Forum Forum prawnePracy

interpretaca Decyzji nr 181 Rady(EWG) z dnia 13.12.2000.

interpretaca Decyzji nr 181 Rady(EWG) z dnia 13.12.2000.

mtadekm / 2008-01-13 12:49
Mam problem ponoć pierwszy w Polsce
W maju 2005r rozpocząłem działalność gospodarczą.Podpisałem umowę z polską firmą na wykonanie zlecenia na terytorium Francji.Udałem się pod wskazany adres we Francji ,nie wykonując uprzednio żadnego zlecenia w Polsce tzn nie wystawiłem faktury.
Tam wykonywałem zlecenie.Fakturę wystawiałem na firmę polską.Składki ZUS i podatek odprowadzałem w Polsce.W czasie wykonywania tej pracy po 3 miesiącach uległem wypadkowi przy pracy. Wróciłem do kraju celem leczenia
.Udałem się do ZUS-u z chorobowym i z wnioskiem o uznanie wypadku przy pracy. I od tego czasu zaczęły się problemy z ZUS-em.Po kilku miesiącach przysłali mi decyzję uznającą,że składki były pobierane nienależnie,składki mi oddadzą powołując się na decyzji nr 181 Rady EWG z dnia 13.12.2000.dotyczące interpretacji rozporządzenia nr 1408/71 EWG.
Odwołałem się od decyzji ZUS do sądu pracy w Zielonej Górze.Niestety
wyrok dla mnie jest niekorzystny.Obecnie chcę odwołać się do sądu apelacyjnego .I tu mam prośbę.Proszę napisać czy mam szansę wygrać
i jakie mam przedstawić argumenty ,aby to odwołanie było skuteczne Dotychczas wrzystkie instytucje do których się zwracałem o pomoc w interpretacji decyzji
nr 1408/71 przyznawały mi rację wskazując na nadinterpretacje w/w rozporządzenia przez ZUS.Niestety Sąd nie podzielił mych argumentów
.Jeszcze raz proszę o pomoc.
Tadeusz Mydłowski

pozdrawiam

Najnowsze wpisy