Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Internauci wybrali najgorszego ministra finansów. Obroni nas przed kryzysem?

Internauci wybrali najgorszego ministra finansów. Obroni nas przed kryzysem?

Wyświetlaj:
DRZAGA / 83.21.76.* / 2011-11-22 18:50
Bzdura -jesnym z najgorszych ministrów finansów był l balcerowicz i vincent rostowski a najlepszym minister KOŁODKO I GILOWSKA oraz WITOLD MODZELEWSKI!!! A przy okazji gdzie podział sie profesor POZNAŃSKII KRAWCZYK!!///////
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-11-21 21:51
- 1995 rok - konsultant Banku Narodowego Estonii
- 1996 rok - doradca ministra finansów Mongolii oraz twórca reformy mongolskiego systemu podatkowego
- 1997 rok - doradca ministra finansów Rumunii

źródło money.pl
mieczman / 2011-11-20 15:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uważam, że powinniśmy hołubić min.Rostowskiego bo ma największe szanse puścić w skarpetkach tych co jeszcze co nieco mają!, biednym już nic nie zaszkodzi a wszyscy w końcu dostaną nauczkę i małpiego rozumu by nad urną chwilkę pomyśleć i wybrać sobie i po i przedtem.
epimach / 89.231.208.* / 2011-11-18 20:39
Internauci najlepsi! co z tego ,ze Europa wybrała Rostowskiego najlepszym ministrem finansów,Co oni wiedzą,Interauci wiedzą ,bo znają sie na tym.ha,ha,ha,ha......
Anioł / 193.93.204.* / 2011-11-21 11:03
Owszem Europa wybrała go najlepszym, ale tylko dlatego że działa on w interesie Unii a nie w interesie Polski. Zatkało kakao?
megaliberal / 31.11.155.* / 2011-11-18 16:39
Polacy to najlepsi kierowcy, kochankowie, specjalisci od katastof lotniczych i okazuje sie, za sie na finansach publicznych rowniez znaja.... . Stad ten wynik z Vincentem R. Mozna mu miec za zle, ze za slabo reformowal i licze, ze za tej kadencji pokarze swoj liberalizm
epimach / 89.231.208.* / 2011-11-18 20:43
polacy...szczęscie ,ze nie reformował mimo namow roznych pisów i innych znawcow.Bylibysmy-przy tym zalecanym majstrowaniu jak Grecja ,a mozejeszcze dalej.
Melchior / 83.11.192.* / 2011-11-19 01:01
Świat się na PIS i PO nie kończy, ani na partiach sejmie. Powiem więcej, tylko nowy ruch społeczny zbudowany od zera, oddolnie może coś zmienić.
Bez ludzi na ulicach nie mamy szans na zmiany.
karolol / 94.240.10.* / 2011-11-26 17:40
Osobiście czekam na ekipę fachowców, ludzi którzy całe życie w tym siedzą, a nie sejm piłkarzy, złodziej, łapówkarzy, showmanów.
Andre7 / 2011-11-18 11:18 / Tysiącznik na forum
Po prostu obecnego ministra ma się na świezo przed oczami i pamięta wszystkie negatywy. Gdyby powtórzyć ten sondaż po kilku latach urzędowania nastepnego ministra mogę założyc się że wynik będzie inny.
rembert2 / 2011-11-17 20:01 / Tysiącznik na forum
Taka ocena wynika raczej nie z oceny osiagniec (fakt mizerne ) ale ze sposobu bycia.Mozna bylo scierpiec technokrate Balcerowicza ale nie nadetego bufona ktory naprawde wierzy ze jest genialny,ciagle poucza i uwaza ze inni to durnie-ale tym zarazil sie chyba od swojego szefa rzadu
amelie2 / 80.89.182.* / 2011-11-17 18:25
W 1997 r. miałem okazje zapytać Balcerowicza z czego będą żyli wszyscy biurokraci i pasożytujące na społeczeństwie "elity" gdy cały majątek po PRLu zostanie wyprzedany. Odpowiedział, ze prywatyzacja jest ideologiczna i ekonomiczna koniecznością. Nie zdążyłem zadać następnego pytania bo szef Unii Wolności odwrócił się na piecie i uciekł.
Odpowiedz jest jasna - im mniej udawało się sprzedać, tym bardziej rósł dług publiczny. Teraz bym zapytał dokąd ociekać z tego tonącego okrętu sterowanego przez partyjnych nieuków i demagogów.
Melchior / 83.11.192.* / 2011-11-19 00:58
Polacy maja krótką pamięć, ale za to twarde siedzenia.

Oby jednak na czas je podnieśli zanim je sobie przypalą, bo czasu na działanie nie zostało wiele... nikt nie może w tej grze blefować aż tak długo jak oni to robią w imieniu Polski.
aserekio / 77.253.7.* / 2011-11-17 16:57
obawaim sie ze jeszcze długo, długo nie bedzie gorszego ministra finansów od Rostowskiego.
door / 83.12.255.* / 2011-11-17 16:57
Czytelnicy money interesują się gospodarką, finansami.
Mają na ten temat dużą wiedzę.
Rostowski na dnie- a dla tuska najlepszy.
Żałosne.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-11-17 16:46
Sprawiedliwość w wydaniu polskiej władzy polega na tym, że gdy brakuje pieniędzy na emerytury dla 40 letnich emerytów to władza chce podwyższyć wiek emerytalny 65 latkom do 67 lat, aby miał, kto pracować i płacić składki na luksusowe wystrajkowane emerytury awanturników, których władza się boi. Gdy nie ma pieniędzy na darmowe emerytury wypłacane, przez KRUS i na darmowe leczenie dla właścicieli 200 ha ziemi prowadzących rozliczne inne dochodowe przedsięwzięcia biznesowe to się podwyższy obowiązkowe składki dwom milionom Polaków samo zatrudnionym, którzy mając mały sklepik czy warsztat muszą płacić składki do ZUS w wysokości 10 razy większej niż płaci posiadajacy 200 ha i 4 ciągniki obszarnik posiadający dodatkowo hurtownię płodów rolnych i kilkanaście straganów na targowiskach. Samozatrudniony musi płacić składki ZUS nawet wtedy, gdy z powodu wysokich kosztów publicznoprawnych nie udaje się nic zarobić i ma stratę. ale uprzywilejowani mogą 10 razy wiecej pobierać z publicznej kasy niż do niej wpłacają.
Polak Mały / 212.160.172.* / 2011-11-18 08:16
Na tym właśnie polega współczesna ukryta forma niewolnictwa, której sprzeciw okazało ponad 50% społeczeństwa ignorującego ostatnie wybory...
anty_unia / 2011-11-17 15:09
jakoś nie dziwi mnie wynik pana Rostkowskiego, a przyjdzie nam jeszcze 4 lata spędzić z takim ministrem finansów...
Tornado+ / 31.63.230.* / 2011-11-17 14:36
To niektóre "osiągnięcia" tego SZULERA TYSIĄCLECIA".
Spowodował osiemnastomiesięczne (!) zamrożenie kursu dolara, przy równoczesnym, sięgającym 90% rocznie(!), bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego, co pozwoliło niebieskim ptakom całego globu przywieść nad Wisłę wagony dolarów, a kilkanaście miesięcy później wywieźć znad Wisły dwa i pół raza tyle Szacuje się, że w ten sposób zostało WYPROWADZONO Z BIEDNEJ POLSKI 17 MLD DOLARÓW, Za ten wymarzony "numer" cwaniacy Wschodu i Zachodu winni solidarnie wznieść panu Balcerowiczowi pomnik o wysokości Wieży Eiffla, i to ze szczerego złota, którego ciężar byłby lichym ułamkiem ich "doli". Historia ekonomii zna niewiele finansowych "przekrętów", które miały skalę porównywalną

Wychładzał gospodarkę podczas gdy należało ją podgrzewać. - Sprzedał polskie złoto (ponad 150 ton) kiedy było w absolutnym dołku cenowym. Polska straciła na tym ok. 2,5 mld dolarów. - Przeszedł w rozliczeniach zagranicznych z rozliczeń dolarowych na euro w momencie wprowadzenia euro, a wiec nieustabilizowanym kursie. Po tym euro spadło z $1,15 do $0,89. A wiec siła nabywcza polskiej rezerwy walutowej spadła o prawie 30%, czyli ok. 15 mld$ Ostatnie jego posunięcia były wręcz katastrofalne. Przy prawie zerowej inflacji utrzymywał stopy na tak wysokim poziomie, co było czystym absurdem. W USA w podobnej sytuacji stopy spadły poniżej 2%.

Balcerowiczowi pomyliły się role jaką powinien spełniać pieniądz w gospodarce. Pieniądz ma spełniać służebna rolę względem gospodarki i rozwoju kraju a nie odwrotnie jak to się zdaje panu Balcerowiczowi Ten „genialny” księgowy tego peerelowskiego klonu zaciągnął kredyt – 30 mld dolarów i ulokowal w obligacjach USA, przy stałym kursie dolara ponad 4 zł. Na ten cel wyemitowano obligacje - większość na długi okres o stałym procencie - 15% i więcej. Obligacje USA były na 1-2% Polska na tym strąciła na przestrzeni lat ponad 100 mld USD - ukrywanych jako straty NBP.

I oto ten gwiazdor trząsł Polską gospodarką, co czyni ją permanentnym dłużnikiem, bez końca spłacającym długi boleśniejsze każdego roku. Za co wielbią go wszyscy finansowi spekulanci tej Ziemi. Na początku lat 90-tych ten geniusz podniósł oprocentowanie kredytów już wziętych z 8 do 40%. Dzięki tej wspaniałej decyzji tysiące polskich firm zbankrutowało i powstało duże bezrobocie. Wkraczające na nasz rynek zachodnie firmy nie miały specjalnie z kim konkurować, ale miały za to tanią siłę roboczą, do dnia dzisiejszego zresztą wiele się w tym temacie nie zmieniło. Nic więc dziwnego ,że na zachodzie go chwalą, bo działał i działa w ich interesie, ale nikt go tam nie zatrudni, bo prywatnie uważają go za zdrajcę.

Waldemar Łysiak
"Salon Rzeczpospolita kłamców"
Odpowi Adam / 109.2.167.* / 2011-11-17 13:23
Autor twierdzi, że Leszek Balcerowicz to "twórca reform, które przekształciły gospodarkę socjalistyczną w rynkową". Eh - nieuki, analfabeci ekonomiczni i historyczni.

Reformy, które przekształciły gospodarkę socjalistyczną w rynkową zostały przeprowadzone przez ministra Wilczka. dopiero potem przyszedł Balcerowicz i... zaczął wszystko psuć. On raczej zaczął przekształcać gospodarkę rynkową w gospodarkę centralnie sterowaną...

Uczyć się historii i ekonomii trzeba, a nie powtarzać bzdury jak papugi!
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-11-17 11:32
który z forumowiczów głosował za balcerkiem?

przyznajcie się.
Odpowi Adam / 109.2.167.* / 2011-11-17 13:24
Ja głosowałem za Balcerkiem jako największą katastrofą III RP! Jak widać, mogę być dumny, bo jako jeden z niewielu znałem poprawną odpowiedź!
analfabeta / 149.156.124.* / 2011-11-17 13:58
ja też oddałem głos na balcerka w konkurencji na największego głupka. ale jak widać nawet na money ten gatunek cieszy się 51% POparciem.
ogrodnikrst / 2011-11-19 19:34 / Bywalec forum
Podchodziłem do tego głosowania 2 x . Za każdym razem w moim kliknięciu było "coś" nie tak, gdy kliknąłem na Balcerowicza komputer mój zadziałał,ciekawi mnie co za "chochlik" maczał w tym głosowaniu swoje PALUCHY??????????????????
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy