Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestorzy nie wierzą Tuskowi. Gigantyczne spadki na GPW

Inwestorzy nie wierzą Tuskowi. Gigantyczne spadki na GPW

Wyświetlaj:
MIŚ-CO-WROC8 / 78.9.6.* / 2013-09-11 14:13
troskę rządzących o emerytury, nawet nie chodzi o troskę tuska o stan finansów państwa dzisiaj czy też jutro, ale tylko po to ... ŻEBY BYŁY SPADKI NA GIEŁDZIE I ŻEBY W JEDEN DZIEŃ KTOŚ (ktosie) ZAROBIŁ SETKI MILIONÓW A MOŻE I MILIARDÓW! Czy nie pomyśleliście o tym? Już były takie numery w przeszłości: pamiętamy jak po rozwaleniu zarzadu ORLEN-u przez ekipę Millera ceny firmy NA KILKA GODZIN spadły o kilka procent, czy niedawne spadki (a potem wzrosty i KASIORA) po ogłoszeniu przez tuska bodajże o "podatku od kopalin". Zresztą, nie wykluczam że premier może być tu ZMANIPULOWANY - np. przez swoich doradców ekonomicznych (ma tam jakąś radę)
tb / 185.31.185.* / 2013-09-06 12:58
Partia Oszustów kolejny raz doprowadza do krachu giełdowego w Polsce raz to zrobili gdy po raz pierwszy do koryta się dostali a teraz na finiszu swojej kadencji kolejny raz to robią. I zapiszą sobie to jako sukces. PO prostu złodzieje okradający społeczeństwo, wara im od naszych składek oraz od OFE które sami stworzyli dla wszystkich było to dobrowolnym przymusem a teraz co kasa jest tam do wzięcia bo majątek już sprzedany i roztrwoniony na swoje wojaże i imprezki.
Eternit z Azbestu / 2013-09-06 00:24 / Tysiącznik na forum
wykresyGieldowe / 2013-07-31 19:35 / Tysiącznik na forum .

+ - 0 usuń .

Na czym polega bessa ?

W bessie indeksy spadają o 50% czy 70%. Ale bessa nie polega na równym spadku społek. Dobre spółki potrafią spaść, ale potem szybko wracają i biją nowe rekordy.

bessa polega na tym, że modne dziadostwo spada o 80-90%. Potem, po krotkim odbiciu i oficjalnym odgwizdaniu hossy, te społki spadają o kolejne 80-90%. Dla spółek takich jak Bytom czy Herkules, poziomy z 2009 roku to marzenie ściętej głowy.

Dodajmy, że dziadostwo i bez bessy potrafi nagle spaść o 50% czy 80%, jeżeli już jesteśmy, przy spółkach forumowych, to przykładem jest TP SA i Trakcja.

Bessy nie ma się co bać – bać się trzeba dziadowskich spólek.

---------------

No i w miesiąc Bytom wzrósł o 1/3 a WIG20 spadł o 1/10. Dziś mimo że giełda -5% to Bytom +5%.

No ale eksperci bessy się nie boją.
jakinwestowacpieniadze / 2013-09-05 22:01
Masakra - co oni zrobili!?! Już widzę jak ZUS zapewni nam emerytury na godziwym poziomie! Szczególnie, że któryś z kolejnych rządów może sięgnąć po zgromadzone w ZUSie środki. Ogólnie wiadomo, że ZUS jest mocno upolitycznioną instytucją.
Ja od dawna nie liczyłem na emeryturę państwową i inwestuję. Teraz tylko się upewniłem. Ja w OFE zostaję - nie zamierzam polegać wyłącznie na ZUSie!
Tym posunięciem sprowadzili na polską giełdę huragan i prawdopodobne zniszczenie OFE. Chyba zapomnieli, że to OFE dostarczają kapitał polskim firmom, dzięki którym się rozwijają i zwiększają PKB!
...ale przecież tu nie chodziło o nasze emerytury tylko o sztuczne zmniejszenie zadłużenia, tak żeby rząd miał spokój i nie przekroczył 60%. Zamiast pomagać gospodarce to się grzebie w statystykach - PORAŻKA :-(

Arek

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
a_pis / 89.78.49.* / 2013-09-06 00:41
zus nie ma zgromadzonych żadnych środków poza armią urzędasów - to i nie ma co grabić!
wykresyGieldowe / 2013-09-05 23:01 / Tysiącznik na forum

Zamiast pomagać gospodarce to się grzebie w statystykach - PORAŻKA :-(


W zasadzie manipulowanie przy statystykach było pierwszą decyzją rządu w 2007 roku (nadpłacenie FUS-u z nadwyżki w budżecie). W tej kwestii nic specjalnego się nie zmieniło, trochę się sprawa zbrutalizowała.

Ze słabością Wig20usd wobec S&P500 też się w zasadzie nic specjalnie nie zmieniło.
wiadomo kto / 37.7.201.* / 2013-09-05 23:47
witam,

skrobnął byś coś na blogu o tym bajzlu

ps. coraz bardziej wierze w coś ala stan wojenny albo rewolucja o której wspominałeś a ja tylko się uśmiechnąłem...
polaczek200 / 80.53.121.* / 2013-09-05 21:33
na wschodzie już dawno Tusk i RO$TrwonieWSKI znikneli by w niewyjaśnionych okolicznościach, a w Chinach i Korei byli by rozstrzelani wraz z rodziną.
osobiście uważam, że dotychczasowe decyzje tego rządu uwłaczają godności stanowisk publicznych! i zmieńcie sobie doradców bo jesteście marionetkami i nie dajcie się ciągnąć za sznureczki bo wam wasi lalkarze kończyny powyrywają, co zgrozo główki:)
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-09-05 20:43
nasz kraj ogarnęła jakaś wielka niemoc, wszystko się wali, nawet w sporcie same porażki . .
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-09-05 20:38
wydaje mi się że statek zwany Polską tonie . . wysyłam sygnał SOS
sdgsd / 82.139.44.* / 2013-09-05 20:38
Ja wieże TUSKOWI finanse są w dobrej kondycji.
bsf / 87.205.149.* / 2013-09-05 20:31
Dwóch największych SZKODNIKÓW doprowadzają Polaków do nędzy i ubóstwa w każdej dziedzinie życia.
Polska i Polacy tracą pieniądze na wszystkie możliwe sposoby przez dwóch pasożytów.
bokus / 79.186.34.* / 2013-09-05 19:52
nasz kapitał w OFE ulokowany w akcjach dzięki Nikosiowi z dnia na dzień topnieje...
a on sam występuje bezczelnie w tv i mówi,że co robią ma zabezpieczyć nasze emerytury,to trzeba mieć tupet
to_ja / 83.31.210.* / 2013-09-05 19:04
nie wolno czekac do wyborów !
ci goscie sa niebezpieczni,rozmontuja system finansowy Polski !
bug / 89.74.95.* / 2013-09-05 18:54
co znowu matoły polityczne się przeliczyły a łowce i lemingi twardo stąpające po ziemi muszą dalej zapier***dalać by im kabzy napychać a sami będą kit z okien na starość wpier****ć chyba że mają plastiki albo kartony.
arooo / 83.24.46.* / 2013-09-05 18:44
a na TVN mówią że te spadki na giełdzie to przez Kaczyńskiego
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-09-05 20:46
TVN jest tubą propagandową PO i to dzięki tej stacji ta partia doszła do władzy, nie dziw się więc że swoje winy i porażki przypisuję PiS-owi
andrzejwojciech / 2013-09-05 18:28
Zabór OFE to nacjonalizacja majątku prywatnego Polek i Polaków . Po 69 latach powielili manifest komunistów który do dzisiaj odbija się nam czkawką .Zagranica kupi przecenione akcje za bezcen a my zostaniemy nędzarzami Europy . Po takiej decyzji w cywilizowanym w świecie każdy rząd poddałby się do dymisji .
imwestor / 178.180.229.* / 2013-09-05 20:48
Dlatego dostali pozwolenie na likwidację OFE. Drukują w USA coraz więcej, trzeba na coś ten papier toaletowy wymienić, póki jeszcze ktoś to przyjmuje. Arabowie i Rosjanie nie już tacy głupi, Chińczykom też się już nie chce. Dlatego dostali przyzwolenie na likwidację OFE. Zdołuje się kursy, wyprzeda akcje pod hasłem "tyle jest to warte za ile chce to ktoś kupić". Ciekawe, że QE i tego typu pomysły zapobiegły właśnie wyprzedawaniu tanio swoich akcji i innych aktywów. Sądziłem, że te wysokie opłaty w OFE to haracz za to, żeby mieć jakiś majątek jako zabezpieczenie wypłaty emerytur. A tak zostaje tylko ZUS, czyli nieważne ile się płaci na ZUS i tak będzie po uważaniu i trzeba się zdać na "miłosierdzie gminy". Przecież przekazywanie środków z OFE do ZUS 10 lat przed emeryturą oznacza, że pomysł bez sensu. Zabronienie lokowania w papiery rządowe sprawia że fundusz emerytalny staje się funduszem wysokiego ryzyka.
dydelf / 77.255.3.* / 2013-09-05 18:25
O tym, że zmiany w OFE, to w rzeczywistości ich koniec, wiedzą wszyscy. Tu nie pomogą już żadne zaklęcia. Szybka ankieta wśród kilkuset pracowników w wieku do lat 50 dała zadziwiająco jednostronny obraz opinii. Za pozostaniem w OFE opowiedziało się 4,6%, nie miało zdania 17%(zapewne też nie pójdzie podjąć decyzję i zda się na rząd). Reszta to zdecydowani przeciwnicy OFE. Dodatkowo zapytani, co ich tak odstręcza od OFE, wielu odpowiedziało, że skandalicznie złe zarządzanie środkami w OFE i horrendalne (niegdyś) koszta obsługi. Znaczna część ankietowanych odpowiedziało, że oni do OFE zostali zagonieni jak bydło do obory.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy