Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestorzy wracają na rynek, ale na krótko

Inwestorzy wracają na rynek, ale na krótko

Money.pl / 2015-12-28 09:40
Komentarze do wiadomości: Inwestorzy wracają na rynek, ale na krótko.
Wyświetlaj:
synonim / 2015-12-28 13:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Indeks akcji chińskich trzymanych przez zagranicę tąpnął dziś prawie 8%

To dobrze pokazuje na co się zanosi w kolejnych dniach na szerszych indeksach

Shanghai Composite też dziś tąpnął prawie 3%, na miedzi i ropie też mocne sypanie od rana

Takie "kanarki w kopalni" należy bacznie obserwować

Ostatnio sypanie na akcjach chińskich zaczęło się już od wiosny a giełdy zachodnie tąpnęły dopiero w lato więc giełda chińska to dobry wskaźnik wyprzedzający

Jak widać tym razem problem chiński po kościach się nie rozejdzie
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 13:09
Problem to jest, ale nie chiński.

Tylko zbankrutowanych drukarek, które nie mają za co kupować i czym spłacić rekordowych długów bez pokrycia jakich narobili udając hopssy bankrutów.

Wpakowali się w łupki, platformy, piaski, i płyną.
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 13:00
Trwa krach budżetu Arabii Saudyjskiej, o 13% przekroczyli prognozę wydatków, a zasoby wyczerpują się.

I muszą teraz wyprzedawać aktywa na całym świecie, bo Rosja ich wyciśnie do samego końca zwiększając dostawy, bo może swobodnie ustawiać kurs rubla.
A rijal jest sztywno powiązany z kończącym się petrodolarem.
Koniec petrodolara trwa.
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 12:17
Bankruci znów straszą Iranem, że będzie sprzedawał ropę, jakby tego do tej pory nie robił.
Ale w złocie i renminbi.

Koniec petrodolara trwa.
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 12:09
Tania ropa bankrutuje łupki, platformy, piaski, petrodolara, Arabię Saudyjską.

Zasoby wyczerpują się, a terroryści już kradzionej Syrii i Irakowi taniej ropy nie dostarczą poprzez Turcję.

Prezydent Putin już wydał rozkazy ochrony Kurdów przed ludobójstwem ze strony Turcji.

Ostrzegł też Arabię Saudyjską i państwa Zatoki Perskiej, żeby nie próbowały wspierać terrorystów, jak nie chcą żeby spotkały ich konsekwencje.
bitcoiniarz / 31.175.237.* / 2015-12-28 11:35
Zapytali jednego tradera na ropie jak długo będzie tak tanio - "tak długo jak Putin będzie na Kremlu" tyle w temacie wolnego rynku na ropie he he he
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-12-28 11:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zapytali jednego tradera na ropie jak długo będzie tak tanio - "tak długo jak Putin będzie na Kremlu"


niewielu kuma że bessa na emergingach i obligacjach śmieciowych to jest również efekt bessy na ropie
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 11:34
Wojska rządowe Iraku wyparły terrorystów z Ramadi.

Teraz zabiorą się za Mosul.

Operacja Rosji w Syrii przynosi konkretne efekty. Dostawy taniej ropy przez Turcję kończą się.
Koniec petrodolara trwa.
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 11:27
Trwa likwidacja łupków i koniec taniej ropy.

Dłużej już na stratach nie da się jechać.

The Energy Information Administration now predicts that companies operating in U.S. shale formations will cut production by a record 570,000 barrels a day in 2016.
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-28 11:13
Cała dyskusja z gierojem polega na tym, że pisze, drwiąc ze mnie, że to jest początek bessy, więc o jakiej ja hossie piszę na początku bessy. Wyjaśniam zatem, że bessa rozpoczyna się od jakiegoś szczytu, gdzie kolejne szczyty i dna są coraz niżej. W przypadku Wig20 mamy taki oto obraz:
http://bankfotek.pl/view/1962304
Bessa/korekta/krach rozpoczęła się 27.04.2015 r. Czyli trwa już osiem miesięcy, więc nie można napisać, że to jest początek. W szerszym kontekście:
http://bankfotek.pl/view/1957168
można zauważyć, że obecne spadki są jedynie ostatnią falą spadkową większej fali korygującej/bessy wzrostów z lat 2009-2011. A zatem bez kozery można powiedzieć, że w tym przypadku z początkiem bessy mieliśmy do czynienia w kwietniu 2011 r. Tak widzę rynek, więc o początku bessy w obu przypadkach trudno mówić. Obecna fala spadkowa ma się ku KOŃCOWI a nie jest to początek.
świeżak44 / 94.254.132.* / 2015-12-28 11:25
Rysujesz bardzo ładnie, ale wyciągasz całkowicie błędne wnioski. NAsza giełda, jak udowodnił Synonim, jest sterowana z zagranicy. To powoduje, że nie można jej rozpatrywać w oderwaniu od zagranicznych rynków, a tam są teraz prawie szczyty wieloletniej hossy, i to na głównych giełdach. Gadanie, że u nas będzie hossa w tej sytuacji, kiedy na głównych kasynach może dojść do krachu, jest niedorzeczne. Chyba , że uważasz, że podczas krach na Wallstreet inwestorzy beda udiekać w złotówkę i pomopwac nasza giełdę :D PS. Nigdy tak nie było...
synonim / 2015-12-28 11:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Gadanie, że u nas będzie hossa w tej sytuacji, kiedy na głównych kasynach może dojść do krachu, jest niedorzeczne


nie takie niedorzeczności on wypisywał :-)

kolo 12 lat jest na giełdzie a nie ogarnia tak prostego elementarza jak to że my z racji na mniejszą płynność razem z surowcami i obligacjami śmieciowymi z wyprzedzeniem pokazujemy co dopiero będzie na giełdach dojrzałych

jaki jest sens rozpoczynać hossę od razu po rozpoczęciu bessy to tylko on "wie" i jego kraby
synonim / 2015-12-28 11:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bessa/korekta/krach rozpoczęła się 27.04.2015 r.


To może przypomnijmy wykresem co wtedy i jeszcze długo po tej dacie pisałeś

http://www.bankfotek.pl/image/1957172

jak widać sam w żadną bessę na wiosnę i jeszcze długo potem nie wierzyłeś więc nie ściemniaj teraz PO fakcie bo jak zwykle kapnąłeś się dopiero gdzieś bliżej dołka że jest bessa a jeszcze na jesieni majaczyłeś o powrrocie wzrostów a nie o żadnej bessie, jak śmiałeś się że ja fundy akcji na 2030 pkt wyprzedałem "w dołku"


Czyli trwa już osiem miesięcy, więc nie można napisać, że to jest początek. W szerszym kontekście:
http://bankfotek.pl/view/1957168


walę twoje kreski, tak samo jak non stop wali je sam rynek

fakty są proste, dopóki wig20 siedział w boczniaku 2000-2500 od prawie 5 lat mówienie o bessie nie miało sensu gdyż poruszał się w tym kanale kilka lat. Dopiero wyjście z tego kanału dołem zapoczątkowało bessę, tak samo jak dopiero wyjście górą z tego boczniaka zapoczątkowałoby nową hossę. Rynki w boczniakach tak się właśnie traktuje a twoje kreski można wywalić na śmietnik


W szerszym kontekście:
http://bankfotek.pl/view/1957168
można zauważyć, że obecne spadki są jedynie ostatnią falą spadkową


jasnowoidz he he he he he

czy będzie o ostatnia fala to zobaczymy, znając twego farta to nie będzie

puty już na 1930 pkt wywaliłeś a rynek walnął w dół dalsze 200 pkt

a wcześniej pisałeś że ja "w dołku" fundy akcji na 2030 pkt wyprzedałem


A zatem bez kozery można powiedzieć, że w tym przypadku z początkiem bessy mieliśmy do czynienia w kwietniu 2011 r.


i pewnie dlatego pisałeś że pójdziemy wtedy na 2800 w ciągu dwóch miesięcy


Tak widzę rynek, więc o początku bessy w obu przypadkach trudno mówić. Obecna fala spadkowa ma się ku KOŃCOWI a nie jest to początek.


to już wiecie co będzie dalej - dalszy zjazd, bo zawsze tak jest jak on pisze o końcu spadków
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-28 11:34

a tam są teraz prawie szczyty wieloletniej hossy, i to na głównych giełdach.

Ustaliłeś już szczyty w Stanach i początek bessy? No to gratuluję, sprzedaj wszystko co masz i pakuj S. Bo ja nie wiem co będzie, jakoś tam nie chce spadać. Poza tym kto napisał, że u nas początek hossy? Napisałem, że możliwe ale nie wykluczyłem jeszcze dalszych spadków po odbiciu 2-3 miesięcznym. Czytaj teksty a później komentuj.
synonim / 2015-12-28 11:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ustaliłeś już szczyty w Stanach i początek bessy? No to gratuluję, sprzedaj wszystko co masz i pakuj S. Bo ja nie wiem co będzie, jakoś tam nie chce spadać.


No patrz a dopiero co "ustaliłeś" że bessa w USA rozpoczęła się na wiosnę


http://www.bankfotek.pl/image/1957359
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-28 11:55

No patrz a dopiero co "ustaliłeś" że bessa w USA rozpoczęła się na wiosnę

I tak uważam cały czas, póki szczyty nie przebite. A moja uwaga, że jakoś tam nie chce spadać niczego nie neguje tylko jest faktem.
synonim / 2015-12-28 12:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I tak uważam cały czas, póki szczyty nie przebite.


bessa z indeksami przy szczytach wszechczasów, nie kompromituj się już bardziej

tak samo jak teraz ściemniasz że bessa na wig20 rozpoczęła się niby wiosną a nie pisałeś ani wtedy o bessie, ani później, nawet jak dojechaliśmy na 2200 w czerwcu (jak zapowiadałem) to jeszcze dalej o 2800 bredziłeś a nie o żadnej "bessie". Nawet na 2100 o końcu spadków pisałeś i callami 2400 się chwaliłeś więc nie kłam teraz że bessa jest od wiosny bo sam w tę bajkę nie wierzysz


A moja uwaga, że jakoś tam nie chce spadać niczego nie neguje tylko jest faktem.


krętacz z ciebie potworny
bitcoiniarz / 31.175.237.* / 2015-12-28 11:37
W peryferyjne giełdy nikt już od dawna nie inwestuje także czy Albert czy ty po prostu specjalizujecie się w zdechłym rynku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-12-28 11:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Agencja ratingowa Euro rating ścięła rating KGHM-u do BBB-, czyli zaledwie piętro wyżej od ratingu śmieciowego. To jakby ktoś nie wiedział czemu jest takie sypanie na akcjach tego koncernu

No ale niektóre zdolniachy wierzą, że spółki są wieczne razem ze swoimi dywidendami

KGHM stracił dotychczasową ocenę ze względu na spadek cen miedzi, pogarszającą się płynność i ryzyko, że przy obecnych cenach surowca nie będzie w stanie generować zysku operacyjnego.
25-12-2015, ostatnia aktualizacja 25-12-2015 12:30
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 11:03
Silne osłabienie renminbi do dolara po danych, 6,4873, +0,0114.
synonim / 2015-12-28 10:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest taki anal, Emil Szweda się nazywa, elegancik, pamiętam jak w 2007 roku non stop na fundusze akcji naganiał i wtedy hossa na akcjach była już właściwie pozamiatana

Jakiś czas temu przesiadł się na obligi śmieciowe i zaczął tam naganiać, pech chciał, że tam też już hossa jest pozamiatana i w dodatku on sam o tym się rozpisuje bo jaki koń jest każdy widzi

Zdolniachy z tych anali że szok
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 10:40
Stanom zabraknie teraz gazu, po zbankrutowaniu łupków, z których był wydobywaniu przy okazji wydobycia ropy.

Dlatego już mocno drożeje, bo przypomnieli sobie,że zaczyna się zima.
synonim / 2015-12-28 10:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale najlepsza to była bajka ZT, że niskie stopy procentowe to gwarancja hossy na GPW

Albert do dziś tę bajkę opowiada
trazcgggggg / 91.246.67.* / 2015-12-28 12:19
ale to nie dowód że albert to ZT, znam styl alberta i nie pasuje mi do ZT
synonim / 2015-12-28 12:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ale to nie dowód że albert to ZT


ja tak nie twierdzę, nie czytasz uważnie

patrz co napisałem niżej na ten temat rano
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 10:22
Kończy się bonanza taniej ropy, razem z krachem jej wydobycia.
Nie tylko nie ma za co wiercić, ale i nie ma z czego teraz oddać dotychczasowych długów.

Krach dotyka już nie tylko długów śmieciowych w zbankrutowanych łupkach, ale i na poziomie inwestycyjnym.
Sprzedaj straty przed krachem / 159.205.221.* / 2015-12-28 10:15
Inwestorzy już dawno uciekli z rynku, zero obrotu to najlepiej potwierdza, więc bankrutujące fundusze zostaną z tymi rosnącymi stratami na długo.

A krach gospodarki globalnej coraz mocniej przyspiesza.
Zasoby ropy się wyczerpują, a nie ma za co inwestować, bo bankruci zdołowali kursy ropy, bo nie mają za co teraz kupować.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy