Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy w dół, ale przy słabych obrotach

Indeksy w dół, ale przy słabych obrotach

Money.pl / 2007-08-01 17:26
Komentarze do wiadomości: Indeksy w dół, ale przy słabych obrotach.
Wyświetlaj:
Lumpex / 2007-08-01 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
S&P 500 1465.86 -0.17% tyle jest na money
S&P500 1 465,87 +0,73% a tyle na stronie pulsu biznesu

od dzisiaj oglądam tylko notowania na stronie pulsu - zawsze milej jak rośnie

ładny wyszedł im rozrzut :D
robertzoro / 2007-08-01 22:22
ja polecam raczej http://finance.google.com
anonim_03 / 2007-08-01 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja dodam: rewelacja.
Jak google coś zrobi to zawsze dobrze.
Lumpex / 2007-08-01 22:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fajne dzięki już wrzuciłem do ulubionych :)
caabi / 2007-08-01 22:18 / Tysiącznik na forum
BIOTON
Temat
Zawarcie umowy sprzedaży produktów Spółki przez BIOTON WOSTOK ZAO
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
BIOTON S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 01.08.2007 r. BIOTON WOSTOK ZAO z siedzibą w Federacji Rosyjskiej ("BIOTON WOSTOK") zawarł z partnerem rosyjskim umowę sprzedaży preparatu "Gensulin" i antybiotyków produkowanych przez Spółkę ("Umowa Sprzedaży").

Wartość Umowy Sprzedaży wynosi 5.128.000,00 USD, co wg tabeli kursów średnich 148/A/NBP/2007 z dnia 01.08.2007 r. stanowi równowartość 14.327.119,20 PLN.

Umowa Sprzedaży wiąże strony do dnia 31.12.2007 r.

Wartość całego rosyjskiego rynku insuliny wyniosła w 2006 r. ok. 260 mln USD.

Umowa Sprzedaży jest szóstym kontraktem dotyczącym sprzedaży produktów Spółki zawartym przez BIOTON WOSTOK. Pierwszym była umowa z dnia 20.02.2007 r., opisana w raporcie bieżącym 3/2007 z dnia 20.02.2007 r. Łączna wartość w/w umów wynosi około 106 mln PLN.

Aktualnie BIOTON WOSTOK prowadzi negocjacje z dwoma dużymi dystrybutorami i przewiduje podpisanie stosownych kontraktów w ciągu najbliższych tygodni. O podpisaniu kontraktów Spółka poinformuje w odrębnych komunikatach.
needle / 2007-08-01 23:06 / Bez rangi
pisałem już...może byłeś nieobecny...
...nie ma czegoś takiego jak naganianie!!!
rotux / 2007-08-01 23:10 / Uznany Gracz Giełdowy
to, że napiszesz, że nie ma, wcale nie znaczy, że nie ma ;)
...to komu i w jaki sposób "grubasy" wcisną drogie akcje pod koniec hossy? innym sprytnym grubasom? a może /uprzednio "nagonionej"/ ulicy? chyba, że ... zakopią? :-]
needle / 2007-08-01 23:29 / Bez rangi
2007-08-01 23:06:05 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ "Bez rangi"
...nie ma czegoś takiego jak naganianie!!!

na forum, Rotuxie, na forum nie w realu
tu nie ma "grubasów"
rotux / 2007-08-01 23:35 / Uznany Gracz Giełdowy
no tak..wszystkie nicki są Twoje, więc masz info z pierwszej ręki :))
Pozdrawiam
gVarek / 2007-08-01 23:41 / "zGÓRnikt"
ale jedziesz, numer niezłu z Ciebie Rotux
rotux / 2007-08-01 23:50 / Uznany Gracz Giełdowy
taki mój "dzień spamera"..już może wystarczy
..z drugiej strony przedwczoraj chyba moje świetne ;-) analizy walutowe Needle nazwał "mało przydatnymi", więc...o czym innym pisać mam, skoro ... o komputerach już nie ma z kim literkować? ;-)
pzdr
needle / 2007-08-01 23:55 / Bez rangi
analizy walutowe Needle nazwał "mało przydatnymi",

poniekąd nadal tak uważam, ale je lubię...chociaż przyznam lojalnie, raz miałeś rację...
...napisałeś o Drozapolu, że jeszcze spadnie...a ja dokupiłem...niemało...
...załamałem wykres do góry (kupiłem pierwszy i oby ostatni raz w życiu 4 leżące linijki!!!...chciałem się pochwalić czy co???) ... i nic z tego nie wyszło
caabi / 2007-08-01 22:28 / Tysiącznik na forum
jak bym naganiał to bym mówił ..... kupuj kupuj nie czekaj !!!!.
a ja tylko wkleiłem komunikat. niechcesz nie czytaj i nie kupuj. nie mówię że stracisz jak nie kupisz ani że stracisz jak kupisz.
hehehehe
lojka / 2007-08-01 22:28 / Tysiącznik na forum
ważna wiadomość i tyle
A2 / 2007-08-01 22:15 / Spekulantka
Cytat...........

Z pewnością jedno można powiedzieć o sesji na amerykańskich giełdach: była niezwykle nerwowa. Zanim przejdę do opisu przebiegu sesji popatrzmy jeszcze, jaki obraz sytuacji malowały opublikowane w środę dane makro. Raport Challengera (planowane zwolnienia) nie wywołał (jak zwykle) zmian na rynkach, ale warto odnotować, że ilość planowanych zwolnień spadła w lipcu o 23 procent w porównaniu z czerwcem. Zupełnie co innego pokazał jednak raport ADP – według tej firmy w lipcu, w amerykańskim sektorze prywatnym przybyło tylko 48 tys. nowych miejsc pracy (oczekiwano wzrostu o 115 tys.). Po opublikowaniu tego raportu kurs EUR/USD zaczął rosnąć, a kontrakty zmniejszyły skalę spadku (rodzi się nadzieja na obniżkę stóp). Jednak te trendy nie utrzymały się.

Pól godziny po rozpoczęciu sesji swój raport opublikował instytut ISM. Okazało się, że w lipcu sektor produkcyjny w USA wyraźnie zwolnił. Indeks spadł do 53,8 pkt. (wartość powyżej 50 pkt. sygnalizuje, że gospodarka się rozwija). To nie mogło poprawiać nastrojów, ale nie wywołało też większego niepokoju, bo ten sektor to mniej niż 20 procent gospodarki amerykańskiej. Lepsze od oczekiwań dane opublikowało NAR (stowarzyszenie pośredników). Indeks podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym wzrósł o 5 proc. (oczekiwano spadku o 0,5 proc.). Trzeba jednak pamiętać o tym, że od podpisania umowy do jej finalizacji jest w USA długa droga, a poza tym nie tylko, a wręcz nie przede wszystkim, liczy się ilość sprzedanych domów – najważniejsza jest cena. Żeby nie było zbyt różowo MBA (stowarzyszenie banków hipotecznych) poinformowało, że znowu (to już trzeci kolejny tydzień) spadła ilość wniosków o kredyty hipoteczne sięgając poziomu niewiele tylko wyższego od rocznego minimum.

Dane te miały niewielkie, żeby nie powiedzieć żadne, przełożenia na zachowanie rynków finansowych. Dolar po ich publikacji zaczął tracić, ale potem wrócił do ostatnio obowiązującego trendu i kurs EUR/USD spadł. Widać, że gracze znowu wracają do dolara w momentach trudnych dla innych rynków. Umocnienie dolara zwiększyło spadki cen surowców, które i tak przedtem taniały (ucieczka z bardziej ryzykownych aktywów). Złoto jednak staniało nieznacznie. Mocniej straciła miedź, a najmocniej ropa. W środę można było sprawdzić, że raport o tygodniowej zmianie zapasów paliw w USA nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Zapasy ropy spadły aż o 6,5 mln baryłek (największy spadek w tym roku), ale cena ropy tylko na chwilę uderzyła w 78,70 USD za baryłkę i zaczęła spadać tracąc w końcu dnia ponad 2 proc. Pretekstem do realizacji zysków był wzrost zapasów benzyny.

Na rynku akcji widać było przez całą sesję jak ciężką walkę toczą byki z niedźwiedziami. Trzy razy indeks S&P 500 przechodził na plusy i trzy razy niedźwiedzie kontrowały sprowadzając go o 9 pkt. (około 0,6 proc.) poniżej wtorkowego zamknięcia. Pomagał bykom Henry Paulson, sekretarz skarbu USA, który rozpoczął serię wystąpień mających na celu ratowanie rynku. Powiedział podczas swoje wizyty w Chinach, że wpływ rynku kredytów hipotecznych na amerykańskie giełdy jest ograniczony, a gospodarka globalna jest silna jak nigdy dotąd. Piszę o serii, bo nie mam żadnych wątpliwości, że niedługo zaczną w podobnym tonie wypowiadać się członkowie Fed i znani ekonomiści/analitycy.

Wieści ze spółek niespecjalnie pomagały posiadaczom akcji. Ford i Chrysler poinformowały, że ich lipcowa sprzedaż była dużo gorsza od prognoz. Poza tym Bear Stearns zakomunikował, że jego Asset-Backed Securities Fund (to ten trzeci, w którym wstrzymano wypłaty) nie stosuje „lewarowania” (zakupy z dźwignią finansową), a w jego portfelu produkty oparte na rynku kredytów hipotecznych stanowią mniej niż 0,5 proc. całości. To bardzo złowróżbna informacja, bo natychmiast zrodziły się podejrzenia, że kryzys nie dotyczy tylko kredytów hipotecznych. Jedyną „dobrą” informacją było to, że deweloper, Beazer Homes, oświadczył, iż nieprawdziwa jest plotka mówiąca o tym, że rozważa ogłoszeni bankructwa. Jednak to, że taka plotka w ogóle się pojawiła świadczy źle o stanie rynku. Do końca sesji nie było pewne, kto wygra walkę popytu z podażą. Na pół godziny przed końce sesji wydawało się, że nic nie uchroni indeksów przed dużym spadkiem, ale właśnie ostatnie 30 minut były jedną wielką szarżą byków, które odrobiły wszystkie straty i doprowadziły do dużej zwyżki indeksów. Droga do dalszych wzrostów została w ten sposób otwarta.

Nie można wykluczyć, że widzieliśmy dzisiaj kluczowy dzień odwrotu. Wolumen był przeogromny. Na NYSE obróciło się 5,001 mld akcji (o 17,8 proc. więcej niż wczoraj). Na NASDAQ obróciło się 2,883 mld akcji (o 6 proc. więcej niż wczoraj).

Wykresy:

S&P 500 opuścił kanał rocznego trendu wzrostowego, co sygnalizowało, że rozpoczęła się korekta całego tego wzrostu. Szybki powrót do kanału anulowałby ten sygnał, ale nie byłby to jeszcze sygnał kupna. Opór na 1.500 pkt. Wsparcie na 1.448 pkt.

DJIA wybił się z trendu bocznego, który można również nazwać flagą. To był techniczny sygnał średnioterminowego kupna, ale indeks nie zawrócił pod wsparcie na 13.670 pkt., co sygnał anuluje. Bardzo poważne wsparcie na 13.260 pkt. zostało naruszone. Potwierdzenie otworzy droge do 12.800 pkt. Opór na 13.628 pkt.

TRIN podtrzymuje sygnał sprzedaży.

NASDAQ naruszył dolne ograniczenie średnioterminowego trendu wzrostowego. Jeśli potwierdzi przełamanie to ruszy ku 2.524 pkt. Wsparcie na 2.524 pkt. Opór na 2.599 pkt.



--------------------------------------------------------------------------------
Sąsiednie artykuły

< Po sesji w USA

31 Lip 2007 22:08


RSS więcej komentarzy...







--------------------------------------------------------------------------------


Dla Webmasterów - Reklama - O nas

© 2000-2007 Stooq
pawciomerc / 2007-08-01 22:14 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
jak mam odczytywać informacje o przeprowadzeniu emisji obligacji przez bioton, czy jako kant czy moze jako dobra polityka która da zyski firmie za kilka lat
caabi / 2007-08-01 22:22 / Tysiącznik na forum
potrzebują kapitał obrotowy na zakończenie rozpoczętych przedsięwzięć, całość emisji jest niepubliczna a więc tylko dla instytucji takich jak banki itp. gwarantem nabycia większej części obligacji jest BRE Bank - a oni nigdy się nie pakują w ryzykowne tranzakcje a więc info moim zdaniem pozytywne, sfinansują przejęcia i rozwój linii produkcyjnych za 2 lata zaczną wykupować te obligacje. kurs chyba podąża w dół czekając na jakieś infa o zakończonych projektach.....
ps. średnio i długoterminowo moim zdaniem tylko czekać....
caabi / 2007-08-01 22:26 / Tysiącznik na forum
ja uśredniam ciągle i czekam do 2012 zaparłem się i wtedy sprzedam po 30 zł ;)))) zakończą w tym roku max do końca I kwartału spółki włoskie + indar fabryka w rosji i w indiach, w polsce fabryka do 2009, potem LFO i sprzedaż leków z bio partners, kontrakty w USA droga na NYSE i jazda bez trzymanki, no i jeszcze nie wspomnialem, mogą chciec wykupic htl strefe badz zwiekszyc udziały..... w miedzyczasie licencja na chiny i caly rynek zaleją tą insuliną :)))) ja taką widzę przyszłość ( samo LFO da 1 mln rocznego przychodu przy przetwarzaniu 400 tys l krwi rocznie a planują 800 tys. ) tylko jedyne co to trzeba poczekać.....
brydzia / 2007-08-01 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cabii wycena giełdowa HTLu jest tylko połowę mniejsza niż biotonu więc za co bioton ma wykupić HTL , żeby odwrotnie nie było
caabi / 2007-08-01 22:35 / Tysiącznik na forum
a za co kupił 5% akcji niecały rok temu ??.
niemartw się będą mieli na to kase jak nie z działalności operacyjnej za jakiś czas to rysiek kopsnie.... grosz i będzie dobrze, zawsze może prokom kupić i aportem wnieść do biotonu, albo skonsolidować ten sektor i już. jak im to będzie potrzebne do ekspansji w stanach na więcej niż 2 platformach (leki i insulina) to dadza rade.....
anonim_03 / 2007-08-01 22:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Indie i insulina to ciekawy temat ...
cykrzycy tam dużo ... a insulina nie wytrzymuje temperatury ...
caabi / 2007-08-01 22:33 / Tysiącznik na forum
powiem tak..... zobaczymy za 2 lata.
anonim_03 / 2007-08-01 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powiem inaczej -- Indie i insulina to ogromny potencjał.
pawciomerc / 2007-08-01 22:25 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
thx
czekam prawie rok jak bedzie trzeba to poczekam i nastepny i nastepny itd
caabi / 2007-08-01 22:31 / Tysiącznik na forum
no ale muszę tutaj powiedzieć też co by na to sław odpisał

" jak wywalą oszusta wilczęgę to dopiero się ruszy" :)

pozdro sław jak nasz czytasz.....
needle / 2007-08-01 22:12 / Bez rangi
2007-08-01 22:00:49 | *.*.*.* | TOMOK [ Portfel ] [ "Giełdowy kojot" ]
mi to ryba czy będę miał 1000 czy 10 000 postów

no zaraz...chcesz wyjść na trzecie miejsce...!!!
...i to nawet przede mnie...
...to ja z ręki karmię, podpowiadam dobre rozwiązania...
TOMOK, pilnuj się;-)))
Patrycja.N / 2007-08-01 22:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Można mieć 100000 postów, ale głupich, liczba postów nie robi z nikogo dobrego grajka giełdowego - prawda?
needle / 2007-08-01 23:16 / Bez rangi
no nie wiem...ja do tylu nie dociągnę...
...nawet bez jednego zera...
...a niżej wykazałem że UGG mogą zostać ludzie, którzy powinni terminować dopiero na forum z rozdziawioną gębusią...
...chociaż (żeby było jasne) Pawlus nie należy do ogona, ale jako inwestor jest pewnie ponadprzeciętny...
...ale UGG (praktycznie bez rekomendacji) nie znajduje uzasadnienia w moich oczach
TOMOK / 2007-08-01 22:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hihi
Pozdrawiam
Patrycja.N / 2007-08-01 23:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Kojocie, dlaczego sprzedałeś EPL? Nie wierzysz, że jeszcze da zarobić? :)
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-08-01 22:07
B.Bernanke obiecał sfinansowanie strat poniesionych
przez banki na rynku kredytów hipotecznych
PedroGonzalez / 2007-08-01 22:13 / Uznany Gracz Giełdowy
ja pitole...ratuja sie za kazda cene :)) ciekawe jak to sie skonczy w przyszlosci :)) toz to euforia bedzie przez najblizsze dni....no i juz chyba wiem skad nastukaja 16,5 tys..cos co moglo sie przysnic :-)))
rotux / 2007-08-01 22:17 / Uznany Gracz Giełdowy
i ja poproszę, jeśli można...
mlml / 2007-08-01 22:05
pisałem koło 15 (mam sporo GTC), że z otwieraniem szampana zaczekam do 16.30 albo i 22.00. Szampana może nie, ale piwo po takich emocjach to się należy :)
Patrycja.N / 2007-08-01 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale którego dnia :)? To ja też odpale winiaka ;)
Patrycja.N / 2007-08-01 23:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Oby pielęgniarze Cie omijali a tylko pielęgniarki po studiach doglądały :) Zdrówka :)
doji / 2007-08-02 00:28 / portfel / Bywalec forum
Oby jutro nie było odwrotnego zaskoczenia na GTC...
PedroGonzalez / 2007-08-01 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem jak oni to zrobili =) najlepsze jest to, ze tak jak byly spadki to jen sie umacnial..a teraz waluty jak oslupiale nawet nie drgnely :-))) ja nie wiem co to bylo szczerze mowiac :-))
voodoo child / 2007-08-01 22:07 / "Slight return"
Czerwień tak na byki działa
nie jełop / 87.206.241.* / 2007-08-01 22:06
to moi agenci takie kawały robią.
brydzia / 2007-08-01 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
mówiłeś na 0,1 % a nie 1,2 %
nie jełop / 87.206.241.* / 2007-08-01 22:14
dla mnie to nie ma różnicy.Ważne ,że jest zielen która na .....zmienia sytuacje.
caabi / 2007-08-01 22:06 / Tysiącznik na forum
ja stawiam na fundusz hedge, może zdecydowali że teraz można kupować bo gorzej już być nie może i PKC polecieli :)))
a tak na poważnie .......... niewiem dowiemy sie jutro
PedroGonzalez / 2007-08-01 22:05 / Uznany Gracz Giełdowy
przepraszam...wlasnie rusyzlo :-))) tymrazem gielda byla przed walutami haha :-))
needle / 2007-08-01 22:03 / Bez rangi
2007-08-01 19:31:33 | *.*.*.* | wiw
Wtam!
Ja mam takie małe pytanie odnośnie "uśredniania": zawsze podkreślasz, że nie
sprzedajesz akcji poniżej ceny zakupu - powiedz proszę jaką cenę masz na myśli
uśrednioną czy faktyczną najwyższą w uśrednionym pakiecie.

Uśrednioną, koleżko, uśrednioną...po to się dokupuje i uśrednia w dół!!!
Uśrednianie w dół jest :niemal niedozwolone" na początku bessy, na końcu można to wybaczyć i jakoś wytłumaczyć:-))
rotux / 2007-08-01 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy
grunt, że naród bez kłopotu rozpoznaje początek i koniec bessy, podobnie jak z hossą zresztą:P
needle / 2007-08-01 22:16 / Bez rangi
no tak...trochę się wygłupiłem...prawdopodobnie
...ale jak założymy, że (śpiący już ) Wiw ma IQ 184, wykształcenie ekonokiczne podyplomowe i doktorat z pdychologii...
...albo na odwrót:-)
...że gra na giełdzie z sukcesami od 6 lat...
...i przyjmiemu, że odpowiadałem jedynie jemu (ewentualnie innym spełniającym te kryteria)...
...to całkiem głupio to nie wygląda...co sądzicie?
wiw / 2007-08-02 12:35 / Bywalec forum
Żaden z powyższych założeń niestety nie zachodzi więc (pewnie dlatego) dla mnie to się kupy nie trzyma. To całe uśrednianie to IMHO oszukiwanie siebie (i innych - kiedy się twierdzi "nie sprzedaję poniżej ceny zakupu"). No chyba, że jak to powiedział blueberg (chyba) "skupuje się mocną spółkę po różnych cenach". Wracając do pierwotnego pytania: skoro są to ceny uśrednione to faktycznie zdarza Ci się sprzedawać po cenie niższej od zakupu, tak?
rotux / 2007-08-01 22:26 / Uznany Gracz Giełdowy
z drugiej strony - słyszałem o ekonomicznych noblistach, co to fundusz hedge ubili na amen...więc nadal pewności nie mam, jak to wygląda ;-)
Pozdrowienia serdeczne :)
anonim_03 / 2007-08-01 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytałem ostatnio o tym książke, nobliści byli tam twarzą oraz kwiatkiem do kożucha ... choć strategia była oparta na ich teoriach. ale wtopili nieżle ....
mlml / 2007-08-01 22:23
2007-08-01 22:16:34 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ "Bez rangi" ]
...że gra na giełdzie z sukcesami od 6 lat...

trzeba by raczej urodzonego niefarciarza, żeby w ostatnich 6 latach stracić...
needle / 2007-08-01 22:29 / Bez rangi
e, nie...wystarczy przeciętnego kontraktowca...
...a, żeby lepiej (dramatyczniej) wyglądało przeciągnijmy do 7, pasuje...
ludzik / 2007-08-01 22:28 / Bywalec forum
dzisiaj jakiś koleś się pochwalił, że przez ostatnie kilka miesięcy zrealizował 15% stratę.
warren bufon / 2007-08-01 22:03
słabe zakończenie w USA, miało być minimum +3% na dj a wyszło licho :(
needle / 2007-08-01 22:04 / Bez rangi
a wyszło licho ...
...z Ciebie
brydzia / 2007-08-01 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kenobi tylko zajrzał na forum i Jankesi odlecieli , chyba jakiegoś zioła się nawąchali na koniec
caabi / 2007-08-01 22:05 / Tysiącznik na forum
raczej jakiegoś proszku ;-)) pojechali na maxa :))) jutro z rana chyba PKCem trzeba polecieć nie ?? na K oczywiście
brydzia / 2007-08-01 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja jeszcze nigdy pkcem niczego nie kupiłam
nie jełop / 87.206.241.* / 2007-08-01 22:16
brałem już nie raz i jutro też warto
mlml / 2007-08-01 22:12
a ja paręnaście lat temu tylko PKC (wtedy to było chyba PKD) :) Trzeba było dzień wcześniej przyjść do MB i powiedzieć co i poile się chce jutro kupić. Parę razy podawałem kwoty, ale nigdy nie mogłem trafić. I potem już było PKD...
caabi / 2007-08-01 22:11 / Tysiącznik na forum
ja też nie ........ ale sprzedawać sprzedawałem :)))))))
wiesz zależy na jakich spółkach jak ostro sie zaczyna ruszac to po co kombinować PKC i jazda byle miec te akcje co odjezdzaja..... ale tylko na plynnych spółkach i jak mocna rosną. tak to zawsze też z limitem ceny
K2 / 2007-08-01 22:00 / Tysiącznik na forum
Ktoś dzisiaj na forum martwił sie o sytuację w USA , jak na razie to od zawsze Jankesi
dyktują warunki w świecie gospodarczym.Jak siada na rynku lokalnym to o dziwo osłabia się dolar i eksport od razu rośnie itd. Giełde swoją to oni kontroluja a nie inni
brydzia / 2007-08-01 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
szkoda że jeszcze pół godziny temu tak nie pisałeś jak było -1 %
K2 / 2007-08-01 22:08 / Tysiącznik na forum
Pisałem dokładnie tak samo dzisiaj w południe jak ktoś lamentował na gospodarką USA i załamaniu na nieruchomościach.Brydziu bardzo lubię twoje opinie o spólkach ale zauważ czy jak zbliżała się recesja po 2001 r to nagle USA wywołało wojnę w Iraku .No a wojna dała kopa gospodarce i tak dalej, jakoś nie zauważyłem ,że przy silnych spadkach w Europie Ameryka tez leci w dół ?
brydzia / 2007-08-01 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam jestem cienka , ale jak tak mówiłeś i wiedziałeś że tak będzie to gratki
K2 / 2007-08-01 22:15 / Tysiącznik na forum
Żle się zrozumieliśmy ja nie wiedziałem o wyciągnięciu dzisiaj indeksów ani o tym ,że parę dni temu spadnie o 2 %.Ja tylko osobiście nie wierzę ,że Amerykanie doprowadzą sobie do załamania gospodarki z powodu złych kredytów hip. , , a przecież to było powodem załamania na akcjach ( niby ?)
naiwniaczka / 2007-08-01 22:58
Poczytuję was sobie od pewnego czasu. To że za wami nie nadążam to fakt, też nie sądzę by ameryka chciała się wykrwawić. Ale chcieć to nie znaczy móc.
Patrycja.N / 2007-08-01 23:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Yasne, tak mi mówił mój były, że chce ... ale pognalam s..byka ;)
Baarrt / 83.4.1.* / 2007-08-01 22:00
W Stanach dowiedzieli się,że w Polsce,na jesień będą wybory :)
gollum / 2007-08-01 21:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jest klawo :)
rotux / 2007-08-01 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
rzeczywiście z rana może być chłodno..w szortach zwłaszcza ;-)
piciu / 2007-08-01 22:01 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cze
dawno cie tutaj nie widziano
TOMOK / 2007-08-01 22:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
miałeś portfel odpalić!!!!
hihi
Pozdrawiam
piciu / 2007-08-01 22:23 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dzisiaj nie da rady zrobilem 800km i ide spac:)
TOMOK / 2007-08-01 22:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
spokojnej nocy
jeju piciu czym Ty się zajmujesz
?
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy