Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy wystrzeliły na koniec dnia

Indeksy wystrzeliły na koniec dnia

Money.pl / 2008-03-05 17:43
Komentarze do wiadomości: Indeksy wystrzeliły na koniec dnia.
Wyświetlaj:
max303 / 2008-03-05 19:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2008-03-05 19:02:24 | *.*.*.* | Mieczyslaw [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
ale ja dzis nic nie kupowalem :)))

kupowalem w styczniu

Którego roku?
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:10 / Uznany Gracz Giełdowy
przed wojna :)))
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy
teraz nawet jakbym chcial cos kupic to nie mam gotowki, musialbym dom sprzedac i nawet nad tym myslalem, bo po cholere mi jak i tak sam w nim mieszkam
jeszcze to musze przemyslec
amigo2 / 2008-03-05 19:17 / Regulamin forum!
e tam bedziesz sprzedawał
komornik przyjdzie to ci go zlicytuje
i mozesz zamieszkac po mostem
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:20 / Uznany Gracz Giełdowy
a z jakiego powodu ma przyjsc ten komornik ?

za garnitury z bytomia zawsze place :)))
max303 / 2008-03-05 19:11 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
A gdzie była ta wojna? (:-)))
max303 / 2008-03-05 19:14 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Sprecyzuj
PedroGonzalez / 2008-03-05 19:03 / Uznany Gracz Giełdowy
"Info: Za wzrost cen ropy odpowiada spadek zapasów ropy w USA oraz stan niepewności na granicy wenezuelsko-kolumbijskiej.Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 3,06 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów ropy o 2,4 mln baryłek.

Info: Ceny ropy w Nowym Jorku wzrosły do rekordowego poziomu 103,98 dolarów za baryłkę, po decyzji OPEC o utrzymaniu produkcji na niezmienionym poziomie.
Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) na posiedzeniu w Wiedniu zdecydowała w środę o utrzymaniu produkcji surowca na obecnym poziomie. OPEC nie zasygnalizowała również chęci do zwiększania produkcji w przyszłości"
Kenobi / 2008-03-05 19:17 / Uznany malkontent giełdowy
Zapasy spadły, bo rosły przez ostatnie 8 tygodni i już nikt nie chce kupować po takich cenach. Dlaczego nie doali, że zapasy benzyny wzrosły, po raz kolejny, mocniej od oczekiwań? Słabnąca na całym świecie gospodarka zmniejsza zapotrzebowanie na surowce i już wkrótce balon napompowany powietrzem musi pęknąć. A dodatkowo prowadzi do hiperinflacji i wymusi podnoszenie stóp, a nie ich obniżanie. Dlatego tak zaniepokojeni są wszyscy na całym świecie, ostatnio m. in. premier Chin, Japonii, prezes Trichet.
ogrodnick / 2008-03-05 18:58 / Bywalec forum
A komentarz posesyjny na bzwbk:
"Po sześciu kolejnych spadkach skromne odicie indeksów".
Czyli co? Jest rozkaz - zero optymizmu?
Ile powinno wzrosnąc na indeksach, żeby zadowolic anali 6%?
Kenobi / 2008-03-05 19:01 / Uznany malkontent giełdowy
Przecież Stany ledwo na plusie, jak skorygować o spadek wartości dolara, to już minusy.
bufon warren / 2008-03-05 19:05 / Tysiącznik na forum
wigi nie odrobiły nawet wczorajszych spadków, nie ma się z czego cieszyć :((( no chyba że z byle g..na jak to się zwykle mawia
Kai / 2008-03-05 18:56 / Tysiącznik na forum
Ja stoje teraz z boku i sie przygladam, czasami jakies DT. Dzisiejsza sesja w Stanach przypomina mi ta z 6 listopada 2007. Swieczki niemal identycznie ulozone, a co bylo potem.... mimo to zycze wszystkim duuuuzych zyskow, ja swoje od polowy stycznia zarobilem, teraz moge sobie poczekac, niech sie sytuaca wyklaruje.
Longterm / 2008-03-05 18:49 / Mostek Zwyciężymy!
Zbych znowu dokupił. Odpał w przeciągu 2 miesięcy więcej niż prawdopodobny.
arbitrazysta / 2008-03-05 18:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety nie,nie znacie planow Opacha.Cena akcji nie ma tu znaczenia
Longterm / 2008-03-05 19:09 / Mostek Zwyciężymy!
jakich planów Opacha?
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Longu trzymaj MSZ , bedzie spore przebicie , ja mam po 6 z groszami, posypia sie konkrakty pod Euro to wroca na 16, cierpliwi beda wynagrodzeni
Mieczyslaw / 2008-03-05 18:38 / Uznany Gracz Giełdowy
mnie juz brzuch boli ze smiechu jak czytam komentarze analitykow, rano pisali ze dzis dalsze spadki a teraz ze niespodziewane odbicie, oni juz sami nie wiedza co maja pisac :)))) poczytajcie sobie komentarze z września i czerwca co oni pisali, jak jeden napisze ze spadamy to zaraz wszyscy to potwierdzaja, nikt nie chce wyjsc przed szereg, dlatego ja sam podejmuje decyzje i Wam tez to radze, dzisiejsze wsparcie obronione jakby ktos nie wiedzial, kto dzis kupil dobrze zrobil


smiejecie sie ze mnie na tym forum , ale cos wam powiem:

Wy liczycie na szybkie zyski a ja na duuze, niezaleznie od dlugosci inwestycji
Navigare----- / 2008-03-05 18:58 / Uznany Gracz Giełdowy

Wy liczycie na szybkie zyski a ja na duuze, niezaleznie od
dlugosci inwestycji

...................
Nie mam pojecia co Cie upoważnia do wydawania takich sądów...
"Wy" to znaczy kto? Zaglądasz komuś do portfela czy ma duze czy małe zyski? A szybki zysk to już nie moze być "duuzy"? Ja ostatnio wszedłem w Łapy na DWA dni, wziąłem 46% zysku i mogę się za to wczasować przez dwa, trzy miesiące ale nie trąbie o tym od rana do wieczora na forum...
Ustawiasz sie tu w roli jedynego sprawiedliwego co to ma monopol na "prawde objawioną" i dziwisz się że wywolujesz usmiech...
amigo2 / 2008-03-05 19:09 / Regulamin forum!
potwierdzam te łapy
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:08 / Uznany Gracz Giełdowy
no to gratuluje , w dwa dni ladny wynik , chcociaz mialem lepsze chociazby na handlu pp Jago :)

nie mam nic innego do roboty to pisze, a skoro nie mozna o swoich spolkach , bo zaraz sa glosy ze naganiam , to trzeba o czyms pisac
jacekkk87 / 2008-03-05 18:47 / Bywalec forum
ale analitycy jako grupa sa tak samo glupi jak tłum zwyklych ludzi, w wielu ksiazkach o tym pisza, pewien prawnik z usa sie dorobil bo inwestowal w przeciwnym kierunku do grupy anali :-)
anonim_03 / 2008-03-05 18:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Siedzenie przy komputerze żle wpływa na figurę -- albo brzuszki albo śmiech
2. Czytanie analityków to za ciężka pokuta nawet jak na Wielki Post
3. Info idzie za kursem a nie odwrotnie.
4. I tak nikt tu tych wypocin nie czyta
5. Szybkie zyski w trendzie bocznym raczej nie występują
6. Teraz jest pora wybierania dobrych spółek które się powoli wybijają
7. Jak Ken jest na forum trzeba kupować.
Mieczyslaw / 2008-03-05 18:43 / Uznany Gracz Giełdowy
a tak jeszcze na marginesie , Ci co przez odtatnie 5 lat bedac na GPW nie zarobili naprawde duuuzych pieniedzy to niech sobie dadza z GPW spokoj , wystarczylo tylko kupic odpowiednie spolki i TRZYMAC TRZYMAC TRZYMAC a nie skakac z kwiatka na kwiatek , pod koniec hossy zrealizowac zyski, chociaz Getin mam op IPO i nie sprzedalem

Specjalne pozdrowienia dla Modliszki bo to "babka z jajami" :)
Demon rynkow / 2008-03-05 18:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fuj nie wiedziałem
to modliszka od miram jest
Kenobi / 2008-03-05 18:47 / Uznany malkontent giełdowy
Ta realizacja zysków trwa nie od dzisiaj, po kilku latachyhossy i przy takich lewarach na wszystkich baslonach mozna sobie wyobrazić ten strach przed załamaniem. ADP pokazal pierwszy od blisko 5 lat spadek zatrudnienia w sektorze prywatnym, to już nie są przelewki.
Mieczyslaw / 2008-03-05 18:55 / Uznany Gracz Giełdowy
to realizacja zyskow np na takim Lotosie juz dlugo nie potrwa
dziadek łoś / 79.185.111.* / 2008-03-05 19:53
przepraszam że się wtrące, jakie zyski i ich realizację widzi Pan na Lotosie dotychczas?
max303 / 2008-03-05 18:42 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Wy liczycie na szybkie zyski a ja na duuze, niezaleznie od dlugosci inwestycji"
Mietek nie wszyscy, nie wszyscy(:-)
Mieczyslaw / 2008-03-05 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ty to wyjatek :)))
max303 / 2008-03-05 18:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
I pewnie nie tylko ja.Myślę że zbyt pochopnie oceniasz ludzi bo Modliszka to"babka z ikrą"
Demon rynkow / 2008-03-05 18:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mietek to wogule najmadrzejszy koles jest wg swojego mniemania dzis mu sie udało to juz jak młody bUg, ja tez dzis pisalem ze sie napakowałem ale jakos nie potrzeba mi teraz wypinac piers i czekac na ordery, pisac o beznadziejnosci sluchania anali itd
mietek zarabiasz to zarabiaj i nie p******
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:02 / Uznany Gracz Giełdowy
ale ja dzis nic nie kupowalem :)))

kupowalem w styczniu
Mieczyslaw / 2008-03-05 18:46 / Uznany Gracz Giełdowy
popatrzcie jak zjechal w dol Orlen i przy jakich obrotach , te akcje nie wyparowaly sa juz w mocnych rekach, w rekach ludzi ktorzy maja czas i beda sprzedawac drobnicy na gorce gdy znow wejdzie ulica
Kenobi / 2008-03-05 18:58 / Uznany malkontent giełdowy
Teraz trwa wywalanie na potęgę lewarowanym funduszom broniącym sie przed ogromnymi stratami, bo inwestorzy umarzają jednostki. Nasilają się upadki kolejnych funduszy, a proces przybierać będzie na sile. Przeczytaj lepiej 12 kroków w recesji (ostrzejszej niż dwie poprzednie), które podał ostatnio Roubini.
Mieczyslaw / 2008-03-05 19:22 / Uznany Gracz Giełdowy
obudz sie , jestesmy w Polsce a nie e USA

poczekajmy na pierwsze wyniki za I kw chociazby naszych bankow
Piotraa / 77.253.99.* / 2008-03-05 18:27
Witam

Czy ktos z forumowiczow moglby podac mi nazwy kilku programow komputerowych do analizy gieldowej (spolek)
najlepsze jakie sa wedlug was
dzieki za odpowiedzi
Kenobi / 2008-03-05 18:10 / Uznany malkontent giełdowy
Dane z europejskiego sektora usług - 52,3, (progn. 52,3) , poprzednio 52,3, więc co tu takiego dobrego? Może to że rosnąca inflacja podnosi wskaźniki? Tak jak taniejący dolar surowce (dziś poleciał na ponad 1,53 do euro). Handel detaliczny r/r spadł, po b. mocnym spadku w grudniu. W sumie dane są historyczne, bo zawsze w Unii przychodzą z dużym opóźnieniem. A mocne euro tylko przyspieszy załamanie gospodarki europejskiej, co giełdy już zaczęły dyskontować.
anonim_03 / 2008-03-05 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniałeś dodać że w Europie rośnie jedynie sprzedaż lekarstw, dla starzejącego się i coraz bardziej schorowanego społeczeństwa.
max303 / 2008-03-05 17:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Nie mają więcej takich "dobrych" informacji?(:-)
max303 / 2008-03-05 17:44 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Zaskakująco dobre dane z amerykańskiego sektora usług"
(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
K. Kowalski / 87.205.206.* / 2008-03-05 17:43
Zaskakująco dobre dane z amerykańskiego sektora usług przesądziły dziś o końcówce sesji w Warszawie.

Jakie dobre ? Indeks ISM ma wartość 49,3 czyli recesja. To że powyżej oczekiwań to fakt. Ale czy to naprawdę zaskakująco dobre dane ?

Kenobi. Co Ty na to ?

I jeszcze prośba. Na stooq.pl jest taki komentarz: "Na rynku pojawiły się plotki, że to fundusze hedgingowe kupują euro i funta."

Mógłbyś odnieść się do tego ?

Z góry dzięki.
Kenobi / 2008-03-05 18:23 / Uznany malkontent giełdowy
Trudno odnosić się do plotek, może spodziewają się podywżki stóp, żeby uspokoić spekulantówe szalejących na surowcach? To przecież nie pozostaje bez wpływu na koszty całej gospodarki światowej i spwodować może, że inflacja wyrwie się spod kontroli. Ekonomiści twierdzą, że już jest dużo wyższa niż oficjalnie podają, a Fed celowo odwraca od niej uwagę, koncentrując sie na bazowej, bojąc się wzrostu nastrojów proinflacyjnych, jakby ludzie nie wiedzielei, że to obniżanie stóp ją napędza. Teraz ropa rośnie o ponad 4,5%, to surrealizm.
max303 / 2008-03-05 18:35 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Na granicy Kolumbii i Wenezueli czołgów naustawiali,dlatego ropa rośnie
Kenobi / 2008-03-05 18:44 / Uznany malkontent giełdowy
To spadek wartości dolara nakręca surowce, czysto spekulacynie, bez żadnego fizycznego popytu, bo konsumenci już i przedtem nie mieli nastrojów do kupowania, a teraz będzie jeszcze gorzej. Dlatego indeksy zaczynają obniżać loty - trwa wyraźne zmaganie tych, co jeszcze próbują trzymać rynki i tymi, co zaczęli grę na mocną zniżkę. Taki balon pęknie z hukiem. Pisałem dziś o padaniiu kolejnych funduszy hedge - oni tam sa b. mocno lewarowani, więc można sobie wyobrazić co się stanie, jak wreszcie poleci. Dziś też wygasały opcje na kontrakty marcowe i ktoś mocno teraz zapłaci, za coś czego nie będzie mógł zrealizować.
max303 / 2008-03-05 18:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
No chyba czołgów lekceważyć nie będziesz(:-)
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy