach ale ja mowie o skali makro a nie mikro
Kenobi / 2009-01-24 18:46 / Uznany malkontent giełdowy
Wpisz sobie - Wywiad z Aaronem Russo - i dowiesz się wszystko na temat obecnej ekonomii, stóp procentowych, inflacji itp.
kisiel2 / 2009-01-24 20:10
dobre jest to o rownouprawnieniu kobiet :-)
kwa...rk / 87.118.104.* / 2009-01-24 18:12
i zapomnialem o waznym wniosku: nie tylko nadmierne drukowanie pieniedzy jest szkodliwe ale tez nadmierne obnizanie stop %. obydwa czynniki wpompowuja nadmierna ilosc pieniedzy
Borsuk Rudy / 2009-01-24 17:56 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Praktycznie od początku jak tu jestem na tym form (może 5 miesięcy) pisałem że będzie gorzej... i faktycznie było. Pisałem to na podstawie swoich obserwacji tego co dzieje się w branży mojej branży.

Dzisiaj pierwszy raz pozwolę sobie na odrobinę optymizmu.
Obserwuję ciękawy trend. Otóż firmy produkcyjne w ostatnin kwartale cieły zamówienia na potęgę do dramatycznie niskich wielkości.

Mniej więcej od początku roku zamówienia są bardzo szarpane z taką jakby nieśmiałą tendencją wzrostową. Wygląda to tak że firmy pokazują niskie prognozy a gdy przychodzi po ich realizacji zaczynają cisnąć w górę.

Takie zachowanie może mieć i inne przyczyny jak np: nadmiernie poobcinane stany magazynowe i co za tym idzie niska płynność produkcji i sprzedaży. (na koniec roku zwykle czyści się magazyny by kasa leżała na koncie a nie w towarze).

Ciężko coś z tego
warren buffet / 2009-01-24 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i tak powstaje nowa hossa.

1. tanie akcje, zmasakrowane akcje
2. prognozy fatalne, wyniki fatalne
3. przychodzi stan, ze recesja nie postepuje dalej, sytuacja gosp. sie polepsza...
4. gielda idzie w gore, dane zle sa ignorowane, fundamenty ida w gore...
5. ble
6. ble

11. hutmen ogłasza zysk ! zamiast strat
12. kable ogłaszają zwiekszenie zysku o 300% ble ble ble

POMPKA. hossa.

tak moi drodzy, cykl to cykl
Borsuk Rudy / 2009-01-24 17:58 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
...już teraz sensownego wywnioskować ale będę się przyglądał
anonim_03 / 2009-01-24 17:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i to jest bardzo ważna informacja ....
max303 / 2009-01-24 18:03 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
oj tak
brydzia / 2009-01-24 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Realna stopa powinna spaść do minus 6 proc."
MD
24.01.2009 10:43
Czytaj komentarze(26)
Zobacz na forum ({PostCount})
Zerowa stopa procentowa jest zbyt wysoka, żeby pomóc amerykańskiej gospodarce, uważa Jan Hatzius, główny ekonomista Goldman Sachs.

W najnowszym raporcie Hatzius pisze, że realna stopa procentowa powinna wynosić na koniec tego roku minus sześć procent, żeby pomóc gospodarce wychodzić z kryzysu. Fed nie jest oczywiście w stanie obniżyć stopy poniżej zera, ale może to spowodować wzrost inflacji, pisze Hatzius. W USA już jest ujemna realna stopa procentowa. Ekonomista Goldman Sachs zwraca jednak uwagę, że spadek cen powoduje iż zmierza ona jednak w kierunku zera. Hatzius zachęca Fed do przeciwdziałania temu przez drukowanie pieniędzy i wpompowywanie ich w system finansowy przez zakupy papierów skarbowych i papierów zabezpieczanych wierzytelnościami z kredytów hipotecznych. Ekonomista Goldman Sachs uważa także, że Fed powinien pomóc bankom pozbyć się „toksycznych aktywów”. Ze strony rządu oczekuje obniżki podatków i zwiększenia wydatków w ramach programów stymulacji wzrostu gospodarczego.

MD, moneynews.com
brydzia / 2009-01-24 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Wyrocznia z Omaha się myli"
MD
24.01.2009 15:35
Czytaj komentarze(1)
Zobacz na forum ({PostCount})
Doug Kass nieźle zarobił na krótkiej sprzedaży akcji Berkshire Hathaway, spółki Warrena Buffetta. Żałuje tylko jednej rzeczy, że zamknął transakcję tak wcześnie.
Podobna tematyka

Buffett: Plan Obamy da pozytywne efekty, ale nie od razu
Buffett: "To ekonomiczne Pearl Harbour amerykańskiej gospodarki"

Kass mógł zarobić więcej, bo zamknął transakcję, kiedy Berkshire Hathaway był notowany po 140 tys. USD. Obecnie jego kurs sięga ok. 87 tys. Spadek wartości spółki „Wyroczni z Omaha” może jeszcze potrwać, uważa Kass. Znany z gry “przeciwko Buffettowi” inwestor wskazuje na spadającą wartość aktywów w portfelu Berkshire. Wartość posiadanych przez spółkę Buffetta akcji banku Well Fargo spadła o 4,5 mld USD od 1 grudnia, a pakietu akcji U.S. Bancorp o 1 mld USD. W ciągu mniej niż dwóch miesięcy wartość rynkowa obu banków spadła o około połowę. Kass wskazuje także, że spółka Buffetta ma już prawdopodobnie ponad 10 mld USD niezrealizowanej straty na derywatach indeksów akcji.

- Strata w takiej skali, czy zrealizowana, czy nie, jest duża nawet dla Warrena Buffetta – napisał Kass na TheStreet.com.
TOMOK / 2009-01-24 17:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Nakupiłem dziś Carlsbergów takich 0,33...piękna łycha :-)
Pozdrawiam
end / 195.72.149.* / 2009-01-24 17:24
Jeśli kogoś stać to należy brać kredyt w euro i zakupić mieszkanie. Wynająć bo na to zawsze jest popyt. Za 4lata euro bedzie po 3zł , a mieszkania wrócą do swoich cen.

Wówczas należy sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt.

Mieszkanie w dobrej lokalizacji.

To dla równowagi bo już nie mogę czytać tego biadolenia.
brydzia / 2009-01-24 17:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
OBUDŹ się , bańka pękła na wiele lat na nieruchomościach i już nigdy może nie wrócić
max303 / 2009-01-24 17:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nigdy nie mów nigdy
end / 195.72.149.* / 2009-01-24 17:29
Masz ciasny mózg i tylko przytaczasz słowa innych .Wymyśl coś sama.
rocki8 / 83.22.84.* / 2009-01-24 17:23
ZNTK Łapy grozi upadłość. 700 osób może stracić pracę
Julita Januszkiewicz, jjanuszkiewicz@poranny.pl, tel. 085 715 45 45

Za co będziemy żyć? Już teraz nasze pensje są głodowe - załamują ręce pracownicy ZNTK w Łapach. Zakład stoi na granicy bankructwa. W piątek załoga spotkała się z szefostwe
Navigare----- / 2009-01-24 17:23 / Uznany Gracz Giełdowy
Kolejny odcinek z życia forum :)

http://tnij.org/cq9k
Amigo11 / 2009-01-24 17:35 / SAMA PRAWDA
Longu to widze gwiazda Bollywood
suschi / 2009-01-24 17:40
Ty też Amiqo; w jednym z ostatnich odcinków ...normalnie De Niro:)
Navigare----- / 2009-01-24 17:43 / Uznany Gracz Giełdowy
http://tnij.org/cp0z
TOMOK / 2009-01-24 17:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
fajne...ale Ty Ami...strasznie brzydki jesteś :-)))
Pozdrawiam
semeo / 2009-01-24 17:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:) dobre
brydzia / 2009-01-24 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
hehehehehehe


no to teraz mamy niezłą rozrywkę z tymi filmikami na forum
rocki8 / 83.22.84.* / 2009-01-24 17:26
o jaaaaaaaaaaaa
brydzia / 2009-01-24 17:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
2009-01-24 10:40:56 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Flugo, ja Cie prosze, nie porownuj mnie z ta konieta!
Bede wdzieczna :-))))


FLUGO , mnie też prosze nie porównywać z TA KONIETA cokolwiek by to miało znaczyć
edeejay / 2009-01-24 17:19 / Bywalec forum
Witam,
Poproszę o info gdzie są dane kiedy firmy i jakie publikują swoje dane ??
brydzia / 2009-01-24 17:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
właśnie czytam że 120 000 rodzin w województwie łódzkim ma problemy ze spłatą kredytów

to by wychodziło że chyba 90% tych co wzięli kredyty , w ostatnich miesiącach wzrosła liczba o 44%

a prezesi Pekao i PKO bp mówią że w tym roku w Polsce zostanie udzielonych 40 mld kredytów w porównaniu z rokiem poprzednim 140 mld
kwa...rk / 89.248.169.* / 2009-01-24 16:53

2009-01-24 09:08:35 | Arlemen
Re: Indeksy otarły się o dno [6]
Witam
Spółka X
wypuszcza 1000 akcji za 1zł ,kupuje je 100 inwestorów po 10 akcji za i
wydali na
to
po 10zł.Następnie tych 100 inwestorów sprzedaje kolejnym 100 inwestorom po
2zł za
papier a ci również po 10 akcji kupują...czyli wydali po 20zł ,obrotu
mieliśmy tym
razem 2000zł.Następnego dnia jest panika że spółka X wywaliła się opcjami
walutowymi naprzykład.Przy tym komunikacie było już tylko 10 graczy którzy
w
panice
sprzedali akcje kolejnym 10 inwestorom po 0,5zł ,czyli obrót mieliśmy tym
razem
50zł
a akcje uzyskały zanizoną cene przez tych 10 graczy,dajmy na to ludzi ze
spółki.Pozostali 90 graczy na drugi dzień sprzedało
również swoje akcje po 0,5zł mimo że zapłacili 2zł ale kurs był taki a nie
inny,a
więc w sumie otrzymali 450zł w sumie.Więc teraz odpowiedz mi gdzie podziało
się te
1500zł które zapłacili w nadwyżce???

chlopcze piszesz tak metnie ze nie dziw sie ze nikt ci nie odpowiada. z meka to czytam nie mozna normalnie napisac ile akcji ile cena tylko walisz ilu graczy wchodzi wychodzi nikt nie bedzie sie tu meczyl bo kazdy czytac chce dla przyjemnosci jak lubia sadomaso to nie szukaja tego tu.

wiec czego ty nie rozumiesz? moze nie rozumiesz definicji obrotu? moze dziwne jest dla ciebie ze obrot rosnie a kasy jest tyle samo? nie wiem nie chce mi sie meczyc z twoimi rzygowinami
Arlemen / 2009-01-24 17:25 / Bywalec forum
Albo tak cieniutko z matematyką u Ciebie,albo zero logicznego myślenia.A nie rzygał byś po tym,gdybyś trochę rozumu miał doskonalszego od mojego chomika.Prościej tego opisać się nie da.Przedstawiłem wam manipulację która w skali GPW robi milionowe straty inwestorom jeśli niema jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
twój chomik / 83.7.6.* / 2009-01-24 17:40
a kto wg Ciebie jest tym Wielkim Manipulatorem?
z tekstu zrozumialem , że sami emitenci ,dla których spadek wartości kapitału akcyjnego miałby być korzystny.
większej bzdury nie slyszałem!
celowe zaniżanie wartości spółki ma sens tylko i wyłącznie w przypadku planowanego wrogiego przejęcia, ale nie robi tego spółka bedąca obiektem przejmowanym.
norma / 2009-01-24 18:21
"celowe zaniżanie wartości spółki ma sens tylko i wyłącznie w przypadku planowanego
wrogiego przejęcia, ale nie robi tego spółka będąca obiektem przejmowanym" - w tym tekście należy odnaleźć sens kryzysu
Arlemen / 2009-01-24 18:02 / Bywalec forum
To jeszcze wiele w życiu nie słyszałeś...kolego chomiku lub antytereotyku
kwa...rk / 217.20.112.* / 2009-01-24 17:35
chlopcze ty sie tu nie przechwalaj ze masz chomika bystrzejszego od ciebie tylko napisz porzadnie to tak zebym z checia przeczytal w formie tabelki czy jakos tak bo i inaczej zapewniam cie nikt ci nie odpowie. a tym bardziej jak bedziesz sie wymadrzal bo dla mnie nadal to sa rzygowiny
brydzia / 2009-01-24 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
przyjmujesz błędne założenia , na giełdzie nigdy nie będzie tak że akurat 100 osób kupiło dokładnie po 10 akcji i po 2 zł każdy , to jakaś utopia
Arlemen / 2009-01-24 18:00 / Bywalec forum
Brydzia,bez urazy...ale sama widzisz że napisałem prosty przykład tylko,a i tak on sprawia niektórym problem,chłopowi kwa...rk już po tych przejrzystych liczbach w głowie się kręciło ,dlatego zamiast 100 nie podałem 117356...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy