Forum Forum emerytalneOFE

ING - odejmuje składki

ING - odejmuje składki

gambolo / 89.231.223.* / 2010-11-16 16:24
ostałem wczoraj list coroczny zOFE i z ciekawości wszedłem sobie na swoje konto dostępne on-line. Jakoś wcześniej nie patrzyłem na to ale po wnikliwej analizie okazuje się że:
- wylistowanie wszystkich składek od początku powoduje że moje 2 pierwsze składki są na minusie ( czyli wpłacam kasę, pobierają prowizje, kupuje jednostki i mam minus) - czyli tak jakby startował z ujemnym kontem i w sumie to jest 10 jednostek!!!!! - na jakiej podstawie prawnej może tak to być?? Nadmienię że to co mam w papierach różni się temu co jest dostępne on-line (w wersji papierowej jest ok)
- druga sprawa - ofe nalicza mi ujemne jednostki - np. w 2004 roku 4 grosze dostałem z zusu jako rekompensatę za spóźnioną składkę - w tym roku te 4 grosze urosły do 6 groszy i ta kwota została mi odjęta ?? pytanie - dlaczego, na jakiej podstawie i czemu dopiero teraz (5 lat prawie), po rzuceniu okiem na poprzednie zestawienie tym sposobem odjęto mi ponad 300 zł !!!

łącząc obie sprawy to ma to ligiczny sens - suma jednostek musi się zgadzać a w podglądzie online niema wyszczególnionych pozycji minusowych więc też 10 jednostek razy ok. 30 zł (wartość się zmienia) to ok 300 zetów (plus minus) więc by system "grał" muszę wystartować z minusa
tylko jakim prawem odejmują sobie wpłaty a tym bardziej wpłaty oznaczone jako odsetki z zus..


może ktoś mi wytłumaczyć jakim prawem coś takiego ma miejsce??
mald / 188.108.236.* / 2010-12-01 14:22
Ja też dzisiaj zostałam poinformowana o stanie mojego konta. Podpisując umowę poinformowano mnie, że po 2 latach mam dostęp do pieniędzy i mogę je wypłacić. Minęły 2 lata, z wpłaconych 4800 zł mam 4500. Ale to nie wszystko! Kiedy po otrzymaniu tej informacji powiedziałam, że w takim razie rezygnuję z tej formy oszczędzania i chcę wypłacić pieniądze, pracownik poinformował mnie, że otrzymam tylko 2640 zł - resztę zabiera fundusz. Żaden pracownik funduszu nie informuje o tym w momencie podpisywania umowy. Jestem zbulwersowana. Jest to jedno wielkie oszustwo.

Najnowsze wpisy