Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Inwestowanie pieniędzy

Inwestowanie pieniędzy

Adrian11 / 2012-08-06 13:58
Czy możecie się podzielić dobrymi radami z osobą która chce zacząć przygodę z inwestowaniem na giełdzie? Wiem ze dużo się muszę nauczyć... od cegi najlepiej zacząć? W co inwestować ?
Wyświetlaj:
Mirek127 / 2018-10-01 10:08
Teraz z platyny wyszedłem, bo prawdopodobnie spadki fundamentalne i przeniosłem się zdecydowanie na złoto. Trendy śledzę na http://mennica24.pl/. Czasami popularniejsze monety złote dobieram, ale już z myślą o spadkobiercach. Zależy, jaką masz strategię inwestycyjną. Ja złoto ogólnie staram się kupić możliwie najtaniej i innego tańszego dealera po prostu nie znam, dlatego dzielę się kontaktem. Pozdrawiam.
Ciułacz / 2012-08-07 01:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrian witaj !
Dlaczego dopiero teraz o tym pomyślałeś ?
Tu chłopaki jak po inwestowali to teraz pijąc drinki leżą na plaży wspominają stare czasy jak to kiedyś pracowali na swojego bosa a temu zawsze było mało ;-))
I co, myślisz ze Ci powiedzą ?
Tacy to nawet znają przyszłotygodniowe wyniki losowań w totolotka , ale cicho sza ;-))
Niema lekko, zabierz się za naukę i treningi na demo. Poznaj spółki, bo to jak żywy towar raz chudy raz tłusty i jeszcze go choroby dopadają a od czasu do czasu podfarbują.
Powiadasz
przygodę z inwestowaniem

Czyli inwestycja a nie spekulantka, np tylko kupić i trzymać przez 20 lat.
Typów tu ci raczej nikt nie poda, generalnie to ja zawsze wspominam o spółkach ponad czasowych co to były są i będą które idą zgodnie z indeksem i trochę płacą dywidendy.
W co jak w co , ale czy teraz jest na to odpowiednia pora ?
W jakiej fazie cyklu jesteśmy ?
Ilu jest analityków tyle jest opinii, a wybrać musisz sam.
Jak np co 2-3 miesiące będziesz dokupował paczuszkę za 2tys zł przez 30 lat to nie przez jeden cykl przejdziesz i jak już będziesz przed emeryturą i zobaczysz ten wykres to sobie powiesz : nad czym wtedy się zastanawiałem ?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy