Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

inwestycje na giełdzie - co wybrać?

inwestycje na giełdzie - co wybrać?

gapppa / 2011-04-19 14:09
witam,
w sprawach giełdy jestem nowicjuszem, chciałbym zainwestować większą sumę w akcje jakiejś stabilnej spółki, czy możecie mi wskazać co obecnie najbardziej się opłaca? z góry dziękuję
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-04-20 02:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jestem ciekawy czy Ty się pytasz od niechcenia czy na poważne?
A może udajesz nowicjusza aby następnie w ramach odpowiedzi nakierować na swoje usługi ?
Bo jak naprawdę jesteś nowicjuszem i chcesz tu uzyskać wskazanie co się najbardziej opłaca to graniczy z naiwnością.Jak Ci powiem że PKO to zainwestujesz w PKO ? W każdym bądź razie ja bym się nie odważył.
Generalnie to rzadko kto Ci może wskazać jakąś spółkę bo to może ktoś uznać za doradztwo w inwestycjach a na to może być paragraf,chyba że ktoś ma odpowiednią licencję.
Ale nie ma co tu straszyć ,bo przecież można się wymieniać opiniami tak jak tu zwykle się to odbywa.A żeby się wymienić opiniami to podaj jakiś przykład ,to ktoś może się znajdzie aby zabrać głos.Zacznij samemu analizować spółki to Ci będzie łatwiej nawiązać dyskusję.
Bądź aktywny to załapiesz wiatr w żagle .
Pozdrawiam.
Ps. Ja osobiście polecałem spółki co rokrocznie płacą dywidendę i idą zgodnie z indeksem, a spekulacje zostawmy spekulantom .
gapppa / 2011-04-20 13:29
przecież rada taka nie jest zobowiązująca, a zawsze z wskazaniem jakiś spółek można więcej sprawdzić, kto powiedział że od razu zdecyduję się na to co mi ktoś poleci, może po prostu ułatwi mi wybór. Przyznam że myślę już o paru, tauron albo pekao sa, wiec nie wiem w czym jest problem
ad... / 62.21.32.* / 2011-04-20 13:56
uwierz mi ze Ciulacz i tak wykazal anielska cierpliwosc ze na tak zadane pytanie odpowiedzial :) albowiem problem tkwi w twoim pytaniu, mamy kilkaset walorow, kazdy doradzi ci cos innego bo kazdy ma inny system wyboru. To nie totolotek, gdzie kazda liczba ma taka sama szanse byc wybrana. Sprecyzuj swoje pytanie, zglos watpliwosc, podaj kryteria ale nie pros o wybor walorow bo to slaby sposob na rozpoczecie inwestowania i ogolnie podejscie do inwestowania na gieldzie.
amelian / 2011-04-20 18:56 / portfel / Tysiączniczka na forum
Gapppa, jak sobie rozwiniesz wątek "pierwsze kroki" to zobaczysz, że takich pytań jak Twoje jest multum...tak więc moja rada jest taka aby zacząć czytać tamtejsze, a na tym wątku zadawać nowe pytania ani nie co drugie typu: w co inwestować i jak....
Ciułacz / 2011-04-21 02:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gapppa witaj !
Fundamentalnie bardzo dobre spółki sobie wybrałeś, to nie są czarne konie sezonu ale dobre konie pociągowe.
tauron

Ta spółka może jeszcze być trochę w stagnacji bo SP jeszcze dalej sypie ale na longa to bardzo dobrze wygląda.

pekao sa

Od początku roku jest trochę niedoszacowana, ale teraz po ogłoszeniu dywidendy to powinna nadrobić
Pozdrawiam
gapppa / 2011-04-21 10:41
Ciułacz bardzo Ci dziękuję. Jeszcze wiele nauki przede mną, pozdrawiam
Ciułacz / 2011-04-22 00:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gapppa witaj !
Robisz dobre początki , bo jak zadajesz pytanie to czytasz odpowiedz.
Z czasem się do nas przyzwyczaisz i my do Ciebie się przyzwyczaimy, ale bądź aktywny, to pomaga w lepszym zrozumieniu tego straganu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy