Forum Forum dla firmDotacje

Inflacja w strefie euro rośnie. Co to oznacza?

Inflacja w strefie euro rośnie. Co to oznacza?

Wyświetlaj:
puhmik / 2012-09-28 19:28
Z wysokiej inflacji można również wyciągnąć pozytywne wnioski dla swoich własnych interesów.Pieniądze będą traciły na

wartości przy aktualnej polityce monetarnej, która proponuje nic innego jak dodruk nowych euro, aby ratować kraje pogrążone

w kryzysie poprzez wykup obligacji i rolowanie długu. Tak samu będzie robił FED. Efektem będzie za kilka lat denominacja

walut dlatego jedynym gwarantem utrzymania siły nabywczej jest złoto inwestycyjne, którego nie da się dodrukować. Zapasy

złota które można wydobyć szacuje się na około 20 lat. Jego wartość więc tak czy inaczej będzie rosła i na dzisiaj jest

jedynym bezpiecznym akumulatorem posiadanego majątku, który z biegiem czasu nie straci na wartości.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-09-28 15:35
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to ze na czele ECB stoi teraz czlowiek Ktory byl w kierownictwie GoldmanSachs w czasie kiedy ten bank pomagal Grecji wejsc do strefy euro poprzez nielegalne ukrywanie dlugow Greckich w ryzykownych instrumentach finansowych.
jakub2 / 37.47.25.* / 2012-09-28 15:17
Ja uwazam że wszyscy rzadzący w europie powinni wyzdychać , bo jak sie tak nie stanie to europa zdechnie
FD / 89.75.177.* / 2012-09-28 15:14

Największe gospodarki zasilają rynki nieprzerwanym strumieniem gotówki poprzez wszelakie programy.

My też.Dzisiaj o godz 18-ej uroczyste otwarcie Filharmonii i Opery Podlaskiej.Koszt budowy ca 227 mln (białostockie ma niskie ceny)z tego 100,6 mln zł dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (jesli to prawda to opłacało się). W pierwszym rzędzie Min.Min. B.Kudrycka i B.Zdrojewski. Uhh pięknie będzie.
abc777 / 195.117.241.* / 2012-09-28 14:27
Wszyscy idioci muszą utrzymywać spekulantów - brawo, tylko tak dalej
tak tak tak / 81.210.123.* / 2012-09-28 14:10
Co to oznacza? Popyt rośnie. Dlaczego? Zapewne ktoś dodrukował pieniędzy.

"Analitycy szacowali, że będzie to 2,4 procent". Znów im się nie udało zgadnąc :-(. Analitycy to tacy ludzie co udają, że coś wiedzą, ale robią to tak sprytnie, że inni im wierzą. Faktycznie znają się tylko na udawaniu.
pawe666 / 81.219.26.* / 2012-09-28 14:17
analitycy mają określone instrumenty do prognozowania takich rzeczy jak inflacja. Co nie oznacza że mają czarodziejską kulę do zgadywania ile kto nadrukuje. Btw o dodruku pieniędzy informacja jest w artykule, odsyłam do tekstu :)
tak tak tak / 81.210.123.* / 2012-09-28 14:29
Co do dodruku to przeczytałem tekst i tylko sobie zażartowałem, bo mnie rozbawiło prowokujące pytanie - "co to oznacza".

Analitycy owszem mają narzędzia do prognozowania inflacji (RPP w Polsce też je ma), ale słabo z nich i własnych umysłów korzystają dlatego się ich czepiam. Nasze RPP np. się szamocze. Niedawno podniosła stopy procentowe teraz je najpewniej obniży. Ja bym tego nie robił (nie obniżałbym teraz), no ale mnie nie ma w RPP.
pawe666 / 81.219.26.* / 2012-09-28 14:45
nie oczekiwałbym raczej cięcia stóp procentowych w momencie kiedy w EU rośnie inflacja. To system naczyń połączonych, ich inflacja ma wpływ na naszą, a RPP ma cele inflacyjne do realizacji. Były zapowiedzi obniżki?
tak tak tak / 81.210.123.* / 2012-09-28 16:25
wg mnie były.
asasasasa / 95.158.102.* / 2012-09-30 16:38
Wydaje mi się, że to pewna zagrywka pseudo-pokerowa, po to aby na 100% nie dawało się przewidzieć decyzji rady. Całkiem możliwe, że nic się nie zmieni w październiku. Podobnie jak było z ostatnim "nieoczekiwanym" wzrostem.
pawe666 / 81.219.26.* / 2012-09-28 14:06
Bardzo serdecznie gratuluję trafnych komentarzy :) wysoka inflacja w europie to zły sygnał, ale nie czepiałbym się akurat ekipy PO, zaraz będą odpowiedzialni za biegunkę Józefa K. i gradobicie w Pcimiu :) jest szansa że giełdy w EU będą przecenione, a to nie jest dla nas źle - euro osłabnie, a z nim i złotówka -eksporterzy znowu nam wyrobią PKB
tak tak tak / 81.210.123.* / 2012-09-28 14:21
"...jest szansa że giełdy w EU będą przecenione," - specjalnie bym na to nie liczył.
"...euro osłabnie," - do dolara? na to też bym nie liczył. Radzę popatrzeć na wykres ceny.
"...a z nim i złotówka" - chyba raczej nie. Prędzej będzie się umacniać.
JanuszPOlikot / 2012-09-28 13:49 / Tysiącznik na forum
Zapraszamy do POlski....tutaj Ambermatoły POkażą wam jak wygląda Zielona Wyspa....
Gemowo / 85.221.229.* / 2012-09-28 12:24
Szczury karmione żywnością GMO częściej chorują na raka Czwartek, 20 września (22:00) Przerażające rezultaty badań francuskich naukowców w sprawie szkodliwości roślin zmodyfikowanych genetycznie. U szczurów karmionych zmodyfikowaną kukurydzą pojawiły się guzy nowotworowe wielkości piłki tenisowej. Naukowcy z Uniwersytetu w Caen w Normandii twierdzą, że sami przestraszyli się rezultatów swoich badan. Szczury, które przez rok były karmione zmodyfikowaną genetycznie żywnością zaobserwowano guzy nowotworowe stanowiące jedną czwartą powierzchni ich ciała. Biorąc pod uwagę fakt, że szczury żyją średnio dwa lata u człowieka odpowiadałoby to pojawieniu się takich nowotworów w wieku około 35-40 lat - mówi szef ekipy francuskich badaczy profesor Gilles-Eric Dovalini. U gryzoni karmionych zmodyfikowaną genetycznie żywnością zaobserwowano wielokrotnie większą śmiertelność niż u gryzoni, którym podawano "zwykłą" kukurydzę. Badania prowadzono na dwustu zwierzętach przez dwa lata. Wyników badań nie chcą na razie komentować producenci żywności GMO. Z kolei francuski rząd domaga się, aby sprawą jak najszybciej zajęła się Komisja Europejska.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-09-28 15:21

CZYTAJCIE, CZYM NAS CHCĄ KARMIĆ!!!

Jest gorzej. Oni nas juz tym karmia.

Najnowsze wpisy