Forum Polityka, aktualnościKraj

Interwencja Watykanu w sprawie Radia Maryja

Interwencja Watykanu w sprawie Radia Maryja

Money.pl / 2006-04-06 12:39
Komentarze do wiadomości: Interwencja Watykanu w sprawie Radia Maryja.
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.136.* / 2006-04-07 12:57
Po wczorajszej wrzawie w sprawie dotyczącej interwencji przyszło mi na myśl pytanie; czego się "Watykan" tak boi? Rozłamu i powstania ewentualnie niezależnego, coś w rodzaju Polskiego Kościoła Narodowego ale z oddzielną kasą i retoryką. Retoryką nie przystającą do "okrągłostołowego układu", nijak pasującą do bolszewickiej jak od dawna mówię, globalizacji kapitału?... Ciekawe i dziwne zarazem.
Kościół jako taki, nie zajmuje się polityką !?... Ha...Gromiąc nie pokornych jak już, to za co i dlaczego? Jeżeli tak, to w imię czego i w czyim interesie?...
Należy przyjąć również do wiadomości fakt, że przy tego rodzaju "nagonce" ilość sympatyków RM rośnie i najprawdopodobniej rosnąć będzie. Niestety, ale to już oddzielny temat.
Do redakcji Portalu: Szkoda, że został wycięty ten dość ostry, antysemicki post i to wraz z moją dość znaczącą i pouczającą wypowiedzią. Przydałaby się ona temu autorowi i innym, którzy już się znowu w tym samym tonie na tym portalu pojawili.
Redakcja forum / 2006-04-06 22:31 / Administracja forum
Prosimy o merytoryczną dyskusję.
xp / 80.53.95.* / 2006-04-07 08:06
antysemickie wypowiedzi tak ? Wiadomo że każdy slyszy to co chce słyszeć . A co z bardzo rozpowszechnianym na zachodzie Europy i w USA stwierdzeniem "POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE" kto takie stwierdzenie propaguje?
ZYTA / 83.5.199.* / 2006-04-06 16:49
najpierw posłuchajcie radia maryja , a potem zabierajcie głos .
zdenek / 83.5.199.* / 2006-04-06 16:45
zajmijcie się lepiej michnikowską nomenklaturą
menda / 83.22.193.* / 2006-04-06 21:38
Wytłumacz Zdenku o co Ci chodzi:
1. Co to jest "michnikowska nomenklatura"?
2. Co ma do tej "nomenklatury" Watykan?
zx / 83.16.202.* / 2006-04-06 13:06
Do redakcji Money.pl !
Czy Państwo czasem nie przesadzadzie ? W jakiej kategorii ekonomicznej mieści się powyższa wiadomość ? Czy ma ona jakikowiek wpływ na walutę, WIG czy inne wskaźniki gospodarcze ? Zawsze wydawało mi się, że istnieje różnica między Wami, a powiedzmy Onetem.
Wapniak / 83.28.123.* / 2006-04-06 13:30
Przykro mi, ale się mieści! Dość istotne jest powiązanie RM i TV Trwam z gospodarką i polityką naszego państwa, czego zainteresowanie aż Watykanu i nie tylko jest dowodem. Czyżby Pan tej zależności nie widział?... Szkoda. I to tyle i tylko tyle...
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-06 13:54
Jakis przyklad tych zwiazkow pan poda czy bedzie pan chlapal takie ogolniki jak rynszTOK FM?
Wapniak / 83.28.123.* / 2006-04-06 14:15
Brak zrozumienia rzeczywistości i ślepota, to już nie mój problem. To pierwsze schorzenie rozumiem, iz jest trudniejsze do wyleczenia ale na drugą dolegliwość wystarczą dobre okulary. O kulturze słowa nie wspomnę....
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-06 15:04
Czyli nie poda pan zadnych przykladow.
Niech pan lepiej zamilknie.
menda / 83.22.193.* / 2006-04-06 22:14
Panowie ,nie tak nerwowo! Po co od razu "zamknąć się". Co do meritum zaś, spróbuję kilka kamyczków do ogródeczka wrzucić ja; choć zdaję sobię sprawę ,że w przypadku panów mających klapy na oczach być może nie ma to głębszego sensu. No ale cóż, ryzyk-fizyk ( czy jakoś tak). Otóż tak od ok. pół roku (ściślej mówiąc od momentu kiedy zobaczyłem wyniki wyborów parlamentarnych) podjąłem decyzję aby zapoznać się z kanonami ekonomii solidarnej. Wykształcenie akademickie to jedna sprawa zaś rzeczywistość najważniejsza. Od tego momentu stałem się słuchaczem ( fakt że nienadgorliwym) Radia Maryja a także ( tym razem) stałym czytelnikiem internetowego wydania Naszego Dziennika. Jakie wnioski z tego wypływają; otóż w radio ks. redaktor pouczał ,że kurs euro powinien wynosić 4,5 zł . Powiedział ,że jest to kurs sprawiedliwy i uczciwy. Po upływie kilku miesięcy ( kilka dni temu) mniej więcej taka sama ocena w sprawie kursu euro została wypowiedziana przez A. Leppera ( być może przyszłego wicepremiera) ;oczywiście został podany identyczny kurs euro. Czy to przypadek ? Być może ;niemniej jednak trochę zastanawiający. Kolejna kwestia to zapowiadane przez wiceministra skarbu Pana Szałamachę szkolenia z inwstycji giełdowych w Radiu Maryja. Panie Ministrze ( jeśli Pan czyta te wywody ) czekam na to z niecierpliwością .
Kolejna sprawa to Nasz Dziennik ( wysoki poziom korelacji z RM) . Otóż naprawdę warto tam zaglądać! Tam najprędzej można zdobyć więdzę na bieżące problemy ekonomiczne ( sprawy związane z UniCredit -do wczoraj bo obecnie to juz historia, komisji sejmowej na temat bankowości , sporu z Eureko, planowanych i nie planowanych prywatyzacji i wiele wiele innych tego typu spraw). Proszę mi wierzyć : w tym zakresie Nasz Dziennik przez ostatnie pół roku był najbardziej miarodajnym polskim dziennikiem w tej materii.
To są moje obserwacje które mogą być przyczynkiem w temacie media ks. Rydzyka a ekonomia polska. przepraszam za zbyt długi wywód.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-07 15:15
Czy pan potrafi czytac?
Ja nie napisalem "zamknac sie"
Dazzler / 195.205.141.* / 2006-04-06 12:39
Powinni sie zajac tą sektą, a przede wszystkim sprawdzić źródlo finansowania..
Pozdrowienia dla beretów.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-06 13:53
A czy dales chociaz zlotowke na RM ze sie tak interesujesz ich finansami?

Najnowsze wpisy