Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Inwestycja "bardzo" długo terminowa?

Inwestycja "bardzo" długo terminowa?

realjackdaniels / 2008-05-15 10:44
Chciałbym abyście mi doradzili czy opłaca się inwestować w fundusze inwestycyjne lokaty itp. na okres dłuższy niż 20 lat. Chodzi mi o to żeby kiedy będę już na emeryturze mieć jakąś pokaźną sumę. Jestem jak na razie w stanie zainwestować 80 tys złotych. Co sądzicie? doradźcie mi:) Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Kati / 87.96.63.* / 2008-05-19 12:11
Nie jestem specjalistką ale jako klienta polecam Ci kontakt z www.dtsfinance.pl. Osobiście korzystam i jestem zadowolona.
Idyll / 2008-07-16 20:51 / Bywalec forum
A co na tej stronie można tak naprawdę znaleźć.. pomoc przy odszkodowaniach, kredytach, rozwiązania finansowe dla firm, z czego faktycznie ty korzystasz?
Proponuję raczej UnionKlub, czy fundi.pl dla tych, którzy chcą zainwestować.
jagoda26 / 2008-05-16 14:28
Jest to jak najbardziej dobry pomysł.
Proponuję poczytać na forach bankier.pl mopney.pl parkiet.pl unionklub.pl fundi.pl tam znajdzie Pan wszelkie ważne informację.
jagoda26 / 2008-05-16 14:40
Proponuję platformy do samodzielnego inwestowania w fundusze unisieć bądź mBank zainwestowanie w fundusze spokojne a potem z biegiem czasu stopniowe zamiany małych systematycznych kwot na fundusze agresywniejsze podnosząc tym samym ryzyko inwestycji.
jagoda26 / 2008-05-16 14:44
Dokupując agrezyswn jednostki systematycznie nie ryzykujesz że dużą kwotę zainwestujesz na górce i potem w razie spadku stracisz. Tu masz pewność że kupujesz w innych etapach zawsze mając wsparcie jednostek o niskim ryzyku.
kaarrool / 2008-05-21 13:44 / Bywalec forum
To fakt zakupy w Transzach są jak najbardziej opłacalne. Niwelujesz ryzyko że wsadzasz dużą kwotę na górce i odrazu masz spadek i potem mozolne odrabianie strat. A tak to spadek dotyczy tyklo części kwoty a kolejną cześć kupujesz już w dołku więc nie tracisz i tak cały czas systematycznie.
kerebach / 82.177.230.* / 2008-06-03 09:39
Książkowe podejście, ale trudno mówić, że kupując wszystko teraz - kupiłby "na górce".
Przy okresie powyżej 20 lat nie ma znaczenia, że kupi jednorazowo. Ważne jest kiedy wyjdzie (by wyszedł na górce w przyszłości).
Na taki okres tylko fundusze akcyjne (zakładam, że nie potrafi sam dobrać spółek by wejść na giełdę), na lokaty szkoda potencjalnych zysków.
kaarrool / 2008-05-21 13:45 / Bywalec forum
Ja tak robię w przypadku swoich akcyjnych funduszy Legg Mason i UniAkcjie.
ada1981 / 85.232.233.* / 2008-06-02 14:29
zapraszam do FINAMO we Wrocławiu, Katowicach albo w Warszawie.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy