Forum Spółki giełdowe GPW SA

Inwestorzy ignorują obawy o Syrię. Odreagowują spadki

Inwestorzy ignorują obawy o Syrię. Odreagowują spadki

Wyświetlaj:
Koniec ojro, dolara, OFE, depozytów, emerytur / 178.36.54.* / 2013-09-09 09:05
DAX już ostro pikuje, tak jak Stany pod koniec sesji w piątek, po sztucznym wyciąganiu dal przeciwdziałania rosnącej panice na rynku, po tragicznych danych z rynku pracy, pokazujących katastrofalny stan gospodarki i konsumenta.
Czy Chińczyki się ruszają? / 31.174.108.* / 2013-09-09 09:26
Chiny +3,45%. Tam już nawet nie udają....
Kinec ojro, dolara, OFE, depozytów, emerytur / 178.36.54.* / 2013-09-09 08:58
Emerytur z OFE nie będzie, bo te grosze jaki zostaną, to gorzej jak zasiłek dla bezrobotnych.
PiS wygrał wybory uzupełniające na senatora, bardzo dobrze wypadła Solidarna Polska uzyskując poparcie 11%. Koalicja rządowa przegrała z kretesem. Wkrótce powinna sie rozlecieć, tak samo jak sama PO, z której już trwa ucieczka jak z Titanica, przy grze orkiestry p.t. "koniec kryzysu".
Każdy podskok wykorzystywany jest do ucieczki z rynku, nikt nic nie kupuje, a każdy chce sprzedać, ale nie ma komu. Kupowanie przez bankrutujące fundusze same od siebie, to komedia, nie podrzucą nikomu już swoich rosnących strat, kiedy wszystko się zwija.
Truster / 46.238.214.* / 2013-09-08 23:10
Zgodnie z decyzją rządu Tuska ZUS nie zabierze OFE dotychczasowych środków, którymi operuje na giełdzie nawet tych które należą obecnie do osób nie widzących swojej przyszłości w OFE. Obywatele zdecydują czy w niedalekiej przyszłości ich przyszłe środki będą częściowo przelewane do OFE celem inwestowania na giełdzie. W okresie ożywienia gospodarczego na świecie zyski osiągane przez OFE z kapitału na giełdzie mogą okazać się wyższe niż na obligacjach w ZUS.
bardzo chudy / 83.31.248.* / 2013-09-09 08:58
rzeczywista ocena skutkow ,,reformy ,,OFE dopiero za 1-1,5 miesiąca w przepisach wykonawczych.Przeniesienie obligacji do ZUS, ale stan na 31.12.2012 , kiedy OFE miało obligacji najwięcej, wycena akcji, co maja 10 lat do emerytury pewnie tak samo?Sprzedaz akcji i zakup obligacji korporacyjnych przez OFE.Bilans dopiero póżniej.
Koniec ojro, dolara, OFE, depozytów, emerytur / 178.36.54.* / 2013-09-09 08:52
Trwa krach budżetu i finasów, więc nie ma na emerytury. Udają,że coś rośnie, a to tylko rekordowe długi, ich oprocentowanie, inflacja i bezrobocie.
Zresztą wszędzie jest to samo.
Strefa euro bankrutuje, Japonia tak samo, dobije ich ponownie Fukushima, a do tego dołoży swoje Olimpiada, na której stracą, jak my na euro koko, w Stanach sztucznie zaniżają inflację, dla udawania wzrostu PKB, który od dawna jest ujemny, a rekordowych długów nie są w stanie już powiększać, bo gwałtowne rośnie ich oprocentowanie.
Banki centralne już się nie liczą, bo straciły wpływ na rozwój sytuacji.
Jedyne co jeszcze mogą, to przestać szkodzić swoją polityką tworzenia kolejnych baniek i kolejnych krachów.
RealLife / 78.30.117.* / 2013-09-09 06:53
W ZUSie żadnych zysków nie będzie, bo nie jest on do tego zobowiązany, a nawet jeżeli się pojawią to trafią do firm budowlanych budujących pałace dla ZUS, albo Prokomu, na dalszy rozwój nie działającego od 14 lat systemu informatycznego a nie na konta przyszłych emerytów. Wystarczy porównać sobie wyciągi z kont emerytalnych przyslanych do każdego Polaka jakieś 2 lata temu, by zobaczyć ile kasy jest w ZUS a ile w OFE (oczywiście przeliczyć proporcjonalnie do wpłaconej składki). Ja to zrobiłem, zainwestowałem w to z 10 minut i zrozumiałem po co jest OFE. Pomimo złodziejskich opłat pieniędzy ns OFE było ok. 30% więcej niż w ZUS, a do emerytury jeszcze kawał czasu.
Prowadzę działalność, więc mówię tu o groszowych kwotach, ale jeżeli ktoś jest Górnikiem, nauczycielem, czy jakimś grubym urzędasem to powinien się temu przyjrzeć, z jego pensji emerytura będzie prawdziwa.
Ty to wiesz i ja to wiem / 31.174.108.* / 2013-09-09 08:50

Pomimo złodziejskich opłat pieniędzy ns OFE było ok. 30% więcej niż w ZUS, a do emerytury jeszcze kawał czasu.

Ty to rozumiesz, ja to rozumiem ale 90% Polaków tego NIE ROZUMIE. Wierzą dobremu państwu. Obudzą się za 30 lat ...NA ŚMIETNIKU.
Bond963 / 77.92.45.* / 2013-09-09 09:14
Ja temu państwu nie wierzę jak psu!!W ani jedno słowo. Sama durna propaganda. Mam wielu znajomych za granicą i wiem ,że to co pieprzą w naszej tv i w każdych mediach to banialuki.
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy