Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Inflacja szaleje. Sprawdź co zdrożeje najbardziej

Inflacja szaleje. Sprawdź co zdrożeje najbardziej

Wyświetlaj:
sisley / 81.219.51.* / 2011-06-16 11:55
Panie Tusk,

Żyje mi się gorzej za waszych rządów niż za czasów PiS.
Za czasów PiS obniżyli mi podatek a ceny artykułów żywnościowych były znacznie niższe. Nie mówiąc o cenach wody, ścieków, oleju opałowego, prądu. Tracę zaufanie do tego co obiecujecie.

Niech mi Pan powie na kogo mam głosować w najbliższych wyborach i to uzasadni???
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 14:58
Głosuj na PO. Nasza partia i rząd nasz jest najlepszy.
Żyje mi się gorzej za waszych rządów niż za czasów PiS.

Trudno, żeby gorzej żyło się w okresie bajecznej koniunktury. To nie zasługa PISu, że było tak dobrze. To nie wina PO, że jest dekoniunktura. To nie wina PO, że spadł eksport bo dotknięte kryzysem kraje przestały od nas kupować.To nie wina PO, że był nieurodzaj, powodzie, ceny ropy, surowców w tym węgiel ( produkcja energii ) rosły w ogromnym tempie. Ale zasługą PO jest, że mimo wszystko mieliśmy i mamy wzrost gospodarczy. gdyby nie to dopiero byłby kataklizm.
armia / 89.79.227.* / 2011-06-18 14:37
Tusk :" Ta niekorzystna koninktura w kraju to wina kryzysu światowego...."
2 dni póżniej Tusk: "jako jedyni Nie daliśmy się kryzysowi światowemu"
To w końcu mamy kryzys czy nie??!!
To zależy. Czasami tak czasami nie, jak komu wygodnie aby tylko pleść bzdury przed wyborami. A potem kolejne 4 lata leżenia bykiem i okradania narodu. a po 8 latach niech PIS buierze te ochłapy i się martwi, bo za 12 lat znowu my bandyci z PO.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-06-17 22:07
Ale winą PO jest wzrost biurokracji, okradanie obywateli, marnowanie pieniędzy, wyprzedaż resztek majątku, zadłużanie państwa, machlojki, łapówkarstwo i kolesiowstwo. Wystarczy aby tę miernotę odsunąć od władzy. A wojens to tuba PO, nie wieszcie mu. To taki sam złodziej i oszust jak reszta tej chołoty.
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 12:05
zjawisko cyklu koniunkturalnego jest ci znane? pamiętam jak się zaczynał okres prosperity. wtedy za rządów było jeszcze SLD. no i oczywiście SLD przypisywało sobie sukces choć analitycy i ekonomiści mówili wprost że przyczyną jest poprawa ogólnoświatowej globalnej koniunktury POMIMO rządów SLD a nie dzięki nim. PiS pamiętam gadał tak samo. Potem oni zajęli miejsce w rządzie? I co zrobili? Zaczęli przypisywać sobie wzrost gospodarczy mimo iż go zwyczajnie w świecie już zastali i nie był on ich zasługą. Jednak nic nie trwa wiecznie więc przyszła recesja (w Polsce spowolnienie - żadnej recesji nie mieliśmy). I teraz niezależnie kogo byśmy w rządzie nie mieli to i tak będziemy tego doświadczali, bo jesteśmy częścią światowej gospodarki która ma problemy. Jednak rząd Tuska jest godzien pochwały za jedno - za to że nie zaczął "pomagać" gospodarce interwencjonizmem tak jak na zachodzie które to działania kończyły się głęboką recesją.
Patrzacy_z_boku / 83.14.48.* / 2011-06-16 15:09
"Jednak rząd Tuska jest godzien pochwały za jedno - za to że
nie zaczął "pomagać" gospodarce interwencjonizmem tak jak na zachodzie które to działania kończyły się głęboką recesją. "
He, he, he .... nie pomagał na pewno? Zgadza sie - polskim zakładom nie pomagał, znikły dwie stocznie i stocznia marynarki wojennej, zamknieto fabryke na Zeraniu, ale za to Sobiesiaki moga robic co chca. A jak biurokracje rozwinal! Ile to przez 3i pol roku? 70 tys wiecej POelektoratu sobie utworzyl? A ten dlug? Miod i malina!Poza tym zobacz jaki Tusk jest chetny do wspomagania strefy EURO! Z naszych podatkow! Z twoich moze tez (jesli nie jestes jakims Rychem czy innym - oni nie musza w tym kraju placic - tak tuskowata normalnosc) Swoim nie da ale dla obcych to gacie by zdjal. Chlopie , wez w koncu oderwij oczy od TVN-u, moze za rok dwa zaczniesz dostrzegac rzeczywistosc taka jak jest.
prawdatowolnosc / 78.8.130.* / 2011-06-16 13:20
Cykl koniunkturalny to ściema wymyślona przez socjalistów dla zwalenia winy na czynniki, na które socjalistyczny rząd (czyli w zasadzie każdy rząd na świecie) nie ma wpływu. Krótko mówiąc taka propaganda dla ludzi, którzy nigdy nie będą mieli czasu sprawdzić ile jest "tej prawdy w prawdzie".

Lepsze i gorsze czasy w gospodarce nie zależą już w olbrzymiej większości od czynników zewnętrznych, tylko od błędów rządzących (nie tylko polityków, ale wszystkich którzy mają wpływy). Jest tak od kiedy odeszliśmy od rolnictwa jako głównej gałęzi gospodarki i nie pogoda a planowanie i wykonanie są podstawą sukcesu.

http://prawdatowolnosc.bloog.pl/
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 15:57
zdajesz sobie sprawę co żeś napisał? że gospodarka zależy głównie od rządu. czyli generalnie przedstawiasz czysto keynesowskie stanowisko. zresztą poczytaj sobie np Misesa albo Hayka który dostał Nobla za badanie cykli koniunkturalnych. o cyklach koniunkturalnych pisało wielu wolnorynkowych ekonomistów i jest to zjawisko tak naturalne jak zjawisko dnia i nocy. a ty za to bijesz ignorancją.
wojens / 95.49.248.* / 2011-06-16 15:07

Lepsze i gorsze czasy w gospodarce nie zależą już w
olbrzymiej większości od czynników zewnętrznych, tylko od
błędów rządzących

To znaczy, że załamanie eksportu to nie jest czynnik zewnętrzny? Czy nie ma on wpływu na produkcję przemysłową i rynek pracy? Czy ceny ropy to nie jest czynnik zewnętrzny? Czy nieurodzaj na swiecie nie ma wpływu na ceny artykułów zywnościowych w Polsce.? Nawet jeśli byłby w Polsce urodzaj rekordowy?
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-06-17 22:12
Czy nieurodzaj na swiecie nie ma
wpływu na ceny artykułów zywnościowych w Polsce.?
Nawet jeśli byłby w Polsce urodzaj rekordowy?

Zastanów się nad tym jakie bzdury piszesz. Według ciebie jak w Ameryce nie ma co jeść to polscy spekulanci mają zarabiać krocie na frajerach Polakach. A czy nie można im dobrać się do dupy?
cjfgcjgf / 83.238.234.* / 2011-06-16 11:36
OGÓRKI POTANIAŁY !!!!!!!!

A pisiory, agresywne tylko zieją nienawiścia........ a rudy robi co może.
Nawet bakterię nową wymyślił żeby się nam żyło taniej.

;---))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Patrzacy_z_boku / 83.14.48.* / 2011-06-16 15:16
Jaki to sklep?? Szybciutko nam podaj szybciutko!! Ja juz buty ubierma bay tam pogbac. Dawaj stary! Moze to ta biedronka do ktorej regularnie na zakupy chodzi Tusk z Olejnik?
St17z19 / 89.228.56.* / 2011-06-16 11:06
Ja widzę wręcz odwrotnie chleb, mleko, cukier, warzywa tanieją ceny z dnia na dzień są nisze, to wszystko jest medialną nagonką która powtarza każdy, a to tylko daje szanse detalistą by podnosić ceny bo jak wszystko drożeje to każdy podnosi seny niezależnie czy są do tego racjonalne i czy są do tego ekonomiczne podstawy.
ktośtam / 195.117.16.* / 2011-06-16 13:00

Ja widzę wręcz odwrotnie

Słuchaj jeszcze więcej propagandy z GW i TVN, a zaczniesz w końcu widzieć, że jesteś najpiękniejszy, najbogatszy i najbardziej inteligentny na świecie. Wypowiadaj przy tym znaną formułkę - TVN powiedź przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie ...
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-06-16 16:03
TV Trwam się popsuła, że się tu udzielasz?
sisley / 81.219.51.* / 2011-06-16 11:57
Gdzie ty robisz zakupy?
rdsseg / 83.238.234.* / 2011-06-16 11:29
;-))))))

Tobie się wydaje że inflację powoduje babcia w straganie, która zwiększyła cenę pomidorów jak usłyszała że inflacja 5%???

Skoro tak to też zwiększ swoje ceny a jeśli u kogoś pracujesz to zażądaj podwyżki - masz taką samą siłę przebicia jak babcia o której powyżej.

Powodzenia.
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 11:00
Inflacja nie jest żadnym wzrostem cen. Wzrost cen jest konsekwencją inflacji a nie tym samym. Inflacja to spadek siły nabywczej pieniądza co prowadzi do wzrostu cen. I jest to zjawisko monetarne za które odpowiada nadmierna podaż pieniądza.
raf111 / 46.113.142.* / 2011-06-16 21:19
lepszy oszust od nieuka!!!
taki tam / 213.227.93.* / 2011-06-16 10:48
Dziękujemy ci premieru Tusku. Pobijasz kolejne rekordy a to zadłużenia a to inflacji a to korupcji. jest super. Jak ktoś nie wierzy nie sobie włączy Tok fm albo tvn24. Tam mu wszystko wytłumaczą
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 10:58
co ma Tusk do tego? Inflacja jest zjawiskiem monetarnym!
taki tam / 213.227.93.* / 2011-06-16 11:06
2 pytania:
1. A nie jest Tusku przypadkiem premierem naszego rządu, który nas zadłuża na potęgę?
2. tak w tvn24 tłumaczą zjawisko inflacji?
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 11:27
nie. w naukowej ekonomii a nie forumowych plotkach bandy pseudoekonomistów. nie jest możliwy ogólny wzrost cen bez wzrostu podaży pieniądza. gdyby podaż pieniądza była niezmienna wzrost cen jednych artykułów by powodował spadek cen drugich (bo jeżeli na produkt A wydam więcej to mi zostanie mniej na produkt B co będzie skutkowało spadkiem popytu a dalej obniżeniem ceny). wówczas średni poziom cen pozostanie niezmienny. jeżeli natomiast poziom cen rośnie to znaczy że mamy nadmierną podaż pieniądza w gospodarce. trochę wiedzy nieuki!
konserwa / 2011-06-16 12:18 / Tysiącznik na forum
Wszystko się zgadza. Tylko pytanie skąd ta nadmierna podaż pieniądza w gospodarce ??? Kto jest winien tej nadmiernej podaży?? Czy o podaży pieniądza i szeroko rozumianej polityce monetarnej nie decyduje prezes NBP z nadania premiera?? A z drugiej strony czy to sam premier swoimi działaniami przez ministra Rostowskiego i ministra Grada i Pawlaka nie decydują o nadmiarze pieniądza na rynku?? Przecież samo to się nie zrobiło i proszę nie wciskać kitu o globalnej gospodarce skoro w krajach ościennych takiej inflacji nie ma.
dfyhgfj / 83.238.234.* / 2011-06-16 11:34
ja mu to wytłumaczę szybciej.....

Wyobraź sobie że inflacja jest 100% rocznie.
Czyli co zabraknie banknotów i bilonu to wydawania w sklepie????
Co drugi sklep nie powinien mieć czym wydawać skoro ceny wzrosły o 100% a ilośc banknotów została taka sama.

Proste. Skoro jest inflacja to znaczy że ktoś dołożył do obiegu pieniądze, a nie musi dodrukować pieniędzy bo jest inflacja.

O szczegóły ( kto i ile dodrukował ) pytaj pod adresem:
www.mf.gov.pl
www.tusk.gov.pl
www.eu.gov.pl
www.mfw.gov.pl
Chociaż kolejność jest odwrotna.
arch / 2011-06-16 11:08 / Tysiącznik na forum
Przecież sam Vincent mówił, że podwyżka VAT nie wywoła inflacji i podwyżki cen .
Jak VinCENT tak mówi to chyba prawda ?

969 co ma Tusk do tego? Inflacja jest zjawiskiem monetarnym!
---Sam się zastanów i pomyśl . Władze są odpowiedzialne za kreację pieniądza która rok do roku wynosi ok 10%.
Nic dziwnego że jest duża inflacja . Na to się nakłada kreacja pieniądza dłużnego. Normalnie lufa za zarządzanie państwem.
Tak słaby rząd pod względem umiejętności ekonomicznych dawno w Polsce się nie zdarzył .

-Niestety, ale na inflację ma zawsze wpływ ten, kto kontroluje ilośc pieniędzy na rynku.
A kto u nas ma obecnie taką kontrolę?...
Major Kupridż / 83.218.109.* / 2011-06-17 21:09
arch albo agitujesz na rzecz Jarsoław Kaczyńskiego albo jesteś matoł z ekonomii,.Albo jedno i drugie ....
Bo jak przyjdzie Jarek to da wszystkim dodatek drożyzniany , obniży ceny energii i żywności na świecie itd. A ja nie wygra to znów powie sfałszowane .Nie wstyd Ci że twój idol nie widamo czy jest przy zdrowych zmysłach ? A moze nie znasz jego "poderzanych" wypowiedzi ? Zresztą i tak powie ze była na proszkach a ciemy lud będzie klasakć
Stasiek47 / 89.72.57.* / 2011-06-16 13:25

Tak słaby rząd pod względem umiejętności ekonomicznych
dawno w Polsce się nie zdarzył


nie pleć, dopiero co mu kota pogoniono, bo był o wiele gorszy
arch / 2011-06-16 11:38 / Tysiącznik na forum
a oczekiwania inflacyjne wymykają się z POd kontroli banku centralnego !
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 11:55
tak to jest jak są gołębie w RPP
arch / 2011-06-16 13:57 / Tysiącznik na forum
tak to jest jak POtumany wybrały Belkę na prezesa NBP i dodatek te PO matoły wybrały tych śpiących ekonomistów do RPP . .

Wypada wspomnieć przy okazji członka RPP starego eko -komuisty
który wazeliny używa na okrągło .

" Winiecki: Rząd dobrze robi, że nie proponuje reform "

/www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/winiecki;rzad;
dobrze;robi;ze;nie;proponuje;reform,202,0,568522.html
Major Kupirdż / 83.218.109.* / 2011-06-17 21:12
Belka w powrónaniu do jąkały prezesa Skrzypka to geniusz -Skrzypka wybrały kaczory , a na koniec zgotwały mu śmierć w somolocie bo pielgrzymka była obowiązkowa - prezydentowi się nie odmawia .
polak77 / 193.19.125.* / 2011-06-16 10:47
...widzę, że tytuły jak z faktu lub SU...jeszcze tylko brakuje..."kupujcie teraz wszystko bo będzie jeszcze drożej..."sprawdź czy przeżyjesz najbliższy sezon ogórkowy...szkoda gadać...poziom jak wp.pl i innych plotków.pl...szkoda...
Nowy nick / 212.126.29.* / 2011-06-16 10:23
Drogie gówno, nie ma kasy
doradca_analityk / 194.242.62.* / 2011-06-16 09:55
Oglądam TVN , słucham Passenta i Żakowskiego i wiem że to wszysko propaganda. Inflacja spowodowana jest nadmiarem pieniądza bo jest za duzy dobrobyt. Wystarczy podwyższyć VAT i akcyzę i podatki i wszysko wróci do normy
Patrzacy_z_boku / 83.14.48.* / 2011-06-16 15:36
A moją idolką jest ... ta, jak jej tam? Ikona POelektoratu, swieza i superinteligentna..? Aaa ... Parandowska!! Jak ona mondra. Ja mlody i wyksztalcony z Warszawy (3 fakultety i nagielski biegle - zeby nie bylo, aim not faking wif ju) jestem zachwycony jej obiektywnoscia i niezglebiona wiedza fachowa w kazdej dziedzinie. Z moich obliczen prawdopodobienstwa wynika mi, ze gdyb ja skrzyzowac i Stefka Niesiolowskiego (mojego kolejnego idola) to moglibysmy stworzyc jakis nadgatunek nadajacy sie do nadawania tytulow profesorskich bezposrednio zaraz po urodzeniu. Nie wspomne juz o moim kolejnym bozyszczku, Januszku Palikocie. Gdybysmy do naszej krzyzowki Janinki i Stefcia dolozyli odrobinke z genow Januszka (w celach podniesienia i tak juz ogromnej kultury jak wykazalby na pewno nasza pierwsza hybryda) i ukazali to swiatu, to jestem na 130 % (poziom poparcia mojej parti za 2 miesiace - sam dokonalem obliczen za pomoca mojego POwsko-analitycznego mozgu) pewien, ze Niemcy podjeliby wszelkie dzialania w celu jak najszybszego sklonowania Hitlera (jakies tam szczatki na pewno maja) a Rosjanie dokonali by cudu medycznego polegajacego na reanimacji Stalina. Tylko te postacie bylyby w stanie zapobiec opanowaniu Europy ( a w dalszej kolejnosci i swiata) przez mutacje Stefancio-Janinko -Januszowska. Wi
969 / 95.48.126.* / 2011-06-16 11:02
a co da podwyżka VATu? zmiejszy podaż pieniądza? Nie, po prostu z sektora prywatnego trafi do publicznego. Pieniędzy w obiegu dalej będzie tyle samo
elka 79 / 87.205.84.* / 2011-06-16 10:43
Mądrego dobrze poczytać.

Dobrobyt aż się wylewa poza nasze granice a opozycja wespół z pismakami usiłuje zatopić zieloną wyspę.

Skoro drożeje tzn. że ludzie więcej płacą czyli są bogatsze. Proste. Ale nie dla wszystkich. Trzeba było skończyć wyższe uczelnie i być ładnie wykształconym np. moje wymiary 90/70/90
armia / 89.79.227.* / 2011-06-18 15:01
elka moze i wymiary masz ale móżdzek maleńki.
zygfryd II / 83.15.245.* / 2011-06-16 09:12
wołowe (1 proc.), wędliny (1,1 proc.)
Co za hiperinflacja ? Może niech redaktorki więcej myślą co piszą.
Owszem truskawki może i drogie , ale chłopy też chcą zarobić raz na cały rok. Rozdawnictwo przywilejów górnikom, mundurowym i paru innym klanom zawodowym nie pomaga gospodarce. Amen
i to by było na tyle / 83.30.188.* / 2011-06-16 10:44

Owszem truskawki może i drogie , ale chłopy też chcą zarobić raz
na cały rok

Masz rację! W grudniu bedą je sprzedawać taniej.
wydoopcony leming / 83.22.47.* / 2011-06-16 08:33
W cenach żywności to już hiperinflacja.Jeszcze jedna kadencja ekspertów od rozwalania wszystkiego skończy się wymianą pieniędzy.JKM jest jasnowidzem w tej dziedzinie.
polak mały / 77.252.127.* / 2011-06-16 08:20
Najtrudniej jest w wielodzietnych rodzinach .......
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-06-16 10:24
wystarczy, że już rodziny z jednym dzieckiem mają kłopoty z bilansowaniem wydatków i dochodów, to nawet nie chcę wiedzieć co się dzieje w wielorodzinnych...
zxc12 / 79.191.145.* / 2011-06-16 08:04
Fatalne zarządzanie , rozdawnictwo , które niszczy ducha przedsiębiorczości wychowuje cwaniaków uczy bezprawia i w efekcie końcowym doprowadza do bankructwa.
To widać na poziomie rodziny gdy młodzi dziedziczą majątek. Często zaczynają się kombinacje gry na giełdzie lans samochody itp itd
Kończy się sprzedażą całości lub części odziedziczonego spadku.

Oszczędność i praca wzbogaca!!!

Najnowsze wpisy