Forum Polityka, aktualnościGospodarka

InPost w tarapatach po utracie kontraktu na przesyłki sądowe. Sieć rywala Poczty Polskiej kurczy się

InPost w tarapatach po utracie kontraktu na przesyłki sądowe. Sieć rywala Poczty Polskiej kurczy się

Wyświetlaj:
pawel230 / 213.158.223.* / 2016-05-18 16:06
A co mnie listy. Paczki obsługują rewelacyjnie.
dandarek75 / 81.133.48.* / 2016-05-18 16:04
W końcu . Listonosz zawsze zostawiał awizo , nawet jak ktos był w domu , a najbliższy punkt odbioru oddalony o 5km , przejazd 2-ma autobusami
reerg / 94.254.129.* / 2016-05-18 16:01
Ostatnio pół miasta złaziłem żeby coś wysłać w punkcie przez tą dziadowską firmę. Wszędzie mi odmówiono. Infolinia oczywiście twierdzi coś innego. Kłamcy i oszuści i jeszcze bałagan mają.
niezadowolona714 / 79.189.79.* / 2016-05-18 15:21
Na polecony priorytet czekałam 8 dni. Brak kontaktu telefonicznego - w oddziale InPost nikt nie odbierał. Listonosz po 7 dniach zostawił awizo w drzwiach sąsiedniego domu, pod zupełnie innym adresem. Odebrałam list następnego dnia w punkcie. Przy okazji spotkałam listonosza, który tłumaczył się, że u mnie światło nie świeciło się w żadnym oknie, więc uznał, że mnie nie ma. Pytam zatem, o której był, skoro ściemnia się około godz. 21.00? InPost jak dla mnie to porażka, nigdy więcej nie zamówię nic z przesyłką doręczaną przez tą firmę.
cep / 83.25.115.* / 2016-05-18 14:51
Inpost koszmar dwie przysylki z banku nie otrzymalem Listow Policja znalazla w lesie caly worek
Zawiedziony / 5.172.239.* / 2016-05-18 14:19
Żywiłem wiele nadziei ze startem InPost. Niestety mocno się zawiodłem!!! Żeby dwukrotnie czekać za listem poleconym InPost Allegro dwa tygodnie to skandal. O dziwo - za każdym razem list leżakował parę dni w oddziale InPost. Nie lepiej zresztą działa centrala InPost. Brak odpowiedzi ne mejle to zasada!!!
aretgretr / 193.254.246.* / 2016-05-18 14:13
Pracownicy tej "firmy" wyrzucają zwroty ze skrzynek do śmietniczek przy blokach mieszkalnych. Nie ważne, że są to chronione dane osobowe, z resztą pracownicy Poczty Polskiej robią to samo, szkoda im czasu i energii na zwroty i zabieranie ich z powrotem na pocztę.
Izabela / 84.10.9.* / 2016-05-18 13:59
listy polecone odbierane u szewca - cóż za ulga, że to się w końcu skończyło
mango77 / 31.42.20.* / 2016-05-18 13:52
I bardzo dobrze ze istnieje cos takiego jak Inpost, inaczej poczta polska robiłaby co chciała, a tak konkurencja jest potrzebna.I teraz drobny szczegół: zajmuje sie handlem internetowym, wysyłam paczki pocztą,i nagminnie,podkreślam nagminnie ludzie nie mają pojecia,ze ich paczka lezy do odbioru bo listonosze nie zostaiwają awiz.problem dotyczy całego kraju,tak wiec nie bardzo jest gdzie to zgłosic.Za każdym razem inne miasto i ta sama historia, a klienci maja pretnesje do mnie.Nie raz było i tak ze paczka była rzekomo 2krotnie awizowana, az w koncu wróciła do mnie, za co ja musze płacic.a klient nie miała ZADNEGO awiza.Poczta umywa rece, no bo jak klient ma udowodnic,ze nie mial awiza skoro oni twierdzą ze powinno byc??To jest nabijanie ludziom kosztów.Natomiast z tego co wiem, listonosze w Inposcie mają płacone od doreczonej przesyłki, za wypisanie awiza juz nie, tak wiec wniosek jest prosty-bardziej im sie kalkuluje te przesyłki jednak dostarczac...listonosze z poczty mają płacona stała pensje i mają to gdzies czy dostarczą czy nie.
ja598 / 194.99.117.* / 2016-05-18 14:18
jak nie wiesz to nie pisz
pp płaci od doręczenia
a swoją drogą można dostać potwierdzenie sms o nadejściu paczki
mango77 / 31.42.20.* / 2016-05-18 15:57
a to ciekawe, skoro maja płacone od doreczenia to czemu notorycznie nie doreczają???co wiecej, nie wypisuja w ogole awiz???a co do smsa-owszem, wszystko mozna, ale dlaczego skoro place za przesylke, mam płacic jeszcze dodatkow za smsa aby miec pewnosc ze paczka dojdzie???to jest ich psi obowiązek wypisac awizo, a tego nie robią!i nie bede zamawiac dodatkowo płatnych smsow.
anonim1979 / 77.46.72.* / 2016-05-19 08:31
widać, że mało wiesz o usługach... SMS jest wliczony w koszt wysyłki a jeśli chodzi o doręczanie to poczta płaci tylko za doręczoną paczkę. Jak się nie znacz to nie wypowiadaj!!!
Józeffffooof / 193.107.248.* / 2016-05-18 13:41
Uwielbiam komentarze ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o całej sytuacji :) Należy tu podziękować Państwu Polskiemu za próbę ubicia inposta (tak Inpost to Polska firma). Dlaczego Francuzi (Poczta Polska) jest całkowicie zwolniona z podatku VAT? A może by tak przestać faworyzować zagraniczną firmę i również nałożyć na nią podatki? Ewentualnie zwolnić z Vat-u wszystkie firmy kurierskie DPD,DHL,UPS itp?
fd / 89.73.106.* / 2016-05-18 14:51
Jak ja uwielbiam takich mądrali co w czterech literach byli i G widzieli. Poczta Polska jest jednoosobową spółka Skarbu Państwa i nie ma nic wspólnego z jakimiś bliżej nieokreślonymi "Francuzami", w przeciwieństwie do Telekomunikacji Polskiej. Przedtem myślałem, że monopolistyczna PP, to szczyt żenady, Myliłem się. Kibicuję polskim firmom, małym i dużym ale prawda jest taka, że tan cały InPost, razem z przyległościami to dno i 5 metrów mułu. Listy polecone (również z sądów) czy paczki, które przychodzą po dwutygodniowym terminie (p ile dojdą) i które odbiera się w kioskach, sklepach, w solariach i innych tego rodzaju obiektach, często oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, bo panu doręczycielowi nie chciało się wejść z przesyłką na pierwsze piętro i zostawił awizo a często i tego nie czy zagubione przesyłki w ilości nieosiągalnej dla PP, to już nawet nie jest przegięcie, to jest skandal. Do tego dochodzą głodowe stawki dla ich doręczycieli/listonoszy zatrudnionych na śmieciówkach. Polska firma dla maksymalizacji zysku stosująca dumpingowe ceny na usługi i traktująca Polaków jak śmieci. Norma w tym kraju. Gdyby nie paczkomaty, to ta firemka mogłaby dla mnie sczeznąć i guzik by mnie obchodziło czy jest polska, czy nie. Ten Brzóska czy jak mu tam już wystarczająco się skompromitował w tej swojej buraczanej pewności siebie i byłoby wskazane, żeby w końcu zniknął z rynku. Co do PP, to w ostatnim czasie mocno wzięli się tam do roboty i się bardzo poprawiło. Wolałbym też, żeby na polskim rynku, konkurencją dla niej był chćby Bundespost a nie jakiś dziadowski InPost. Tyle w temacie.
myślący / 178.37.6.* / 2016-05-18 14:01

Dlaczego Francuzi (Poczta Polska) jest całkowicie zwolniona z podatku VAT?

Nie kłam, Poczta Polska nie jest firmą francuską! Nie rób ludziom wody z mózgu!
olo768 / 83.26.79.* / 2016-05-18 13:28
listy polecone in post to jedna wielka porażka długi czas oczekiwania to już poczta lepsza o niebo
marko12 / 81.219.96.* / 2016-05-18 13:32
co masz na myśli "to już poczta lepsza o niebo" ja jak dostaję listy polecone dostarczane przez pocztę to dostaje go góra w 2 dzień od nadania
poczta bardzo się poprawiła co do terminowości dostarczania wszelkich przesyłek
jedyna usługa jaka działa jak należy w inpost to paczkomaty reszta to tragedia
skwarek / 81.219.96.* / 2016-05-18 13:28
ha ha ha koniec PO i koniec dochodów :) żywili się naszym kosztem a teraz nie ma kto ich karmić :)
Zirytowana / 94.254.191.* / 2016-05-18 13:24
Jak żyje tak tragicznej firmy nie widziałam. Listy rzucane po krzakach przez ogrodzenie, przesyłki sądowe, których nigdy na oczy nie widziałam ani awiza do nich żadnego(ale w papierach ślicznie wszystko awizowane dwa razy). Szczytem ich możliwości było zostawienie listu poleconego z banku z napisem "do rąk własnych" u sąsiadów (którzy nieomieszkali mi listu otworzyć i oddać byle jak sklejonego)- ale wg nich ponoć mój podpis widnieje przy odbiorze. Listy do odbioru w okolicznych wsiach, w jakichś zapadłych sklepikach oddalonych o kilkadziesiąt km, prowadzonych przez małokompetentnych ludzi, którzy pojęcia nie mają o ochronie danych osobowych, a listy trzymane pod stertą papierów (bo się zapodział polecony). Doręczyciele to też jakaś pomyłka - zero kultury. Koszmar jakiś. Już wolę 100 razy bardziej przespacerować się na pocztę po odbiór - mniej nerwów.
inposcik / 31.42.20.* / 2016-05-18 19:44
a skrzyn\ke na listy to szanowna pani ma??bo tak sie składa ze jestem listonoszem w inposcie i jesli nie ma skrzynki to nie mam obowiazku wchodzic na posesje tymbardziej jesli lata tam jakis rozwydrzony kundel; zdrowia narazac nie bede!Wymagania owszem ludzie maja ale cos od siebie to juz nie!kto mi zapłaci za leczenie jak mnie taki kundelek pogryzie?kazdy dom powinien miec skrzynke i tyle!!!
Dark683 / 91.224.144.* / 2016-05-18 13:15
Paczkomaty InPost SUPER. Odbieram i nadaję paczki kiedy chcę, bez czekania na kuriera, który i tak dostarcza w godzinach pracy, wiec zawszę muszę jechać do firmy kurierskiej po odbiór.
Usługi kurierskie InPost OK, na poziomie innych firm kurierskich, a nawet wydaje mi się, że są szybsi.
Listy InPost nie wypowiadam się, bo nie korzystam. Dawno temu miałem doręczane listy z odbiorem w kiosku Ruchu, kiedy jeszcze współpracowali z Ruchem. Nie narzekałem, bo kiosk mam pod domem i nigdy nie było kolejek, a na Poczcie Polskiej, do której mam daleko, zawsze stoję w długiej kolejce i tracę czas. Teraz nie wiem jak jest z listami, ale z tego co czytam, to strasznie. Wydaje mi się, że do usług pocztowych (listy) nie byli w ogóle przygotowani i stąd ta partyzantka z punktami odbioru w kwiaciarni lub sklepie rybnym.
Pralniomaty HiShnie, wg mnie chybiony pomysł. To się nie przyjmie. W Polsce każdy woli prać w domu, a pralnie chemiczne są w każdym centrum handlowym, gdzie można obsłudze powiedzieć, gdzie są plamy i jak prać. Wybierając ekspresową usługę, zostawiam pranie, idę na zakupy, a po 2 godzinach odbieram uprane rzeczy. Do Pralniomatu musiałbym chodzić 2 razy.
Niech się skupią na tym, co im dobrze wychodzi, tj. dostarczanie paczek do Paczkmatów lub przez kuriera.
Antek1068 / 37.248.60.* / 2016-05-18 12:55
ostatnio czekałem na przesyłkę listem poleconym prawie 3 tygodnie.... w końcu SAM odebrałem go w oddziele....

Najnowsze wpisy