Forum Forum inwestycyjneForex

Inflacja nie pozwoli obniżyć stóp

Inflacja nie pozwoli obniżyć stóp

Money.pl / 2009-05-14 22:11
Komentarze do wiadomości: Inflacja nie pozwoli obniżyć stóp.
Wyświetlaj:
3skneruska / 2009-05-19 21:59 / Bywalec forum
ta, spekulanci rzucą się na złotego i zarobią na nim a połowa Polaków do piachu jak im podwyższą oprocentowanie na kredytach
aaa4 / 83.7.126.* / 2009-05-18 11:05
Podnieść o 10 %! Wszyscy spekulanci rzucą się na złotego i znowu będzie dolar po 1,50 !!!!!!!!!!!!! No i zniknie problem toksycznych opcji walutowych.
bidnymaniek / 2009-05-14 22:54 / Tysiącznik na forum
gosciowi z EBC bekło sie ze mozliwe 0% tak wiec nasz RPP o 0.25% zjedzie .........ja w sumie nie wiem gdzie ta inflacja no moze towary z eksportu ale usługi skarpety i reszta to jest cofka cen powoli
madka / 94.75.66.* / 2009-05-14 22:11

- Na wyższą od oczekiwań inflację złożyć się mogły głównie dwa czynniki - kwietniowe Święta Wielkanocne, które sprzyjały wzrostowi cen żywności, oraz słabszy złoty,

Tia, a w maju są komunie, też okazja dla wzrostu cen żywności i rowerów, to tak podsuwam od razu dla wspaniałych komentatorów wytłumaczenie inflacji na koniec miesiąca :)
Maks_ / 2009-05-14 22:17 / Tysiącznik na forum
... a w czerwcu wybory do Europarlamentu, a w lipcu nowelizacja ustawy budżetowej, a w sierpniu okres urlopowy, a we wrześniu rozpoczęcie roku szkolnego, a w październiku tak po prostu, a w listopadzie przez złą pogodę, w grudniu przez Święta i tak w kółko :-)

Pozdrawiam
tara / 2009-05-14 22:36 / Tysiącznik na forum
No tak jak stopy pozostawia bez zmian to pln sie umocni i o to im chodzi aby ludziska widziały jaka mamy mocna walute i gospodarke ,Sprzedaz zapewne tez wzrosnie juz trabia ze w budownictwie nie ma zastoju,stocznia ruszy i bedzie budowac statki itd.Maks jak myslisz po wyborach to peknie czy w lipcu przed nowelizacja budzetu.
Maks_ / 2009-05-14 22:48 / Tysiącznik na forum
W dobie kryzysu operacje na stopach procentowych w Polsce nie mają specjalnego wpływu na kursy walut. Kursy są bardziej uzależnione od globalnych nastrojów, niż od tego co się dzieje na lokalnym podwórku. Budownictwo, statki, eurowybory a nawet nowelizacja budżetu także nie będą miały większego wpływu - najważniejsze jest to, co się dzieje za oceanem. A na kursy walut wpływać będzie królewska para.
Dzisiaj rano w TVN CNBC Biznes Piotr Kuczyński powiedział ciekawą rzecz i zgadzam się z nim w 100%. Nowelizacja budżetu raczej nie osłabi złotówki (w krótkim okresie), a może nawet wręcz umocnić, no chyba że nowela będzie bardzo kosmetyczna i nikt się na nią nabrać nie da (a można od obecnego Ministra oczekiwać właśnie takiego podejścia).
Póki co sprawdza się scenariusz Sieroty - będą mocne spadki na giełdach, ropie, metalach i w ogóle wszystkim, a wtedy pozostaje tylko "bezpieczna przystań" - USD i amerykańskie obligacje. W konsekwencji tego PLN też się osłabi, przede wszystkim do dolara. Naprodukowałem się, a przecież piszemy o tym, przede wszystkim Sierota, Maniek i Green blisko od miesiąca.

Pozdrawiam i spokojnych snów o osłabiającym się USD :-)
tara / 2009-05-14 22:55 / Tysiącznik na forum
Dzieki Maks tylko sie zastanawiałam kiedy znowu wejsc na stałe w dolca aby przestac sie stresowac ciagłym mieszaniem. Rowniez Cie pozdrawiam i zycze spokojnych snow.
tara / 2009-05-14 23:01 / Tysiącznik na forum
Do Marysi pamietam i czytam wszystkie posty jednak miedzyczasie chce troche pomieszac ta kasa bo lezy bez procentow .
tara / 2009-05-14 23:26 / Tysiącznik na forum
Marysia jak dobrze zrozumiałam jak ropa podejdzie pod 60 to mam juz nie wypuszczac z rak dolarow bo to bedzie sygnał .
sierota marycha / 2009-05-14 22:54 / Tysiącznik na forum

Naprodukowałem się, a przecież piszemy o tym, przede
wszystkim Sierota, Maniek i Green blisko od miesiąca.

Maks....buahahaha.....a myslisz, ze ktos to czyta oprocz tych, ktorzy pisza....:)? najlatwiej wyleciec na forum i zadawac pytania dot. tego, o czym gadalo sie juz x czasu temu...buahahahaha
tries / 91.150.223.* / 2009-05-20 05:56
Ja to czytam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy