inwestycje w surowce

mobi997 / 2011-07-13 11:20
chciałbym moje oszczędności z lokaty przenieść w surowce, ale nie wiem jak zabrać się za taką inwestycję, czy możecie mi powiedzieć jak to zrobić krok po kroku?
Wyświetlaj:
ArturK / 91.145.156.* / 2022-01-18 11:25
Warto według mnie zacząć od inwestycji także w metale szlachetne tym bardziej jeśli chodzi o złoto fizyczne na przykład monety 1 uncjowe jak australijski kangur, czy kanadyjski liść klonowy które są jednymi z najpopularniejszych i później łatwo je odsprzedać. Dlatego zajrzyj sobie do oferty mennicy skarbowej gdzie będziesz mógł trafić na najlepsze ceny i też mając pewność, że jest to czyste złoto bez żadnych mieszanek które są praktycznie nic nie warte.
jeti3322 / 89.64.24.* / 2020-06-03 20:15
Szanowni Państwo,
zwracam się z uprzejma prośbą o poświęcenie czasu na wypełnienie kwestionariusza ankiety dotycząca inwestowania w Złoto i inne alternatywne formy przez inwestorów w Polsce w celu zgromadzenia niezbędnych informacji potrzebnych do opracowania rozdziału pracy magisterskiej. Poniżej zamieszczam link.

https://forms.gle/KjfnfZ7C8mKYqRXB6

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
moskow / 188.146.34.* / 2019-10-11 10:39
Pewnie, że polecam system XTB - tam macie wszystkie istotne rozwiązania i funkcje. A co z tego wyciągniecie? Nie wiem, trudno powiedzieć, nie każdy się nadaje do inwestowania. Najważniejsze jest jak dla mnie posiadanie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Bez tego i tak nie będzie profitów. A o ile będziecie działać z głową, to też zmiany nadejdą.
Okazje / 80.251.161.* / 2013-01-24 12:00
Podaje link do aktualnych OKAZJACH na surowcach

http://www.difbroker.com/web/pl_pl/surowce_analizy
Nomi Mi / 80.251.161.* / 2012-07-16 17:30
W surowce mówisz.No tak na surowcach można ładnie zarobić z uwagi, iż kontrakty na surowce mają w sobie dźwignię finansową. Tak samo zresztą ma cały rynek Forex, lecz niektórym bardziej leżą surowce.

Warto sprawdzić, który surowiec leży nam najbardziej, jego zmianność, dynamika, wielkość transakcji.

Super platformę dla surowców ma Dif Broker, ma chyba z 20 surowców w kontraktach CFD.
robertkajzer / 2011-07-18 15:09 / Bywalec forum
Mozliwosci jest wiele, wiec nie bede powtarzal tego co pisal przede mna Ciulacz. Dodam tylko do jego wpisu to, ze nawet jezeli bedziesz inwestowal dlugoterminowo stale musisz nadzorowac swoja inwestycje. Jezeli pytasz o takie rzeczy to radzibym najpierw nabyc troche wiedzy na temat inwestowania w surowce, a dopiero pozniej inwestowac wlasne pieniadze na tym rynku.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-13 12:22
Musisz zastanowic sie w jaki surowiec i za posrednictwem jakiego instrumentu chcesz inwestowac (realny surowiec, fundusze, forex...).
Warto rowniez przemyslec czy rynek surowcow jest ci bliski i czy znasz sie na danym instrumencie.
Ciułacz / 2011-07-13 13:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mobi witaj !
Piszesz :
chciałbym moje oszczędności z lokaty przenieść

Czy to się opłaci skórka za wyprawkę ?
Na lokacie to nie masz żadnej prowizji w wypadku innych instrumentów są prowizje, np jak za 100 zł chcesz kupić akcje to nawet przy minimalnej prowizji to jest dużo. W takim Aliorze gdzie podobno są niskie prowizje (0,38% min. 3 zł) zapłacił byś 3zł prowizji.
Ale do rzeczy, dalej pytałeś :
czy możecie mi powiedzieć jak to zrobić krok po kroku?

Tu musisz sie zdecydować i odpowiedzieć sobie na pytanie co Ci zadał Ad...
w jaki surowiec i za posrednictwem jakiego instrumentu chcesz
inwestowac (realny surowiec, fundusze, forex...).

Nie będziemy Ci opisywać wszystkich przypadków ale jak np byś się zdecydował na akcje KGHM (też surowiec) to musiał byś zacząć od wizyty w Domu Maklerskim i założyć sobie tz konto maklerskie.Ja bym radził aby to było w ramach IKE (Indywidualne Konto Emerytalne)gdzie możesz kupować i sprzedawać akcje ale dochody nie podlegają opodatkowaniu bo to konto emerytalne.Jak byś się na takie zdecydował zanim pójdziesz do Domu Maklerskiego to dobrze się zapoznaj z taką ofertą bo to nie jest popularne dla ulicy i nawet bankowcy nie zawsze wiedzą co jest grane i wciskają fundusze, a jak klient wie o co biega to dopiero dzwonią do centrali ( ja tak miałem ).Powodzenia
Ps.
Nie graj ale długo-terminowo inwestuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy