Interpretacja banku

ArturRutra / 83.25.202.* / 2013-02-27 14:14
Witam serdecznie. Jestem stosunkowo świeżym inwestore, inwestuje przez emaklera od marca 2012.
Nurtuje mnie jedna kwestia, mianowicie:
Załóżmy, że posiadam:
100 akcji po cenie 20 zł,
oraz 100 akcji po cenie 10 zł.
Sprzedaje 100 akcji po 15 zł.
W mojej świadomości sprzedałem akcje zakupione po 10 zł. Ale zastanawia mnie jak interpretuje to bank? Czy w tej sytuacji zakłada, że sprzedałem by zarobić, czy może sprzedałem to co kupiłem jako pierwsze?
Może jest to mało istotne, ale prowadzę portfel i nie chciałbym, żeby po otrzymaniu pitu z banku okazało się, że muszę poprawiać cały poprzedni rok w portfelu, ponieważ bank inaczej zinterpretował tranzakcję niż ja to zaplanowałem.
Z drugiej strony można również założyć, że chciałem sprzedać ze stratą, żeby pozbyć się papieru i odrabiac straty gdzieś indziej. A że sprzedaje ze stratą to nie płacę podatku. W tej sytuacji, jeżeli bank znowu interpretuje inaczej to otrzymanie pitu może stać się niemiłą niespodzianką, jeśli okaże się, że należy odprowadzić podatek na który nie jestem przygotowany.
dociekliwy / 2013-02-27 14:26 / portfel / Tysiącznik na forum

sprzedałem to co kupiłem jako pierwsze?

tak
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy