Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING Subfundusz Selektywny Plus, co robić?

ING Subfundusz Selektywny Plus, co robić?

inka75 / 83.24.144.* / 2008-09-05 16:29
Często czytam to forum i widzę, że jest na nim zdecydowanie więcej normalnych ludzi, którzy siedzą w temacie, niż na innych forach giełdowych. Dlatego proszę o radę co robić, bo WIG20 spada, a ja zainwestowałam w ING Subfundusz Selektywny Plus i juz straciłam 40%. Nie wiem co dalej...na co ewentualnie przekonwertować, czy czekać i na co???
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-09-05 19:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zależy od Twojego horyzontu inwestycyjnego - jeśli jest długi, to trzymać, jeśli krótki, skonwertować się i chronić resztki kapitału.

Zależy też od Twojej strategii. Jeśli chcesz łapać górki i dołki i bardzo aktywnie zarządzać, to sprzedaj dzisiaj, a odkup za 3 tygodnie.

Powiem jeszcze tak - ponieważ jestem dystrybutorem m.in. ING TFI, miałem ostatnio spotkanie z Michałem Kopiczyńskim, zarządzającym tym funduszem. Twierdzi on, że ponieważ nie wolno mu samemu kupować ani sprzedawać akcji na własny rachunek, to zainwestował większość swojej kasy właśnie w ten fundusz.
inka75 / 83.24.179.* / 2008-09-05 19:39
Pieniadze nie są mi potrzebne teraz ale boje sie, że stracę jeszcze więcej ( powiesz- tak działa giełda, raz na wozie a raz pod.... ). Jeśli teraz sprzedam to kupując ponownie znów zapłacę prowizję. Piszesz o skonwertowaniu ale ja nie wiem na co...????
czestochowianin / 2008-09-17 15:45 / Bywalec forum
Witam , czy mógłby ktoś przybliżyć mi fundusz MiŚ Środkowo Europejskich Ing-owych , czy one te fundusze są oparte na wigu 80 , czy na jakimś innym głównym indeksie , mam ten fundusz i mam wielkie obawy , co z nim zrobić ? Myślałem o konwersji ale nie wiem szczerze na co , wiem że konwersując akceptuje stratę .
Może jakieś propozycje , chciałem odzyskać stratę chociaż , to w ogóle możliwe ?
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy