Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inflacja Wielkiej Brytanii wskazówką dla stóp procentowych

Inflacja Wielkiej Brytanii wskazówką dla stóp procentowych

Wyświetlaj:
~ / 2008-02-11 10:23 / Tysiącznik na forum
Po raz pierwszy od wprowadzenia europejskiej waluty niektore nowojorskie sklepy zaczely przyjmowac platnosci w Euro,ale takze w brytyjskich funtach i kanadyjskich
dolarach.
"Nie mielismy pojecia,jak dzieki temu podskoczy na dzienny utarg!!!!-mowi wlasciciel sklepu monopolowego
na Manhattanie"
Oslabienie amerykanskiego dolara przeklada sie od wielu miesiecy na rekordowy wzrost liczby zagranicznych turystow.W 2007 przyjechalo ich 0 6 % wiecej,niz w 2006
Kenobi / 2008-02-11 10:26 / Uznany malkontent giełdowy
Wzrost rzeczywiście rekordowy...a muszą się pocieszać, że w ogóle ktoś jeszcze kupuje...
~ / 2008-02-11 10:30 / Tysiącznik na forum
o 6 % /wstawilo mi sie tam zero/
Szesc % jak na kraj o ustalonym od lat poziomie turystyki to naprawde duzo
Krzych / 2008-02-11 10:15 / Płoteczka na forum
dzisiejszy dzień już nie jest tak interesujący jak się zapowiadało. Stopy nie lecą indeksy idą w górę , chyba zacznę wywalać bo nic nie udało się kupić a przecierz jest tak zle.
"Kochajmy marzenia bo warto je mieć"
brydzia / 2008-02-11 10:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
mwig ma 8 mln obrotu , zacznij już wywalać bo może nie będzie komu
Krzych / 2008-02-11 10:21 / Płoteczka na forum
powiedz co , to co mam hm. liczę na więcej tego czego nie mam nie chce być w tej cenie.
najwięcej posiadam nielubej w żadnym wypadku nie wywalę , DGA też a te inne skoro dudki już tak poleciały a jest tak miło z rosją to już bez sensu , nie mam co...
EDiS / 2008-02-11 11:01 / Tysiącznik na forum
Do miłości przeważnie się dokłada.
Krzych / 2008-02-11 10:17 / Płoteczka na forum
przecież wiem , nie musicie....
Primo / 2008-02-11 10:16
a co sadziles ze dzis beda mega spadki ? z jakiego powodu ?
Krzych / 2008-02-11 10:18 / Płoteczka na forum
nagonki , dobrej której byłem przeciwnikiem...
Kenobi / 2008-02-11 10:20 / Uznany malkontent giełdowy
No i zobacz, tym razem G-7 nagonił...
Krzych / 2008-02-11 10:24 / Płoteczka na forum
TY i tylko TY za mało , liczyłem że się postarasz a tu zamiecione....
nie masz już nic w rękawie?
JP50 / 2008-02-11 10:14 / Bywalec forum
Kenobi, może wiesz jak miedz się dziś zachowuje ? Pytam, bo nie mam wglądu na jej notowania .
Kenobi / 2008-02-11 10:19 / Uznany malkontent giełdowy
Dzis jeszcze ją podciągali do góry. W ub. tygodniu, po prostu zagrali spekulacyjnie przeciwko obstawiającym spadki, co spowodowało short byuing. Nie ma nic wspólnego z fizycznym popytem. To samo zrobili zresztą na wszystkich surowcach.
~ / 2008-02-11 10:17 / Tysiącznik na forum
http://www.basemetals.com/
amigo's ekspert / 83.22.70.* / 2008-02-11 10:10
wsiadać w PRÓCHNIKA!!!!
pietroo / 2008-02-11 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i pociągnąć w okolice 1.5-2 zł
pietroo / 2008-02-11 10:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
WIG20 dzisiaj szaleje, co mu sie stało>?
Kenobi / 2008-02-11 10:24 / Uznany malkontent giełdowy
Podciągnęli pod wejście w krótkie. Nie ma żadnych powodów dla wzrostu - wszędzie spadki, amerykańskie futures również na minusie. Dane są takie złe, że długo to nie potrwa.

.

~ / 2008-02-11 10:07 / Tysiącznik na forum
Tego jeszcze nie bylo :

Brytyjczycy powinni zyc w zgodzie z szariatem!!!!
Tak uwaza arcybiskup Canterbury Rowan Wiliams.
Ta wypowiedz zbulwersowala Brytyjczykow i wywolala
prawdziwa polityczna burze.
Katon / 2008-02-11 10:05 / "Walczący z wiatrakami"
MSX ladnie. W koncu dostrzegaja spolke:)
eprach / 2008-02-11 10:04 / portfel / Onedaytrader
Budżet KGHM zakłada wypracowanie w 2008 około 3 mld zł zysku netto

11.2.Warszawa (PAP) - Budżet KGHM opracowany na najbliższe lata nie przewiduje osiągnięcia przez ta firmę strat i zakłada, że w 2008 roku spółka pokaże około 3 mld zł zysku netto - poinformował PAP Józef Czyczerski z rady nadzorczej KGHM.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w poniedziałek wywiad z wiceministrem skarbu państwa Janem Burym. W rozmowie z gazetą wiceminister poinformował, iż plan finansowy KGHM na najbliższe lata został tak przygotowany, że przez pierwsze dwa lata firma ma generować straty.

"Myślę, że ktoś wprowadził w błąd pana ministra, jest to totalna nieprawda. Nie ma zaplanowanej straty w budżecie KGHM, przeciwnie, na 2008 rok jest zaplanowany zysk na poziomie około 3 mld zł" - powiedział Czyczerski.

Po trzech kwartałach 2007 roku KGHM osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 9,271 mld zł oraz zysk netto w wysokości 3,007 mld zł. Prognozy na 2007 rok zakładały wypracowanie przychodów ze sprzedaży na poziomie 11,85 mld zł oraz zysku netto w kwocie 3,68 mld zł.

Konsensus prognoz biur maklerskich przewiduje osiągnięcie w 2008 roku przez KGHM 3,4 mld zł zysku netto. (PAP)
Kenobi / 2008-02-11 10:06 / Uznany malkontent giełdowy
A wzięli pod uwagę oczekiwany spadek cen miedzi?
eprach / 2008-02-11 10:05 / portfel / Onedaytrader
wow i dawno niewidziana 100 na miedzi :-)
Kenobi / 2008-02-11 10:14 / Uznany malkontent giełdowy
Wyniki Freeport już widzieliśmy, po nich był spadek całego sektora. Były też BHP Billiton, też kiepskie. Podciąganie bez fizycznego popytu, bo takiego w recesji nie będzie, a kryzys nieruchomości rozlewa się na cały świat, dotarł już do Australii i Japonii nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest tylko ostatnią szarżą przed sporym spadkiem. W Chinach popyt na surowce też spadnie, bo ich gospodarka mocno uzależniona jest od eksportu, który z powodu kryzysu w Stanach i słabnącego dolara, już zaczął hamować.
Kenobi / 2008-02-11 10:01 / Uznany malkontent giełdowy
SocGen musi dolapitalizować sie po ostratnich stratach. Oferuje 39% dyskonto, ciekawe czy znajdzie chętnych?
j47 / 2008-02-11 09:55 / Tysiącznik na forum
Chavez grozi USA odcięciem dostaw ropy

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zagroził, że jego kraj przerwie eksport ropy do Stanów Zjednoczonych, jeśli - jak to określił - będą go one nadal atakować.

Chavez zareagował w ten sposób na ostatnie decyzje w batalii sądowej wszczętej przez amerykański koncern naftowy Exxon Mobil. Firma, która walczy o odszkodowanie za swoje znacjonalizowane przez Chaveza projekty wydobywcze w Wenezueli, zdołała uzyskać sądowy nakaz zamrożenia 12 mld dolarów aktywów państwowej wenezuelskiej firmy naftowej PDVSA.

- Jeśli zamrozicie nasze aktywa, jeśli naprawdę zdołacie nas zamrozić, jeśli nam zaszkodzicie, wtedy my wyrządzimy wam krzywdę. Nie będziemy wysyłać ropy do USA - ogłosił Chavez w swym cotygodniowym programie telewizyjnym. Dodał, że taka agresja ze strony USA mogłaby podnieść światowe ceny ropy do 200 dolarów za baryłkę.

Exxon Mobil był wśród tych wielkich międzynarodowych firm, które po nacjonalizacji przez Chaveza sektora naftowego w Wenezueli musiały przekazać państwu kontrolę nad złożami w różnych częściach kraju. Teraz stara się o zamrożenie aktywów PDVSA, by w razie wygrania arbitrażu zagwarantować sobie wypłatę odszkodowania.

Wenezuela jest drugim po Meksyku producentem ropy w Ameryce Łacińskiej i czwartym pod względem wielkości eksporterem ropy na największy na świecie rynek Stanów Zjednoczonych.
Krzych / 2008-02-11 10:06 / Płoteczka na forum
poczytaj o zablokowaniu kont Wenezueli , to tylko polityka .......usa a wen to jak pies z kotem .
valjean / 2008-02-11 09:52 / Galernik
muszę odkupić elkopa. czy szanowne towarzystwo mogłoby nie szaleć z ceną i powyrzucać? juz nikt sie nie boi? a jak spadnie to co.....
Krzych / 2008-02-11 09:54 / Płoteczka na forum
panujesz nad pon. bo czekam na widłach oby nie Twoje.........
warren buffet / 2008-02-11 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wchodzisz do jutra czy na pp...

ja mam po 18
pietroo / 2008-02-11 09:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Klapy znowu dzisiaj górą.
Kenobi / 2008-02-11 09:47 / Uznany malkontent giełdowy
Jeśli chodzi o piątkową sesję w Stanach, to wyciąganie ze sporego spadku pod koniec sesji zakończyło się jednak obsunięciem wszystkich indeksów w samej jej końcówce, czyli ktoś skorzystał.
eprach / 2008-02-11 09:52 / portfel / Onedaytrader
no napisałeś jak anal... zawsze ktoś może skorzystać...
Kenobi / 2008-02-11 09:54 / Uznany malkontent giełdowy
Właśnie, jedni muszą wyciągać, a injnij dzięki rtemu korzystają i wrzucają im co trzeba. Dziś na to tylko czekają...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy