Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestycja 20 000 na okres 1 roku

Inwestycja 20 000 na okres 1 roku

herbarz / 2007-07-03 23:44
Witam Państwa serdecznie.

Interesuje mnie inwestycja w akcje.
Okres - 1 rok.
Kwota - 20 000 zł.
Przy czym co miesiąc chcę dodawać po ok. 3000 zł.
Czy to ma sens?
Myślałem o dws top25, ale u nich chyba nie można zbywać jednostek.

Zysk na rok - 90-100 %
Proszę o konstruktywne rady.
Z góry bardzo dziękuję.
Wyświetlaj:
Autsajder39 / 2007-07-04 11:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zysk na rok 90-100%???
Tyle nikt o zdrowych zmysłach Ci nie zagwarantuje. To że w ostatnich latach najlepsze fundy akcyjne dawały taką stopę zwrotu nie oznacza, że tak będzie w przeszłości. Hossa nie będzie trwała wiecznie.
Na okres 1 roku najrozsądniej byłoby podzielić kwotę i zbudować w miarę zrównoważony portfel w zależności od Twojego spojrzenia na ryzyko:
- 20-30% w fundusze akcyjne
- 20-30% w zrównoważone
- 20-30% stabilnego wzrostu
- 20-30% w obligacyjne i pieniężne.
Co do indywidualnego wyboru funduszy to również należałoby nie wybierać jednego funduszy w danej kategorii. Ja ze swojej strony mogę Ci polecić w różnych kategoriach funduszy: PZU MiŚ, BPH Akcji Dynamicznych Spółek, Legg Mason Akcji, PZU Zrównoważony, SEB 1, SEB 4, Pioneer Stabilnego Wzrostu, Skarbiec Depozytowy, Legg Mason Pieniężny.
TaS / 2007-07-04 17:49 / Tysiącznik na forum
Autsajder,
zobacz Pan mam profil ryzyka wyższy od przeciętnego (nawet pazernego inwestora) 5krotnie :) wiec niech pakuje w co chce :) zycie go wyprostuje :)

proponuje zagraj tą kwotą w totka, tam stopa zwrotu jest znacnzie wyzsza niz marne 100%.

jesli nie to moze bezposrednio akcje - np takie fundamentalne spolki jak masters, pcg lub optimus :)

kupuj najlepiej te co do tej pory zarobily po pareset procent - napewno jeszcze dwa trzy razy tyle urosna :)


a tak serio: HALOOOOO, TU ZIEMIA!!! ZAPRASZAMY Z POWROTEM!!! :)
Autsajder39 / 2007-07-05 09:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no właśnie - nic tak nie prostuje człowieka jak szybka i głupia strata ciężko zarobionych pieniędzy :)
a i skłonność do ryzyka wtedy znacznie maleje...
herbarz / 2007-07-04 19:53
Panowie dlaczego jesteście tacy pesymiści.
Jeżeli komuś udało się zarobić te 90-100 % to widocznie jest to możliwe.
Proszę poradzić kiedy najlepiej wchodzić i w jakie akcje inwestować.
Czy ma też sens comiesięcznie dopłacanie 3-5 tysięcy?

Dziękuję
Autsajder39 / 2007-07-05 09:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie jesteśmy pesymistami, ale z takimi założeniami jesteś typowym przykładem szybkiego dawcy kapitału
poza tym liczysz, że ktoś Ci powie: kup dziś akcje X i sprzedaj za rok - 100% zwrotu pewne? hehehe;)
gdyby to było takie łatwe to bardzo bogatych ludzi mielibyśmy dziś wielu...
TaS / 2007-07-04 22:53 / Tysiącznik na forum
heh :)

mozna zarobic nawet 1000% ale grajac na gieldzie bezposrednio. Na kontraktach mozesz zarobic 1000% w miesiac jak sie postarasz...

problem w tym, ze nikt Ci w tym nie pomoze,bo do tego potrzeben jest szczescie...

ale i glupota - ogromna glupota by tak ryzykowac.

bierz wszystkie misie i zarabiaj, ale wspolczuje CI jak przyjdzie korekta i zaliczysz -30% :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy