Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inflacja Wielkiej Brytanii wskazówką dla stóp procentowych

Inflacja Wielkiej Brytanii wskazówką dla stóp procentowych

Wyświetlaj:
brydzia / 2008-02-11 12:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
zobaczcie 12 - 12 30 , wyceny funduszy a teraz co już nie chcą rosnąć ,
bisti / 2008-02-11 12:31 / portfel / Bywalec forum
To zawsze koło południa są wyceny ?
Fitter / 2008-02-11 12:42 / portfel / Tysiącznik na forum
nie, arka wycenia do 23:00 dnia w krorym zakonczono sesje
brydzia / 2008-02-11 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
niektórzy o 16 dlatego na końcu też podciąganko
dar_o / 2008-02-11 12:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
co to ma za znaczenie ?? te wyceny , przecież nie podejmujesz decyzji na podstawie wzrosty czy spadku funda akcji o 0,359 proc ??
PedroGonzalez / 2008-02-11 12:23 / Uznany Gracz Giełdowy
pary dolarowe sie konsoliduja..pewnych poziomow nie moga pokonac mimo, ze tak straszyli, ze dolar to juz nic nie warty...jedno tylko mnie szokuje..miedz :-)) skad ona ma taka sile do wzrostow ? kopalnie jakies pozamykali czy co ? :-)) no bo jesli ma byc recesja to gospodarki na swiecie powinny zmniejszyc zapotrzebowanie na miedz..a tu co ? zamiast subprime to jest surprise :))
Kenobi / 2008-02-11 12:33 / Uznany malkontent giełdowy
W apżdzierniku, tuż przed osiągnięciem szczytow, też było takie podegranie na surowcach. A potem trzy miesiące spadków. Dokładnie rok temu była gadanina o przjęciu Yahoo przez Microsofta. I nic potem. Gadanina o przejęciu Rio Tinto przez BHP trwała miesiące, pomagając podbijać ceny miedzi, bo zapasy od kilku miesiecy rosły. O też skonczyła sie. Na razie, to nie ma pieniędzy na przejęcia, o których było głośno w pierwszym półroczu ub. roku i szykuje się kolejny skandal i straty.
brydzia / 2008-02-11 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
a ropa cię nie dziwi , taki wzrost zapasów a ropa 92$
PedroGonzalez / 2008-02-11 12:27 / Uznany Gracz Giełdowy
czy miedz..czy ropa..pytanie zostalo bez odpowiedzi :)
zbig$ / 2008-02-11 12:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
zloto wzroslo w krotkim czasie 60% teraz czas na miedz
PedroGonzalez / 2008-02-11 12:40 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko, ze miedz nigdy nie byla metalem zabezpieczajacym kapital w niepewnych czasch tak jak zloto :)) wiec jakis paradoks sie tworzy albo jakad manipulacja na fjutkach miedziowych i bedzie jak Ken pisze, ze podbija przed fala spadkow a potem saneczki:)
Krzych / 2008-02-11 12:20 / Płoteczka na forum
ktoś coś piśał na temat miedzi
KGHM zapewnia, że utrzyma dodatnie wyniki finansowe w najbliższych latach
Warszawa, 11.02.2008 (ISB) - KGHM Polska Miedź zakłada w przyjętym przez zarząd i przekazanym radzie nadzorczej budżecie na 2008 rok utrzymanie w tym roku i w kolejnych latach dodatnich wyników finansowych, podała spółka w komunikacie w poniedziałek, odnosząc się do wypowiedzi wiceministra skarbu Jana Burego, według którego nowy plan finansowy KGHM zakłada, że przez pierwsze dwa lata firma ma generować straty.
więcej bankier.
Kenobi / 2008-02-11 12:24 / Uznany malkontent giełdowy
A co oni mają za pojęcie o cenach miedzi i kursie dolara, kiedy robią takie prognozy? Nie zauważyli jeszcze recesji...
Krzych / 2008-02-11 12:33 / Płoteczka na forum
wszystko po kontrolą , zdyskontowaliśmy wcześnie niż jankesi..
betoniarka na pasku koreańskim długo nie pojedzie ale od czego mamy servis?
brydzia / 2008-02-11 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Straty mogą wzrosnąć do 400 mld dolarów
Wersja oryginalna Wersja oryginalna Subprime losses could rise to $400bn
Wysocy rangą światowi decydenci podnieśli prognozy strat związanych kredytami hipotecznymi wysokiego ryzyka; podjęty przez nich krok zakłada, że instytucje finansowe będą musiały odjąć większe sumy ze swoich bilansów.
Szefowie banków centralnych na spotkaniu G7 w Tokio, 7.02.08: Mario Draghi, Mervyn King, Ben Bernanke, Jean-Claude Trichet, Dominique Strauss-Kahn
Szefowie banków centralnych na spotkaniu G7 w Tokio, 7.02.08: Mario Draghi, Mervyn King, Ben Bernanke, Jean-Claude Trichet, Dominique Strauss-Kahn
Wypowiadając się na koniec spotkania ministrów finansów grupy G7 Peter Steinbruck z Niemiec stwierdził, że w tej chwili panuje w tym gronie obawa, iż wartość strat w transakcjach papierami związanymi z amerykańskimi kredytami typu subprime może osiągnąć 400 mld dol.

To znacznie więcej niż 120 mld dol. strat na kredytach, które banki z Wall Street i inne instytucje ujawniły w ostatnich tygodniach. To także o wiele powyżej sumy strat, jaką za zeszły rok szacował zarząd Rezerwy Federalnej (100-150 mld dol.).

Ale ministrowie finansów G7 przyznali, że nadal nie jest jasne, gdzie wystąpią największe szkody, także dlatego, że nie do końca określony pozostaje sposób rozprzestrzeniania się krachu kredytowego. Steinbruck wraz z innymi ministrami zaapelował do instytucji finansowych, aby "niezwłocznie i w pełni" ujawniały straty, co pomoże utrzymać zaufanie do nich.

- Następne 10-14 dni będzie miało kluczowe znaczenie, bowiem dostaniemy pierwsze zaudytowane bilanse instytucji finansowych od początku kryzysu – dodał Mario Draghi, prezes Banku Włoch oraz przewodniczący Forum Stabilności Finansowej, czyli komitetu szefów banków centralnych i przedstawicieli międzynarodowych ciał nadzorczych.

Jak ocenił Draghi, przedstawiciele nadzoru są gotowi zmusić banki, aby ujawniły straty i wyrównały swoje rezerwy kapitałowe. Nie wykluczył ewentualności, że rządy mogą w ostateczności być zmuszone wstrzyknąć do banków kapitał, chociaż podkreślił, że pierwszeństwo powinny mieć rozwiązania rynkowe.

Weekendowe spotkanie G7 zostało zdominowane przez temat kredytowego zamieszania i jego konsekwencji dla globalnej gospodarki.

Minstrowie finansów stwierdzili, że są gotowi podjąć działania, tak indywidualne, jak i zbiorowe, aby zabezpieczyć stabilność finansową i uniknąć recesji. Przyznali, że we wszystkich krajach tempo wzrostu spadnie, ponieważ świat stoi wobec "niepewnego i pełnego zagrożeń środowiska" (jak to ujął amerykański sekretarz skarbu Hank Paulson). Na tę diagnozę składa się trudniejszy dostęp do kredytu, pogorszenie stanu rynku mieszkaniowego w USA, wyższe ceny ropy i rosnąca inflacja.

Ale Paulson zapewnił o swoim przekonaniu, że USA mają wszelkie szanse uniknąć recesji: - Wierzę że utrzymamy wzrost. Jeśli jest wzrost, to nie ma recesji, prawda? - pytał.

Jak dodał, dyskusja skupiła się na tym, jak zminimalizować skutki uboczne tego, co się dzieje na rynkach kapitałowych dla ogółu gospodarki. Zapewnił, że nie czuje się zawiedziony, iż Japonia i kraje Europy odrzuciły pomysł szefa MFW Dominique Strauss-Kahna, aby wspólne działać na rzecz ożywienia gospodarki przez stosowanie pakietów fiskalnych. Dał do zrozumienia, że inne kraje nie uciekną przed konsekwencjami spowolnienia w USA i nazwał możliwość wyizolowania się "mitem".

David Pilling, Jonathan Soble - Tokio, Gillian Tett - Londyn
© The Financial Times Limited 2007
Primo / 2008-02-11 12:31
wg mnie to te straty sa bynajmniej smieszne w porownaniu z liczba dolarow wydanych na Irak
Kenobi / 2008-02-11 12:21 / Uznany malkontent giełdowy
Czyli jest znacznie gorzej niż dotychczas próbowali utrzymywać, a oni mówią zawsze mniej niz jest naprawdę...Dlatego w Azji tak mocne spadki, bo mieli bliżej do Tokio. Nasi też załapali w czym rzecz, więc wyciągnęli pod spadanie, dzieki temu wystraszyli krótkich, a sami sie zapakowali na krótki i można spadać...
warren buffet / 2008-02-11 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
poczekajmy na I kwartal, on prawde ci powie
Krzych / 2008-02-11 12:22 / Płoteczka na forum
ulegajmy tym co czekają na wykorzystanie:))
zawsze się to kończy tylko w jeden sposó , Ken zarobi my stracimy:)
życzliwy Arbitraż / 77.114.44.* / 2008-02-11 12:11
INWESTCON
rozpoczęli zbieranie pod split, emisję z PP i dywidendę
może być ładna jazda i powrót na 32 zł !
pietroo / 2008-02-11 12:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ile dzisiaj podskoczył?
INC. / 77.114.44.* / 2008-02-11 12:36
już 8% a do splitu ok 50-70% up przy niskiej płynności !
maju / 2008-02-11 12:07 / portfel / Bywalec forum
...wyrysowal mi sie na 6M wykresie jednej simpaticznej spółki trójkąt i spadające od kilku sesji obroty na spadkach....czyli jak to rozumieć...wkrótce duży ruch...ale w którą stronę??
Longterm szczerze skruszony / 2008-02-11 12:01
Ja,nizej podpisany ,po przemysleniu oswiadczam,ze:
1.Szczerze zaluje tego co napisalem o inwestorze podpisanym h
jak rowniez dalszych,obrazliwych wpisow.
2.Szczerze zaluje moich bezsensownych wpisow na temat osob
o pochodzeniu afrykanskim.
3.Gdybym sie kiedys zapomnial, i ponownie powrocil do tego rodzaju
wpisow,upowazniam kazdego do uzycia dowolnych epitetow pod
moim adresem.
Longterm
/zalujacy tego co napisal/
Longterm / 2008-02-11 12:31 / Mostek Zwyciężymy!
Powyższe przeprosiny nie są mojego autorstwa. Jakiś maniak z bardzo małym poczuciem swojej wartości to wypisuje. Ignorujcie go. Nie zgłaszam tego do usunięcia - niech sobie pisze aż go palce będą boleć przeze mnie:)
barakuda / 2008-02-11 12:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
było , przeszło, zapomnij i nie "krusz się " więcej...
ponadto , z tego co mi wpadło do oka, tamten nie był bez winy...
PedroGonzalez / 2008-02-11 12:15 / Uznany Gracz Giełdowy
zostanie Ci wybaczone synu...teraz w ramach pokuty przjedziesz na kolanach od budynku redakcji money az do siedziby GPW i mozesz w pokoju czynic dobro na forum :)))
tomtay / 2008-02-11 12:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pedro to nie Longterm!!! :))

Longterm to kocha Barracka jak ja
szpinak! ;))
Zielarz / 2008-02-11 12:03 / Uparty Gracz Giełdowy
ja pie... sorry ale amigos z bytomia mnie mniej irytowali.
valjean / 2008-02-11 12:00 / Galernik

2008-02-11 10:35:33 | *.*.*.* | ~
ja to tez czytalem,ale mam inne zdanie.
Wyobraz sobie gielde,na ktorej wszystkie akcje sa po 1 grosz
i na ktorej siedzisz calymi dniami czekajac,ze moze zrealizuje ci sie zlecenie.
Sam fakt,ze KNF reaguje i to tak niezwykle szybko,swiadczy o tym,ze piszacy ten list
ma racje a nie ty

czy jest jakiś przymus "siedzieć całymi dniami" na "giełdzie na której wszystkie akcje są po 1 grosz"???
dorośnijcie ludzie, nie wiem co jest teraz na creditsuisse ale zaczęło się o ile pamietam od TFI rynku spółek japońskich (byc może to zbieżność nazw ale nie sądzę, nie sprawdzam bo szkoda czasu) i widzę że rozrosło się w forum płaczu na wszystko. ktoś sprzedaje FoNa za 5 groszy, zarobił być może 20% i płacz bo ONI sie boją i nie zrobiliby tak a jakiś cFaniak zarobił!
wbijcie do głów sobie że jak nie bedzie Fonów to i tak nie zarobicie bo błędny jest Wasz sposób myslenia. gdybyście nie znaleźli sobie winowajcy Fona zanleźlibyście innego winnego (np RDO, juz jeden guru słał listy że to manipulacja) i tak do usranej śmierci, płacz i zgrzytanie zębami.
zawsze coś bedzie "mądrym głowom" przeszkadzać. proponuję psychologa i walkę z własnymi ograniczeniami...
p.s.
fakt że KNF reaguje tak szybko może też znaczyc że chce zagłuszyć manipulacę kontraktami i wigiem bo coraz głośniej o nich na forach. ale tym zajmuja się "znajomi królika" i trzeba jakoś to wyciszyć tematami zastępczymi jak FON czy manipulacje 1 akcją jakiegoś emeryta. jakoś nikt nie zauważa że jak rzucają kosze akcji to za nimi w dół leci CAŁA giełda, nie tylko fon...
lukaszwych / 2008-02-11 12:26 / portfel / "Demon rynków"
Wiesz ale co do fonow to on jest ze 20 razy mniej wart niz wartosc rynkowa - w jaki sposob rynek ma zweryfikowac jego cene skoro moze spac tylko 5 razy?
a to ze w czase bessy nie spadnie do swoich poziomow to niekoniecznie jest sluszne
po za tym krotkowzroczne zarzady wykorzystuja ta sytjacje tak jak jest na atlantisie najpierw pakuja cale swoje pieniadze w spolke pewnie na kredyt pozniej robia split pp itd itp i przebitke maja pewnie z 5 razy, wycofuja sie ze spolki i maja gdzies kurs akcji a spolka jest juz zniszczona bo to co teraz jest na fonie to jest zniszczenie spolki moim zdaniem.
lukaszwych / 2008-02-11 21:16 / portfel / "Demon rynków"
ale to gpw jest tu ludzie patrza z zagranicy, niech sie bawia dzieci na newconnect a tu niech troche powagi zostanie
Krzych / 2008-02-11 12:15 / Płoteczka na forum
pięknie by to brzmiało jak byś nie ustawiał stopów na które mam alergię , wtedy bez paniki i dużej zmienności. Są antylopy które reagują na trzask żdzbła trawy a nie będę wspominał nagłe - 20%.
Mądrze ale bez wyobrtazni:)))
może mi coś mineło ale mam nadzieję że będę mógł korzystać z Twojej wiedzy , mało kto docenia Ciebie ale miło mi jak jesteś:))))
~ / 2008-02-11 12:05 / Tysiącznik na forum

nie wiem co jest teraz na creditsuisse


no to moze zajrzyj i podyskutuj z autorem ,a nie ze mna

może też znaczyc że chce
zagłuszyć manipulacę kontraktami i wigiem

a gdy napisze czlowiek z kolei o tym,Ty mu powiesz,ze


proponuję
psychologa i walkę z własnymi ograniczeniami...

i tak ad libitum
valjean / 2008-02-11 12:22 / Galernik

no to moze zajrzyj i podyskutuj z autorem ,a nie ze mna

szkoda czasu.

a gdy napisze czlowiek z kolei o tym,Ty mu powiesz,ze

mówie o wyimaginowanych problemach. fon jest problemem tych którzy go mają, zamierzają mieć i tych których zawiść zżera. nikt mnie nie zmusza do zakupu i wali mnie że rosnie lub spada 20%. ich problem. nie wali mnie natomiast jak rzucają koszyki i lecą wszystkie akcje. to nie jest problem garstki fonowców....
warren buffet / 2008-02-11 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
krotkie wyliczenia

27 gr powiedzmy clos sanwila

1,88 zł PP

-50% na open to koło 90-100 gr....

sprzedajecie ?
K2 / 2008-02-11 12:12 / Tysiącznik na forum
niewielu będzie miało przy tej cenie zysk......a może będzie + 50 % .......
warren buffet / 2008-02-11 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zysk beda miec ci co maja sanwila po 1-1,50 zł.... takich jest nie wielu....

nie wiem. zastanawiam sie bo sanwil to nie fon czy ibsystem.... ale w tych czasach..... sam nie wiem. zobacze jutro.
warren buffet / 2008-02-11 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowie -50%...... wiec 90-100 pewnie
dared695 / 2008-02-11 12:25 / portfel / "Bankier''
popatrz na inne i pewnie powtórka z rozrywki
-50% to optymistyczny wariant
- a pesymistyczny...
Hades / 2008-02-11 11:58 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
witam
Akcje są bowiem teraz w tzw. silnych rękach inwestorów, którzy nie panikują z byle powodu. Świadczy o tym zachowanie cen spółek w ostatnich dniach - każdy większy spadek był wykorzystywany do zakupów, ani przez moment nie było ryzyka paniki. Jeszcze kilka tygodni temu inwestorzy zachowywali się dużo mniej rozsądnie - rynkiem rządziły emocje i instynkt stadny.
Krzysztof Barembruch
AZ Finanse
------------------------
parkiet trochę się oczyścił, ale jeszcze sporo drobnych musi znudzić się akcjami ...
brydzia / 2008-02-11 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
ta najlepiej niech parkiet oczyści się z większości inwestorów

i zobaczymy kto będzie robił wzrosty i obroty , chyba że 5 % rocznie na akcjach cię cieszy
Kenobi / 2008-02-11 12:04 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, nie ch poczekają na kolejną falę spadkową (Hang Seng porzed świętami spadł o 5,4%, a dziś o kolejne 3,6%, na najbliższe dni oczekuje się dalszego spadku o 10%), to okaże się w czyje ręce wkładali ostatnio akcje., na korekcyjnym odbiciu w trendzie spadkowym, ktoś ma co do tego wątpliwości?...
Hades / 2008-02-11 12:02 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
ps kenobi nagania na spadki więc o dzisiejsze wzrosty jestem spokojny :)))))
Kenobi / 2008-02-11 12:10 / Uznany malkontent giełdowy
Niczym sie nie sugeruj, rób swoje, widzę, że chcesz kupować ( a może czaisz się na sprzedaż na wyższym poziomie?), powodzenia...
TUROWKA / 2008-02-11 12:06 / "Utopek"
Witam,to tekat kena z piątku 2008-02-08 16:04:59 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]Stany dzis spadną, a w poniedziałek my również. Zresztą już
są na minsuie, ktory z czasem pogłębią.
Kenobi / 2008-02-11 12:13 / Uznany malkontent giełdowy
No i spadły, z wyjątkiem Nasdaq, ktory wyciągnęli bo od pażdziernika najmocniej spadł (ponad 20%), więc odbicie zdechłego kota...
krzysiek29 / 2008-02-11 11:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Co drugi spośród pięciu brytyjskich pracodawców sektora prywatnego i publicznego w najbliższych miesiącach ma w planach zmniejszenie zatrudnienia - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań.pb
Kenobi / 2008-02-11 12:15 / Uznany malkontent giełdowy
Taak, na pewno. Już to widzę, uważaj bo sufit Ci przebije, jak wyskoczy z monitora...A potem obaj znajdziecie się w piwnicy...
Miś Uszatek / 2008-02-11 11:52
Wiam wszystkich na forum. To mój pierwszy post ;) .
Przez kilka miesięcy śledziłem komentarze zazwyczaj okiem sarkastycznej satyry - ale nadszedł czas żeby też się w końcu zalogować.
Wygląda że właśnie mamy odbicie od sufitu na W20 - i teraz tylko dołowanie albo ślimaczenie. Szkoda... nawet nie dosięgło 3000pkt - zły prognostyk.

Pozdrawiam wszystkich bywalców serdenie!
A2 / 2008-02-11 11:59 / Spekulantka
Ojjjejj ales sie rozpisal)). Zachowaj spokoj .Jak sa zalozenia , ze przejdziemy 3000 to i tak bedzie. Bo jesli nie dzisiaj to kiedy?.Mamy dwa dni na podniesienie indeksow )))))))))))
brydzia / 2008-02-11 11:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak sobie myśle że skoro w środe sprzedaż detaliczna w USA to do środy powinny być wzrosty żeby w razie czego sprzedać i za bardzo nie zlecieć
Kenobi / 2008-02-11 11:54 / Uznany malkontent giełdowy
Wszyscy wiedzą jaka jest ta sprzedaż, więc nie ma na co czekać, a kryzys finansowy rozkręca sie co dzień, nie ma na co czekać...Azja to dziś pokazała.
eprach / 2008-02-11 11:58 / portfel / Onedaytrader
Ken nie rozdrabniaj się... nie możesz pod każdym postem w uproszczeniu... sprzedawać sprzedawać....
~ / 2008-02-11 11:49 / Tysiącznik na forum
XTB
...Taki proces można na warszawskiej giełdzie obserwować od kilku dni, kiedy każdy spadek indeksu największych spółek poniżej poziomu 2900 pkt., był wykorzystywany do zakupów. Należy przyjąć, że dopóki sytuacja na światowych giełdach, która jest podstawowym źródłem niepewności dla GPW, nie pogorszy się w sposób dramatyczny, niższe poziomy w dalszym ciągu będą wykorzystywane do kupna.

Takie zachowanie to plus dla strony popytowej. Wpisuje się ono bowiem, we wciąż aktualny popytowy scenariusz, który zakłada silniejsze i dłuższe odreagowanie, panicznej wyprzedaży z przełomu grudnia i stycznia.

Aktualna sytuacja techniczna na wykresach WIG i WIG20, pomimo zeszłotygodniowych spadków, które nieco pogorszyły obraz rynku, w perspektywie najbliższych tygodni dalej lekko preferuje kupujących. Wygenerowane pod koniec stycznia wstępne sygnały kupna pozostają aktualne. To natomiast pozwala oczekiwać kontynuacji wzrostowej korekty w lutym. Aczkolwiek może, i prawdopodobnie będzie, ona przerywana licznymi kontrami podaży.

Obecnie bazowym scenariuszem dla GPW jest kontynuacja wzrostowej korekty w najbliższych tygodniach i powrót do styczniowych minimów jeszcze w I połowie 2008 roku. Dopiero w drugim półroczu możliwa jest trwalsza poprawa koniunktury.
Kenobi / 2008-02-11 11:52 / Uznany malkontent giełdowy
Bzdety. Zapomnieli o wielkości umorzeń. Widać trzeba nagonić kolejne środki, żeby było z czegpo wypłacać...Nie wiedzą, co się mówi po posiedzenieu G-7?
Krzych / 2008-02-11 12:02 / Płoteczka na forum
Ken nerwy na giełdzie nie wskazane, wyniki spółek będą rekordowe dlaczgo mamy spadać , chba że przed odpałem...
wymień zagrożone spółki i na ile sa już zdyskontowane?
tylko konkrety nie bo coś tam , PROSZĘ ?
Kenobi / 2008-02-11 11:44 / Uznany malkontent giełdowy
Spodziewane dalsze zwolnienia u Forda - tym razem o 9.000. Znów spadnie konsumpcja...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy