Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indeksy wzięły się do pracy

Indeksy wzięły się do pracy

Money.pl / 2007-08-31 16:12
Komentarze do wiadomości: Indeksy wzięły się do pracy.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-09-02 00:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dobrej Nocy...
warren buffet / 2007-09-01 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Różnego rodzaju średnie kroczące[5] są doskonałym wskaźnikiem śledzenia trendu a jednocześnie pozwalają na odfiltrowanie zbędnego szumu w postaci przypadkowych zmian cen[6]. Średnie "nie podlegają emocjom", podobnie jak uczestnicy rynku i w konsekwencji wyznaczają właściwy trend. Natomiast z matematycznego punktu widzenia operacja brania średniej ruchomej odpowiada zastosowaniu operacji liniowego filtru do procesów białego szumu[7].

==
a czy te filozowie uwzgledniają aresztowanie wlasciciela ?
samuraj jack / 2007-09-02 00:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a na ten przykład jaka jest średnia Biotonu?;)
zbig$ / 2007-09-02 00:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
spadajaca...
samuraj jack / 2007-09-02 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a srednia kroczaca POLNORD?
zbig$ / 2007-09-02 00:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
jw...to wszystko ładnie tylko srednie sa opoznione w stosunku do wykresu i dlatego czesto zasadne jest "odwracanie sygnalow" - jesli srednia dlugoterminowa daje sygn. sprzedazy, kupuj, kupna - sprzedawaj...ja zrobilem sobie wskaźnik pokazujacy oscylacje roznicy m. srednią a kursem i wskazywal w trendzie lokalne dolki i szczyty tak
Julcia / 2007-09-01 23:35
gdzie jestesmy, my polacy, no gdzie ..otoz jestesmy elita eruropy, jestem pewna
up-and-up / 2007-09-02 06:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chyba jelitem grubym
tomtay / 2007-09-01 23:39 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
fakt, tylko zawsze potrzebujemy zeby nas ktos ogarnal, pozbieral wytrzepal nafukal, dal po kuksancu i wtedy ......... :))
moretacvetan / 83.28.201.* / 2007-09-01 23:16
no tak. troche brakowało dzisiaj zdecydowanych opinii i ostrych konfrontacji.może powinnam zacząć oglądać TV? tak ,czy inaczej-dzięki. mam wolne i nie zamierzam odpalac kompa do 2.30 pn. BB
Julcia / 2007-09-01 23:31
kim jestes ,,wiecej ta zyciorys zawodowy tan", pozdrawiam
tomtay / 2007-09-01 23:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
chcesz ostrych komentarzy i zecydowanych opinii?
samuraj jack / 2007-09-01 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ciekawa charakterystyka nie tylko dziennikarzy,
ale i forumowiczów
samuraj jack / 2007-09-01 23:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ups
nie wkleilem linka
http://blog.rp.pl/wildstein/2007/09/01/komentatorom-uczciwym-biada/
PedroGonzalez / 2007-09-01 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy
to co wywineli z tym ujawnieniem tasm po calym zgielku spekulacji na temat "winny/niewinny" to mistrzostwo swiata...czulem, ze wywina sie z tego gradu krytyki...oni musza miec Mega lebskich analitykow...kazda nawet wydawalo by sie beznadziejna sytuacje potrafia odwrocic na swoja korzysc...wybory wygrali dzieki grupie ludzi ktorzy kieruja ich poczynaniami...gry wojenne z lpr i sam.....kumanie sie z Rydzykiem...jedno im trzeba przyznac...na ewentualnej wojnie byliby swietnymi genralami...niestety to nie wojna tylko wydawaloby sie normalny kraj z ktrogo robia pole bitwy :)
samuraj jack / 2007-09-01 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a przepraszam, gdzie my żyjemy...
najwieksze fortuny nie powstaly dzieki ciezkiej pracy, a kontraktom z rzadem;
ot republika bananowa... rodzaj niewypowiedzianej wojny domowej; rekiny przeciw płacącym podatki leszczom

temu wypowiedzieli wojnę; ciężko ją wygrać, ale trzymam za nimi kciuki
PedroGonzalez / 2007-09-01 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy
problem w tym, ze kazda armia potrzbuje zaplecza logistycznego w postaci jedzenia,opierunku itp...mowiac w prost bez gospodarki nie bedzie czym wojska nakarmic a wojsko nie bedzie walczyc za Krola za kromke chleba :) to sa potyczki bez gwarancji na zwyciestwo a mogace wywolac chaos a czas kiedy mozna robic reformy zostanie zaprzepaszczony...slowem bym nic nie powiedzial przeciw ale gdybym widzial, ze procz miecza widac jeszcze troske o gospodarke i przecietnego kowalskiego....
zbig$ / 2007-09-02 00:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
jesli sie tego nie zrobi i tak z godpodarki beda nici, chocby tam nie wiadomo co robic, bo uklad dusi gospodarke...
samuraj jack / 2007-09-01 23:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ta cała wojna dzieje sie poza gospodarką...
którą rząd zbytnio [NA SZCZĘŚCIE!!!!] sie nie zajmuje...
rząd ma się troszczyc o prawo, przestrzeganie prawa, obronę granic ;

obywatel przede wszystkim powinien sam sie troszczyc o siebie;
a gospodarka ma sie najlepiej, jak politycy o niej zapominaja
voodoo child / 2007-09-01 23:30 / "Slight return"
Z CAŁKOWICIE wolnym rynkiem jest jak z drugami jak sie ich raz zakazało to legalizacja jest niebezpieczna .
samuraj jack / 2007-09-01 23:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rynek regulowany w egzekwowalnym kodeksem cywilny;
poza tym całkowicie wolny;

mamy wolny rynek wyboru prezydenta;
dlaczego nie ma byc wolnego rynku obrotu gospodarczego...?
PedroGonzalez / 2007-09-01 23:29 / Uznany Gracz Giełdowy
i tak i nie....a co z obnizaniem podatkow...upraszaczaniem przepisow...reforma budzetu...wydatki na administracje...reforma emerytur...reformy sluzby zdrowia...wszystko lezy i kwiczy a wszytko wiaze sie z pieniedzmi..pieniedzmi wypracowywanymi przez narod a zle gospodarowanymi a przepisy i podatki blokuja dalszy rozkwit tego co rosnie bo z UE pompowane sa ojro :) to sie wkoncu skonczy a brak reform spowoduje mocny kryzys...za 2-3 lata odczujemy to porzadnie na wlasnej skorze...ale wtedy bedzie sie zalac na rzad ktory za te 2-3 lata bedzie rzadzil..nie za ten co to narobil..tak jak teraz obecny rzad spija smietanke poprzednich rzadow za obecny rozwkit gospodarczy...
zbig$ / 2007-09-02 00:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
kpisz czy o droge pytasz??? poprzednie rządy - załość, żaden rząd nic nie zrobił (chyba sobie dobrze), rozwoj gospodarczy to zasługa pieniedzy z UE, inwestycji zagr. i tanich kredytow hipotecznych ktore napompowaly gospodarkę, juz chyba ponad 100 mld.
samuraj jack / 2007-09-01 23:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak dotąd z niewielkimi wyjątkami, wszyscy, ktorzy dbali o gospodarke podnosili podatki, gmatwali przepisy, rujnowali budzet;
jak dla odmiany nie chce ktos grzebiac w gospodarce - to ja to uznaję za pozytywna odmiane
voodoo child / 2007-09-01 23:15 / "Slight return"
Francuzi w '39 tez wojne wypowiedzieli i co i nic. Tak samo sie skończą rządy pisu ;wez pokaz po dwoch latach ich jakąś wygraną bitwe
PedroGonzalez / 2007-09-01 23:19 / Uznany Gracz Giełdowy
taki dowcip mi sie zawsze z tym kojarzy :)) Ogloszenie w gazecie francuskiej:"sprzedam karabin...nieuzywany ...raz rzucony" :-)))
voodoo child / 2007-09-01 23:05 / "Slight return"
Tia Bronek to za to wzór obiektywności ...Prawda jest taka ze jak było to sie nigdy nie dowiemy .
samuraj jack / 2007-09-01 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
swoim drugim zdanie popierach opinię Bronka...
jeżeli bowiem nigdy prawdy się nie dowiemy - to jak dziennikarze, komentatorzy mogą wydawać tak radykalne opinie;
można je wydawać po poznaniu prawdy, a nie przed
samuraj jack / 2007-09-01 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - popierasz
gabrik / 2007-09-01 22:38 / portfel / Wierny Forumowicz
do polityki i dyskusji o Panach Krauze i innych naszych tuzów tylko jedno magiczne słowo......FOZZ
dziękuję
P.S. Panów z CBA,CBŚ,ABW,BOR,KGB,CIA,FBI,GRU, proszę o nie zawirusowywanie mojego komputera
PedroGonzalez / 2007-09-01 22:52 / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.polonica.net/afera_rublowa.htm

"Osobliwą sublimacją demoralizacji życia publicznego były wielkie afery finansowo-gospodarcze, jakie przewinęły się przez Polskę Mazowieckiego i Bieleckiego. Poseł Edmund Krassowski publicznie twierdził, że straty skarbu państwa z tytułu tych afer wynoszą 40 bilionów złotych. Na tę sumę, według Krassowskiego, składają się:
- afera rublowa - 8 bln,
- import rublowy z b. NRD - 11 bln,
- FOZZ - 10 bln,
- import rublowy z ZSRR - 5 bln,
- afera alkoholowa - 1 bln.
Dochodzą do tego jeszcze afery: winna, tytoniowa, "ART-B" i paliwowa.
Jakby nie liczyć z kasy państwowej wypłynęły miliardy dolarów. O zorganizowanie na bezprecedensową skalę przestępczości świadczy fakt ujawniony w sierpniu 1992 roku przez dyrektora w Najwyższej Izbie Kontroli, Anatola Lawinę, który stwierdził, że w zamian za zwolnienie z aresztu b. dyrektora FOZZ Grzegorza Żemka zaproponowano miliard dolarów w papierach wartościowych!"

Doili i doja nasze Panstwo non-stop...zabory sie skonczyly a teraz jest nowoczesne bezinwazyjne dojenie Panstwa polskiego....
samuraj jack / 2007-09-01 22:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Faltzman, Pańko z jednej strony
i, weźmy pierwszego z brzegu, niejaki Leszek B.... z drugiej
drauc / 2007-09-01 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pańko zginął w niejasnych okolicznościach. Szkoda. Był wybitnym prawnikiem. Jego monografię o prawie własności czytałem z olbrzymią przyjemnością :(((.
samuraj jack / 2007-09-01 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w mocno niejasnych okolicznosciach - badal FOZZ, podobnie Faltzman
drauc / 2007-09-02 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tym bardziej przykre. Oczywiście każda śmierć jest dramatem. Ale kogoś, kto miał mnóstwo do powiedzenia w nauce i nie powiedział, bo nie zdążył, jest strata podwójną.
gabrik / 2007-09-01 22:41 / portfel / Wierny Forumowicz
tuzach powinno być :-)
topol2 / 2007-09-01 22:17 / Tysiącznik na forum
Źle mi się pisze. Mam brony w plecach.
moreta / 83.28.201.* / 2007-09-01 22:24
co masz?gadaj do rzeczy
topol2 / 2007-09-01 22:31 / Tysiącznik na forum
Warren ci wytłumaczy.
topol2 / 2007-09-01 22:13 / Tysiącznik na forum
Innym elementem NAT jest formacja "klina". Jeśli kolego przeczytasz w jakiejś analizie o klinie, to bądź pewien, że jest to fałszywa analiza. Nigdy w życiu nie spotkałem, aby jakiś analityk poprawnie zinterpretował formację klina.
"KLIN" jest wytworem niesamowitych emocji na rynku giełdowym. Te emocje rzucają cenami raz od.pę, a raz o ścianę. Tak przeciwstawne emocje nie trwają wiecznie. Nawet najlepsi anlitycy (Sperandeo-mistrz) nie dopuszczają, aby klin trwał dłużej niż 3 miesiące. Z reguły 4 do 6 tygodni. Jeśli coś trwa dłużej, to nie jest klin.
I najważniejsza zasada. Emocje występujące na klinie mogą dać zarówno wybicie górą jak i dołem. To nieistotne. Po klinie rynek idzie zawsze "przeciw klinowi" bez względu na kierunek wybica. Jeśli wytrzymasz klina zyskujesz zawsze. Szczególnie gdy wybicie jest zgodne z klinem. Wtedy ty wchodzisz "przeciw" wybiciu.
Pamiętaj kolego. Nic nie jest ważne oprócz tego co oczywiste. Tego co oczywiste nikt ci nie podpowie. Wprost przeciwnie.
PedroGonzalez / 2007-09-01 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Nic nie jest ważne oprócz tego co oczywiste. Tego co oczywiste nikt ci
nie podpowie. Wprost przeciwnie.


Ja bym raczej powiedzial, ze to co oczywiste nie jest przyjmowane bo wydaje sie to zbyt proste i oczywiste zeby moglo byc prawdziwe :) To cos w sytlu, ze najwiekszym sukcesem diabla jest to, ze ludzie przestali wierzyc w jego istnienie :)
gabrik / 2007-09-01 22:31 / portfel / Wierny Forumowicz
hmm masz na myśli tych z gazet i netu analityków?? bo mogę przedstawić klin który się sprawdził (choć muszę sprawdzić ile trwał )
pozdrawiam
moreta / 83.28.201.* / 2007-09-01 22:29
wszystkie tak zamien na nie,a negacje na potwierdzenia.prawda ,ze wszystko klapuje.z wyrazami szacunku
Idyll / 2007-09-01 22:05 / Bywalec forum
Na pewno czekają też niezwykle waźni gracze jakim są TFI. Wydaje mi się, że nie podejmują one teraz żadnych odważnych kroków bo przecena sporo ich kosztuje. Wielu klientów podjęło decyzję, o tym że nie będą wchodzili, albo dopłacali do swoich funduszy. Z tego co zaobserwowalem to nawet jeden z funduszy z mojego portfela, ktory dał mi zyski w ubuegłym miesiącu, UniMax nie zanotował gwaltownej poprawy liczby subskrybentów!
topol2 / 2007-09-01 21:59 / Tysiącznik na forum
Ja dzisiaj mały wycine NAT. Minimalny.
Oczywiście nr 1 to analiza indeksów branżowych. Z nich wynika wszystko. Z indeksów branżowych można wyznaczyć punkt zakończenia spadków. Niestety, nie można wyznaczyć punktu zakończenia wzrostów.
Drugim elementem na dzisiaj, jest wybicie z tzw linii. Wybicie z linii jest niesamowicie pewne i zapowiada długie wzrosty lub spadki zależne od kierunku wybicia. Z reguły wybicie jest zgodne z trendem Takim przykładem najprostszym było stworzenie "linnii" na indeksie WigSpoż od 21kw2004 do 14 list2005. Tak długa linia dawała pewne prognozy. Również w tym czasie "linię" stworzył Midwig. Należało wówczas kupować spółki z Midwigu.W tym samym czasie indeks WigBudown wykonał korektę pędzącą. Jeśli ktoś nie wie co to jest korekta pędząca( a każdy kto czyta Parkiet i inne samouczki na portalach na pewno ma błędną definicję korekty pędzącej) niech sobie przeczyta w An..Techn -Pringa. Korekta pędząca daje prawie pewną dynamiczną i wydłużoną falę wzrostową.
Również wskazania z innych indeksów wskazywały pozytywnie. Natomiast atmosfera na portalch była fatalna. Wszyscy widzieli przewartościowanie i krach. Mnie, który ciągle mówiłem o wzrostach wszyscy tępili. Ja jeszcze w lecie 2006 mówiłem o "piekielnym" niedowartościowaniu.
Mój kolego, który mnie chcesz krytykować. Nie pozwól sobie zrobić wody z mózgu. Nie słuchaj wniosków z pseudo AT. Nie daj się prowadzić jak mięso armatnie. Słuchaj NAT, bo jest pewna i prosta.
krepek / 2007-09-01 22:12 / portfel / Tysiącznik na forum
topol mógł byś zerknąć na maila?
moreta / 83.28.201.* / 2007-09-01 22:07
GW ,sprawdzam,
anonim_03 / 2007-09-01 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moja analiza NAT mówi, że korekta w branźy technologicznej była krótka i po minimach w okolicy 15 sierpnia obecne kwotowania są zbliżone do szczytów z końca lipca.
piciu / 2007-09-01 21:58 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
najlepszy uklad to 6 / 9 :)
krepek / 2007-09-01 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziś o układzie można więcej powiedzieć niż kiedyś, nawet są prowadzone badania o charakterze naukowym, przy użyciu modelu komputerowego układu, by ukazać te wszystkie związki między różnego rodzaju ośrodkami sił społecznych w Polsce - powiedział premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Pomorskiej".Według premiera, "układ" jest siecią powiązań między ludźmi, którzy "zdobyli swą pozycję w PRL-u" i "zdominowali polskie życie gospodarcze". - Charakterystyczną cechą tego układu jest, że ma on bardzo mocne powiązania ze światem przestępczym i silną ochronę polityczną - dodał premier.
- To jest taka dziwna sytuacja, że pan, który należy do tzw. wielkiego świata, ma ogromny majątek, a po drugiej stronie stołu siedzi zwykły gangster. I ci panowie są w zażyłych stosunkach - mówił Jarosław Kaczyński.
Szef rządu dodał, że to "charakterystyczne", iż pewne miejsca i nazwiska się powtarzają. - Mamy punkty, jak np. Wiedeń, i nazwiska, które się powtarzały. Co więcej, choć na to nie mamy dowodów, ten układ ma bardzo niedobre powiązania zewnętrzne, jak kiedyś w sprawie Ałganowa. Bardzo często te same nazwiska się powtarzają - podkreślił Kaczyński.
źródło. GW
krepek / 2007-09-01 22:11 / portfel / Tysiącznik na forum
topol mógłbys spojrzeć na maila?
moreta / 83.28.201.* / 2007-09-01 21:47
a Wy znowu ,jak u cioci na imieninach.przecie czołgów na ulicach nie widać?to janosikowanie to też-takie medialne.no to chyba*enter i do kantoru po dolary*jeszcze nie teraz. ale,ale -gdybym sie myliła . wszelkim zainteresowanym przeslę formularz zrzeczenia się obywatelstwa. chyba ,ze wczesniej zablokują łącza i internet.i nieprawomyślnych wyłapią.
anonim_03 / 2007-09-01 21:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i to jest pierwszy raz jak się z Tobą zgodzię.
rpp / 2007-09-01 21:43 / Tysiącznik na forum
co myślicie o tej lokacie? => Lokata Indeks Plus w BPH

http://www.inwestycje.bph.pl/

" W górę czy w dół - zysk cię nie minie! Lokata Indeks Plus jest przygotowana zarówno na spadki, jak i wzrosty na giełdach. Nawet, kiedy indeksy spadają,
daje Ci możliwość zarabiania, a Twój kapitał jest w 100% chroniony!
Jak to możliwe? Zysk z inwestycji zależy od różnicy zmian wartości 3 globalnych indeksów giełdowych związanych z energią, infrastrukturą i przemysłem wodnym - DAX Global Alternative Energy Index, S&P Global Water Index, S&P Global Infrastructure Index oraz indeksu DJ Global Titans 50 Total Return. Inwestycja przynosi zysk, gdy indeksy rosną szybciej lub spadają wolniej
niż indeks DJ Global Titans 50 Total Return.
Co ważne, zysk końcowy składa się w 50% z wyniku najlepszego indeksu, w 30% z wyniku drugiego najlepszego indeksu
oraz w 20% z wyniku indeksu, który był trzeci w kolejności.
Wybrane indeksy reprezentują gałęzie przemysłu, co do których zapotrzebowanie na ciągły rozwój i ekspansję wzrasta z roku
na rok w coraz szybszym tempie. "
anonim_03 / 2007-09-01 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozumiesz to ?
rpp / 2007-09-01 22:11 / Tysiącznik na forum
no tak - tam jest ważny jeszcze współczynnik 150% ... więcej o tym czytałem w prasie. ogólnie zarabiasz na różnicy pomiędzy indeksem ogólnym [50] a tymi specjalistycznymi. ważna jest ochrona kapitału. choć pieniądze mrozimy na 3 lata. niestety po szczegółowy opis trzeba iść do bph bo w sieci nie wiedzieć czemu jego nie zamieścili.

może ktoś jeszcze się wypowie?
rpp / 2007-09-01 22:14 / Tysiącznik na forum
ta jest podobna ale się zakończyła ... polecam film - być może go nie zrozumiałem ale czyzby ten "prezes" wmawiał mi, że różnica pomiędzy 130 a 160 to 30%? ;)
rpp / 2007-09-01 22:17 / Tysiącznik na forum
przepraszam jeszcze link > http://www.wealth.pl/biala_lokomotywa.php
rpp / 2007-09-01 22:17 / Tysiącznik na forum
http://www.inwestycje.bph.pl/
anonim_03 / 2007-09-01 22:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

niestety po szczegółowy opis trzeba iść do bph bo w sieci nie wiedzieć czemu jego nie zamieścili.


zapewne przypadek ...
ponownie pytam -- rozumiesz to ?
rpp / 2007-09-01 22:16 / Tysiącznik na forum
tak, naprawdę. zarabiasz tyle ile po 3 latach będzie wynosić różnica pomiędzy tymi wyspecjalizowanymi indeksami a indeksem szerokim - przy założeniu, że startują z poziomu 100% [i udziale każdej różnicy podanym powyżej] i jeszcze tę różnicę [niezaleźnie czy jest na + czy - mnożymy przez 1,5]
anonim_03 / 2007-09-01 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a co jeżeli indexy specjalizowane rosną wolniej niż index szeroki -- ile wtedy tracisz ?
rpp / 2007-09-01 22:34 / Tysiącznik na forum
no właśnie nic. ważna jest różnica a nie to czy jest na + czy -
czyli stracić się nijak nie da.
mariusz przemysław / 2007-09-01 21:34 / portfel / Bywalec forum
witam
wiele wypowiedzi na forum dotyczy trójmiasta
lobbing to rzecz normalna i zrozumiała,
każdy w miarę posiadanych możliwości
będzie chronić swoje interesy
brak prawa w tym zakresie jest czynnikiem
skłaniającym do nadużyć lub nawet przestępstw,ale
nadal nie widzę gdzie Rysiek popełnił przestąpstwo
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-01 21:52
A sprawa przerzucania błędów w programie KSI ZUS
na płatników...
ZUS notorycznie od początku różne problemy i niedociągniecia w KSI załatwiał poprzez przerzucanie "wyprowadzania" tych błędów na płatników...
Ponieważ tym się zajmuję znam sprawę b.dokładnie od
początku...
Wiele osób psychicznie nie wytrzymało...
Znam panią z płac która nabawiła się ciężkiej choroby...
Są to realne koszty robienia korekt, którymi należałoby
obciążyc ZUS, a ZUS powinien obciążyc firmę Procom
W USA możliwe byłoby wystosowanie
"pozwu zbiorowego" o odszkodowanie...

np...
ZUS przysyła żądanie korekty pod odpowiedzialnością
karną, 7dni
RCA Jan Żubr 550505999999
Dokumenty te ZUS (w początkowej fazie były skanowane)
zeskanował jako
Jan Źubr 550505999999 (Ź zamiast Ż)

Po sprawdzeniu u płatnika okazuje się, że u płatnika
wszystko jest dobrze, błąd z winy ?ZUSu, KSI
Ale ZUS wymaga korekty...
Płatnik ma dokumenty świadczące, że nie popełnił błędu.. te same wysłał do ZUSu...

Generalnie tysiące bezimiennych darmowych niewolników
poprawia błedy ZUSu i KSI...
Tą pracę należałoby wycenic i obciążyć...
Tylko kogo?
A p.Krauze pływa sobie jachtem i się śmieje
mariusz przemysław / 2007-09-01 22:09 / portfel / Bywalec forum
winny jest ZUS
sam miałem i mam problemy z tą firmą
Lącznie ze ściągnięciem kwot nienależnych z mojego konta./.Składki zapłacone,a sami wzieli po raz drugi/
po wyjaśnieniach zamiast oddać kasę i przeprosić
powiedzieli że zaliczą na poczet przyszłych składek,
a jak mi takie rozwiązanie nie odpowiada to mogę oddac sprawę do sądu
Przestępstwa Krauzego nadal nie widzę.
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-01 22:20
"JanŻubr550505999999"
"JanŹubr550505999999"

Skoro Pesel jednoznacznie identyfikuje osobę to
biorąc pod uwagę, iż jest tylko różnica między Ż a Ź
(litery zbliżone) Inteligentny program powinien sam
zrobić korektę...
I nie obciążać i straszyć płatników...
A nie jest to inteligentny program,
lecz z licznymi haczykami, na które klient (ZUS)
z pewnoscią się złapie i będzie musiał zapłacić...
Albo ZUS przerzuci to na płatników...
Diabeł tkwi w szczegółach....
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-01 22:56
Wyobraźmy sobie, iż w KSI ZUS jest błąd...
Albo "specjalny błąd", który uruchomi się po kilku latach...
Sposób na wrednych klientów...
Nie chcą płacić, kłócą się...
Np. jakiś licznik wejść i wyjść do programu...
Zaszyty, zakodowany w kilkudziesięciu zbiorach...
Po kilku latach program przestaje działać...
Miliony ludzi (w przypadku KSI) nie mogą mieć wyliczonego
kapitału ze zgromadzonych składek, nie otrzymają emerytury albo minimalną...
Rewolucja, panika, popłoch...

A zresztą już teraz ZUS przy obliczaniu emerytury
(za lata od 1999 gdzie dane teoretycznie są w KSI ZUS)
nie korzysta ze "swoich danych" lecz żadą RP-7
z zakładów pracy (za lata od 1999)
A co jeśli zakład zlikwidował się i nie przekazał danych
do archiwum...
I z takim przypadkiem się spotkałem...
Dane teoretycznie są w ZUSie, ale ZUS z nich nie korzysta..
Zakład pracy nie istnieje...
To na razie nieliczne przypadki...
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-09-01 22:26
Nie ma może przestępstwa, lecz to co przedstawione
jest słowami p. Piętaka w artykule w NIE...
Możliwość wpływania, manipulowania, wyciągania
dodatkowej kasy...
ZUS powinien się bronić...
Dlaczego się nie bronił...
Dlaczego zwolniono p.Gajka, który podważał faktury Prokomu...
Sa to pieniądze publiczne...
Do których dostęp maja wybrani...
mariusz przemysław / 2007-09-01 23:36 / portfel / Bywalec forum
Jako właściciel firmy też będziesz chciał sprzedać to co wyprodukujesz z max marżą tnąc jednocześnie koszty,
To kupujący decyduje na co i ile kasy wyda.
Wg mnie ZUS jest organizacją przestępczą tak jak KRUS zresztą a ci co tą patologię utrzymują działają wspólnie i w porozumieniu i powinni być sądzeni .
Stworzono i wciąż utrzymuje się coś czego leczyć się nie da
Pieniądze wydane na
programy Prokomu w ZUS to tylko część zmarnotrawionych naszch pieniędzy i to niewielka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy