Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

inwestowanie za pieniądze 'od mamy'?

inwestowanie za pieniądze 'od mamy'?

Michel754 / 78.159.88.* / 2012-07-13 23:46
WItam, jestem studentem, mam zamiar co miesiąc odkładać sobie 100-150 zł i inwestować w fundusze inwestycyjne, jednak mam pytanie, jak to wygląda z punktu widzenia prawa? urzędu skarbowego? Czy nikt nie doczepi się do mnie skąd mam te pieniądze? kiedy po kilku latach uzbiera sie z tego jakaś tam kwota?

Czy mogę tak właśnie robić?
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-07-14 01:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Michał witaj !

mam zamiar co miesiąc odkładać sobie 100-150 zł

Przy takich kwotach to bez obaw. Bardziej bym sie zastanawiał nad wyborem w co zainwestować.
Wielu wdepło w ubezpieczenia co to niby są inwestycją a jak z tego chcą wyjść to koszmar i straty.
Michel754 / 78.159.88.* / 2012-07-14 14:14
Zależy mi na długoterminowym oszczędzaniu przy dość niskim ryzyku, nie zależy mi na dużym procencie wzrostu, conajmniej 5 lat, także kwota oscylowałaby 6 tyś + odsetki które zarobię.

O jakich stratach podczas uwolnienia pieniedzy mówisz?
Myslalem o funduszu pzu polonez, jest to chyba najbardziej odpowiadający mi fundusz
Ciułacz / 2012-07-14 21:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Michał witaj!
Pytasz
O jakich stratach podczas uwolnienia pieniedzy mówisz?

Tu miałem na myśli programy oszczędnościowe w których inwestujący podpisuje kilkuletnią umowę do systematycznego oszczędzania np 10 lat i jak chce przed tą datą zerwać umowę tonie tylko odsetek nie dostanie ale i z kapitału jest potrącane kary umowne.
Są to najczęściej inwestycje połączone z ubezpieczeniami.
W takich wypadkach często widzimy ogłoszenie np, cytuję :
Sprzedam polisę inwestycyjną Multi PIN AEGON 2008

Aktualna wartość: 11.236 PLN
Cena sprzedaży: 8.000 PLN
Okres ubezpieczenia: 10 lat (2008-2018)
Wysokość miesięcznej składki: 300 PLN (może być także jednorazowa opłata roczna)
Do SPO pozostało tylko 20 składek, potem można, ale nie trzeba wpłacać na subkonto składek dodatkowych. Polisa przez ostatni rok była zawieszona. Nie ma żadnych zaległości.
Sprzedaż na zasadzie cesji.
Oferty i ewentualne pytania proszę przesyłać na adres:
Koniec cytatu.


Myslalem o funduszu pzu polonez, jest to chyba najbardziej odpowiadający mi fundusz

Myślę że to dobry fundusz, typu ochrona kapitału.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy