Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestorzy do WIG20 pilnie poszukiwani

Inwestorzy do WIG20 pilnie poszukiwani

Money.pl / 2007-02-16 17:20
Komentarze do wiadomości: Inwestorzy do WIG20 pilnie poszukiwani.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-02-17 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Inwestorzy w drodze do Wrocka...:)
i na forum cisza
ja wychodzę z domu o 10.45...:)

pozdrawiam wszystkich, którzy, niestety, nie dojadą do Wrocławia
Tato / 2007-02-17 09:51 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dobrej zabawy!
samuraj jack / 2007-02-17 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dziękuję
samuraj jack / 2007-02-17 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dzięki

ps. wczoraj trochę pogadaliśmy z futurkiem...
waluty są jeszcze ważniejsze niż nam się wydawało
ale to temat na spokojna rozmowę
superman / 2007-02-17 09:38 / Tysiącznik na forum
dzieki, wzajemnie:) milego dnia
Krzych / 2007-02-17 08:30 / Płoteczka na forum
ODL: www.wnp.pl/hutnictwo/20467_1_0_0.html
www.wnp.pl/finanse/20503_1_0_0.html
warren buffet / 2007-02-17 07:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra inwestorzy. w droge
samuraj jack / 2007-02-17 00:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
cóż, czas wygasić kompa
cieszę się na spotkanie
to już za kilkanaście godzin

Dobrej Nocy
bollullos / 2007-02-17 01:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
W spiżu oblewałem swoje zdane egzaminy na studia, piłem ze studentami, przyjaciółmi, z bratem i ze swą obecną żoną.... nie raz. A teraz co mam powiedzieć... pierwszy rok po budowie chatki, kredyt jak góra w Himalajach, sceptycy kredytowi (uśmiechy dla Brydzi i pozostałych) będą wiedzieli o co chodzi.. chatkę trzeba jakoś wyposażyć jak się już mieszka, raty są nieubłagane, więc wpadłem w pracoholizm. I to nie giełda, giełda to oprócz wspinaczki roweru MTB i innych tylko rozrywka. Mam pracę w domu, duuużo pracy codziennie, odpoczywam może 1 dzień w miesiącu, praca od rana do nocy, ledwo starczy czasu dla córki i żony, i jak tu się wyrwać? Nie da rady, nie odmówię córce spaceru lub wyjazdu żeby pojechać na ten zlot, ale gdybym był parę lat młodszy jechałbym bez skrupułów. Chciałbym mniej pracować, ale mam wrażenie, że wtedy nigdy nie wyjdę z zadłużenia krótkoterminowego.. (poza kredytem) A gpw to taka odskocznia, jakieś dodatkowe środki na stare lata... w sumie nieźle, w skali roku jakieś 80% zysku a gram od 9 miesięcy. Dlatego serdecznie pozdrawiam i życzę zajefajnej zabawy w mieście moich studiów. Na rynku na którym nieraz widziałem świt po upojnej nocy. Polecam odwiedzić też Jatki - knajpa nieco artystyczna, ale z fajnym klimatem, bardzo blisko rynku, a na samym rynku Jaś i Małgosia, dwie piękne kamienice, w piwnicy jednej z nich urocza piwiarnia z gotyckim autentycznym sklepieniem. Warto się przejść choćby na drugi dzień. I jeżeli ktoś jeszcze śpi we Wrocku musi zobaczyć Ostrów Tumski, to takie miejsce turystyczno banalne ale ma swój urok - też parę kroków od rynku, tyle że po drugiej stronie Odry.
samuraj jack / 2007-02-17 09:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to zadłużenie krótkoterminowe skonsoliduj...
jakby co pomogę wynegocjować warunki w jednym z banków...:)
będzie lżej
bollullos / 2007-02-17 12:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Za dużo rabanu na takie kwoty, 2-3 miesiące ostrej pracy i będzie po sprawie... zresztą w drodze kolejna karta kredytowa, a w obracaniu kartami kredytową, chargeową i debetem w koncie dochodzę już do perfekcji, przelewam z kredytu na kredyt i po trochę spłacam...
galwan / 83.27.230.* / 2007-02-17 03:14
Ech...,też mam sentyment do tych miejsc,choć pamiętam czasy,kiedy tramwaje po rynku wrocławskim jeździły,a zakochane pary umawiały się pod Fredrą (ciągle mu kradli pióro).Nieopodal na Solnym ,w gmachu Starej Giełdy ,zdobywaliśmy pierwsze inwestorskie szlify - tam się krzyczało do maklera na dogrywce żeby kupić akcje.Co do Spiża - extra knajpa z bardzo specyficznym piwem (prawie in statu nascendi),do tego smalczyk z pysznym chlebusiem i ukiszonym ogóraskiem.
Gastronomów wokół rynku pewnie tyle co spółek na GPW,nie zmożecie ich, Drodzy Zjazdowicze, w tak krótkim czasie.Ale jestem pewien,że spędzicie wspaniale ten czas.Pozdrowienia dla MONEY BOHEMIAN INVESTMENT GROUP !!!
danek113 / 2007-02-17 00:15 / Bywalec forum
Jestem ciekaw co sądzicie o spółce FAMUR? Zastanawiam się czy w poniedziałek nie zakupic trochę.
Czy ktoś z forumowiczów analizował tą spółke?
kazelot / 2007-02-16 23:40 / Tysiącznik na forum
Warreno,machnij jutro za mnie piasta(tylko nie 12)
Miłej zabawy wszystkim
warren buffet / 2007-02-16 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
machne ;-)
warren buffet / 2007-02-16 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Wniosek jest następujący: długoterminowe tempo wzrostu, którego można racjonalnie oczekiwać od rynku akcji - po uwzględnieniu inflacji - to liczba między 2 a 4 proc., a nie ponad 40 procent. Cudów nie ma! Czy raczej: cuda są wydarzeniami jednorazowymi.
Obecnie wartość WIG jest odchylona od swego 12-letniego trendu wzrostowego o rekordowe 66 procent. Od 1995 r. porównywalne - przekraczające 40 proc. - odchylenia w górę od linii trendu obserwować można było jedynie pięciokrotnie w latach 1997, 1998, 2000 i ostatnio w maju 2006 r. Ktoś, kto wtedy kupował akcje, musiał czekać na odzyskanie nominalnej wartości włożonych pieniędzy od dwóch do czterech lat. Kupno akcji wiosną 2006 r. groziło koniecznością przeżycia bolesnej 20-proc. korekty.
Wyznaczenie precyzyjnej daty odwrócenia się koła Fortuny jest rzeczą niełatwą - jak powiedział kiedyś Mark Twain: "stawianie prognoz jest rzeczą trudną, szczególnie tych dotyczących przyszłości". W ostatnich dekadach porównywalne "rynki byka" potrafiły trwać nawet pięć lat (np. na Wall Street w latach 1982-1987 albo 1995-2000). Warto jednak zdawać sobie sprawę, że prędzej czy później nasz rynek akcji rozpocznie powrót do możliwego do utrzymania na dłuższą metę trendu: inflacja plus 2 do 4 proc. i wielu przeżyje ten proces równie boleśnie jak Polikrates.

mąąądre i pięękne :)tylko narazie nierealne. fundusze pęcznieją
bojan76 / 2007-02-16 23:49 / Uznany Gracz Giełdowy
moje dwa grosze. gielda to podmioty. wzrost gieldy jest funkcja przede wszystkim efektywnosci funkcjonowania tych podmiotow + sytuacja gospodarki, regionu i swiata. kazdy z podmiotow jest w posiadaniu okreslonych zasobow, ktorymi gospodaruje. celem kazdego przedsiebiorstwa jest wypracowywanie wartosci dodanej. jesli jej nie ma, to pod znakiem zapytania postawic mozna sens funkcjonowania podmiotu. przedsiebiorstwa notowane na gieldzie to podmioty wyrozniajace sie, lepiej organizujace zasoby i im nalezy sie z tego tytulu dodatkowa premia i tak w rzeczywistosci jest. osiagaja lepsze wyniki, rozwijaja sie szybciej niz przecietna, stopy zwrotu z inwestycji w ich aktywa sa wieksze. Balbym sie wyznaczac jakis okreslony prog (np. inflacja plus 2 do 4 proc.). Obecny wzrost realny wartosci dodanej w gospodarce jest mniej wiecej tyle ile wzrost PKB (bylby dokladnie rowny gdybysmy uwzglednili podatki i dotacje) czyli ok 6%. Ale to jest tylko przyrost wartosci dodanej czyli tego co w calym lancuchu tworzenia dobr i uslug poszczegolne podmioty dodaja od siebie (tak w skrocie mowiac). A ponadto, na 6% skladaja sie podmioty bardzo slabe jak i bardzo dobre. Aktualne oczekiwania na 2007r. 6% (jak najbardziej realne) odnosza sie zatem do calej gospodarki. Mysle, ze jesliby policzyc taki teoretyczny przyrost PKB w zbiorowosci spolek gieldowych to bylaby to wartosc sporo, sporo wieksza niz 6%. Mamy zatem prawo wymagac wiekszych stop zwrotu od tych spolek i jako inwestorzy gieldowi gleboko w to wierzymy. Zatem poki gospodarka sie rozwija (przecietnie 6%) cieszmy sie, szukajmy perspektywicznych sektorow lepszych niz przecietna, rokujacych spolek i po prostu zarabiajmy ;)
samuraj jack / 2007-02-17 00:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeszcze ważniejsze od fundamentalnych zasobów jest możliwość kreacji pieniądza przez banki...

to przede wszystkim nagania takie mocne wzrosty...
opierają się tylko na zasobach wig powinien generalnie iść sobie w tempie 5-10 proc. w skali roku
tymcazsem jest co jest
Longterm / 2007-02-16 23:13 / Mostek Zwyciężymy!
Cześć Warren, szkoda że się nie potkamy jutro. Ja wiem o tym iż wskaźniki są wysoko ale ma to uzasadnienie w rozwoju światowej gospodaki. Kiedyś nadawały ton tylko państwa G7 (USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy), teraz Chiny depczą po piętach Wielkiej Brytanii a za 20-30 lat zrównają się z USA. Również Brazylia, Indie, Rosja i nasz region Wschodniej Europy się pięknie rozwija. Jeżeli ostatni szczyt hossy w 2000 roku to była bańka internetowa to teraz jak nazwać naszą bańkę o ile takowa jest? Nie można nazwać jej chyba inaczej niż bańka surowcowa. Ale czy rzeczywiście mamy bańkę surowcową? Spółki surowcowe (KGHM, Orlen, Lotos, PGNIG, MOL) wcale nie są oderwane od fundamentów, wręcz przeciwnie według wielu fachowców są niedoszacowane przez rynek. Przecież żadna z nich nie tak naprawdę własnego złoża a do tego muszą dążyć w czym pomóc ma nawet rząd. Wyobraźmy sobie co by się działo jakby Orlen ogłosił w Poniedziałek że kupił własne pola naftowe i uniezależnił się od Rosji? Przed chwilą czytałem artkuł że Polska ma być liderem w UE w tym roku ze wzrostem ponad 6% PKB. UE ma rozwijać się szybciej niż USA więc to chyba nie jest ten moment...
Jeck / 2007-02-16 23:24 / "Poławiacz perełek"
..liderem wśród 7 największych państw unii. Aale fakt, że to dobrze iz sie o nas mówi w tym swietle, a nie, że np.kartofle to lub tamto...
warren buffet / 2007-02-16 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiem ze bańka developerska różnia sie od internetowej ( wszakże inny produkt - jakże inny ) natomiast mysle ze jak powoli zaczyna sie lepiej budowac dom wlasny za 300 000 zł niz mieszkanie za tyle kupic - długo to nie potrwa.... choc nie mowie ze juz będa spadki. to moze potrwac kilka lat...
Longterm / 2007-02-16 23:29 / Mostek Zwyciężymy!
No tak ale budowlanka nie ma aż takiego wpływu na wig20, a to on musi się załamać aby spadł cały rynek
Longterm / 2007-02-16 22:39 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, naprawdę bardzo żałuje że nie będe mógł być jutro z Wami i poznać osobiście najlepszych fachowców od giełdy w polskim necie. Z racji tego że jestem Longterminowo nastawiony to liczę że nie będzie to ostatni zjazd i w kolejnym będe uczestniczył.
Ostatni weekend karnawału więc życzę udanej zabawy, a od Poniedziałku to co tygryski lubią najbardziej:-)
danek113 / 2007-02-16 22:58 / Bywalec forum
Dobrze by było, żebyś podał co to za spóka. Po po przeczytaniu bloga ciężko mi wywnioskować :-)
risky-rainmaker / 2007-02-16 22:50 / Ostatni Optymista
Ech...kolejny kolega co nie grzeszy odpowiedzialnością...bo rozumiem że się zgłosił...(no chyba że mamy jeszcze jednego „Longterm” )
Longterm / 2007-02-16 22:56 / Mostek Zwyciężymy!
Niestety ciężka sytuacja rodzinna bliskiej mi osoby i jej stan psychiczny nie pozwala mi przyjechać samemu do Wrocławia.
risky-rainmaker / 2007-02-16 23:08 / Ostatni Optymista
Jesteś usprawiedliwiony ....dzięki za to zdanie, wiem przynajmniej...że można Cię traktować poważnie...też bym nie pojechał..Pozdrawiam i życzę radości dookoła siebie
warren buffet / 2007-02-16 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dołączam sie
Longterm / 2007-02-16 22:45 / Mostek Zwyciężymy!
PS uwaga źródło sprawdzone: na pewnej spółce która stanowi większość w moim portfelu info knock out soon i nie będą to raczej wyniki (choć tego nie wykluczam a te pewnie też dobre). Pozdrawiam
Jeck / 2007-02-16 23:27 / "Poławiacz perełek"
jakieś -holender -naganianie...mnie tez właśnie kolega napisał, że czuje jakiś ruch na MSZ... może rzeczywiście?...oby
fuks2000 / 2007-02-16 23:35 / Tysiącznik na forum
forum parkietu huczy to i rozeszło się wszędzie...
Jeck / 2007-02-16 23:36 / "Poławiacz perełek"
może coś w tym jest... :)
fuks2000 / 2007-02-16 23:39 / Tysiącznik na forum
nie pogniewam się, mam ponad 30% portfela :)) ale może warto z rana w pon. dokupić?
fuks2000 / 2007-02-17 00:04 / Tysiącznik na forum
sorry, przechwaliłem się. tyle było wczoraj. po dzisiejszych zmianach zostało się 28%.
fuks2000 / 2007-02-16 23:20 / Tysiącznik na forum
o, cos czuje że masz MSZ :)
warren buffet / 2007-02-16 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
załuje bardzo, ze nie spotkamy się... żaluje ze nie spotkam Ciebie, Brydzi, A2, Kenobiego, Gabrika, Hajdiego, Strokusia, Dzeja.... bardzo zaluje... a moze ktos sie wyłamie ?
risky-rainmaker / 2007-02-16 22:48 / Ostatni Optymista
No szkoda....Warren ale z Ciebie pisarz...wiesz ile postów średnio produkujesz na forum 46 dziennie :)) Czyli jakieś 10% wszystkich...:)))
warren buffet / 2007-02-16 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
cooo ? 46 to pikuś. ale 10% ?? dziś akurat całą sesję prawie nie napisalem nic.....
risky-rainmaker / 2007-02-16 22:52 / Ostatni Optymista
To nie zarzut....taka sucha statystyka...pisz, pisz...
warren buffet / 2007-02-16 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra, przemilcze na zjeździe :)
risky-rainmaker / 2007-02-16 22:51 / Ostatni Optymista
a ile...dziennie jest około 500 szt....
Krzych / 2007-02-16 22:39 / Płoteczka na forum
dla dobrych humorów i miłej zabawy:
Trwa seria rekordów indeksu Dow Jones. Puls biznesu.
pawciomerc / 2007-02-16 22:36 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
czy ktoś sie z obecnych zna na numizmatyce?
mianowicie chodzi mi o monete 2 zł "Zygmunt August" kiedyś ktos wydał mi to w sklepie jakieś kilka lat temu podobnie jak i "jeże " i kilka innych, kumpel mi powiedział że ten august wart jest nawet 600zł i on mi płaci od ręki za niego ale wiem że uw koleś jest cwany lis i che pewnie zarobić i tu pytanie ile to jest warte i ile było warte z 5 lat temu i ile może być warte za 50 lat
Jarg / 2007-02-16 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wejdź na Allegro - kolekcje - numizmatyka. Wpisz "2zł Zygmunt August". Rynek najlepiej określa cenę. Zleży też od stanu Twojego egzemplarza. Choć to nie mój krąg zainteresowań numizmatycznych, to bez obejrzenia mogę stwierdzić: cena jak najbardziej prawdopodobna. Zostaw dla wnuków.

Kolekcjoner
Jeck / 2007-02-16 22:40 / "Poławiacz perełek"
warte bedzie tyle ile ktoś za niego zapłaci, ale faktycznie aktualnie moneta 2GN Zygmunt August osiąga najwyższe ceny.. www.allegro.pl - tam masz najlepszy miernik cen.

Pozdrawiam
risky-rainmaker / 2007-02-16 22:44 / Ostatni Optymista
http://www.allegro.pl/item164478355__2zl_gn_zygmunt_ii_august_piekny_okaz_.html
pawciomerc / 2007-02-16 22:43 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
o dzięki
ale ze mnie gapa mogłem popatrzyć na allegro
a skoro masz jakieś pojęcie to napisz prosze ile to było warte z 5 lat temu bo ja zielony w tym temacie
Jeck / 2007-02-16 23:13 / "Poławiacz perełek"
niestety nie wiem ile kosztował lat temu, ale w paździeniku 2005 chodził po ok. 280 ...
wtedy tez PIĘKNA MONETA 20 zł srebrna -bursztynowy szlak kosztowała 500-600...zobacz ile teraz stoi!!! Dla mnie moneta nie dosć, że piekna to i o dużym potencjale wzrostu wartości. Ale myślę, że trzeba poczekać aż sie trochę skorekci.;) aha, pisałem o niej na forum jka chodziła po 1100-1200... polecam Jeck :)
pozdrawiam
izrael / 2007-02-16 22:32 / Tysiącznik na forum
panowie i Panie - cudnej Zabawy i dysput nie tylko giełdowych. Poróbcie kilka zdjęć, które potem można by obejrzeć albo zamieścić na tym forum.
Jeszcze raz, naj naj naj :-[)
hannibal / 2007-02-16 22:31 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.forbes.pl/forbes/2007/02/15/010_cudow_nie_ma.html
Jestem na to przygotowany.....instrumenty pochodne już grzeją silniki....napomknę tylko,że 100 % w akcjach mam :)
człowiek znikąd / 2007-02-16 22:30 / portfel / "Trillium"
Jak tam highway z Krakowa do Wrocka?
Da się dojechać? Nadal remonty i jeden pas ruchu wyłączony?
Jaki koszt przejazdu?
bollullos / 2007-02-17 00:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Nic nie wyłączone, można grzać i 200, ładna autobana jak w Rajszu.
człowiek znikąd / 2007-02-16 23:16 / portfel / "Trillium"
nikt nic nie wie?!
dobra idę spać
danek113 / 2007-02-16 22:18 / Bywalec forum
Życze wszystkim forumowiczom udanego spotkania we Wrocławiu.
piti / 2007-02-16 22:18 / Bywalec forum
MNI
Proponowana data pierwszego notowania PDA na rynku giełdowym został wskazany dzień 21 lutego 2007 roku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy