Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inicjatywa po stronie podażowej

Inicjatywa po stronie podażowej

kingsnake / .* / 2005-04-26 20:38
Komentarze do wiadomości: Inicjatywa po stronie podażowej.
Wyświetlaj:
mike / .* / 2005-04-27 17:39
jolka piszesz jakbys byla drugim Romkiem Karkosikiem albo Leszkiem Czarneckim...nie dziw sie tak...zycie i czas zweryfikuje kto bedzie zdziwiony na koniec....
Max / .* / 2005-04-27 11:04
Jolka-ja tez mam mpc capital.zgadza sie ,ze oni placa 4 euro dywidendy 3maja.Wiesz,ze Teles placi 2 euro-to prawie 12%,ale 3 czerwca,
Vader / .* / 2005-04-27 16:58
Co to jest MPC CAPITAL i TELES ?
JOLKA-STUTTGART / .* / 2005-04-28 10:36
Mpc capital i Teles to sa akcje,ktore mozesz kupic na niemieckich gieldach(Frankfurt ,albo Monachium).Teles to interesujaca akcja (w tym roku 12 % dyw.a wnastepnym 22 %.Dywidendy sa pewne).Akcja dla cierpliwych i spekulantow.Mpc to potezna firma,notowana w MDax(Zamkniete fundusze powiernicze ;.immobilien,statki;skupuje ubezpieczenia na zycie ,ktore w niedlugim czasie zostana wyplacone,itd.)Bardzo zdrowa i .solidna firma ,Jnwestmen konserwatywny.Panie mike,ja nie jest ani Kar.., ani Czarnecki,poprostu pisze z wlasnego doswiadczenia-Credo ergo sum.pozdrowienia.
dżeju / .* / 2005-04-27 11:04
Wiecie co, rozmawiacie tutaj o różnych instrumentach finansowych, dających kilka % zysku w skali roku. Przecież to bez sensu. Tyle samo można zarobić w 1 dzień na dobrze wybranych akcjach i momencie wejścia. W skali roku, nie poddając się emocjom i będąc pewnym swojego wyboru, można zarobić kilkadziesiąt-kilkaset %. Przecież nawet w bessie zdarzają się okresy wzrostu. Jeżeli nie jest się zbyt pazernym, to nawet obracając kilka razy w roku akcjami wybranych spółek można zarobić np. 20%. Ja np. wiem, że kiedy skończy się degrengolada, wzrośnie Prochem, MCI i pare innych. Wystarczy dobrze wybrać moment wejścia i zaspokoić się np. 5% zyskiem w dwa dni. My natomiast gramy nie zważając na klimat, sygnały płynące z Ameryki, polityki i gospodarki. A wystarczy powstrzymać emołszyns i wejść w PEWNYM czasie w PEWNIAKI. Po czym zrealizować założone zyski choćby miało rosnąć dalej.Jakie to łatwe, nie? :)
strokuś / .* / 2005-04-27 12:29
chcesz powiedzieć że wszystkie swoje oszczędności trzymasz w akcjach (do tego 2 spółek)? no to pozostaje tylko pogratulować :-) a ile set procent zyskałeś od początku roku?ja mam jednak bardziej ostrożne podejście (pewnie kwestia rodziny na utrzymaniu) :-)20-30% w akcje kilku polskich spółek (5-9) i ew. funduszy akcji zagranicznych; reszta w instrumenty uchodzące za bardziej bezpieczne
JOLKA-STUTTGART / .* / 2005-04-27 11:16
Wiesz ja tez robilam wielka kase na gieldzie,ale zadawalam sie obecnie 5-15%zyski. Moja strategia to solidne dywidendy i zakup akcji kilka tygodni przed dywidendami.Opcje z heblami,to nic dla mnie-nie spalabym w nocy,gdy mozna duzo stracic w tych niepewnych czasach.
orzech / .* / 2005-04-27 10:05
Piotrek Wiśniewski w Pulsie Biznesu powiedział co wiedział:"Mimo iż dwóch świec z 21 i 22 lutego nie można uznać za formację zasłony ciemnej chmury, ponieważ druga świeca nie otworzyła się powyżej maksimum z dnia poprzedniego, to jednak nastąpiło jednoznaczne odwrócenie trendu wzrostowego. Wcześniej kurs Kredyt Banku przy wysokich obrotach dość łatwo pokonał 10 zł i wydawało się, że w dłuższym terminie wzrosty będą kontynuowane. Niestety, w trakcie marcowych spadków kurs przełamał wsparcie wynikające z długiej białej świecy z 4 lutego i dążył w kierunku 7,85 zł (linia obrony, która zadziałała w sierpniu ub.r.). Siła podaży nie była jednak aż tak duża jak podczas kształtowania się trendu wzrostowego w styczniu i lutym (obroty były niższe). Dlatego kurs zatrzymał się przy 8,5 zł i tam wykuwa platformę do wybicia w górę. Mimo że ubiegły rok był dla banku bardzo udany, nie przewiduje się wypłaty dywidendy. Dzisiejsze walne zgromadzenie przeznaczy cały ubiegłoroczny zysk na pokrycie straty z lat ubiegłych. "Módlmy się Siostry i Bracia... żeby już wykuł tę platformę do k... nędzy !!!
orzech / .* / 2005-04-27 02:04
Wszedłem w Białystok. Na parkiecie kwas to może choć na pierwotnym parę groszy uskrobię.Moje typy (odpowiedź dla Kingsnake'a):Debiut słabiutki +5-7%Redukcja 88%
zdziwiony / .* / 2005-04-27 02:01
"...środową podwyżkę stóp..." !?
Jurek / .* / 2005-04-26 21:37
co sądzicie o Impexmetalu, bo ja osiwiałem już
do Strokusia orzeł / .* / 2005-04-26 20:46
Stroke specjalisto od funduszy co się znaczy określenie FRP?
strokuś / .* / 2005-04-26 21:29
Fundusz Rynku Pieniężnego - czyli inwestujący w papiery dłużne o okresie wykupu do bodajże 3 m-cy wg ustawy lub ogólniej do 1 roku (ale wtedy formalnie nie może się nazywać FRP tylko np. gotówkowy itp)
orzeł / .* / 2005-04-26 22:09
czy z tego da się wykrzesać zysk wyższy niźli z konta w banku :)
strokuś / .* / 2005-04-26 22:22
stopa zwrotu za ostatni m-c to 0,5-0,6%, czyli 6-7% w skali roku (w kolejnych m-cach będzie trochę mniej bo maleje rentowność bonów skarbowych)możliwość wypłacenia środków w około 2 dniz uwagi na powyższe z lokat już nie korzystam
anna / .* / 2005-04-27 09:42
W porównaniu do lokat bankowych lepsze są ( oprócz funduszy) obligacje Skarbu Państwa np. 5,4% - 2 lata stałe oprocentowanie ( sama troszkę nabyłam dla św. spokoju )
kingsnake / .* / 2005-04-26 20:38
czy ktoś wie może gdzie dno ma PROKOM? :] czekam na typy przebicia % POLOMOSU BIAŁYSTOK. Ja daję 10%
zbygro / .* / 2005-04-27 07:50
Ja wolałem nie przekonywać się na własnej skórze. Puściłem za 115.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy