Forum Forum finansoweInne

Interwencje walutowe. Jak długo stać nas na obronę złotego?

Interwencje walutowe. Jak długo stać nas na obronę złotego?

Wyświetlaj:
wykształciuch / 46.205.33.* / 2011-10-04 02:22
jeszcze tylko niecały tydzień - do wyborów
gliniany / 77.253.151.* / 2011-09-30 23:08
belka całą linię kredytową z MFW wyda i tak będzie sruuu,a to tylko
30 mld $ = 100 mld zł będziemy mieli co spłacać
dziurabezdna / 77.253.151.* / 2011-09-28 21:04
straty były porażające jeden roczny polski budżet , i tak się poddali.
zuuza / 78.131.129.* / 2011-09-28 12:30
CZAS NA REWOLUCJĘ. Już dawno było wiadomo, że obecne systemy władzy i ekonomia nie sprawdzają się. Wszystko idzie w złym kierunku. Powstała nowa klasa panująca - Urzędników, którzy skupili w swoich rękach wszystko. To oni doprowadzili do kryzysu z którego się nie wydobędziemy jeśli nadal oni będą u władzy.
Nicolle / 93.175.119.* / 2011-10-01 14:01
Tak jest!
Należy urzędasów pozwalniać,niech się wezmą nieroby do normalnej pracy a nie tylko na Po lataja głosować.
Pis zrobi z nimi porządek ,nie moge się już doczekać!
Oni nas nazywaja nierobami-uczciwych ludzi z pomysłem na życie,oni nieroby jedne urzędnicze świnie nic nie warte!
Siedzi tego w urzędach od..i ciut ciut i przeżerają nasze cięzko wypracowane pieniądze wypracowane głową i rękoma!
wykształciuch / 46.205.23.* / 2011-10-04 02:30
czym ty wypracowujesz pieniądze? Pochwal się. Może wtedy inni też cię tak nazwą lub jeszcze gorzej. A jest faktem, że jest za dużo przepisów, chcą nimi uregulować prawie wszystko. Biurokracja zajmuje niepotrzebnie czas i utrudnia życie. Poza tym urzędnicy sami tworzą sobie robotę, żeby uzasadnić, że są potrzebni. A tych faktycznie ważnych spraw - nie egzekwują.
gość1 / 195.205.15.* / 2011-09-28 09:51
co za głupoty - rząd ma też inne metody obniżania progu a nie tylko "bronienie waluty" czyt. opłacanie spekulantów
wystarczy przy wysokich kursach walut zrobi konwersje długu krajowego na zagraniczny co przy mocno zawyżonej wycenie waluty wyjdzie mu opłacalnie i obędzie się bez obrony Częstochowy, a kurs naturalnie spadnie - byle tylko w MF mieli głowy na karku a nie od parady to kto spekulanci z przypadku zamienią się w dawców kapitału
wladosik / 178.37.79.* / 2011-09-27 21:53
800 mln.euro! Ciekawe czy się kiedy dowiemy do czyjej kieszeni trafiło?Wspomnieć jeszcze warto,że inni bronią się przed zbyt mocną walutą.Wychodzi na to,że mają głupszych ekonomistów!!!
reformator / 87.204.222.* / 2011-09-27 21:13
Widzicie jak Polske szlamuje sie i to wszystko na kredyt ???
chichot dona / 46.112.5.* / 2011-09-27 19:38
Nie widzę dla Polski, żadnego interesu w tym aby bronic tzw wartości złotego.
Ta "obrona" po prostu zbyt drogo kosztuje a służy jedynie międzynarodowym spekulantom ( czasami odnoszę wrażenie, że cześć z tych spekulantów dobrze zna się z wysoko postawionymi notablami w Polsce) którzy właśnie na to liczą. To znaczy na "obronę" złotówki.
Polska ma ok stu miliardów Euro dostępnych do tzw. "obrony" złotówki. Na te pieniądze liczą właśnie spekulanci. Jak Polska chce się pozbyć tych miliardów to proszę bardzo, wręcz chętnie, że tak powiem :).
Polska jako państwo nie ma żadnego interesu w obronie złotówki i nabijaniu kabzy międzynarodowej spekule.
Interes mają natomiast politycy, jest okres wyborczy, polskie zadłużenie zbliża się do mitycznej granicy 55%. część tego zadłużenia jest wyrażana w obcych walutach, które rosną w stosunku do osłabiającej się złotówki. Na pewno przekroczycie pułap 55% już w tym roku (przy obecnych cenach euro).
Dla rządzących ale i opozycji to niedobra wiadomość. Może to ich zmusić do wprowadzenia ostrych cięć, oraz wielkiego niezadowolenia społecznego.
Będą woleli zapłacić spekulantom, będą woleli zubożyć Polskę o posiadane rezerwy, aby tylko ochronić swój polityczny interes.
Obojętnie kogo wybierzecie czy PO czy PiS wpadacie z deszczu pod rynnę.
nonblondies / 79.163.20.* / 2011-09-27 19:04
Belka, pierniczysz facet !! Ci co wyprzedają polską złotówkę to nie żadni spekulanci tylko międzynarodowe instytucje finansowe !! Spekulantami są polski rząd i NBP !! Powiem prawdę, niestety będzie bolesna: ci co wyprzedają polską złotówkę są zadowoleni z tych waszych "interwencji" , mogą taniej kupić swoje waluty !!
Wypstrykacie się z amunicji, potem pozostanie wam jedynie s*****.lać za granicę, co już gargamel sugerował !!
asdfasdfafda / 94.75.114.* / 2011-09-27 18:13
SZKODA ŻE ŻADEN Z TYCH PSEUDO PROFESORÓW NIE WYJAŚNIŁ CO ZNACZY SPEKULANT.

CZY PRÓBA UTRZYMANIA KURSU WALUTY PRZEZ NBP TO NIE SPEKULACJA.
kraton / 195.117.16.* / 2011-09-27 17:11
Dlaczego walka Rostowskiego i Belki z tzw. spekulantami na dłuższą metę nie uda się można przeczytać tutaj:

http://urbas.blog.onet.pl/Wielka-tajemnica-Rostowskiego-,2,ID436
531608,n
tota / 178.42.173.* / 2011-09-27 16:38
no to róbmy te inwestycje za eur wymieniane na pln! To będą najtańsze drogi , mosty i co tylko kto chcecie na świecie!
ERV VB LEASING / 83.24.61.* / 2011-09-27 16:21
EURO SPADNIE DO POZIOMU OK. 3.60 ! ! !
BĘDZIE TO STAŁY JEGO POZIOM ! WIADOMOŚĆ SPRAWDZONA ! ! !
SPRZEDAŁEM DZISIAJ WSZYSTKO. TROCHĘ SIĘ ZGAPIŁEM CZEKAJĄC OD PIĄTKU
whatsgoing / 79.163.20.* / 2011-09-27 19:08
euro będzie po 8,60 zł !! pospieszyłeś się frajer !!
DDDAREK / 83.24.61.* / 2011-09-27 16:16
JEŚLI SIĘ GŁOŚNO TARANI O PODWYŻCE PODATKÓW DLA NAJBOGATSZYCH, TO JAK MYŚLICIE, CZY JEST TO ZACHĘTĄ DLA IWESTORÓW ?
SINCERELY
CHF FAN / 212.160.87.* / 2011-09-27 15:32
Robią wszystkich w balona. Nikt nie potwierdził, że NBP interweniuje codziennie. Spekuła gra na umocnienie złotego bo euro bedzie drukowane do woli i wydawane w postaci dotacji w Polsce. Jedyny moment na sprzedaż EUR i kupienie PLN. Gruby to wie i czaruje.
KUPUJTA EUR ZA PLN I NA ZDROWIE:))
deba / 79.191.177.* / 2011-09-27 15:37

Spekuła gra na umocnienie złotego bo

Jest dokladnie odwrotnie. niektórzy sami z siebie robią balona.
CHF FAN / 212.160.87.* / 2011-09-27 15:44
Jesteś pewnie z tych co krzycz 1EUR=10PLN. A średnia krajowa 360EUR brutto w Polsce.
Ps.: Jak to miło marzyć o milionach na koncie
deba / 79.191.177.* / 2011-09-27 17:00


Jesteś pewnie z tych co krzycz 1EUR=10PLN

Ja w ogóle nie jestem z tych co krzyczą. Nie mam takich emocji. Tobie też tego życzę. Może wtedy będziesz mógl napisać coś do rzeczy i w granicach zdrowego rozsądku.
CHF FAN / 95.108.69.* / 2011-09-27 19:51
Czas pokaże. A emocje stanowią o naszym człowieczeństwie.
lukaszwych / 2011-09-27 22:02 / portfel / "Demon rynków"
ale nie na rynkach tu akurat gubią ludzi
tak samo stadne zachowania.

Tak naprawde jestem pewny tego co teraz napisze, jak beda napływały coraz gorsze informacje z rynkow to złotówka moze jeszcze stracić na wartości ale jak sie rynki uspokoja to wroci do godziwej wartości, tak było ostatnio i ta historia sie powtorzy.
Interwencje sa potrzebne bo inaczej mogło by dojśc do zbytniego osłabienia złotowki i trzeba czasem spekulantom troche ciśnienia podnieśc bo inaczej by całą kase ładowali w osłabianie złotówki i mogli by dojśc do wycen szkodliwych. nie chodzi tylko o dług ale też ceny surowcow a co za tym idzie inflacja. Surowce w tej chwili tak mocno nie spadly zeby niwelowały spadek wartości złotówki. Osłabianie złotowki jest korzystne ale w granicach zdrowego rozsądku.
Deprecjacja złotowki bierze się z wycofywania kapitału ale też spekulantów którzy wykorzystują ten motyw do zarabiania. Czesto to automatyczne systemy które grają z trendem, w momencie gdy NBP interweniuje to te systemy przestawiaja sie z krótkiej na długą wiec dodatkowo też zaczynają grac na umocnienie złotówki.
Jak wy gracie na deprecjacje złotówki to pewnie wam takie interwencje ciśnienie podnoszą ale to wasza brocha, mozecie wylewać swoje żale ale to nic nie zmieni.
Ja jak złotówka jeszcze sie osłabi to zagram na umacnianie. 3.4 to bedzie moja pierwsza pozycja. Gram na małych pozycjach i długoterminowo wiec jestem przekonany że zarobie, jezeli oczywiście złotówka nie zacznie sie umacniać juz teraz ale to bardziej od sytuacji na świecie będzie zależało niż od nas samych.
CHF FAN / 212.160.87.* / 2011-09-29 11:35
I o taki właśnie pragmatyzm mi chodzi. Nic nie rośnie do nieba. A Kongo z nas już nie mogą zrobić. Gdzieś te pieniądze należy lokować. Stabilnych miejsc na świecie jest mało. Oprócz USA i Europy pozostaje tylko Azja. Ale tamci też nie pozwolą na umacnianie walut jak Szwajcarzy. Dlatego moim zdaniem PLN będzie się umacniał i straszenie totalną zapaścią ma na celu wywołanie paniki i wyprzedaż złotówki. Wartość niewiele mowyżej 3 PLN jest realna.
Z drugiej strony NBP nie wymienia walut ot tak sobie żeby leżały na kontach. W najbliższym czasie dowiemy się co mają zamiar z nimi zrobić. Nie zdziwi mnie jeżeli dojdzie do poprawki budżetu pod koniec następnego roku i zysk z NBP sprowadzi deficyt do 3% co da nam wolną drogę do ERM II i przyjęcia EUR
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: