Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestorzy wracają, podobnie jak wzrosty

Inwestorzy wracają, podobnie jak wzrosty

Money.pl / 2007-05-08 07:29
Komentarze do wiadomości: Inwestorzy wracają, podobnie jak wzrosty.
Wyświetlaj:
lolobosss / 83.7.230.* / 2007-05-08 09:32
brak zdecydowania z rana
needle / 2007-05-08 09:33 / Bez rangi
to na spacerek wyjdź...to dotlenia mózg i ułatwia podejmowanie decyzji
ja już złożyłem zlecenia...
lolobosss / 83.7.230.* / 2007-05-08 09:35
pogoda niespecjalna :)
needle / 2007-05-08 09:41 / Bez rangi
ja byłem po zakupy i lunęło akurat...ale już po kąpieli, po śniadanku i niewiem tylko czy zamówienia się porealizowały?
red_baron / 2007-05-08 09:29 / Bywalec forum
yen jest zielony,wiec zgodnie z regula u nas dzis powinno byc gorzej
needle / 2007-05-08 09:32 / Bez rangi
zależy czego nabrałeś...???
flugo / 2007-05-08 09:29 / portfel / Dziecko hossy
Parkiet o Lubej:
1. wzrost przychodów o 47%, zysk nett wzrost o 45 %(kwartal do kwartalu)
2.prezes mówi,że to dobra prognoza na cały rok- plan: koncentracja na produkcji dla mundurowych służb
3. prezes mówi,że rozmawia z 4 firmami z branży na temat ich zakupu(kraj i zagranica)
4. cały czas trafia rozmowy z Duńczykami- jeśli uda im się sprzedać to za tą kasę Luba chce stawiać nowy zakład produkcyjny(koszt budowy 6mln)
to tyle Krzychu
pozdrawiam
michoo / 2007-05-08 09:38 / portfel / "Hakuna Matata"
Informacje jak zazwyczaj dobre tylko czy tym razem rynek je doceni?
Lubą mam juz trochę czasu bo uważam, że to dobra spółka i jej czas jeszcze nadejdzie...
Pozdrawiam posiadaczy :)
bojan76 / 2007-05-08 09:36 / Uznany Gracz Giełdowy
witam. ze fundamentow tej spolce nie brak to wiadomo nie od dzisiaj, tylko dlaczego sie tak kisi kurs.
Romi / 2007-05-08 09:36 / portfel / Koci Tata
Wracałem do niej kilka razy i dalej się kisi niezależnie od informacji :(
edeejay / 2007-05-08 09:26 / Bywalec forum
Nowa metoda zarabiania na nieruchomościach - a to dobre - "Życie Warszawy" opisuje nową metodę zarabiania na nieruchomościach. Według gazety w stolicy handluje się teraz inwestycjami, na których budowę deweloper nie ma jeszcze pozwolenia.
Dziennik pisze, że trzeba wyszukać inwestycję, która jest dopiero w planach, i dokonać rezerwacji na jedno lub kilka mieszkań. Jest to koszt około 5 tysięcy złotych za mieszkanie.

Gdy już deweloper uzyska pozwolenie na budowę, wystarczy znaleźć kupca i zaoferować mu cenę niższą niż aktualna oferta inwestora, ale wyższą niż nasza cena gwarantowana. Po odsprzedaniu rezerwacji różnica w cenie trafia do naszej kieszeni.

Na jednym niewielkim mieszkaniu można w ten sposób zarobić 50 tysięcy złotych niemal bez żadnego wkładu finansowego - pisze "Życie Warszawy".
red_baron / 2007-05-08 09:28 / Bywalec forum
to sa glupoty.zapomnieli napisac,ze na to musi sie zgodzic jeszcze developer,a wcale nie musi.I bardzo czesto,gdy przychodzi sie z nowym nabywca,zeby przepisac rezerwacje,nowy slyszy nowa cene.
Lankwi / 2007-05-08 09:28 / portfel / Bywalec forum
od zeszłego roku tak robią. Nic nowego.
littlephobos / 2007-05-08 09:26 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
dzień dobry, na stronie DM BZWBK znalazłem :\

"CZAT: Czat z doradcą inwestycyjnym! - dziś od 13.00
Zapraszamy do wzięcia udziału w czacie DM BZ WBK S.A. już dziś w godzinach 13.00 - 13.30. Gościem będzie Pan Tomasz Kaczmarek, doradca inwestycyjny DM BZ WBK S.A. Tematem czata będzie "Długookresowa ocena spółek JC Auto oraz Mostostal Płock". Uczestniczenie w czacie możliwe wyłącznie po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego Inwestor online. więcej "

Czy jakiś miły i uczynny uczestnik mógłby mi później streścić co mówiono o JC Auto, niekoniecznie na forum może być Priv-em, byłbym bardzo wdzięczny.
spieprzaj dziadu / 213.158.196.* / 2007-05-08 09:22
Będzie dziś początek zwały:)))))
orzech / 2007-05-08 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Zaloguj się, Dziadu...
lolobosss / 83.7.230.* / 2007-05-08 09:24
po czym wnosisz :p
spieprzaj dziadu / 213.158.196.* / 2007-05-08 09:35
Po waszych komenterzach.
Eres / 2007-05-08 09:21 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim i jak zwykle, udanego dnia.
Samuraju, mnie również krew zalewała przy czytaniu wspomnianych artykułów. A jednocześnie to poczucie bezsilności - my wciąż jesteśmy tylko małym Ostlandem z wielkimi problemami. UE, w moim przekonaniu, nie ma żadnego zainteresowania tym, aby z Polski uczynić takiego małego środkowoeuropejskiego tygryska. To stwarzało by zbyt wiele zagrożeń dla rządzących Unią seniorów (Niemcy, Francja - może w odwrotnej kolejności). Sądzę, że zmiana tego stanu rzeczy to poważne wyzwanie dla naszych eurodeputowanych, ale czy oni chcą i potrafią (może znów, odwotna kolejność ?).
A cóż my, maluczcy - możemy się się tylko wkurzać (mocniejszego admin nie przepuści).
Nec Herkules contra lues ! Co nie oznacza, że mamy być obojętni wobec tego draństwa.
Pozdrawiam.
samuraj jack / 2007-05-08 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Co nieco możemy...
Kaczyński z problemu mięsnego Polska-Rosja uczynił problem UE-Rosja;
wierzę, że będzie bronił naszych interesów jak będzie mógł, bo... nie ma "przyjaciół";
jak na "przyjaźni" się wychodzi pokazał Kwaśniewskiemu Gerhard Schröder do spółki z Putinem
cinek / 2007-05-08 09:24 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Trochę mylisz pojęcia, Europarlament nie ma inicjatywy ustawodawczej.

PO drugie przystępując do UE zgodziliśmy się przyjąć cały "dorobek prawny UE" w tym także ten dla nas pozytywny (np. dopłaty i fundusze) i negatywny (ograniczenia, certyfikaty...)
brydzia / 2007-05-08 09:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co my się oglądamy na unię , obniżajmy podatki , rozwijajmy wolnoość gospodarczą na własną rękę , co unia nam tego zabrania i bądźmy tygrysem
brydzia / 2007-05-08 09:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
co to wszystkie giełdy tak na czerwono przecież miała być dalej hossa , i co kupować coś czy czekać aż będzie taniej niedługo bo sama nie wiem
J / 194.150.246.* / 2007-05-08 09:24
bo my to się tylko na korekty łapiemy z innych rynków a na wzrosty nie ;))
orzech / 2007-05-08 09:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Taniej na pewno będzie ale myślę, że jeszcze nie dzisiaj.
Na średni termin dzisiaj bym nie brał.
Jakieś DT może...
Ross / 2007-05-08 09:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzień dobry. A co proponujesz na DT?.
orzech / 2007-05-08 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Może Plastuś (po wczorajszym spadku) albo BBIDev ?
Katon / 2007-05-08 09:23 / "Walczący z wiatrakami"
wczoraj rosli my spadalismy, dzis na odwrot
brydzia / 2007-05-08 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale jedna spółka pokazała rewelacyjne zyski , ta którą kiedyś proponowałam , ale będzie jazda ,
Lankwi / 2007-05-08 09:50 / portfel / Bywalec forum
dzięki za LPP - miałaś rację - gratuluję !
lukaszwych / 2007-05-08 09:31 / portfel / "Demon rynków"
Brydzia ty zagadki lubisz. ale mam spolke ktora c/z sie poprawila dwa razy po ostatnich wynikach i rosnie ostatnio tez slicznie.
minio101 / 83.6.242.* / 2007-05-08 09:18
powiedz która :)
Sobalus / 2007-05-08 09:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Raczej Eurofilms ;-)
Krzych / 2007-05-08 09:26 / Płoteczka na forum
jeżeli podobnie myślimy ustawiłem się na 68.55 ale tylko troszeczkę.
Krzych / 2007-05-08 09:31 / Płoteczka na forum
kupiłem 69.80 o ile miałas na myśli GRJ?
AniaA / 2007-05-08 09:32
Brydziu uchyl rąbka tejemnicy. Wiem że ostatnio polecałaś JTZ?
brydzia / 2007-05-08 08:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to mający żurawie niech sobie przeczytają parkiet , jak to zarządzający w prospekcie zagwarantowali że nie sprzedadzą akcji przez pół roku no ale jakoś im tak się enter nacisnął na sprzedaż 100 000 akcji , ciekawe jaką karę przyzna im KNF za wprowadzanie w błąd w prospekcie emisyjnym
orzech / 2007-05-08 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Dali w d... Myślę, że kary nie będzie (jak to u nas) i wszystko znowu rozejdzie się po kościach. Słabe i śmieszne tłumaczenie - hotele mieli kupować (taka ich mać !) ;-))
michoo / 2007-05-08 08:49 / portfel / "Hakuna Matata"
Witam Wszystkich!
Miłego dzionka życze i wyłącznie udanych transakcji :)

Jen

samuraj jack / 2007-05-08 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-05-08 08:29:35 | *.*.*.* | Raistlin [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
witam!!
jakieś sygnały od swego ziomka jena dostałeś może??!!
może zechcesz się podzielić nimi:]

_________________________________

Wątek jena wyprowadziłem poza dyskusję o eko-szaleństwach.
Na euro/jenie spodziewałem się w tym tygodniu wzrostów (czyli wzmocnienia euro do jena). To jednak nie następuje. Dalej czekam
Raistlin / 2007-05-08 08:48 / portfel / Bywalec forum
Dzięki wielkie!
Staram się śledzić Twoje wpisy w tym względzie po trafiłeś w cykl chyba...ale czy on się już nie kończy powoli?? ( zależność eur/jen wig)??
samuraj jack / 2007-05-08 08:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
na razie nie...
zawsze są jakieś odchylenia, gdyż na świecie jest wiecej gospodarek niż Japonia i Polska
ale generalnie to obowiązuje;
wczoraj jen nie chciał się osłabiać, a wig20 rosnąć

aby stwierdzić, że zaleźność się kończy jest jak z końcem hossy:)) widać to dopiero po jakimś czasie
slaw / 2007-05-08 08:43 / Uznany Gracz Giełdowy
Hmmm wzmacnianie potencjalu gospodarki przez nicnierobienie ..... przyznam odwazna teoria .... moze my tez przestanmy sie uczyc i rozwijać przeciez to ryzyko ze wiedze posiadziemy nieodpowiednią ......
ktos tutaj kiedys utyskiwał że nie ma prywatyzacji panstowych firm przez gielde ..... brawo popieramy nicnierobienie .....
ja wiem że swietnie pasuje to hasło do obecnej sytuacji ale moze troche krytycyzmu by sie przydało ..........

miłego dnia .....
samuraj jack / 2007-05-08 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Sławku
"wzmacnianie potencjalu gospodarki przez nicnierobienie"

1. napisałeś to zdanie bez kontekstu - nie napisałeś, kto ma nie robić
2. wyraźnie mówiłem urzędnikach - wolę, aby nic nie robili, niż nakładali kolejne ograniczenia na wolny rynek
3. sugerowanie, że z pkt. 1 i 2 jest gładkie przejście do nieprywatyzowania - to jest nadużycie
4. kto ma być krytyczny i wobec czego - znów coś rzucać w powietrze - jak Robespierre

ps. Aby było jasne - [piszę to nie po raz pierwszy] jestem zdeklarowanym wolnorynkowcem, nie tylko zadeklarowanym, ale przez kilka lat działającym na rzecz tego...
piszę z pozycji wolnorynkowych
brydzia / 2007-05-08 09:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
co to k ... wa ma być , ja nie po to płacę na tą całą bande głupoli swoje podatki żeby nic nie robili , jak nic nie robią to wynocha i chociaż kosztów nie będzie
samuraj jack / 2007-05-08 09:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Brydziu,
jak byłbym gotów płacić aż do śmierci wszystkim ministrom począwszy do rządów Mazowieckiego aż do dziś - ZA NIC, dokładnie, ZA NIC

pod dwoma wszak warunkami
- nie ograniczają wolnego rynku wprowadzonego przez Rakowskiego
- utrzymują podatki na maksymalnie niskim poziomie

Brydziu, daję głowę, że z chęcią dałabyś im dwa razy tyle za nicnierobienie, gdybyś widziała, jak bardzo gospodarka się rozwinęła bez ich psucia;
ja byłbym gotów dać im nawet trzy razy tyle
- to i tak promil promila wielkości strat, jakie ponieśliśmy przez ich działania
ja pa / 83.24.67.* / 2007-05-08 09:17
będą - odprawy , zasiłki dla bezrobotnych...itd
slaw / 2007-05-08 08:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Samuraju pomimo że osadzileś mnie ttuaj moralnie bardzo Cie cenie i .... uwazam że wypowiadanei przez ciebie zdan typu "lepiej jak nic nie robia w gospodarce" jest argumentem zdecydowanie poniżej Twego poziomu - musisz sie straszne meczyc piszac takie slowa ...... dobrze wiesz że każdy rok bez mądrych reform w naszej gospodarce to cofanie sie w budowie konkurencyjnosci kraju ..... chyba że sądzisz iż obecna władza nie ma na tyle madrosci aby to zrobic ...... ale takiej opinii od Ciebie nie usłysze na pewno ))))
samuraj jack / 2007-05-08 09:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Sławku, co to znaczy mądre reformy....?
po każdej dotychczasowej reformie - która miała ograniczyć fiskalizm - podatki tak naprawdę rosną; dotyczy to jak na razie także Gilowskiej;

lepiej, aby nic nie było robione, bo wtedy wiem, że nie będzie... gorzej

jak wprowadzają koncesje, licencje, pozwolenia na działalność gospodarczą to zwiększają konkurencyjność?

"obecna władza nie ma na tyle madrosci aby to zrobic" - to zdanie nie oddaje całej prawdy
"każda dotychczasowa władza (z obecną włącznie) nie miała na tyle madrosci aby to zrobic" - z tym się zgodzę

pozdrawiam


Poniżej przedstawiam [nie-moją] koncepcję podatków; nie jest ona doskonała, ale zdecydowanie mi najbliższa [z tych, które znam]
Jak jakiś rząd będzie chciał reformować państwo i pójść w tym kierunku, to niech to robi. To są mądre reformy



1. Podstawą systemu będą podatki lokalne. Podatki ziemskie i państwowe będą określane jako procent od podatku lokalnego.

2. Podatki zostaną uproszczone i zredukowane do kilku:

a. powszechny, równy podatek gruntowy
b. promilowy podatek od wartości nieruchomości
c. zryczałtowany podatek osobisty

(Podatki a i c spowodują znaczną intensyfikację pracy i wykorzystania ziemi. Podatek b zwiększa obciążenie osób zamożniejszych, by uniknąć efektu jak w Wlk. Brytanii. Zryczałtowany podatek osobisty był (w mniejszych rozmiarach) wprowadzone pomyślnie w Wlk. Brytanii - jednak subiektywne poczucie, że ,,bogatym jest łatwo” pogorszyło wówczas sytuację p. Thatcher.

3. Dochody państwa pochodzić jeszcze będą z:

a. żup (sprzedaż prawa do eksploatacji kopalin)
b. ,,podatku emisyjnego” (regularny dodruk pieniądza - p. comm.A1)

(monopole zostaną zlikwidowane, akcyza na paliwo zniesiona obniżona do minimalnej dopuszczalnej w UE, a akcyza na alkohol znacząco zmniejszona)

4. Pozostałe fundusze będą odseparowane i zrównoważone.

Np. podatek drogowy ukryty jest w cenie paliw. Opłata ta musi w całości iść na budowę i utrzymanie dróg. Najprawdopodobniej powinna zostać znacznie obniżona, co zniżyłoby ceny paliw.

5. Wszelkie pozostałe podatki: obrotowe, dochodowe, od wynagrodzeń, spadkowe, od kupna-sprzedaży, VAT, konsumpcyjne itd. zostaną zniesione lub utrzymane na dopuszczalnym, najniższym poziomie w UE

6. Podatki ,,regulujące” zostaną konstytucyjnie zakazane.

7. W okresie przejściowym gminy będą mogły nakładać niewielki (do 15%) podatek dodatkowy dla pokrycia voucherów itp.

Na szczeblu gminy podatek ten nie jest groźny, gdyż konkurencja między gminami zmusi do obniżania go.
JA / 2007-05-08 08:47 / Tysiącznik na forum
hm.. coś odkryłeś ? jakąś ustawe usprawniającą naszą gospodarke i umilającą rzycie przedsiębiorców kaczory uchwaliły?
cinek / 2007-05-08 08:53 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Umilającą rzycie przedsiębiorców????
Rzyć jak się nie mylę to znaczy "dupa"
Czyli kaczory mają umilać dupy przedsiębiorców?

Ty jakis perwers jesteś......
brydzia / 2007-05-08 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak sranie na ptaki bez podatku
Krzych / 2007-05-08 08:43 / Płoteczka na forum
witam.
czy mógłby ktoś streścić artykuł w pigule parkietu
"Rozwuj w kraju oraz za granicą" chodzi o lubę - dzięki:))
andrzej@mazurkiewicz.org / 2007-05-08 08:46
rozwój - rozwoju.

Kochani. Macie fedrunek gieldowy (czytaj wydobycie) niezaprzeczalny, ale czasem od czytania zęby bolą.

Z pełnym szacunkiem.
needle / 2007-05-08 09:16 / Bez rangi
Andrzej Tadeusz...z Jarosławia???
needle / 2007-05-08 09:37 / Bez rangi
po poniższym wiem, że nie!
Krzych / 2007-05-08 08:48 / Płoteczka na forum
nie chciałem robić dodatkowego wpisu bo się zorientowałem dzięki:)
Jarg / 2007-05-08 08:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tytuł komunikatu z ESPI:

ATMGrupa: Zawarcie umowy znaczącej - "Pierwsza miłość"

Rzeczowo i romantycznie :-))
hannibal / 2007-05-08 08:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A w PB piszą o Profilm
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy