Forum Forum inwestycyjneFundusze

inwestowanie w fundusze z dochodow z zagranicy

inwestowanie w fundusze z dochodow z zagranicy

peter / 82.163.67.* / 2006-06-21 14:44
Czy trzeba miec miejsce zameldowania w Polsce, zeby inwestwac w polskie fundusze?Wymeldowalem sie z kraju przed uniknieciem podwojnego opodatkowania, nie posiadam zadnego stalego adresu zameldowania za granica. Jestem tzw. bezdomnym ze 100000PLN na koncie. Pracuje w Wielkiej Brytani, odlorzylem wystarczajaco zeby inwestowac, niestety nie wiem jak to sie robi w anglii, sytuacja zmusza mnie do inwestowania w rodzime fundusze. Pomozcie!!!
Wyświetlaj:
madphattao / 88.110.52.* / 2006-09-12 12:02
Wymeldowanie sie z Polski nie uchroni cie przed podwojnym opodatkowaniem. Najpierw zmien rezydencje podatkowa na UK wysylajac do HMRC druk P86 i popros o potwierdzenie, ze traktuja cie jako "ordinarily resident for tax purposes". Od tego momentu nie musisz skladac zeznan w Polsce. Pamietaj, ze od zyskow w Polsce bedziesz sie musial rozleczac w Anglii pomniejszajac kwote o podatek zaplacony w PL (lub zadajac zwrotu podatku w Polsce i placac go w UK). Wiec przed zmiana rezydencji podatkowej mozesz uznac za stosowne zamknac tymczasowo inwestycje w Polsce lub poinformowac o nich HMRC. Rezydencja podatkowa UK jest to podstawowym warunkiem bys mogl inwestowac w inne niz polski rynki bedac w UK. Przy inwestowaniu w AMEX, NASDAQ czy NYSE dodatkowo powinienes wypelnic druk W8-BEN by korzystac z ulg podatkowych przy zakupie amerykanskich akcji (placisz wtedy 15% podatku do USA zamiast 30%). Nb. Polska ma bardzo podobna umowe z USA i przy inwestowaniu na rynku amerykanskim sytuacja podatkowa jest taka sama - placisz 15% od zyskow do USA. Roznica przy zmianie rezydencji podatkowej jest jednak duza: po pierwsze w UK kwota wolna od podatku jest wieksza, po drugie: stopy podatkowe sa nizsze i korzystniejsze. W ciagu zycia oszczedzisz na pare samochodow. By inwestowac w angielskie czy zagraniczne fundusze, po prostu otworz rachunek o brokera lub kup udzialy za posrednictwem swojego banku. Ja korzystam z HSBC. Jesli lubisz ryzyko, to polecam ci CFD Barclays Stockbrockers, mozesz grac na wachaniach wskaznikow gieldowych z lewarem, maja rowniez ograniczony zakres lokalnych akcji i bardzo prosty panel FOREX (nie polecam). Jak chcesz zainwestowac na FOREX, dobrym rozwiazaniem wydaje sie szwajcarski Neuimex (maja tez CFD). Powodzenia.
Radzio1 / 2006-08-04 13:54
Mozna takie inwestycje robić - jeżeli potrzebuje Pan konkretnych propozycji prosze kontaktować sie na adres: szakiel.geronimo@poczta.fm i podac kontakt e-mail do siebie i na Skypa.

Z poważaniem: Radosław Szakiel
peter / 82.163.67.* / 2006-07-09 22:45
w jaki sposób? Co prawda na nowym dowodzie nikt mi nie wpisał że się wymeldowałem! haha Zawsze mogę podać adres z dowodu.
racuch35 / 2006-07-02 21:45
witam

zamelduj sie w polsce lub w anglii i wtedy daj znac mam dla pana cos ekstra z bardzo duzymi zyskami rzedu 12 do 17% i przede wszystkim bezpieczenstwo
k / 217.17.46.* / 2006-06-26 18:41
Witam, niestety musi Pan mieć stałe lub tymczasowe zameldowanie w Polsce by otworzyc rachunek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy