Inwestowanie

Ważka 22 / 2012-03-21 13:59
Niedawno zacząłem przygodę z inwestowaniem na giełdzie. A ze jestem miłośnikiem czekolad , postanowiłem że część pieniędzy zainwestuje w Wedel!! Co o tym sądzicie? Czy mógłby mi ktoś dać parę wskazówek dotyczących inwestowania?
Wyświetlaj:
msz_bossa / 2012-03-24 18:24
Najlepiej uczy sam rynek. Jako podstawę wiedzy polecam lekturę następujących pozycji: Elder- Zawód Inwestor Giełdowy. Murphy- Analiza Techniczna Rynków Finansowych. Plummer- Psychologia Rynków Finansowych. Następnie praktyka. Sukcesów życzę.

Pozdrawiam.
MSZ.
Akumuluj24_pl / 79.185.62.* / 2012-03-23 14:30
Jeżeli szukasz wskazówek odnośnie inwestowania,to polecam poczytać książkę "Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać. Wydanie II". Kupisz ja w księgarni inwestora.
robertkajzer / 2012-03-22 15:21 / Bywalec forum
Fakt, ze lubisz okreslony produkt to za malo by podejmwoac decyzje o zakupie akcji danej firmy. Warto poznac pdostawy analizy fundamentalnej, a szczegolnie analizy finansowej i zbadac sprawozdania finansowe przed podjeciem decyzji inwestycyjnej.


---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
Robert_Rudzki / 2012-03-22 16:25
robertkajzer, analizy finansowej dokonujesz jedynie przez wykorzystanie pełnych danych dotyczących wyników spółki. Niestety w większości wyniki te są niepełne lub mocno naciągane. Spółki transparentne trafiają się zdecydowanie rzadziej. Analiza fundamentalna, wsparta analizą techniczną. Efekty przyjdą.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
robert.rudzki@yahoo.com
Robert_Rudzki / 2012-03-21 18:21
Przede wszystkim, by podjąć się inwestycji, winieneś mieć świadomość ryzyka jakie ze sobą niesie. Inwestowanie uzasadnione sympatią dla producenta słodyczy, ma sens jedynie kiedy podejmując decyzję, posiadasz odpowiedni poziom wiedzy. Wiedza, pozwoli Ci oszacować poziom ryzyka, potencjalny kierunek rynku, określić poziomy.

Znam przypadki inwestorów, którzy uczyli się "mocząc" pieniądze, dla nich była to bolesna nauka. Kosztowna. Ty bądź mądry, ucz się na błędach innych. Rozpocznij "budowę domu od fundamentów, nie od dachu". Istnieją pozycje w których lekturę warto się zagłębić. Uczynił to praktycznie każdy szanujący się inwestor. W okresie nauki, kapitał oddaj w zarządzanie doświadczonemu inwestorowi. By pracował dla Ciebie. To mądre rozwiązanie. Kiedy osiągniesz właściwy, bazowy poziom wiedzy będziesz go potrzebował. Pytaj, to nic nie kosztuje.

Pozdrawiam,
Robert Rudzki.
robert.rudzki@yahoo.com
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy